Прегьрбени ли сте?

  • 47 465
  • 112
  •   1
Отговори
  • У дома !
  • Мнения: 700

Имам проблем,ходя прекалено изгьрбеналлОт време на време се сещам и се изправям или някой ми го казва,но това трае 5мин. и пак сьщото Sad
Някои знае ли някакьв метод,космо диск дали ще помогне?Мен не ме боли гьрба,просто е грозна гледка-млада и изгьрбена девойка Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 565
Ами май класическия моделски метод с книгата на главата  вкъщи е най-лесния начин да се отучиш. То това е някакъв навик.Аз например не ходя прегърбена, ама винаги се прегърбвам като стоя пред компютъра и това съм го правила с години. Накрая се отучих за точно една седмица, след като започна да ме боли врата, раменете, гърба, че и главата. Ама наистина не винаги трябва "неволята да учи". Иначе си мисля, че добрата стойка съм си я направила, защото дълго време съм ходила на танци. Ако имаш време и ти е интеесно може пък да се запишеш примерно на салса.

# 2
  • Smallville
  • Мнения: 994
Да,наистина ако имаш време потанцувай,там ще те научат.Аз известно време ходих на спортни танци за възрастни и не осъзнавах преди това колко съм изгърбена.Е там ми показаха.Жалко,че не ми остава време да ходя пак,действаше ми много освежаващо.

# 3
  • У дома !
  • Мнения: 700
Жалкора други начини? С гледането на бебони в къщи нямама време за такива екстри.....като малка тренирах модерен балет,но явно не ми се е отразило на стойката Sad

# 4
  • Мнения: 3 459

Имам проблем,ходя прекалено изгьрбеналлОт време на време се сещам и се изправям или някой ми го казва,но това трае 5мин. и пак сьщото Sad
Някои знае ли някакьв метод,космо диск дали ще помогне?Мен не ме боли гьрба,просто е грозна гледка-млада и изгьрбена девойка Cry
Същата съм като теб и през пет минути мъжа ми ми казва да се изправям  Confused
Старая се да ходя по-изправено, ама нещо не ми се получава явно.

# 5
  • Мнения: 2 386
И аз така, но си знам причината  - като дете бах много по-висока от другите и това ме притесняваше. Вярвах, че ако се приведа лекичко ще замажа положението.. Е, сега мъжете са високи, дребничките са на токчета, а аз цъфтя от радост, но все пак си остана това потупвване по гърба, за което и Джей говори.. Това да ни е кусура, аз пък не харесвам опънати мадами, излезли като на парад. Нормална стойка се постига лесно.

# 6
  • София
  • Мнения: 965
И аз така, но си знам причината  - като дете бах много по-висока от другите и това ме притесняваше. Вярвах, че ако се приведа лекичко ще замажа положението..

Същата история  ooooh!
в 4ти клас от нищото - и бааам - 178см - няма момичета, няма момчета, няма лелки  Mr. Green всички бяха под мен и в следствие на това се прегърбих...притеснявах се и така се смалявах малко  Laughing и даже не знам дали е вярно, но първата ми гинеколожката (едно време) каза, че така съм си спряла и развитието на гърдите  Mr. Green и затова сега съм чашка С ... ама на тая височина ми е малко  Crossing Arms
ходих на някаква гимнастика, но това беше по онова време - после уж упражненията си ги правех сама вкъщи, но стойката така и си остана.
До ден днешен ходя така и приятелите ми повтарят непрекъснато да се изправям...

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз като вървя не се прегърбвам,но като съм седнала пред компа се изгърбвам

# 8
  • Мнения: 3 459
Момичета, при мен това нещо се получи от мания в 1 клас да се старая да пиша много красиво.
Даже и днес съм така. Като тръгна да пиша нещо и главата още малко ще ми опре в масата  Confused
Ако мъжа ми не ме побутне или не ми каже, хич няма и да се сетя сама да се изправя.

# 9
  • Мнения: 7 474
 ooooh! Болна тема ми е това, няма оправия според мен вече Crossing Arms

# 10
  • Smallville
  • Мнения: 994
И аз така, но си знам причината  - като дете бах много по-висока от другите и това ме притесняваше. Вярвах, че ако се приведа лекичко ще замажа положението..

Същата история  ooooh!
в 4ти клас от нищото - и бааам - 178см - няма момичета, няма момчета, няма лелки  Mr. Green всички бяха под мен и в следствие на това се прегърбих...притеснявах се и така се смалявах малко  Laughing и даже не знам дали е вярно, но първата ми гинеколожката (едно време) каза, че така съм си спряла и развитието на гърдите  Mr. Green и затова сега съм чашка С ... ама на тая височина ми е малко  Crossing Arms
ходих на някаква гимнастика, но това беше по онова време - после уж упражненията си ги правех сама вкъщи, но стойката така и си остана.
До ден днешен ходя така и приятелите ми повтарят непрекъснато да се изправям...
Според мен това са пълни глупости.Имах съученичка се прегърбваше поради големия си бюст,но ела сега да я видиш,препълнена пазва,а все изгърбена ходеше.Тя и сега си ходи така де,от тежеста им.

