Питанки за захранването

  • 2 115
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Да уточня, че до годинката не смятам да давам повече от 50-60 гр на прием - каквото и да било, и да замествам кърмене.

Точно това се канех да попитам - какво количество каша е нужно се да се достигне за да премина на друга храна. И изобщо след като твърдите храни ги въвеждаме само педагогически и не заместваме хранене с тях какъв грамаж трябва да преима детето? Като и гледам апетита и 200 гр ще изяде, ако и предложа Crazy

# 16
  • Мнения: 206
Във събота започнах да го захранвам със зел.пюре,стигнахме до7-8 лъжички.Според мен трябва да се захранват със пюре след това каша..

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Според мен трябва да се захранват със пюре след това каша..

Защо мислиш така? Thinking

# 18
  • Мнения: 206
Добре е, пюре за по-висока енергийна активност а не нишесте нали?

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Точно това се канех да попитам - какво количество каша е нужно се да се достигне за да премина на друга храна. И изобщо след като твърдите храни ги въвеждаме само педагогически и не заместваме хранене с тях какъв грамаж трябва да преима детето? Като и гледам апетита и 200 гр ще изяде, ако и предложа Crazy
Ма що си взела да се затормозяваш какво количество и т.н. - твоята задача е да предлагаш,а тя решава колко ще яде.Като иска 200 - даваш 200,пък ако си и суче после - браво на детето LaughingНяма да имаш никакъв проблем,ако даваш кашата след хранене или между храненията - така няма опасност да се надумка здраво само с каша и после да ти отказва да суче.И моята обича да си хапва (суче) - обаче като изяде 50-тина грама,почва да се разсейва и да се върти и спираме папането.И тук е като с всичко друго - няма трябва,а просто колкото иска Grinning

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Добре е, пюре за по-висока енергийна активност а не нишесте нали?

Аз пък си мисля точно обратното - нишестета, кашите или като цяло въглехидратите дават най-много енргия, защото са с висока калоричност.

# 21
  • Мнения: 249
Да уточня, че до годинката не смятам да давам повече от 50-60 гр на прием - каквото и да било, и да замествам кърмене.

Точно това се канех да попитам - какво количество каша е нужно се да се достигне за да премина на друга храна. И изобщо след като твърдите храни ги въвеждаме само педагогически и не заместваме хранене с тях какъв грамаж трябва да преима детето? Като и гледам апетита и 200 гр ще изяде, ако и предложа Crazy

Аз не съм сигурна, че точно това е най-правилното, но след като изчетох какво ли не - за захранването и кърменето, стигнах до това си решение! До годинката ще захранвам постепенно до достигане на 50-60 гр + кърма (естестествено,че ако детето покаже,че след като е накърмена иска да изяде и 100 гр - ще й дам, но мисля, че повече от това е много! ...и то това може да стане сигурно чак поне 1-2 месеца след като съм я захранила!), а след годинката постепенно ще увеличавам количеството до заместване на кърмене.

# 22
  • Мнения: 249
Ма що си взела да се затормозяваш какво количество и т.н. - твоята задача е да предлагаш,а тя решава колко ще яде.Като иска 200 - даваш 200,пък ако си и суче после - браво на детето Laughing

...Не знам...мойто скромно мнение е, че 200 гр + кърма за едно 6-7 месечно бебе са доста newsm78

Няма да имаш никакъв проблем,ако даваш кашата след хранене или между храненията - така няма опасност да се надумка здраво...

...Да, точно така. И не само за да не се "надумка" , а и защото трябва да се поддържа лактацията...освен ако не искаш да я отбиеш рано Sick
...Така, че аз ще спазвам принципа - до годинката първо кърма и след това - другата храна, а след годинката постепенно ще минаваме на обратния вариант -  първо друго , после кърма! ... Това е от мен!!! ... Успех!

П.П. Видя ли тук? : http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не се бях сетила, благодаря  Hug

# 24
  • Мнения: 206
не можеш да замениш едно обедно меню с каша първоначално,за това пък пюре,ок

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
не можеш да замениш едно обедно меню с каша първоначално,за това пък пюре,ок

А не, не ... не си ме разбрала, аз нямам и намерения да заменям ядене нито с каша, ни то с пюре.

