Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 8

  • 32 995
  • 283
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 770




Напълних
Цяла
Къща
С
Предмети
Спомени
Снимки
Календари
Книги.

Напълних
Цяла
Къща
С
Хора
И все ми
Се иска -
Аха -
Да дойде още
Някой!










Полезна информация!


ИЗБИРАНЕ ТЕРЕН ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ НА КЪЩИ И ЕВЕНТУАЛНИ ЗАКОНОВИ ОГРАНИЧИТЕЛИ
ЗУТ ЗАКОН ЗА УСТРОЙСТВО НА ТЕРИТОРИЯТА
Как да си построим къща ?
СТРОЕЖ В ЗИМНИ УСЛОВИЯ
МРАЗОУСТОЙЧИВОСТ НА БЕТОНА
КОФРАЖНИТЕ КОНСТРУКЦИИ – РОЛЯ И ЗНАЧЕНИЕ В СТРОИТЕЛСТВОТО
КЛИНКЕРНИТЕ ТУХЛИ
Изолиращи кофражи изолационни термоблокове
Система термоблок
Фасадни материали
ФАСАДНИТЕ ОБШИВКИ И ОБЛИЦОВКИ
Стъклени тухли
ХИДРОИЗОЛАЦИЯ НА ОСНОВИ НА СГРАДИ И СЪОРЪЖЕНИЯ
ИЗГРАЖДАНЕ НА ПОКРИВА
КЕРАМИЧНИТЕ ПОКРИВИ
СКАТНИЯТ ПОКРИВ - СРЕДСТВО ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА ЕНЕРГИЙНИТЕ РАЗХОДИ
СИСТЕМИ ЗА ХИДРОИЗОЛИРАНЕ НА ТЕРАСИ И БАЛКОНИ
ПРАВИЛА ЗА ПОКРИВНОТО ОТВОДНЯВАНЕ...
ЕФЕКТИВНО ОТОПЛЕНИЕ ГОЛЕМИЯТ ВЪПРОС
ОБЩИНАТА И ЕНЕРГИЙНАТА ЕФЕКТИВНОСТ
МОДЕРНИТЕ КОМИННИ СИСТЕМИ
Камините заместват централното парно
Полезна информация за камините-печки
ТОПЛИНАТА НА НА ЖИВИЯ ОГЪН
НОВИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ - ОТОПЛЕНИЕ С БИОМАСА
СГРАДНИ ВиК ИНСТАЛАЦИИ
НЕЗАВИСИМА СИСТЕМА ЗА ВОДОСНАБДЯВАНЕ
НЕОБИЧАЙНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ, КОИТО РАЗРЕШАВАТ ОБИЧАЙНИТЕ И СКЪПИ П …  ВОДОСНАБДЯВАНЕТО
РЕШЕНИЯ ЗА ДРЕНАЖНИ И ОТПАДНИ ВОДИ
Оградата - продължение на градинската мебел
ВСИЧКО, КОЕТО ТРЯБВА ДА ЗНАЕМ ЗА БАСЕЙНА...



Старите теми :

Първа тема

Втора тема

Трета тема

Четвърта тема

Пета тема

Шеста тема

Седма тема


Мечтите на редовно пишещите в темата :


Къщата на Anneese - основателка на темата !    

Къщата на ИВКА 10 - вече новодомка !  Peace

Парцелът и идейният проект на ljuboznatelna   цък  цък

Къщата на nivear  цък  цък

Къщата на pavletutka

Идейният проект на alessina

Къщата на Rady

Къщата на zori_

Идейният проект на ani69      Чакаме с нетърпение и снимки от строежа - тя ще строи по нова за България технология  !

Идейният проекта на Синьо безвремие...  цък

Къщата на taigi

Къщата на vemite  цък  и с покрив

Идейният проект на Рени  цък

Строежът на Диди













# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Пу съм първа.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 397
Втора  Hug

Препоръчайте строителна фирма в София.

# 3
  • Мнения: 318
Привет на всички!
Виждам, че има много мами от Пловдив.Искам да ви попитам, информативно, каква е цената на земята около селата Белащица и Марково?

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 20:15 от Ianina

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
И аз тук Simple Smile Днес реших, че стария план не ме устройва заради входа и се спрях на друг, този път не го мислих, харесах си този, но с нормален покрив, малко разместване на прозорци и сервизни помещения и прибавих една тераса. Стилът ще си е типично български. Само не мога да реша как да наместя камината, за да не ми е много тясно и да минава комина и през втория етаж. Rolling Eyes Като се кликне на 720оRUNDVISNING може да се разгледа реалната къща, но видях че има някои изменения в разпределението.

# 5
  • Мнения: 3 770
kimba77 , ти намери фирма на една съфорумка , сега нас питаш за такава !  Mr. Green Да не са се оправили нещата с енергото ?  Peace

Ianina
, ами сигурно зависи от самия парцел.Виждала съм в интернет от 35 евро до 75 евро , като обявите са написани с ток , вода , регулация.Колко са вярни е друг въпрос.Мисля , че цената на наистина хубав и уреден парцел е от 45 евро нагоре.

# 6
  • Мнения: 3 770
ljuboznatelna , аз не можах да видя къде е планът за втория етаж !  Embarassed

Може ли камината да е където е червеното квадратче ?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Ianina, наистина зависи какво търсиш. Диди правилно ти е посочила, че ценита са от около 45 Е нагоре. В десетките агенции, в които ходих това лято си говорехме, че сделки от над 60 Е за това лято почти няма, за посочените села. Друг е въпроса, че за всеки влак си има пътници. С две думи, кой както намери и се пазари (това е най-важното).

ljuboznatelna, как е ориентиран този план, като посоки?
Със сигурност ще го променяш, според вашите нужди, така че моята идея е камината да е някъде в района на хиксчето на стълбите, т.с на тази стена откъм трапезарията, така коминните тела ще огряват, макар и минимално и стаите на горния етаж. Ще достига еднакво топлина и в крайната точка на хола и в кухнята. На втория етаж ще е по-малко пътя на тръбите, ако ще е с водна риза.

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Плана е това, като горе е север, това ни е гърба на парцела, там сега имам навес. Съответно няма да има прозорци на първи етаж. Синия правоъгълник са два големи аквариума, които трябва да сместя при всички случаи, а камината засега мисля да е оранжевия правоъгълник. Червеното са колони, над които има тераса. Второто е план на втори етаж, като покривите не са така и тераса не съм чертала.



Много са им стръмни стълбите на тези планове, ако е с височина на стъпалото 18 и ширина 28, идва по-дългичка и не ми излизат размерите Simple Smile А идеален вариант за стълба е 15/30, изобщо не става Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 770
Искаш коминът да минава през стаята на втория етаж , така ли ?

# 10
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Да, от една страна за да топли, от друга, заради въздуховодите (това мислим засега да е), от друга страна до стрехата ще трябва да гони височината на билото и как ще го укрепват, не знам Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 3 770
Ами в такъв случай при това разположение не виждам къде другаде може да я сложиш ?! При обзавеждането вече може да завъртиш холовата гарнитура.Мисля ,че ще стане по-добре , но пък не виждам къде ще е телевизорът ?! Освен някъде до аквариумите !

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Мебелировката всякак може да се позиционира, аз пък мислех трапезната маса да се ориентира откъм широката страна към прозорците, но изискването на мъжа и да вижда аквариумите и телевизора в една равнина малко трудно, но не е невъзможно. Може би над аквариумите. Пък зависи колко са високи  newsm78.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 02:20 от AlexaS

# 13
  • Мнения: 637
Дзааак в а новата темичка, която е станала чудесна Laughing Засега само ще ви чета, защото нямам още нищо за споделяне и ще се радвам на развитието на нещата при вас.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
kimba77 , ти намери фирма на една съфорумка , сега нас питаш за такава !  Mr. Green Да не са се оправили нещата с енергото ?  Peace


Не са се оправили нещата с енергото, ама поне да съберем няколко оферти с цени да си правим сметката и като стане енергото и разрешителното да почваме, а не тепърва да търсим фирма.

Общи условия

Активация на акаунт