# 11
  • Мнения: 637
Приемате ли съвет?
Вземете някаква тояжка (идеална работа върши пръчката на стирката). Хванете я междудвете си ръце така че да отиде зад ръцете, под мишниците и зад гърба. Правете разни движения така: наклони на страни , напред вървете. Чудесно е за стойката. Повечето жени се изгърбват заради носене на дете или голям бюст. Дано ви е полезно това движение  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 459
galana_s, аз имам такова тояжка и го правя чат-пат, ама вече дотолкова съм изгърбена, че и за 5 минути да я сложа усещам адска болка  Confused

Имаше един момент, в който ходех доста правилно, но това беше до време.
След катастрофа, след като си счупих ключицата и нямаше как да се гипсира се наложи да ми превържат ръцете на осморка и трябваше да стоя така вързана месец, месец и нещо. Тогава бая се бях опънала, ама с течение на времето отмина. Дори сега мъжа ми ме бизика, че пак ще ме върже така, та да се изправя  Grinning

# 13
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И аз съм в групата...ходя леко изгърбена, на мен не ми пречеше и дори не бях забелязала, че стойката ми не е перфектна, но преди няколко години мъжът ми започна да ми прави забележки. Това се превърна в негова фикс идея - постоянно да ме дебне и да ми повтаря да се изправя. Тъкмо се бях понаучила и бях пооправила стойката и забременях. От бременността всичко се върна на изходно положение и сега пак ходя приведена, той пак постянно ме кара да се изправя, но сега ми е много по-трудно и незнам защо. Просто кокалите не ме слушат. Работата ми по цял ден пред компютъра допълнително спомага през годините да съм все приведена. Най-лошото е, че и майка ми и баба ми са с гърбици и се притеснявам, че е наследствено. Уф...знам, че трябва да положа повече усилия. Има едни колани и за зимата са абсолютно инкогнито под дрехите и много се замислям дали да не си взема  Thinking

# 14
  • Мнения: 3 641
Не, не ходя прегърбена. Но това е благодарение на майка ми, която от малка винаги ми правеше забележка видили ме и малко прегърбена.

# 15
  • София
  • Мнения: 965
Според мен това са пълни глупости.Имах съученичка се прегърбваше поради големия си бюст,но ела сега да я видиш,препълнена пазва,а все изгърбена ходеше.Тя и сега си ходи така де,от тежеста им.

да ти кажа и аз така мисля, но тя беше много сигурна в твърденето си  Mr. Green  защото точно когато е трябвало да растат  Laughing аз съм ги затискала - може и да е искала да ми намекне, че няма да имам голям бюст колкото и да се надявам  Crossing Arms - спирам със спама...
а за точжката и майка ми непрекъснато ми повтаря - не съм пробвала, но ще опитам

# 16
  • София
  • Мнения: 38 418
Много мразя някой да ме потъпва по гърба и да ми казва, че съм изгърбена. #Cussing out
Знам си го много добре.
Сега пред компа съм се свила на кравай.
Имам леко гръбначно изкривяване и настрани.
Чудна картинка съм.
Като минавам покрай някоя витрина се сещам да се изправя, но само толкова.
И аз съм мислила за космо диск или спорт, но си оставам само с мисълта.

# 17
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз в кюпа на прегърбените Mr. Green
По принцип като вървя не съм,но седна ли ...стой та гледай,на 2 превита.Не знам що така,но като се сетя се опъвам,но за 2 минути....после пак.Преди няколко дни с преятелки хапвахме в едно заведение,и стана въпрос точно за това как има дами,които се хранят изправени.Решихме да направим всички и ние така,голям майтап стана Party.Абе то не ти ли е отвътре,стойката да ти е такава,на тези години май е безнадежно вече за оправия:thinking:

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не, не се прегърбвам. Останало ми е от дете, от балета.

# 19
  • pomorie
  • Мнения: 848
оххх и аз така  и  особено като седна не мога да стоя изпъчена измарям се уууужас моят мъж направо става досаден"изправи се какво си се изгърбила пак" или традиционното потупване то гърба.ама няма оправия според мен.е като ме заболи гърба се поизправям... Embarassed

# 20
  • Мнения: 660
Аз частично си пооправих проблема, когато осъзнах, че навикът да си нося чантата само на едното рамо, създава изкривяване на гръбнака в другата посока, което се вижда и когато няма чанта - едното рамо стои малко по-високо от другото. Като се научих да я нося и на другото, а беше доста трудно и некомфортно в началото, защото постоянно падаше, започнах да получавам болки, когато се прегърбя и това постоянно ме кара да се изправям пак.

