ВТОРОКЛАСНИЦИ/19/.

  • 51 761
  • 540
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 803
никой ли не е правил входящо по околен свят? newsm78

Не сме правили още. Май за утре е входното по околен свят. newsm78

# 16
  • Мнения: 315
запис!
снощи гледахме "властелинът на пръстените"и сега героите са уморени... ooooh!
спи ми се ужасно, а второкласникът не знам как сплита крака в училище!!!
довечера ще си легнем в 20.00 ч. Naughty

# 17
  • Мнения: 192
Здравейте в новата темичка!
Няколко дни не съм сядала и ето нова темичка.
Относно учебника по математика,аз купих и съм щастливка ,че открих за 6,40 ,а от тази година учебника е 18 лв без някакви стотинки.Учебника на Алекс просто нямаше как да се заличи с коректор ,защото целия беше изписан.
по английски ние сме взели азбуката и вече започват да пишат думи и изрази.Ние учим по учебник на ЛОНГМАН .Още не мога да кажа доволна или не съм.Събрахме по 5 лв. за тетрадка ,която ще е за домашни.
Днес ще ходя в училище и ще разбера имали ли са входни досега.Алекс не казва нищо.Аз питам ,но той нищо не казва.
Ще пиша по-късно като се прибера.
Приятен ден!  bouquet

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Коте, пиши ни и нас: София   11 ОУ "Св. Пимен Зографски" -  Радослав

# 19
  • Мнения: 43
Хайде, и ние да се запишем.

Александър, втори клас, 119 СОУ, София


И направо започвам с въпросите... Очевидно ще ги има мноооооого  Shocked

Що е то математическа диктовка! И как се прави? За да тренирам моя ученик, че много стреснато ме гледа при тези две думи. А аз  си нямам представа как се прави. Въобще не си спомням да сме правили такова нещо навремето.  newsm78

# 20
  • Мнения: 192
Вероятно да диктуваш примери-7+9= ;15 - 6 =.Аз също не си спомням .Отдавна съм била във втори клас.
Говорих с нашата класна и разбрах ,че са правили входно по математика,но още не го е проверила,защото оправяла бележниците.Тези дни ще направят и по български ,но конкретен ден не каза.По околен свят няма да правят входно ниво, а само ще пусне нещо като тест ,за да разбере какво е останало от роден край в паметта им.
Някой купувал ли е тази година сборник по математика на Неда Петрова.Никъде не мога да го намеря.

# 21
  • Мнения: 43
Ох, не е просто 7+5, защото моичкият объркал знаците и съответно решил пример грешно... От тук предполагам, че се диктува нещо като сбор от 7 и 5, разлика... (всъщност как точно трябва да се каже?)
Но нещо така ми звучи объркващо. А и как правилно да диктувам подобен на следния пример х+7=3+(11-5)????

# 22
  • Мнения: 2 438
Според мен е много рано за математическа диктовка.
Първо, тези две седмици свикваха с училището. Следващите две ще свикват с ученето.
Второ, нека се научат да пишат правилно диктовки по български, пък за математиката има време. Би трябвало да се държи на правилно преписан пример.
Трето, започват да пишат на чуждия език - още допълнително натоварване.
Като цяло се прекалява със стремежа "по-по-най". Има си време за всичко.

# 23
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
От това, което сме говорили с Радо схващам, че математическата диктовка е от рода на "Имате умалител 5 и умаляемо 8. Каква е разликата?" или "Колко е сборът на събираемите 6 и 8?".

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето дете ще прави входно по БЕЛ в петък. Госпожата им е раздала примерни упражнения: да се постави йо или ьо; думи за пренасяне; да се подредят думите в изречение; да се постави вярната съгласна буква в края на думата;2 примерни текста за диктовка.

За входното ниво по Околен свят имаме да се подготвим по 8 точки:
1.Да пиша правилно трите си имена.
2.Моят роден град, планините в България.
3.Да изписвам правилно името на моята родина, столицата й.
4.Да изброявам органите на растенията.
5.Да посочвам по 3 диворастящи и културни растения.
6.Да знам кои са диви и кои са домашни животни.
7.Да определям членовете на моето семейство.
8.Да познавам дати и личности от нашата история -3 март, Васил Левски и Христо Ботев, св.св.Кирил и Методий, хан Аспарух - с какво събитие ги свързваме.

