Колко пари давате на детето си на ден за училище?

  • 32 492
  • 367
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Ох защо не се включват родители на по-големи деца?Моите мацки са 10-ти клас и ако кажа по колко пари харчат на седмица само за кафета и глупости сигурно ще ме линчувате  Embarassed.Ще кажа само,че миналата година им давахме по 20лв.на седмица и бяхме родители пинтии  #Cussing out #Cussing out #Cussing outТази определено са повече,защото яденето в къщи е демоде.Сутрин кой ще ти закусва вместо да си оправя косата.Или кой ще ти обядва преди втора смяна когато гаджето ни чака да ходим на кафе преди даскало.Така,че разходите за джоб,хамбургер или пица плюс тия за кафе плюс и цигари за капак при едната-отказах се да смятам.Оставям една сума на бюрата в неделя и проверявам в края на седмицата и нали се сещате,че колкото и да оставя никога няма да стигнат.

# 31
  • Мнения: 258
Потресена съм! Колко "много" джобни давате, не е истина  Joy
Отворете кесиите и не се оправдавайте с това закусва вкъщи, обядва вкъщи.
По нагоре в темата прочетох, че някой дава по 50ст. само за самочувствие - е такова нещо не бях чувала, а и надали с 50ст. в джоба ще имаш голямо самочувствие  Laughing

# 32
  • Мнения: 2 024
За 9-ти клас  - 3 лв. на ден /гледам да стигат за един джоб и мин.вода/

# 33
  • Мнения: 1 470
По 1-2лв,закусват у дома,обядват също у дома,отделно винаги има допълнително 5-10лв в къщи,в случай на нужда...Преценихме още в ДГ с баща им,че като си имат собственни пари,ни излизат много по ефтино...Иначе се почва,искам това,искам онова,и докато се обърнеш си изхарчил поне два пъти повече...Та още в ДГ им давахме по 50ст.... HugНо вече не ги харчат толкова...

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 31
дъщеря ми е шести клас и и давам за у-ще по 2лв ,и по още 70-80ст.като излиза да играе.(интересно е,че си търси левчетата и почивните дни) Laughing

# 35
  • Мнения: 256
Потресена съм! Колко "много" джобни давате, не е истина  Joy
Отворете кесиите и не се оправдавайте с това закусва вкъщи, обядва вкъщи.
По нагоре в темата прочетох, че някой дава по 50ст. само за самочувствие - е такова нещо не бях чувала, а и надали с 50ст. в джоба ще имаш голямо самочувствие  Laughing

PeaceА като помислиш колко джобни харчат мама и тати за кафе,цигари и т.н.И какво да си купи детето освен дъвка и глупости с 50 ст.

# 36
  • София
  • Мнения: 17 259
А какво според вас трябва да си купува дете във втори, в трети клас???
Дрехи и обувки ли?
Колко пари са достатъчно според вас (визирам тези, които ни обявиха за пинтии Wink )

# 37
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Потресена съм! Колко "много" джобни давате, не е истина  Joy
Отворете кесиите и не се оправдавайте с това закусва вкъщи, обядва вкъщи.
По нагоре в темата прочетох, че някой дава по 50ст. само за самочувствие - е такова нещо не бях чувала, а и надали с 50ст. в джоба ще имаш голямо самочувствие  Laughing


Хахахаха !!!
Познах се в твоят пост.
Сори, но не мисля, че са му нужни пари в първи клас. Отива закусил, в 9часа по време на междучасието има домашна закуска (и сок почти винаги) и плод. Тогава какво да купува? дъвки, близалки и чипс ли?
Всеки си гледа детето както намери за добре, но аз не мисля, че има много да загуби, ако не си купи джънк фууд (боклучава храна).
И да, давам му парите за самочувствие, така, че в редките случаи когато се нареди на лафката, да не гледа като гладно сомалийско дете, а да знае че и той има нещо в джоба.

Оставям те с потреса ти.