# 21
  • Мнения: 1 878
Майка ми и досега ми прави чабележка, че ходя прегърбена. Знам, че е грозно, но не се усещам и .... а колегата като ме види и ме "удря" профилактично , да съм се изправила  Peace

# 22
  • Мнения: 7 186
Момичета, при мен това нещо се получи от мания в 1 клас да се старая да пиша много красиво.
Даже и днес съм така. Като тръгна да пиша нещо и главата още малко ще ми опре в масата  Confused
Ако мъжа ми не ме побутне или не ми каже, хич няма и да се сетя сама да се изправя.

Аз не съм прегърбена и сигурно затова пиша изключително грозно и нечетливо Laughing
Баща ми едно време ме караше да ходя с книга на главата. Това е хубаво упражнение за стойката.
Има и едни медицински колани, които опъват раменете назад. Не знам дали вършат работа при възрастни, но все пак може да се пробват.
Важно е и ако се работи на компютър, мястото да е удобно за позата на тялото.
Също- да се спортува и да се укрепят мускулите на гърба. Това ще изпъне стойката.
Ако прегърбването е в по- голяма степен е най- добре да се посети лекар.

# 23
  • Мнения: 2 388
Не, не съм, въпреки, че с моето целодневно висене на компютъра почвам да се притеснявам, да не си докарам такъв проблем.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз имам едно елече за болки в гърба, някога се рекламираше по телевизията и аз си го поръчах. Незнам дали има ефект върху болката, но като го стегна сериозно /има колан под бюста/ ща не ща се налага да ходя изправена. Жалко, че рядко се задържам вкъщи.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Прегърбена съм (не много , но ... Sad ).Когато се усетя, се изправям.

# 26
  • Мнения: 3 459
Lady Marmalade, не се захващай за думите ми де  Hug Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 130
Ходя ужасно прегърбена. Постоянно отнасям критики за това. Кото се изправя и започвам да усещам прорязваща болка и едвам дишам. Това ми е голям комплекс. Много е неприятно като някой ти каже "Я се изправи". Чувала съм за медицински колани, които помагали.

# 28
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Хайде и аз с вас.Преди години ходих при една докторка някъде в ''Диянабад'' и тя каза ,че съм получила изкривяване на гръбнака и трябваше да ходя на някакви масажи при нея.Каза,че от коланите нямало полза и ставало само със масажи,но трябваше да ходя всеки ден във продължение на 3 месеца.Само че на мен ми беше доста далеч,а й нямаше да мога да си го позволя финансово,защото един масаж беше 35лв.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз съм леко прегърбена и като мина през огледало и витрина се сещам и се изправям, но само за 5мин. и пред компа така седя прегъната на 100. Доста съм се чудела за тези колани, защото при мен е малък проблема и се чудя дали ще ме оправи един такъв колан  newsm78
Май ще си взема един сега зимата да пробвам не е скъп , тука ме подсетихте за него  Peace

# 30
  • Мнения: 7 186
Lady Marmalade, не се захващай за думите ми де  Hug Heart Eyes

Майтапя се Hug

# 31
  • Мнения: 3 830
Само когато съм седнала, се прегърбвам много. Когато ходя обаче, няма по-изправена и дори по-напъчена от мен. Grinning

# 32
  • Мнения: 3 211
Само когато съм седнала, се прегърбвам много. Когато ходя обаче, няма по-изправена и дори по-напъчена от мен. Grinning
и аз така и всички ме смятат за много надута Laughing
но пред компютъра, понеже съм късогледа все се навеждам напред да видя по-добре.
даже вече имам гърбица малко под тила  Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 1 447
Като по-малка всичките ми приятелки бяха доста по-ниски от мен и винаги се навеждах на долу да не бия много
на очи.Често ми казват изправи се какво си се прегърбила това си ми е навик от малка.

# 34
  • Мнения: X
Изгърбена съм и съм много въмутена от себе си, вероятно отстрани съм ужасно грозна Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 6 003
Само когато съм седнала, се прегърбвам много. Когато ходя обаче, няма по-изправена и дори по-напъчена от мен. Grinning
Все едно си го написала за мен.  Laughing

# 36
  • Мнения: 3 413
Офф,ей т`ва е от малките неща,благодарение на което като се видя пред огледалото  в профил ми иде да се набия Banghead

# 37
  • Мнения: 928
И при мен си е спомен от училище - започнах да се развивам преди моите съученички, това ме тормозеше и все се изгърбвах, за да прикрия каквото си нося, ама толкова ми е бил акъла    Banghead

# 38
  • У дома !
  • Мнения: 700
И аз съм леко прегърбена и като мина през огледало и витрина се сещам и се изправям, но само за 5мин. и пред компа така седя прегъната на 100. Доста съм се чудела за тези колани, защото при мен е малък проблема и се чудя дали ще ме оправи един такъв колан  newsm78
Май ще си взема един сега зимата да пробвам не е скъп , тука ме подсетихте за него  Peace
Като си купиш ми пиши моля те......от къде и за колко за да си купя и аз Rolling Eyes

# 39
  • У дома !
  • Мнения: 700
Няма оправяне явно......но ще пробвам с колана и ще споделя.....

# 40
  • София
  • Мнения: 4 397
tofini   тука при нас гледах минала година такива колани 2 модела имаше цена не помня но не бяха скъпи.
Като си взема ако има още ще пиша как се чуствам и дали си заслужава  Peace

# 41
  • Перник
  • Мнения: 726
аз имам съвсем леко изкривяване като седя.Като си купиш колана,моля те сподели с нас дали помага Hug

# 42
  • Мнения: 1 176
Само когато съм седнала, се прегърбвам много. Когато ходя обаче, няма по-изправена и дори по-напъчена от мен. Grinning
и аз така и всички ме смятат за много надута Laughing
Пишете ме и мен във вашия отбор.Да си кажем честно и това понякога създава проблеми.

Упражненията с книга на главата или с тояжка наистина подобряват стоежа на тялото.Постави си за цел да ходиш изправена.Опитай се да го превърнеш в навик.Е, не е лесно, но си струва да се контролираш.

# 43
  • Мнения: 2 386
Temata ne e za KM,  a za Zdravnia..

# 44
  • Мнения: 231
Temata ne e za KM,  a za Zdravnia..

Що бе на не намекваш че прегърбените не са красиви мами Crossing Arms
Иначе и аз съм много наперена като вървя,ама като седна ела да ме видиш Rolling EyesМи не се усещам,по си ми е удобно да се превия,пуст навик,като съм пред хора се святкам от време на време да се изправя....Сега като ви слушам за болките в гърба и разбирам че трябва да взема някакви мерки по навреме, но как да стане, не мога да ходя из офиса с тояжка през кръста  Laughing

# 45
  • Мнения: 2 386
Намеквам, че това е повече здравен, отколкото козметичен проблем..
(Инак и аз отдавна се разписах в темата, няма сама да се обиждам, я! Laughing)

# 46
  • Мнения: 55
Има и едни медицински колани, които опъват раменете назад. Не знам дали вършат работа при възрастни, но все пак може да се пробват.
Важно е и ако се работи на компютър, мястото да е удобно за позата на тялото.
Също- да се спортува и да се укрепят мускулите на гърба. Това ще изпъне стойката.
Ако прегърбването е в по- голяма степен е най- добре да се посети лекар.

 Peace
Аз също съм много изгърбена, даже ми се е деформирал гръбнака. Това за спортуването е много правилно. Лекарите за моя случай  казват, че друг начин няма.
Сега да споделя за коланите. Аз имам такъв. Представляват едни ластични презрамки, които си обличат като елек и е с ластична лента по гръбнака. Поне при мене имат много голям ефект. Наистина държат стойката изправена, тъй като самия ластик е много "силен", опъва раменете назад и не позволява прегърбване. В санитарните аптеки ги има. Надявам се с малко фитнес и с помощта на този колан да си оправя стойката.

# 47
  • Мнения: 2 786
Аз се прегърбвам най-вече пред компютъра.
Иначе гледам да се сещам и да се изправям.
Танци, подходящ спорт, упражнения - помагат!
Ама който има време и воля.
 Laughing

При мен гледам със саморегулация, просто често мисля за стойката и винаги я контролирам като се усетя.

# 48
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Момичета,сега гледах едни ластични колани при нас във аптеката за изправяне на гръбнака,но струват 56лв.Виждат ми се бая множко за 4 кръстосани ластика.Вие какви сте виждали,ако някой има линк моля да даде да ги видя?

# 49
  • Мнения: 606

Имам проблем,ходя прекалено изгьрбеналлОт време на време се сещам и се изправям или някой ми го казва,но това трае 5мин. и пак сьщото Sad
Някои знае ли някакьв метод,космо диск дали ще помогне?Мен не ме боли гьрба,просто е грозна гледка-млада и изгьрбена девойка Cry
Аз знам метод. Като ти е толкова важно, вместо да си шинираш гърба с космодискове, се сещай по-често и се изправяй. И аз бях така, но си създадох навик и ходя изправен, и най-вече като седна не се свивам като пред самоубийство.

