Къпане на бебе в "чужбината"

  • 6 229
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 559
Къпех си децата сутрин и вечер до 7 месеца Shocked После само вечер. Ами... откачена работа. Да ме пита някой защо Thinking Сякаш работят на полето и се цапат  smile3555


Ехeee,ама ти наистина си се престарала Joy Joy Joy

# 31
  • Мнения: 233
... до първата година с майчино мляко във водата. ОК? Grinning
Без майтап.
И тук така ме посъветваха, но само за първия месец.  Laughing Или с течна сметана за кафе  Joy Но, аз нищо не слагах, щото не се цедях, а сметана нямах Wink
Като стана на 1м. почнах да ползвам натурални продукти. Къпя когато ми падне, общо взето хаотично. Ако вчера съм я къпала, а днес се е оакала до ушите, къпя пак. Иначе сме откарвали май понякога само 1 път в седмицата. Много ларж сме, а и докато не се въргаляме по земята и пясъчниците, е безсмислено ежедневното къпане.  Peace

# 32
  • Мнения: 3 804
аз моите ги къпех всяка ве4ер,но тук които когато реши
след баня ги мажех с бебешко олио-кожата им е суха,но тук пък обилно ги ръсят с пудра

# 33
  • Мнения: 1 545
С първия не съм ходила на педиатър до 2 год. възраст, та не знам какво би ме посъветвал. Ходех на курсовете след раждане към местната консултация (здравна каса) и там ме учеха да го къпя всеки ден, само преди да падне пъпчето то да не се мокри, демек къпеш го под мивката на части  Laughing. След което ако прояви нещо като алергия - само с вода, но всеки ден. Съветваха и след това да не го мажа с нищо, а ако кожата е суха - със зехтин. Аз си го къпех всеки ден с някакво сапунче, каквото ми попадне, и детето си се кефеше страхотно. После го мажех с олио на Джонсън - не е имал никакви кожни реакции. Като попорасна, тоест като стъпи на крака - с нас на душа или ваната, с нашите къпални препарати. Зимата - по рядко, и студено, и не се поти толкова. И не се е въргалял в мръсотия.
С второто педиатъра ме съветва също да го къпя всеки ден, не ми е казвал със сапун или не. Аз си процедирам като с брат му, и нямам проблеми. Детето си се плацика на воля и му е много приятно. И после мирише приятно на Джонсън  Laughing.

# 34
  • Мнения: 2 907
1-2 седмично, което не значи, че не и мия лицето сутрин и вечер, крайниците постоянно почти тъй като са редовно порядъчно мръсни  Grinning

# 35
Ще ви разкажа аз една случка от ранните бебешки години на сестра ми. Майка ми омъжена за аржентинец, та с датата на тази случка живеят в Аржентина. Разбира се, майка ми къпе сестра ми всеки ден. Обаче сестрата на брат му (на мъжа й, не знам каква точно й се води) един ден й казва 'Ама М., как може така да я къпеш всеки ден? Сега е зима, студено е, ще настине! Пък и ще свикне така, да се къпе всеки ден'. В отговор на което майка ми й казала 'Ами то в България тогава бебетата изобщо не трябва да ги къпем, там е доста по-студено! И целта е именно да свикне'. Но пък продължи да си я къпе както си знае. Те аржентинците имам чувството, че ако може и изобщо да не се къпят просто ще им е перфектно...

# 36
  • Мнения: 4 717
в Чехия водата е много твърда и педиатрите препоръчват къпане 2-3 пъти седмично(говорим за малко бебе, което не излиза да лази на площадката, защото тук ги пускат в пясъка от 6тия месец)

При нас лично - баня всяка вечер, със шампоан и сапун само 2-3 пъти седмично, мазане с олио или кремче - след всяка баня

# 37
  • Мнения: 1 572
аз къпя малкия всяка вечер , отначалото беше с цел да се сети че идва време за сън и наистина не го ли изкъпем не заспива
а сега го къпя защото се цапа , всяка вечер има кир по вратлето си  Embarassed

# 38
  • Мнения: X
Къпах си бебето 2 пъти в седмицата, с неутрален шампоан/сапун, без парфюм и цветни добавки и т.н. Сега вече го къпя през ден.

# 39
  • Мнения: 703
Сина ми е на 4,6 г.и ходи на детска градина,откъдето го забирам черен и кален до уши.При нас почти постоянно е мрачно и вали /особено сега/така,че и да не искаме,трябва да се мием,даа.... LaughingСина ми обича водата.2 седмично сауна,басейн + душ през ден.Но задължително личицето,ръчичките,крачетата,дупето и пишлето се мият всяка вечер преди лягане./Сапун само за ръцете и краката.
Тъй като сина ми е с атопия на кожата/,но не се е проявявала от бебе,аз всеки ден задължително мажа цялото му телце с DECUBAL CLINIQUEили AQUALANот по мазните варианти.Само от аптеката,само препоръчани от личния ни педиатър,който е много добър..

# 40
  • Мнения: 4 717
Bee - разрешена ли е сауната за толкова малко детенце? просто ми стана чудно
 Blush

# 41
  • Мнения: 1 049
2-3 пъти в седмицата я къпя. Ежедневното къпане според мен не е хубаво, освен ако наистина не се налага.  Wink

# 42
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
няма майтап, ама тук наистина педитата препоръчват от първия ден всекидневно къпане.
на всяка консултация ме питаше дали къпя бебето всеки ден и на утвърдителния ми отговор 'отговаряше' с разяснения  колко било ок за детето да се къпе така.
накрая вече взех да приемам лично изтъркания въпрос.

# 43
  • Мнения: 2 093
Като видя това заглавие и ми става смешно, вьпреки че и аз писах по темата. Да се чуди човек как е вьзможно да се изпишат 3 страници за кьпане на бебета. До сега не сьм попадала на миризливо бебе Laughing

Да сьпоставя педиатрите в Канада с другите по света. Много от вас писаха че така са ви препорьчвали за кьпането, което предполагам е споменато от лекаря ви. Тукашните лекари не се задьлбочават толкова много в неща като хигиена, хранене и дръгите вьпроси свьрзано с отгеждането. Много пьти бьлгарки, особено тези които са от скоро в Канада, се оплакват че лекаря не им е обьрнал достаьчно внимание или обяснил подробно. Донякьде е така, но аз открих че всичката тази информация може да се намери от книгите. Има толкова много книги, особено за 1-та година, така че след като се прочетатат 2-3 книги, човек става експерт. Според мен лекарите тук са доста заети и те предпочитат да се фокусират само на здравословното сьстояние на бебто. Едно нещо, което поне моя лекар намира за много важно и всеки пьт ме пита като водя детето на преглед е как се развива в социална насока-в смисал дали говори и др. Тук непрекьснато се говори за аутизьм и следят бебета дали проявяват подобни симптоми. Казват че около 18 месеца, а дори и по рано може да се разпознае дали детето е аутистик.
 

# 44
  • Мнения: 703
Да Me and baby сауната е разрешена,даже от по..малка възраст,но разбира се не трябва да се прекалява.
Аз не съм от най..запалените по сауната и обикновено ползвам нашата  само веднъж в седмицата,съпругът ми обаче като порядъчен финландец/какъвто всъщност е/ е по..редовен.Тук все още има жени,които раждат в сауната...Сауната е много важна за финландеца,бих казала най..важното.Преди да построи дом,финът строи сауна..Без майтап... smile3521

Общи условия

Активация на акаунт