# 38
  • Мнения: 4 447
Държим на определено място в къщи винаги пари - монети и банкноти - понякога се събират до 50 лв. Големият си взима, колкото му трябват, като сме направили уговорката да не се простира нашироко. Харчи различно на ден за храна - от 3 до 5 лв, но това е в училищен стол, който е на ресторантски принцип - има 2-3 вида яденета и той си избира. Например: таратор 80 ст, супа пилешка - 1лв, пържола - 2 лв, салата зеле - 50 ст, гарнитури разни, десерти......всяко с определена цена. Прави си едно обедно меню, каквото му се хапва и това е. Нямам грижата за обяд и това ме устройва, а и съм доволна, че не са сандвичи всеки път. Отделно засега харчи и 2 лв за транспорт, но скоро ще му купя карта. От много отдавна му имам голямо доверие за пари, ресто и т.н, та ....да бърка в чашката. Laughing
Малкият е друга история - колкото му дам - толкова ще изхарчи. И при това винаги за боядисани сокчета, хрупанки, чипсове и подобни боклуци. За да избегна това, а и защото времето в междучасието често не стига - отива със закуска, приготвена у дома. За самочувствие  Grinning, и за боклуци (няма как- щом всички ядат поне трябва да знаем какво е) понякога му давам 1 или 2 лв. Миналата година ходеше на стол, но се оказа, че само купувам купони - нищо не яде....

# 39
  • Мнения: 1 069
Основните хранения са извършват в къщи, а в чантата винаги има сандвич и шише с вода. Давам стотинки, максимум левче, колкото да имат нещо.
Купуването на "буклуци" за ядене и пиене е вече зад нас, така че стотинките най- често се връщат и се спестяват в касичка.

# 40
  • Мнения: 256
А какво според вас трябва да си купува дете във втори, в трети клас???
Дрехи и обувки ли?
Колко пари са достатъчно според вас (визирам тези, които ни обявиха за пинтии Wink )
Е-е,никой не е използвал такава дума или каквото и да е определение.На въпроса с купуването-моя син е 1 клас и в голямото междучасие е гладен,независимо дали е хапнал нещо сутринта вкъщи.Ходих в стола и видях какви закуски се предлагат,качеството ме задоволява.Все пак стават рано,изразходват енергия,освен това и трите първи класа всеки ден са там,няма как да не ти се прияде.Затова му давам толкова пари,колкото да може да си купи храна-закуска,пица,но не и боклуци-чипсове и т.н.,а това не може да стане с 50ст,нито с 1 лв,поне при нас.

# 41
  • Мнения: 2 803
От началото на учебната година не си е купувала нищо. Аз съм и сложила 1 лв. за всеки случай. Детето всеки ден си взема храна от къщи-вафли, кроасанчета, кексче, водичка.....Сутрин закусва и така тръгва на училище.

# 42
  • Мнения: 1 470
Потресена съм! Колко "много" джобни давате, не е истина  Joy
Отворете кесиите и не се оправдавайте с това закусва вкъщи, обядва вкъщи.
По нагоре в темата прочетох, че някой дава по 50ст. само за самочувствие - е такова нещо не бях чувала, а и надали с 50ст. в джоба ще имаш голямо самочувствие  Laughing

PeaceА като помислиш колко джобни харчат мама и тати за кафе,цигари и т.н.И какво да си купи детето освен дъвка и глупости с 50 ст.

Мама и тати харчат,но мама и тати са ги изкарали... WinkУ дома е така,ако искат още-мият колата/вместо 10-15лв на автомивка,давам ги на тях,друг ден ще изчистят градината,още 10-15лв...Такъв е живота Hug...Но щом са преценили че от тези 15лв,5 ще дадът на баба си да почисти градината,пък те ще задържат само 10лв,значи им стигат Laughing Laughing LaughingМиналата година лятото ни помагаха в работата,и си изкараха за лагер...Но тази нещо беше кофти и... Sad

# 43
  • на майната си
  • Мнения: 425
Потресена съм! Колко "много" джобни давате, не е истина  Joy
Отворете кесиите и не се оправдавайте с това закусва вкъщи, обядва вкъщи.
По нагоре в темата прочетох, че някой дава по 50ст. само за самочувствие - е такова нещо не бях чувала, а и надали с 50ст. в джоба ще имаш голямо самочувствие  Laughing


Ами и аз съм потресена от родители, които си мислят, че като развържат кесиите демонстрират голямата си загриженост към децата - но всеки си гледа неговите както намери за добре.
Правя сандвич /не яде всичко/, купувам и слагам сок /натурален/, плащам освен частната занималня и обяд в закусвалня /готвено/, та след като си правя целия този труд, който е ангажимент за мен и повярвай не е по-евтин вариант, не мисля че се нуждае от пари за да ги даде за оцветена вода /сок/, чипс или друг боклук.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 259
parsy   smile3501

Общи условия

Активация на акаунт