# 25
  • Мнения: 511
Някой въпроси малко труднички ми се виждат?????????
Милите,как ли ще се справят

# 26
  • Мнения: 43
Според мен е много рано за математическа диктовка.
...
Като цяло се прекалява със стремежа "по-по-най". Има си време за всичко.

percepolis, то и аз така смятам, ама там е работата, че никой не ме пита...


Не знам, на мен ми се струва, че има голяма пропаст между материала в края на първи клас и сега... Струва ми се, че се изисква страшно много от децата, пак са поставени някакви фантастични нормативи... , които, уви, водят до плачевни резултати, много затормозяват. Материалът от сега ми се вижда сложен, ще трябва да се обяснява, иначе направили се пропуск, горкото дете така ще си и върви...

# 27
  • Мнения: 984
здравейте на всички, не съм се включвала отдавна, не ми остава време. Аз съм много разочарована от всичко. Първо ни изненадаха на 15 септември, че няма да имат занимални, после ще има, но да подадем молби и ще видят къде ще ги сложат, разбира се платено. Разкарваме детето из цяла София до като се намъдруват. По английски купихме миналата година учебници по 40 лв., защото ще работят и тази година по тях, но сега получиха учебници на просвета и съответно леко сме се прекарали. Миналата година по английски пишеха отделни букви и то към края на годината, а сега цели изречения и то да преписват по 4 пъти и да четат. Като капак на всичко снощи хванах мойта хубавица, как ходила две седмици без домашно и един час ми представя версии за изгубване на тетрадки, за писане на хвърчащи листи и после ги била изгубила. Ох много се надявах, че във втори клас ще е по-голяма, зряла и ще гледа по-сериозно, но явно нещо съм се объркала. Ще трябва да я дебна из късо, че явно се пробва дали ще мине номера с някоя плоска лъжа. Оплаках се, напълних ви главите с моите проблеми, довечера ще имаме и родителска среща и ще видим и от там какво ще излезе. Лек ден на всички и много здрави нерви на всички 

# 28
  • София
  • Мнения: 6 210
При нас ми се струва, че госпожата кара по-спокойно... Или пък детето ми вече е по-зряло /ако изобщо мога да ползвам това определение за него/ и не са необходими толкова зор и усилия, за да се справя с материала. Но като цяло класната полека полека ги вкарва в новите неща за учене. Английски учи от миналата година както в училище, така и на алианс. Пишеха букви, преписваха кратки текстове, учеха ги наизуст - сега преговарят азбуката. Имат 4 часа седмично редовни часове и гледам, че всеки път преговарят по няколко букви, като с тях пишат по една думичка. Впечатлението ми е, че се справя сравнително добре. Ама той и миналата година се оправяше по-добре с английския, отколкото с българския на пук на всякаква логика!!!  Rolling Eyes
Вчера го взимам от у-ще и той ми сервира с уникална усмивка: "Мамо, май имам само девет грешки на контролното по математика!"!!! Направо паднах, като си представих, че общо задачите сигурно са били не повече от десетина  ooooh!! И преди малко бях първа китка при класната да я питам толкова ли е зле Марти и на какво да наблегнем от материала по математика. Тя жената, беше толкова учудена, оказа се, че младежа се е справил съвсем прилично и има 5  на контролното и дори го похвали за устните преразкази bowuu
Вече се успокоих и ви се похвалих, направо не съм вярвала, че с моя заплес ще мога да се хваля  Mr. Green

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 10:47 от Вени***

# 29
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ето ме и мен вече в новата тема.
Ох, първо ще кажа, че сме малко болни - беше с хрема от петък, сега вече е с кашлица Rolling Eyes
Правили са входно ниво по Околен свят в петък и чакам с нетърпение да ги върне госпожата, че да я видим мойта хубавица какво е направила. Въпросите са били за родния град, за членовете на семейството, за сезоните, за диви и домашни животни, какви дървета и храсти познават и не се сещам за други. Ще видим като ги върнат Mr. Green
А по английски започнаха да учат азбуката. Взимат по 4 букви на час и госпожата ги кара да ги пишат печатни Shocked Много ми е чудно защо, ама сигурно си има някаква система жената...
По български ги скъсват от диктовки. Всеки път, когато са имали български език, са правили диктовка. Вече домашното им стана по три-четири страници newsm78
А кога ще правят входно по БЕЛ и математика още не знам. Вашите деца правиха ли вече? Напишете какъв точно е бил теста!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт