ВТОРОКЛАСНИЦИ/19/.

  • 51 763
  • 540
  •   1
Отговори
# 315
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
На баткото учебниците сме ги купували и си стоят, може и оттам да надничам.
Mай няма да можеш, защото смениха учебниците за нашите деца. И аз имам предишното издание на читанките за 1 и 2 клас.

# 316
  • Мнения: 2 438
Баткото ни е седмокласник - първия випуск по новата програма. Затова съм светната за всякакви приумици, даже като отида да я взема, майките на първи деца или на такив в гимназията ме ползват за справочник за поредната недомислица. Ами че то си е пълна глупост - диктовки и преразкази се усвояват по едно и също време. Не помня в кой учебник или помагало въпрос "н" - звучна или беззвучна съгласна е. Обяснявам, че е сонорна, което е различно, да ама има табличка с две графи - звучни и беззвучни съгласни, как да си напише домашното детето вярно в този случай hahaha /поне съм спряла да паля и да ползвам  #2gunfire/

# 317
  • София
  • Мнения: 6 210
За съгласните - миналата година, когато ги учиха съм почти сигурна, че освен звучните и беззвучните, коментираха и сонорните. Но не помня дали точно така ги наричаха  newsm78.
Спомням си от моите ученически години, че пустите сонорни ги научих много лесно с трика с ламарината  Wink Всички съгласни в тази дума са сонорни - ЛаМаРиНа + Й.

# 318
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Веднъж имаха за домашно да напишат звучните съгласни. Тя ги написа съответно без тези - н, л, р, й. На следващия ден бяха добавени с червено в тетрадката... Whistling

# 319
  • Варна
  • Мнения: 2 378

Както вече някои от вас са разбрали в трети клас се повтаря материала от втори клас, като се дообяснява. А пък в четвърти клас - не е изненада - се повтаря материала от втори и трети клас. Чия чиновническа глава е родила подобна методика на преподаване за 7 години още не съм разбрала #Crazy #Crazy #Crazy

Всъщност има резон материалът да е един и същ (нали и граматиката ни си е една)и с всяка следваща година да се дообяснява и усложнява. Не може някак във втори клас да бутнеш прилагателно, съществително и глагол със съответните граматически категории, после времената...всичките и т.н. Peace

Моят хубостник с немислещата глава гледа ВСЕ ОЩЕ дисковете на Ю Ги О, по Джетикса .... всичко май... Пък един ден гледахме заедно едно много сладко филмче за някакъв град Спортенвил май беше, а може и да греша. Няма нищо общо с грозните изверги от Картона. Mr. Green

Вчера писахме съчинение за родния град.  ooooh!

# 320
  • Мнения: 297

 Пък един ден гледахме заедно едно много сладко филмче за някакъв град Спортенвил май беше, а може и да греша. Няма нищо общо с грозните изверги от Картона. Mr. Green


Да не е Lazytown-Мързелград по джетикса? Подлия Роби ми е любимец tooth tooth

# 321
  • Варна
  • Мнения: 2 378

 Пък един ден гледахме заедно едно много сладко филмче за някакъв град Спортенвил май беше, а може и да греша. Няма нищо общо с грозните изверги от Картона. Mr. Green


Да не е Lazytown-Мързелград по джетикса? Подлия Роби ми е любимец tooth tooth


Да!!!!! Същото!!! Значи така се казва. А за подлия Роби... Peaceстрашен е като се гъне чак от планиране.

# 322
  • Мнения: 751
Здравейте майчета Hug
Вече взе да става натоварена програмата на моя второкласник,по БЕЛ значение на думата,близкозначни думи.По английски и там почнаха А,B,C,D,по математика разместително свойство. Wink
Общо взето не скучаем вкъщи. Crazy
Домашни бол.
Приятни почивни дни на всички. Hug

# 323
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Хехе, домашните наистина са много, децата са поизморени.
Моят второкласник е легнал да спи в 14ч. и още не се е размърдал. Уж щеше да учи следобед, но реших да го оставя да се наспи.
Телевизия гледа само вечер докато вечеряме, то и време няма де, с тази втора смяна- докато стане и започне да пише дошло време за тръгване.
Хубав уикенд,
  bouquet

# 324
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Привет! Не съм се включвала скоро тук. Моят ученик също много обича да гледа ТВ, но има ограничение заради това, че носи очила когато учи.
Вече има 8 шестици в бележника и 1 забележка:"Ученикът говори в час". Ама какво да го правя, много приказва и винаги има мнение по всички теми.

# 325
  • София
  • Мнения: 6 210
Пък на мен ми прави впечатление, че в последния учебен ден от седмицата, класната им не ги товари много, което за синът ми е добре дошло, де! Обикновено в петък го взимам от училище и го "пласирам"  Twisted Evil на родителите ми, с които моменталически се занасят на вилата! А там каква игра падаааа - събират се няколко момченца и по цял ден се забавляват! Радвам се, че има възможност да поиграе през уикенда, защото през седмицата дори и да остане някакво време, то в квартала няма много приятелчета и е все пред компа, ТВ или пък аз го тормозя с четене и смятане  Mr. Green
И от мен пожелания за хубав уикенд... или по-точно за това, което остана от него, че тя съботата почти си замина  ooooh!

# 326
  • Мнения: 1 103
И ние все сме залепени на телевизора и гледаме русалките харесваме Клео ,Наруто ,Новите рейнджери,Ловци на паяци и Лейзи таун (мързелград  ако не се лъжа ) ,а малката принцеса Яна гледа котарака Гарфилд ужас    Sick  вече като видя детско  ми настръхва косата  #Crazy.Ние нямаме много домашни за събота и неделя но гледам всеки ден поне една диктовка да направим   Thinking.
Приятен уикенд и от мен  Peace.

# 327
  • Мнения: 751
Добро утро майчета Hug
Аз изпратих моя ученик,и днес както никога се е събудил сам. Wink
От мен лека и успешна нова седмица. Hug

# 328
  • Мнения: 2 803
Добро утро майчета на второкласничета. Започва нова седмица успех на вас и на децата. Ние сега започваме с домашните, че събота и неделя нямаше време от други мероприятия. Утре ни е родителската среща- втора за тази учебна година. Ще им раздаде тестовете и ще говорим за учебния материал.

Лека седмица на всички!  bouquet

# 329
  • Мнения: 48
  bouquet   добро утро момичета!

И на нас не ни стигна времето през почивните дни и сутринта, преди да тръгне на училище, Лили дочита един текст от домашнот докато си пиеше млякото    Wink

Лека седмица и от мен и на много много 6-ци да се радвате    Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт