ВТОРОКЛАСНИЦИ/19/.

  • 51 762
  • 540
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 552
tanito81, дано бързо оздравее детенце  Peace Но наистина и според мен при вирус не бива да се прилага антибиотик. Както и изобщо, де, но това е друга тема.

Ето казах, че никъде не ни водят децата и сега в петък ще ходят на посещение в аквариума. Е не е екскурзия, но пак е нещо.

А тези костюми и прочие, направо ме втриса като ги чуя, че са от днес за вчера. Ама явно навсякъде е едно и също.

# 466
  • Мнения: 247

Задача от сборника по математика - Намерете обиколката на триъгълник. Дължините на страните му са 20 см и 30 см.
Хайде де!


Най- вероятно става въпрос за равнобедрен триъгълник.

# 467
  • Мнения: 247
Хайде да ви развеселя. Днес в училище са правили диктовка за народните будители. Изброявали са ги поименно и вижте какво се е получило:

Климент ОхЛидски
д-р Петър БероМ
Васил АБриВов (Васил Априлов)
БоДри Чинтулов

 Joy Joy Joy

# 468
  • София
  • Мнения: 6 210
Въобще тези оценки ми се струват много смешни. Раздават им шестици с лека ръка. Това за мен не е поощрение. Децата си ги броят кой колко има.
Креми ми казва, че по физическо имат 5-ци възможно най-спортните натури в класа. Разваляли дисциплината - много тъпо, ами пиши им забележки, оценките не са за това, а за постигнатото по даден предмет.
Марти има три оценки по физическо. Като го питам за какво са му ги написали /например бягане, скачане или нещо от сорта/, той ми отговаря: "Защото съм бил послушен"  Shocked Мислех си, че детето още не може да схване идеята на оценяването, но явно учителката по физическо наистина ги пише с такъв подтекст. Да не говорим, че в един час му бяха писани две оценки... учебен час от 35 минути...
Но пък по на контролното по английски и на входното ниво по БЕЛ гледам, че госпожата е оценявала според правилните отговори. Специално по английски - всеки правилен отговор носи определен брой точки и на тази база явно е формулирала оценката. Нещо подобно беше и с входното по БЕЛ, което е било от две части - диктовка и задачи от рода на определете брой звукове и букви, препишете изречението без грешки и тем подобни.
Има и две забележки, от които ужасно го е срам! Дано си е взел поука, защото едната е за лошо поведение в час и доста поговорихме!!!
Наистина непрекъснато си броят оценките, та чак и коментар за чуждите чувам. Не е редно така, обяснила съм му да си гледа собствената паница и да не си мери ..... каквото и да е с другите! Ученето си е за него - не за оценка, не за мен, за него!

# 469
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Хайде да ви развеселя. Днес в училище са правили диктовка за народните будители. Изброявали са ги поименно и вижте какво се е получило:

Климент ОхЛидски
д-р Петър БероМ
Васил АБриВов (Васил Априлов)
БоДри Чинтулов

 Joy Joy Joy

Jова ми прилича на една реплика от моите първолаци. Питам кой предмет най-много им харесва и отговорът на едно дете беше "Забранително изкуство". Laughing Или има нарисувана чаша със сок. Отодлу модел за думата сок и една сладурана каза, че думата е "фреш". Laughing Ама да не оспамя темата.

Аз се чудя да запиша ли моят второкласник на  английски език.  Организирана групичка от 5 деца.  Наблизо е. 40 лева. newsm78


Задача от сборника по математика - Намерете обиколката на триъгълник. Дължините на страните му са 20 см и 30 см.
Хайде де!


Най- вероятно става въпрос за равнобедрен триъгълник.

Но трябва да е споменато, че две от страните са  по....см, а третата...см. Или да е дадена обиколката, за да се  намери третата страна.

# 470
  • София
  • Мнения: 6 210
sea woman, пет деца и наблизо си е достатъчно примамливо Simple Smile Колко пъти седмично е?
Миналата година и аз се бях зачудила... първокласник, дали няма да му е много, дали няма да е за сметка на другото учене, дали няма да му е безинтересно, дали учителката е добра и всякакви подобни. Накрая не реших така: записах го и имах едно на ум, че винаги мога и да го отпиша /бях предупредила и г-жата от алианса за това/.

Много ме развеселихте с бисерите на децата  Joy

# 471
  • София
  • Мнения: 3 421
Кремена има 3 шестици по ДБТ. Е, как да ги взема насериозно - за един месец учене, а тя беше и болна една седмица. Не знам...може пък аз много да изисквам и все ми се струва недостатъчно това за което им ги пишат.
Виж входното ниво ми хареса - вижда се какво знаят, потрудили са се и е ясно защо има 6.

