Места за забавления – Хайде да разплачем децата!

  • 2 321
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Ако искате детето Ви да реве – Държавен куклен театър – Пловдив! Не се колебайте!

    Дъщеря ми беше на 3 и половина, когато за пръв път я заведох на куклен театър. Бяхме заедно с братовчедка й – на 4 и половина и братовчед й – на 7 години. Представлението беше вълшебно!  Артистите – чудесни! Но с приключването на театралната постановка, свърши и приказката за децата. Защото някой ГЕНИЙ е измислил да се провежда лотария след края на представлението, в която 2 от децата печелят по някаква малка играчка. Казват имената на дечицата, те излизат под аплодисменти на публиката, качват се на сцената, взимат си подаръчетата  и после лелката казва: „ Това беше. До другия път!” И тогава започва големият рев. Доста е трудно да се обяснят на малките деца между 3 и 5 години понятия като : „ късмет”, „ случайност”, особено в момент на силна обида. Вие много добре, предполагам, знаете как гледат малките деца едно от друго и колко много държат да имат еднакви неща, еднакво отношение. Все едно да ви дойдат на гости дечица и демонстративно само на 1-2 да дадете подарък, а на другите да кажете: „ Нямахте късмет! Другият път – пак!” На малки деца!!! После иди , че се  обяснявай на въпросите: „ Къде ми е късметът?”, „ Защо си нямам късмет”, „ Защо ме забравиха”, „ Защо на мен не ми дадоха?”, „ Не съм ли заслужила?”........
    Както и да е, двете девойки много реваха, като започнаха от кукления театър и продължи дълго. Толкова се постараха актьорите за усмивките и радостта на децата и за какво.................. накрая да излезе няква лелка, нечие реализирано гениално решение,  и да ги довърши!  Simple Smile
   Оттогава мина 1 година, през която специално не съм водила детето на куклен театър. Вече е на 4 и половина и баба й реши да я заведе. Много си бяхме  говорили с детето, че не трябва да позволява да си разваля настроението и да плаче, заради тази пуста лотария, че ние ще й вземем подаръче след представлението, ако не й кажат името  и т.н. Всъщност си мислех, че тази „ невероятна практика” вече няма да я има и изненадата ми беше голяма , като разбрах, че лотарията  е по-силна от времето  Simple Smile. Когато се прибра детето сподели , че театърът е бил хубав, разказа ми малко за мишленцето , котето и кученцето. Попитах я дали е имало лотария този път ( баба й вече ми беше казала, че е имало, че на детето му се напълнили очите със сълзи, като не й казали името, но удържало). Тя отговори, че е имало, ама не плакала и в този момент очите тръгнаха да се изливат, този път неудържимо: „ ...и те пак не ме извикаха, мамо! Всички деца ги извикаха, само мен не. Напиши им писмо да не ме забравят другия път”.
    Е, друг път няма да има скоро!  Чакахме 1 г. детето да порасне,  да не реве, заради тази смотана лотария, сега още 1г. ли?!  Simple Smile Досега си мислех, че на театър се ходи , заради представленията, а се оказа всъщност, че не може да отидем на театър, заради това , което се случва след  представлението. Дори вече мога да  използвам този опит като заплаха: „ Ако не слушаш, ще те заведа в кукления театър!”  Grinning
   Ако някой има други идеи на какво забавно място специално да заведем децата, за да плачат, пишете, може тази тема да стане всъщност доста смешна.

# 1
  • Мнения: 22 343
В Плевен куклен театър няма от години, от около 10г, че и повече. ))
Но имаше същата простотия след края на представлението. Водеха ни заедно със сестра ми, която е с 6г по-малка, та си спомням. Крайно обидно е, въпреки че вече бях доста по-голяма да седиш като идиотче, да викат разни деца и да им дават буквално боклучета, но теб да не те извикат. Не знам поради какви причини това нещо се прави, но е изключителна простотия.

# 2
  • Мнения: 2 587
Водила съм дъщеря ми само веднъж на куклен театър в село близо до Плевен и за щастие лотария нямаше.Наистина е много тъпо  ooooh!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Много мъчно ми стана за детенцето, а и за всички дечица, които са се чувствали или ще се почувстват така  Rolling Eyes Това е практика от години явно, защото преди време сме ходили със сина ми и беше същата простотия. Стелла се каня да я заведа, но още не съм...чудя се дали да не повдигнем въпроса направо там, на място. Не знам обаче ще има ли ефект  Close

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много ми стана мъчно за детенцето. Пак са го забравили горкото.... Каква е тази върховна простотия не зная. В градината на дъщеря ми тази практика с подаръците също се прилага. Но преди 2 седмици и тя се върна с подарък( едни смотани моливчета) и вече беше щастлива. Там подаръците не ги раздават чрез томбола а след участие. Да, но от 120 деца избират 4-5 да участват а другите....Та дойде и нашият ред като станахме четвърта група чак. И моето дете го е изживявало по някакъв начин въпреки, че не е плакала. И все пак по този начин емоциите от добрите преживявания на представлението се засенчват заради една глупава играчка.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
 #Crazy

# 6
  • Мнения: 25 448
Нямам думи!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и аз съм водила синът ми на куклен театър-накрая за мое щастие нямаше томбола