# 50
  • Мнения: 2 448
На моменти се усещам че се прегърбвам като седна, умалява ми гърба. Много съм се чудила дали да не си взема сега зимния сезон виждала съм най различни , дори не знам как се казват, едни кат препаски да ми държат раменете назад за по изправен гръб. Виждала съм ги в специализирани магазини. Не е космо дикс , по различни са.
Иначе като ходя се старая да се изправям и ако не съм преуморена успявам. но като заседна пред компа за по дълго време и се отпускам и прегърбвам.  Confused

# 51
  • Мнения: 55
Момичета,сега гледах едни ластични колани при нас във аптеката за изправяне на гръбнака,но струват 56лв.Виждат ми се бая множко за 4 кръстосани ластика.Вие какви сте виждали,ако някой има линк моля да даде да ги видя?

56 лв. си е наистина много. Моят струваше няма и 20 лв. За съжаление не мога да покажа, че изхвърлих опаковката, а и в нета не мога да го намеря.

# 52
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Момичета,сега гледах едни ластични колани при нас във аптеката за изправяне на гръбнака,но струват 56лв.Виждат ми се бая множко за 4 кръстосани ластика.Вие какви сте виждали,ако някой има линк моля да даде да ги видя?

56 лв. си е наистина много. Моят струваше няма и 20 лв. За съжаление не мога да покажа, че изхвърлих опаковката, а и в нета не мога да го намеря.
Би ли ми казала от къде си го взела?Защото ще отида и до там,ако наистина разликата във цената е такава.
Ти скоро ли си си го взимала,дали пък не са вдигнали цената?

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 15:02 от cecko05

# 53
  • Мнения: 922
Прегърбена съм и още как. Това за коланите е добра идея.  Peace

# 54
  • Мнения: 1 081
Не мисля, че съм прегърбена  Peace
Пък и никой досега не ми го е казвал, така, че няма място за притеснение   bouquet

# 55
  • Мнения: 55
Cecko05 от санитарна аптека на Попа се намира. В същност на бул. Левски и Граф Игнатиев, като застанеш с лице срещу сградата на Булгартабак, до нея в дясно (по Левски) има магазив за обувки, до него е аптеката. Взех си го миналата седмица. Така, че не вярвям да са вдигнали цените. Загледала съм ги още от лятото (те и тогава бяха на такава цена), но тъй като са стагнати ластиците, трябва да се носи върху тениска, че иначе убива малко. Затова и чак сега, като захладня си го закупих.

# 56
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Много ти благодаря,още утре ще ходя да видя дали е същият,защото както го обясняваш май ще се окаже такъв.

# 57
  • Мнения: 3 447
Прегърбена съм. При цялата стриктност на майка ми за упражнението с книгата и при всичкия класически балет. Имам сколиоза от малка, която така и не се оправи от упражненията. Гърбът ме заболява при продължително стоене права (примерно на опашка), при дълго ходене не толкова. Огромният корем през бременността и нарушената стойка влошиха нещата, а навеждането над бебешкото креватче на всеки два часа като нефтена сонда - съвсем. След това дойде периодът на носенето на ръце... и така. Имаше време, в което не можех сама да стана от леглото от болка, трябваше да ме издърпват, буквално. Точа се на Космодиск от няколко години, но красивата мама вътре в мен се ослушва  Simple Smile
Постингът ми стана абсолютно като за Здравния  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 432
Прегърбвам се ,когато седя повече пред компа  Crazy. Също се усещам как се снишавам ,когато съм в компанията на по-ниски от мен хора

# 59
  • Мнения: 5 103
Не се прегърбвам.

# 60
# 61
  • Мнения: 625
Усещам се,че понякога ходя леко изгърбено newsm78

# 62
  • Мнения: 5 001
Не ,не съм прегърбена....

# 63
  • Мнения: 528
Старая се да не се прегърбвам.

# 64
  • Мнения: 929
Старая се да не се прегърбвам.
И аз се старая, ама някои път като ме заболи гърба и се усещам, че съм се прегърбила. Едно време  майка ми ме базираше - " увиснала ти е блузата" или нещо от този род. Пробвах с книгата ама нищо не можех да свърша накрая баба ми ми уши един специален колан - а съм се изгърбила, а са ме заболели рамената  Wink

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Като не се усетя и се прегърбвам. И мен ме потупват и се ядосвам.
Това е подходящ колан.

# 66
  • Мнения: 304
като вървя не се прегърбвам,а когато седна да пиша-когато се усетя си поизправям и след това пак...това едва ли се оправя

# 67
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
aval,днес ходих и си взех колан.Не е същият като този дето аз го гледах,но пак върши същата работа.Сега съм го сложила,но ме болят раменете от него.
При теб как е?

# 68
  • София
  • Мнения: 1 231
На размери ли са тези колани или..... Rolling Eyes

# 69
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Да на размери са:1 ,2, 3, 4
http://paragongr.com/product_info.php?cPath=27&products_id=93- моят е подобен ,но отзад не е толкова широк.Имаше го и него ,но на мен лично не ми беше удобен.

# 70
  • София
  • Мнения: 4 052
Не бих казала, че съм прегърбена, но често се улавям напоследък, че го правя. Попрегърбвам се и когато ми е занижено самочувствието.

# 71
  • Мнения: 130
До момичетата, които са си взели такива колани - дали можете да споделите колко точно струват и от къде са ги купили. Аз съм толкова прегърбена, че приличам едва ли не на въпросителен знак...

# 72
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Cecko05 от санитарна аптека на Попа се намира. В същност на бул. Левски и Граф Игнатиев, като застанеш с лице срещу сградата на Булгартабак, до нея в дясно (по Левски) има магазив за обувки, до него е аптеката. Взех си го миналата седмица. Така, че не вярвям да са вдигнали цените. Загледала съм ги още от лятото (те и тогава бяха на такава цена), но тъй като са стагнати ластиците, трябва да се носи върху тениска, че иначе убива малко. Затова и чак сега, като захладня си го закупих.

# 73
  • Мнения: 55
aval,днес ходих и си взех колан.Не е същият като този дето аз го гледах,но пак върши същата работа.Сега съм го сложила,но ме болят раменете от него.
При теб как е?
И мене ме болят раменете. Предполагам от напрежението дето сме изправени. На упътването пише първоначално само по два часа на ден да се носи, докато поукрепне мускулатурата и постепенно да се увеличава времето. Там където ми убиват ластиците си сложих подплънки за по-мекичко, че иначе почва да боли.

# 74
  • Мнения: 423
Опитвам се да не се прегърбвам, но често се улавям, че нямам чак толкова изправена стойка. Не съм сигурна, че тези колани ще ви помогнат много.....

# 75
  • Мнения: 1 424
Не,не се прегърбвам когато ходя. Когато съм седнала може би съвсем леко  Peace

# 76
  • Мнения: 116
аз пък съм си чупила гръбнака,казват ,че не ми личи ,ама съм си прегърбена ,ама моето оправия ня Sadма

# 77
  • Мнения: 1 258
Само когато съм седнала.Знам колко е грозно отстрани,но  го правя несъзнателно Blush

# 78
  • Мнения: 1 541
За мое огромно съжаление и аз не бих казала, че имам съвсем достолепна стойка. На моменти се улавям (когато седя най- често), че съм се "смалила" драстично, а колената ми са по- близо до носа ми от нужното  Twisted Evil С най- голям ужас видях обаче, че и дори права гръбнакът ми не е от най- правите и то не другаде- а на снимките от сватбата ми  Crossing Arms  Laughing
И при мен го имаше елементът с подранилото издължаване над останалите в малките класове, но пък нямам никакъв спомен да се опитвала да компенсирам това по какъвто и да е начин  Thinking Може би не е там причината за приликата ми с Гърбавия от Нотердам  Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 1 956
Да му се не види!
И аз съм прегърбена! И не знам как да се справя с проблема. КАто съм слаба съвсем личи, че нямам хубава стойка. Трудно е много по следните причини:
- висока съм 176 - всичките ми приятелки са под 170 и като си говорим тихо, трябва да се приведа.
- светът е конструиран за ниски хора - масите, мифките, плотовете в кухните - В-С-И-Ч-К-О! #2gunfire Налага се да се гърбя при всяка манипулация, която е свързана с ползването на мебел.
- количките за децата са с ниско разположени дръжки - изключение са Строки, които пък са безумно скъпи.
- кърмих 1 година и 5 месеца - стойката на кърменето не е в полза на царствената осанка.
- водя си детенцето за ръчичка - гърбене голямо е, носенето на ръце също ме изгърбва - за да ми е по-удобно се превивам...
- боли ме гърбът от всичко гореописано и като се изправя имам чувството, че ме режат без упойка... Еми как да се изправя. МАсажите са решение, но са мнооого скъпи да се правят всекидневно, а и време нямам...
И се замислям да отида в някоя ортопедия да попитам има ли някакви шини, каишки или нещо такова, които да си слагам денем и да ми държат гърба изправен, ама не знам как ще го съчетая това с шините и ниските мебели, детето и т.н. Ще трябва пък да клякам...

# 80
  • София
  • Мнения: 1 956
aval,днес ходих и си взех колан.Не е същият като този дето аз го гледах,но пак върши същата работа.Сега съм го сложила,но ме болят раменете от него.
При теб как е?
И мене ме болят раменете. Предполагам от напрежението дето сме изправени. На упътването пише първоначално само по два часа на ден да се носи, докато поукрепне мускулатурата и постепенно да се увеличава времето. Там където ми убиват ластиците си сложих подплънки за по-мекичко, че иначе почва да боли.

И аз искам такъв колан - от къде, за колко и т.н. Моляяя Praynig
Иначе може и шал да се върже през раменете, но трябва помощ за целта - друг да го върже. Освен това се разхлабва с времето и не върши така добра работа...