# 26
  • Мнения: 3 379
Джейд, ти ще си избереш най-добре схемата, както и ще се водиш по детето. Да, в началото е трудно и объркващо, няма да ти е по-лесно и по-нататък, но ще взимаш по-лесно решенията и ще правиш по-лесен и по-информиран избор. Ето и моят съвет:

Ако нямате обремененост за алергии, можеш да въвеждаш нова храна на 4 дни например. Сега, както вече си дала оризова каша, можеш да дадеш например тиква един ден, после на следващия пак оризова каша, после пак тиква и така редуваш 4-5 дни. След 4-5 дни въвеждаш например картоф, даваш само него, после го комбинираш с тиквата. МВожеш и кашата да комбинираш с тиква. После можеш да въведеш морков, круша, банан, като комбинациите стават все повече и по-интересни Simple Smile Аз докъм 7-8 месеца го хранех само веднъж на ден с твърда храна (след кърмата естествено), на обяд (така ми беше по-лесно, сложно да обяснявам сега защо). Количеството постепенно стана към 8-мия месец около 80-100 гр на ядене. Около 8-ми месец започнах да давам и плодово пюре сутрин, освен зеленчуковото на обуд. Постепенно сутрешното ядене се превърна в каша с плодово пюре (но аз въведох първо зеленчуците, после кашите, това обаче е без значение реално), а обедното - зеленчуково, около 10-ти месец започнах редуването с местно на обяд. На 9-10 месеца вече изяждаше 100 гр сутрин и 100 гр на обед. Около 10-ти месец започнах да въвеждам и следобедно хранене, количеството твърда храна за целия ден се увеличи на около 400-500 гр. Сега вече сме я докарали до почти 700 гр твърда храна на ден. Лично аз смятам, че е нереално да държиш бебе на 11 месеца например на 50-60 гр твърда храна, защото нуждата от енергийни източници за бебето е увеличена многократно на тази възраст.

Както и да е, надявам се да съм ти била полезна. Аз си водя дневник на всичко, което яде, по часове и грамажи плюс кърмения, плюс спане... Съветвам те и ти да си водиш, поне за храната де. Имам също файл, в който съм си въвела кога какво съм дала и разни бележки, не много подреден, но ако смяташ, че ще ти е полезен, прати ми ЛС с е-мейла ти да ти го пратя.

Успех и не се шашкай, ще се справиш с всякакви захранвания! Най-важното е, че кърмиш!

# 27
  • Мнения: 249
... Аз докъм 7-8 месеца го хранех само веднъж на ден с твърда храна (след кърмата естествено), на обяд.... Количеството постепенно стана към 8-мия месец около 80-100 гр на ядене. ... На 9-10 месеца вече изяждаше 100 гр сутрин и 100 гр на обед.

... SZA, не си ме разбрала правилно!
...Както казваш ти също до 9-10 месец не си давала повече от 100 гр....Както казах и преди , ако детето иска и повече от 50-60 гр - ще му дам, но около 100-ина грама -не повече и то вече може би към 8-ия месец...тук ставаше въпрос да се дадат 200 гр твърда храна на 6 месечно бебе и след това кърма newsm78 ... Аз на това реагирах. Да ме извинява hedra!

Около 10-ти месец започнах да въвеждам и следобедно хранене, количеството твърда храна за целия ден се увеличи на около 400-500 гр. Сега вече сме я докарали до почти 700 гр твърда храна на ден. Лично аз смятам, че е нереално да държиш бебе на 11 месеца например на 50-60 гр твърда храна, защото нуждата от енергийни източници за бебето е увеличена многократно на тази възраст.

...Можеш ли да кажеш  какво следобедно  храненне си въвела в 10-ия месец? Как станаха 400-500 гр.? На три пъти по около 150 гр. ли? Кога ги даваше? След кърмене ли? Колко според тебе е била кърмата тогава (доколкото можеш да прецениш!)? В смисъл съпоставено с това, колко време е сукал...
...Разбира се, че ако детето ми на 11 месеца покаже, че иска повече (след като съм го накърмила!!!) - ще му дам повече от 60 гр... Вече се повтарям! Sick Sick Sick
...А за след годинката - ясно! Тогава смело мога да давам и повече - без да прекалявам разбира се! ... То детето ще си покаже!...Та нали постепенно ще се отбиваме!!!

# 28
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Брех, това захранвене изглежда много сложно  Thinking
Искам да попитам кашите сами ли си ги правите или си купувати инстантни? А пюретата?

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Брех, това захранвене изглежда много сложно  Thinking
Искам да попитам кашите сами ли си ги правите или си купувати инстантни? А пюретата?
Ами различно при всеки - но повечето май залагаме на домашното производство Grinning В действителност приготвянето на домашна каша отнема само 3-4 минути,т.е. не е много по-различно от готовата,само дето трябва да изстине,но и за това си има цаки Grinning

Общи условия

Активация на акаунт