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
Защо акцентирате върху въпросната лотария?Такъв е животът.Всеки с късмета си.
И аз не одобрявам подобни мероприятия,но могли сте да избегнете поне вторият път
на детето неприятните преживявания,най-малко като го изведете по-рано от залата.
По този начин е нямало да стане участник във въпросната лотария,или е задължителна,включена
в цената на билета newsm78

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Добре че прочетох това.Дъщеря ми отдавна ме крънка да я водя на театър и все се обвинявах че не съм я завела.но сега знам че сигурно няма и да я заведа.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 046
Как така "защо акцентирате върху лотарията" - нали накрая разваля цялото впечатление и настроение на децата?
Аз бих замъкнала ревящия си син да му дадът подарък и на него след като са толкова малоумни, да не могат да преценят, че е изключително неподходящо едни деца съвсем безпричинно да получат подарък, а на други да се втълпява, че "нямат късмет"  Shocked

Мога да кажа за театрите в София - попадали сме на подобно нещо, но тогава подарък имаше за ВСИЧКИ деца! Два пъти (в 199 и в Ариел) "раздаваха" някакви пластнасови кукли като за театър (май на витамини Марсианци, ако не греша), като томболата се състоеше в това да изтеглиш билетче дали да ти дадът мъжка или женска кукла (въпреки, че единия път синът ми каза, че иска другата и му дадоха от другите - какво толкова), а третия път в централния куклен театър (на Гурко) раздаваха накрая вафли и близалки, но на ВСИЧКИ деца - на кой каквото се случи  Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 2 296
Как така "защо акцентирате върху лотарията" - нали накрая разваля цялото впечатление и настроение на децата?
Че на самото дете му се говори и обръща внимание на това и след инцидента...това имах предвид.
Аз бих замъкнала ревящия си син да му дадът подарък и на него след като са толкова малоумни, да не могат да преценят, че е изключително неподходящо едни деца съвсем безпричинно да получат подарък, а на други да се втълпява, че "нямат късмет"  Shocked
Аз бих постъпила по същия начин. Peace

# 12
  • Мнения: 546
Е толкова ли е трудно да му купиш един балон например или нещо друго, което да го зарадва? И всеки път ли, когато дават нещо на друго дете и твоето получава? Мисля, че малко се пресилват нещата и не е чак такава драма да се обясни.
Синът ми веднъж е присъствал на лотария и се забавляваше. Идеята беше дали ще се падне неговото номерче, а не защо не е получил подарък.

# 13
  • Мнения: 36
      С  „ такъв е животът ”  не се получава при най-малките деца. И разбира се, че е важно как ще си тръгне детето, дали ще е щастливо или нещастно- поне това за мен е най-важното! Действието, както пише по-горе, е повторено чак след година и бях изненадана, че практиката е същата, а да изведеш детето почти на бегом като светнат лампите- не знам дали е много нормално.
    Писмо е писано и ще бъда очарована, ако получа отговор, това ще значи , че на някой му пука. Една лотария сама по себе си не е важна, разбира се, но в случая става въпрос за ефектът й върху определена възраст деца и за последствията, а както виждам и по коментарите по-горе остават трайни приятни спомени. Не става явно и въпрос за подаръчета от магазините за левче, а по-скоро, според мен,  за  отношение или почувствано такова.   И в крайна сметка не трябва да си много тънък детски психолог, за да се знае, че света в очите на едно малко дете е съвсем различен от света в нашите очи,  за щастие!
Ама да не ставам лигла, ще си водя детето там,  ще се радва, после ще реве с още няколко такива деца ревящи..... е, голяма работа, един крив ден, голяма работа! Лигави историйки, вместо да направим децата железни, за какво са първите седем! Разчувствали се, разревали се....лигльовци, щото си нямат по-сериозни проблеми; говорят ми за душа, чувства, развитие, отношение. Я сектир,бе!
Верно е поредното малко детайлче, поредното недообмислено и съществуващо детайлче, въпреки по-добрата практика, детайлче, което допринася на доста хора за още един крив ден! Толкова детайлчета, заложени навсякъде, та още едно ли ще ни притесни! В никакъв случай!  Просто още един крив ден!

# 14
  • Мнения: 546
Хубаво е че си написала писмо, дано да го вземат под внимание и да променят нещата. На мен също ще ми стане много мъчно и криво ако детето ми се разстрои, но в крайна сметка от нашите обяснения и реакции зависи как ще възприемат нещата. И не става въпрос да се държим строго с тях или да подценяваме чувствата им. Точно, защото са малки много лесно може да им бъде отвлечено вниманието от ситуацията, която ги е разстроила и да ги накараме да се усмихнат.
Също ако знам, че детето ми се разстройва от едно или друго нещо ще се опитам да му го спестя. В конкретния случай бих си тръгнала веднага след представлението, но е абсурдно да реша да не го водя на театър повече.
Мисля, че си прекалено афектирана в момента, може би и аз бих била... Но като ходите на рожден ден например, детето ти също ли получава подаръци или се разстройва, че дават само на рожденика? Като влезете в магазин винаги ли му купуваш каквото поиска?

Общи условия

Активация на акаунт