А и аз мразя да ме урят по гърба и да ми викат "ИЗправи се" НАи-много ме дразнят роднините на мъжа ми - като родих от стреса, кърменето, недоспиването и преумората бях направо като камила. И те само ми правеха забележки и ме удряха по гърба, но като казах, че е от стреса и преумората, никой не се сети да ми помогне с нещо, всички се скатаха!!! #2gunfire

# 81
# 82
  • Мнения: 4 433
По принцип не се прегърбвам,но като тикам количката и усещам как се прегърбвам леко Close

# 83
  • София
  • Мнения: 1 231

Не се отваря това, което си искала да покажеш.....излиза страница за потребителско име и парола  Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 294
Като прочетох заглавието на темата и се изправих  hahaha Joy

# 85
  • София
  • Мнения: 415
И на мен така ми подейства заглавието, изправих се като струна. Иначе стоя/седя доста прегърбена и непрекъснато ми се прави забележка за това от близките. Което разбира се много ме дразни, макар че разумното ми АЗ знае, че е правилно  Embarassed
А относно коланите, за които говорите, преди доста години след активен спортуване получих гръбначно изкривяване и майка ми ме заведе на лекар. Пита го дали е добре да нося такъв колан и той каза, че не е, тъй като по този начин, мускулите на гърба се отпускат и след като се свали колана ефекта е даже по-лош отпреди. И като се замисля, има логика да е така, защото един вид мускулите се "омързеляват"  Thinking

# 86
  • Мнения: 294
Има логика  Thinking
По-хубаво говорете с всичките си близки, като ви видят прегърбени да ви сръчкват.
Ще имате повечко синки, но няма да сте прегърбени нали?  Grinning

# 87
  • Мнения: 444
И на мен ми е проблем това, особено когато седна пред компютъра, а като се има в предвид че и по принцип си имам гръбначно изкривяване... става по-зле и уж все се старая да съм изправена, но все още не съм открила най-добрия начин за да се науча.
Ето нещо интересно по въпроса, което открих в нета: http://www.figurata.com/2008/07/blog-post_1879.html

# 88
  • Мнения: 2 590
Аз пък винаги стоя изправена, но имам друг проблем, може би от прекалено пъчене ли какво , като постоя по дълго време и ме заболява кръста, сякаш се е вдлъбнал, чак се налага да го издувам както котките си извиват гърба. А самото пъчене ми е останало от майка ми навремето, която постоянно ме ръчкаше да се изправям.

# 89
  • Мнения: 619
Да леко... заради  големите бомби

# 90
  • Мнения: 961
Ох, и аз така. Гадна работа, а никой не ме подсеща да се изправям.  Confused

# 91
  • Мнения: 1 258
Да леко... заради  големите бомби

Не е лесно да се носят две дини под една мишница  Laughing

# 92
  • Мнения: 1 632
Когато  бях на 17год и аз имах голям бюст и все се прегърбвах.Сега бюст нямам,но ми остана навик.
Докато танцувах балет,все ме връзваха с шал.
Определено обаче се изгърбвам когато ми е студено,а съм страшно зиморничава.
Обаче сега докато пиша съм изправена Mr. Green

# 93
  • Мнения: 3 886
Като не се усетя и се прегърбвам. И мен ме потупват и се ядосвам.
Това е подходящ колан.
Peace

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Носих подобен колан 5-6 месеца, но никакъв резултат, затова и спрях и се примирих Sad

# 95
  • Мнения: 2 068
и аз носих но нито болката мина нито успях да се изправя
От месец се занимавам с каланетика и ефект има  Peace
Стойката се изправя и болките изчезват  Wink
Има специална каланетика за гърба но не мога да я намеря  Confused

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
и аз носих но нито болката мина нито успях да се изправя
От месец се занимавам с каланетика и ефект има  Peace
Стойката се изправя и болките изчезват  Wink

Стига бе Simple Smile Значи има надежда !

# 97
  • Мнения: 2 068
има има  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=352146.0
Без да натоварват гръбнака, упражненията заздравяват мускулатурата на гърба.

# 98
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Ох, и аз в отбора  ooooh! Преди не ми личеше толкова, но откакто отслабнах, през 5 минути близки, роднини и колеги ми правят забележка.  Sad Гърбът и раменете ми ужасно се схващат и аз пак не се сещам да се изправя. Като мина покрай някоя витрина и се сещам, но за кратко. Дали има оправия..  Rolling Eyes
Честно казано преди да прочета темата не се бях замислила да поработя сериозно по въпроса. А наистина е много грозно - млада жена да ходи като дядо..


