Лесно ли вземате направление на детето за преглед при специалист

  • 2 935
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Обикновено я водя при специалисти, които не работят със Здравната каса  Rolling Eyes Но когато се е налагало все пак, не е имало проблеми с направленията.

# 16
  • Мнения: 1 650
Винаги ни дава, но това си зависи и от лекара.

# 17
  • Мнения: 3 146
Никога не съм искала направление.

Вие как преценявате, че детето се нуждае от преглед от специалист и точно от какъв?
При нас винаги самият лекар казва, че трябва да отидем и, съответно, ни дава и направление...

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Вие как преценявате, че детето се нуждае от преглед от специалист и точно от какъв?
При нас винаги самият лекар казва, че трябва да отидем и, съответно, ни дава и направление...

При нас е - аз преценявам, а тя ми казва, че идеята ми е добра...
Честно казано, ползвам педиатъра ни само за болнични и много-много рядко за направление.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 034
При предишната педиатърка на детето, това си беше мисия невъзможна. Смених я и за сега нямам проблем с направленията.

# 20
  • Мнения: 14 133
Лекарката му го праща сама на специалист при най-малкото съмнение за прболем.  Peace

# 21
  • Мнения: 8 242
Вие как преценявате, че детето се нуждае от преглед от специалист и точно от какъв?
При нас винаги самият лекар казва, че трябва да отидем и, съответно, ни дава и направление...

Аз преценявам кога и къде да заведа детето си на лекар.. И отивам с поставена диагноза, като в 99% от случаите съм била права..
На мнение съм, че много по-добре познавам детето си, постоянно го наблюдавам и мога да различа по-добре симптоми от лекар, който го вижда за 2 мин, пуска 1/2 слушалка, докато си говори нещо със сестрата и гледа дърлото на лампа с мъждукаща крушка.. Примерно говоря, но това ми е общото впечетление за педиатрите и лекарите в повечето случаи - работи се на кило.. и не особено както трябва..
Нямам проблеми с нашата педиатърка, защото ми е позната и блабла.. нищо не ми е отказвала никога.. но бих разчитала 100% на доверие на мнението на лекаря.. още повече ако не съм съгласна с него на сляпо да се доверявам за диагнози и лекарства..
Куп истории съм изчела за лекарски грешки и експерименти от всяккаъв род.. и съм го изпитала за миг и над детето си.. затова съм адски скептична .. и всичко подлагам на проверка..
Това е мое мнение Simple Smile

# 22
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Вие как преценявате, че детето се нуждае от преглед от специалист и точно от какъв?
При нас винаги самият лекар казва, че трябва да отидем и, съответно, ни дава и направление...

Аз преценявам кога и къде да заведа детето си на лекар.. И отивам с поставена диагноза, като в 99% от случаите съм била права..
На мнение съм, че много по-добре познавам детето си, постоянно го наблюдавам и мога да различа по-добре симптоми от лекар, който го вижда за 2 мин, пуска 1/2 слушалка, докато си говори нещо със сестрата и гледа дърлото на лампа с мъждукаща крушка.. Примерно говоря, но това ми е общото впечетление за педиатрите и лекарите в повечето случаи - работи се на кило.. и не особено както трябва..
Нямам проблеми с нашата педиатърка, защото ми е позната и блабла.. нищо не ми е отказвала никога.. но бих разчитала 100% на доверие на мнението на лекаря.. още повече ако не съм съгласна с него на сляпо да се доверявам за диагнози и лекарства..
Куп истории съм изчела за лекарски грешки и експерименти от всяккаъв род.. и съм го изпитала за миг и над детето си.. затова съм адски скептична .. и всичко подлагам на проверка..
Това е мое мнение Simple Smile

 Peace Peace Peace
И аз така мисля

Позволявам си мааалко да оспамя темата, за да кажа на Нати, че роклята й от снимката на аватара е разкошна. Очите ми останаха по нея

# 23
  • Мнения: 130
Не ми отказва!

# 24
  • Мнения: 1 237
Никога не съм имала проблеми с вземането на направления!

# 25
  • Мнения: 5 393
Лекарката на Иво никога не ми е отказвала направление до сега за каквото и да било.

# 26
  • Мнения: 130
По принцип не би ли трябвало те да ни насочват и да ни дават направления вместо сами да си просим?

# 27
  • Мнения: 645
Досега не се е налагало аз да искам направление. Винаги, когато е имало нужда, нашата педиатърка ни е пращала при специалист.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Направленията са определен брой и е нормално на края на месеца да намалеят.. и да се пазят наистина за спешни случаи..
Ако може да се отложи - ще ти го дадат след 1 седмица, в следващия месец вече..
Ако състоянието не може да чака - не вярвам да ти откажат Simple Smile

Да точно така е! Peace

Не е баш така. Направленията за деца са без лимит.

Вие как преценявате, че детето се нуждае от преглед от специалист и точно от какъв?

Ами понеже дъщеря ми често прави отити и ангини, при упорита инфекция си искам направление за УНГ, за да провери да не е дала тази инфекция отражения там. Искала съм направление за вътрешни болести( коремчето й беше подуто и исках ехограф), кардиолог( известно време поддържаше Т с неизвестен произход и исках да се застраховам отвсякъде), дерматолог( обрив, който не премина с лечението, назначено от джи пи-то).

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Личната лекарка ми е давала направление за децата без проблем Peace

Общи условия

Активация на акаунт