Височината на проходилката

  • 4 731
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета.Искам да ви питам имали значение каква е височината на проходилката?В смисъл на по ниско ниво или на по високо трябва да я сложа,защото като е по-ниска на малката и се огъват крачетата,а като е висока ходи на пръсти.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 524
И аз това се чудя, хем го бях чела някъде из форума, но акъл,море, патки пасе........
Моята хич не я искаше проходилката, но от два дни се застоява в нея по 10-15 минути.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Слагах я на възможно най-ниското,защото за да стъпва и да се движи с нея се изправя на краката си и ползва тяхната сила.Сложих я в проходилка на 7 мес. и с тези тренировки на краката започна да се изправя сама в креватчето си 2 седмици по-късно,краката й доста заякнаха.
Когато детето се слага на високо ниво и краката му едва докосват земята,то се научава да се придвижва ходейки на пръсти,за да достига все пак земята,а през това време краката му само висят,дупето е стабилно подпряно от седалката.На ниско ниво,когато се изправя само на крака,дупето се отделя от седалката и не ползва нейната опора.А ходенето на пръсти,което се получава от много повдигнатата седалка е много трудно изкореним навик,забавя значително прохождането и доста време след него някои деца продължават да ходят на пръсти.

# 3
  • Мнения: 7 723
На колко месеца ти е детето?

....питам не за друго, ами щото, ако е на 7- 8м,
по- добре е да е на по- високото ниво,
така, че да се отбутва само на пръсти...
....на тая възраст не е хубаво да се изправя
все още на крака...рано й е да ги натоварва... Simple Smile

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз ги слагах на най-високото ниво

# 5
на 8м. И аз така предполагах че е по добре да е на по високо,за да не си натоварва крачетата.А от кога да я слагам на по-ниското ниво?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако има сили да се изправя на крака,ще се изправи,което значи,че не му е рано.Ако неможе,няма да се изправя.Но все пак е по-добре да има стимул,отколкото да виси на по-високото ниво.Слагането в проходилка се започва за по няколко минути на ден.Не оставяй детето още от начало по много време,така ще се избегне евентуално претоварване.

# 7
  • Мнения: 4 433
Аз го сложих на най-голямото ниво

# 8
  • Мнения: 274
Аз ги слагах на най-високото ниво
                 
И аз така Peace

# 9
  • Мнения: 3 306
слагах я така ,че да си стъпва на краката  Peace

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Слагам го на ниво, толкова ниско, че когато е отпуснат на седалката крачето му да е стъпало цялото на земята.

# 11
  • Мнения: 7 723
на 8м. И аз така предполагах че е по добре да е на по високо,за да не си натоварва крачетата.А от кога да я слагам на по-ниското ниво?
Изчакай още поне месец, да не кажа два  Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На колко месеца ти е детето?

....питам не за друго, ами щото, ако е на 7- 8м,
...
....на тая възраст не е хубаво да се изправя
все още на крака...рано й е да ги натоварва... Simple Smile

Руске, недей така. На тази възраст (8 месеца) дъщеря ми вече стоеше изправена на леглото, малко по късно вече обикаляше и масата в хола. Да не говорим, че има деца които прохождат в края на 8-мия месец. Аз съм проходила в началото на 9-тия. Един от най добрите ортопеди в града препоръчва проходилка след 6-ти месец.  Peace

# 13
  • Мнения: 7 723
На колко месеца ти е детето?

....питам не за друго, ами щото, ако е на 7- 8м,
...
....на тая възраст не е хубаво да се изправя
все още на крака...рано й е да ги натоварва... Simple Smile

Руске, недей така. На тази възраст (8 месеца) дъщеря ми вече стоеше изправена на леглото, малко по късно вече обикаляше и масата в хола. Да не говорим, че има деца които прохождат в края на 8-мия месец. Аз съм проходила в началото на 9-тия. Един от най добрите ортопеди в града препоръчва проходилка след 6-ти месец.  Peace
Небезизвестния д- р Драганов- виден столичен ортопед,
обаче отрича проходилките като цяло.
Аз шапка свалям на човека, който я и извислил...
Моите деца проходиха на по 11 месеца, и двете.
В проходилки са от навършването си на по 7 месеца...
Факт е, обаче, че повечето деца прохождат около годинката.
Е, има и изключения- както на по 9 месеца, така и на по година и три...

Не съм съгласна с това, че на детето трябва да му се налага на сила да прохожда.
Проходилката изобщо не я приемам като средство за това.
Майката на едно 8- месечно бебе по- скоро я използва
като уред за облечкение на самата себе си...
Детето е доволно, че се придвижва само до набелязаните цели
(макар и на пръсти....),
а на майката й остават свободни и двете ръце-
да измие чиниите, да изглади, да пасира манджата...
....и други такива разнообразни неща...

...та....мисълта ми беше...ако няма ниво на проходилката,
на която детето да може да си стъпва на цяло стъпало,
по- добре е то да стъпва на пръсти,
отколкото на сила да му се натоварват ставите на колената...

# 14
  • Мнения: 1 586
Зададох същият въпрос на Педито и тя ми каза, да го слагам на по-ниско за да може да се мъчи сам да се изправя и да се държи на крака за да се движи,така и направих!Обаче той вече беше свикнал с паяка и си движеше като фурия.

Общи условия

Активация на акаунт