Аз частично си пооправих проблема, когато осъзнах, че навикът да си нося чантата само на едното рамо, създава изкривяване на гръбнака в другата посока, което се вижда и когато няма чанта - едното рамо стои малко по-високо от другото. Като се научих да я нося и на другото, а беше доста трудно и некомфортно в началото, защото постоянно падаше, започнах да получавам болки, когато се прегърбя и това постоянно ме кара да се изправям пак.

Това е много добра идея - аз също не мога да нося чанта на едното си рамо, наистина е адски некомфортно. Ще опитам, благодаря   bouquet

# 99
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
ОФ, пишете и мен в групата. Никой не ми прави и забележки вече/преди майка ми ме потупваше/. Лошото е че мъжо и той такъв- детето за сега е изправено, ама не знам до кога.

# 100
  • Мнения: 610
Аз също не ходя прегърбена,но за това изигра решаваща роля ходенето на народни танци.Ходех от дете до 17годишна.Точно в този период ми се отрази фантастично на стойката и на фигурата.

# 101
  • Мнения: 223
аз съм висока и като  дете все прегърбена ходех, да не стърча чак толкова ooooh!; дядо ми, лека му пръст, все ме тупаше по гърба, нещо доста досадно, бих казала; та от него знам,когато вървиш и преместиш погледа си надолу, но без да навеждаш глава, трябва да виждаш само върха на пръстите, или съответно обувките си; ако виждаш по-голяма част от крака си, значи си прегърбен; как го обясних само ooooh!,  както и да е, при мен помогна; дори и сега ми е останал този навик да се проверявам с поглед Laughing

# 102
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
както и да е, при мен помогна; дори и сега ми е останал този навик да се проверявам с поглед Laughing

 Peace работи

# 103
  • Мнения: 92
И аз се записвам в групата на прегърбените! Този проблем го имам от малка! Майка ми всеки път ме потупва дори и като сме някъде на пазар и пред хората го прави направо се побърквам! При мен проблема е че като се изправя и дишането ми е затруднено имам чувството че не мога да дишам и ми става малко лошо. От време на време се сещам и сама да се изправя но е за кратко.

# 104
  • Мнения: 372
И аз съм в тази група. Старая се да играя каланетика, за мен тя заедно с плуването , са най-ефективни.

# 105
  • София
  • Мнения: 1 220
Ох, на мен това ми е болна тема. Имам изкривяване и винаги съм го знаела, но от както почнах да хода на йога, чак тогава осъзнах колко е сериозно. Е, днес си купех колан и смятам да го нося поне 3-4месеца по 3 часа на ден. Надявам се да ми изправи стойката поне малко.

# 106
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Като Ви чета се едно сте описвали мен и това как съм прегърбена и как ме шляпа мама по гърба. Simple Smile Записвам се в групата дано стана по редовна  чрез общия стимул. Имам колан, но много ми натъртваше под мишниците и спрях да го нося  Sad.

# 107
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
И аз съм същата,това дали се получава от много домакинска работа не знам.

# 108
  • Мнения: 4 195
и аз съм от този отбор, прегърбването обаче е не само естетически неприятен проблем, проблема е, че докарва куп сериозни гръбначни проблеми
при мен - С образна сколиоза
за съжаление пред мен имам кофти пример от необръщане на внимание на проблема - бабата на мъжа ми е по - зле и от Квазимодо - силно сгъната на две, цялото и тяло е крайно деформирано, просто защото никой не и е обърнал внимание.
Ходих на кинезитерапевт, който ме посъветва да плувам - това било единствения спорт, който можел да оправи и то не напълно подобен проблем.
Е, не съм тръгнала, но смятам от пролетта с малкия да се запишем, защото положението е зле - болките вече с постоянни и непоносими, а работя пред компютър и аз и понякога след 8 часа вече ми се реве от болка.
Та съвета ми е - не оставяйте дори и леко прегърбване , обръщайте си внимание защото може да стане много, много страшно Tired
Лошото е, че при мен дойде от спорта - дълги години фехтовка, стойката никой не я гледаше, нали побеждавах и си довлекох изгърбване Tired

# 109
  • Мнения: 2 068
Чут Чут и аз съм със сколиоза
преди седмица ходих на физиотерапия и там ми казаха че освен плуването много помага и каланетиката  Peace
http://www.bb-team.org/articles/1137/

# 110
  • Мнения: 372
Остава ни надеждата, че Калан Пинкни, създателката на каланетиката, също е била със сколиоза и се е подобрила вследствие на гимнастиката.

# 111
  • Мнения: 90
Старая се, и не съм  Whistling

# 112
  • Мнения: 278
Доста често се улавям, че се изгърбвам - изпъвам се като струна  Laughing но може би за секунда, две и после пак  Wink  Cry
И за мен това си е сериозен проблем, смятам вече да се заема доста по-усилено и системно с упражнения и по на често да възсядам крос тренажора си  Blush

Общи условия

Активация на акаунт