Вени и аз забраних да се гледа по другите бележници, да се сравнява и всеки да си гледа в неговата паничка.

sea woman , звучи примамливо.

# 472
  • София
  • Мнения: 17 991
Тази задачка и ние снощи я видяхме в ...Едната от близначките, като по-мързелива, взела  и на случаен принцип избрала страни 20,20,30...А другата, за да си "върже гащите", написала  и втората възможност-30,30,20см..А че задачата е зададена некоректно, в това няма спор Wink
Колкото до оценките, единствената петица  на едната е по трудово.А като знам, колко е отнесена, си мисля, че нещата не са съвсем точно оценени.И те имат отвратителния навик да коментират оценките на другарчетата си. Говоря им по въпроса, дано отвикнат.А иначе според мен самата система е порочна.Оценки като че ли трябва да се въведат в по-късен клас.Първо, защото ще се избегне това бележкарство от ранна детска възраст.Второ, малко или повече тези оценки са необективни и стресът при срещата с истинското оценяване от 5 клас е доста голям..

# 473
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Кремена има 3 шестици по ДБТ.
И Веси има 3 шестици и до края на годината графата в дневника е запълнена. Днешната са и писали, защото само на нея госпожата не е помагала да си направи колибката с листа.
Явно са сръчни някои момичета.

Но по ФВС няма 6-чки, сега ше се упражняваме да ловим топка за народната за да допълним колекцията.

# 474
  • Мнения: 1 312
Хайде да ви развеселя. Днес в училище са правили диктовка за народните будители. Изброявали са ги поименно и вижте какво се е получило:

Климент ОхЛидски
д-р Петър БероМ
Васил АБриВов (Васил Априлов)
БоДри Чинтулов

 Joy Joy Joy

 Grinning  И ние вчера ги учихме тези будители Laughing ,а днес слагаме ударения  smile3560

# 475
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Има най на края детето две 6-ци в бележника по СИП и ЗИП, повече няма да ме чуете да мрънкам за бележника.  Mr. Green
Баща и и каза, че ще и даде 12лв за 6-ците, но при по-ниска оценка ще си ги взима, сега очаквам да завъртят едни пари... Crazy
Будителите още не сме ги взимали, но като бяха на екскурзия в Копривщица я карам да ми разкаже впечатления след това и тя ми казва: " Бяхме в къщата на Бучко ли беше Вучко ли беше, много ми хареса...", питам я коя е тази светла личност Бучко ли Вучко ли и тя ми казва "...ми не помня много добре, но и за майка му си говорехме, май Дебелянов беше по фамилия...", ужас изобщо не помни имена. И освен че не помни си ги и донаглася както и е удобно, как ще свикне не ми е много ясно.

# 476
  • Мнения: 719
Здравейте,момичета!

Надявам се да ни приемете във вашата компания, макар и късно. Аз съм влизала отвреме на врем да ви чета тайничко, но досега не съм се записвала. Embarassed

За протокола, моят второкласник е Никола, в ОУ "д-р П.Берон" Плевен. Simple Smile

Иначе по въпросите.....
За екскурзиите - все още не са ходили на такава.Чудя се за кога се ослушват. Confused

Другото което ни предстои сега в събота е олимпиада по математика. Rolling Eyes Разпечатала съм тука няколко примерни варианта на задачите от миналите години и той е в тих ужас.  Mr. Green Но пък има желание да отиде, така че не го спирам. Ще видим какво ще сътвори. Thinking

Ами това е засега,
  bouquet

# 477
  • Мнения: 1 312
И нашите на са ги водели никъде на екскурзия :arms: иначе в петък имаме театър Thinking

# 478
  • София
  • Мнения: 6 210
Хайде честит попълнен бележник, Valeria  Mr. Green
Добре дошла на Шушони, влизай да ни четеш и явничко  Wink
Етиа, точно си ми разбрала мислите! Според мен не е лошо човек да е маааалко повече взискателен и изискващ, отколкото противното.
Сега отивам да му прегледам домашните, да го изпитам на стихотворението за будителите и да направя едни спагети за вечеря между другото  ooooh!

# 479
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Децата ви справят ли се с английския език -утре ще имаме контролна -направо не знам как ще се оправим не може да ги запомни добре думите.При вас как е
 имате ли затруднения

Общи условия

Активация на акаунт