Проблем със стомаха (нова мама)

  • 894
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте, за първи път ми е и все още не съм наясно със проблемите запътващи бременността.

Имам ужасен  проблем със стомаха, постоянно ми е лошо (но не повръщам) и не ходя нормално до тоалетната. Ще съм ви благодарна ако имате подходящ съвет докато стигна до лекарката.

Поздрави.

# 1
  • Мнения: 1 032
Честита бременност първо   bouquet За гаденето- на мен ми помагаха солети или коричка хляб. Яж по- начесто (но не много като количество), на мен ми ставаше лошо ако не съм яла и гледах винаги да имам поне едни солети под ръка. За проблемите с тоалетната не мога да ти помогна обаче, защото аз нямах такива.

# 2
# 3
  • Мнения: 257
честито  bouquet
Не искам да те плаша при всяка бременност е различно но на мен през цялата бременност с малкият ми син ми беше лошо не съм повръщала но непрекъснато ми се гадеше а когато огладнявах имах чувството че направо ще припадна но както писах вече всяка бременност е различна при някои жени този период е до 3 месец
Лека бременност и безпроблемно раждане ти желая

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честита бременност  bouquet
Нормално е да не ти е комфортно на стомаха и да ти се появи запек.Яж повече плодове и селенчуци

# 5
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И на мен ми беше много зле на стомаха без да повръщам. Хапвах солети  Peace! А за запека ядях сушени сини сливи. Помагаха ми, а и доста засищат и премахват гадното гадене  Peace!

# 6
  • Мнения: 645
И на мен ми беше много зле на стомаха без да повръщам. Хапвах солети  Peace! А за запека ядях сушени сини сливи. Помагаха ми, а и доста засищат и премахват гадното гадене  Peace!
Peace и на мен ми помагаха

# 7
  • Мнения: 349
Честито  bouquet
Аз също имах запек и тогава прочетох някъде че се препоръчва по един банан дневно и на мен ми помогна. Пробвай мисля, че ще има ефект newsm10

# 8
  • Мнения: 3 092
И аз бях така -помагаше ми и срещу гаденето и срещу запека кисело мляко.
До към края на 3 -тия месец тези неразположения отшумяха.
Лека бременност.

# 9
Мамички, аз имам също проблеми със стомаха и реших да ги споделя с вас.И така гади ми се ,но много рядко ми се повръща и ми се гади и същевременно ми се яде,направо нз. Толкова съм смешна понякога.Аз имам гастрит и понякога се обостря,чух че по-време на бременност се засилват гастритни и язвени болки,но мен и преди не ме е боляло от гастрита,като ям нещо по пикантно или пържено само ми се гади малко,пиех фамотидин преди и всичко си беше наред ,но сега покрай бременността,започнах да ям какво ли не особенно първия месец,от няколко дни си създадох режим и ям по леки храни и ми е по-добре ,само дето гаденето не спира,но не е като ог гастрит по-силно е съм сигурна че е от бебо. Wink Ще послушам и съветите ви за плодовете и зеленчуците за ходенето до тоалетната,засега си ходя нормално до WC,дано и занапред да е така.Много ми помага този форум благодаря ви на всички.  bouquet

# 10
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
За запека много помагат сушени сливи.

# 11
  • Мнения: 20
Честито!
Аз също съм в началото на бременността и от време на време започва да ми се гади. Наскоро се похвалих в една друга тема, че нищо ми няма, но явно съм избързала. От няколко дни ми е зле от време на време, а и усещам болки като при гастрит. Стискам палци всичко да премине за месец - два. Hug

# 12
  • Мнения: 1 671
Нормално е да ти се гади, и аз бях така. Хапвай по-леки храни и яж често по малко. Сутрин бисквитка или солетка преди да стана от леглото ми помагаха много, за запека - плодове и зеленчуци, особено киви.

# 13
  • Мнения: 641
Казват,че гаденето изчезвало след 3месец,но на мен все още не ми е изчезнало,а вече съм в 5 месец.Не искам да те плаша но аз лично повръщам по 2пъти на вечер и после като ми излезнат и киселини става кошмарно,лягам си уморена,а на сутринта като стана от сън започват другите проблеми.Предписаха ми прахчета "трансилан",но още не съм ги пробвала, защото днес си ги купих.А пък срещу гаденето досега нищо не ми е помогнало,повръщам си и после ям защото огладнявам и после пак повръщам.Качила съм само 3кг,но бебето е добре.

# 14
  • Мнения: 1 554
честита бременност,не съм имала такива оплаквания  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт