алегрия към храна или....

  • 937
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте. Нуждая се от вашата помощ със съвет. Детето ми е на 4 г. и 6 м. и от около 2 години периодично по тялото й излизат пъпки, които в началото са леко зачервени, а в последствие се подуват, образува се мехур пълен с течност. Много е неприятно за нея, изпитва силен сърбеж, дискомфорт и с две думи много се тормози детето ми. Вече не знам от какво са тези пъпки. В момента са около 20 на брой. В нашият град сме я водили почти навсякъде, но никой алерголог не казва от какво са и как трябва да я пазя, т.е какво не трябва да яде, само са убедени, че е от храна. Къде в София да я заведа да й направят тест. Препоръчайте ми добър лекар при който да я заведа.

# 1
  • Мнения: 700
Да, само в София се правят алергични тестове, за да се установи от какво е алергията. От храна е много общо казано, може да е от някой консервант в храната, оцветител, но това със сигурност ще се каже при алергичния тест. Може да е алергична към какво ли не. Алергиите са болести на цивилизацията.

# 2
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
На моето момиченце което е на 4г. 2м. също и стават така пъпките, но като е полази някоя буболечка, или е ухапе комар.След 3-4 дена и минават.Лекар ни обясни че прави алергична реакция, и има много чуствителна кожа.

# 3
  • Мнения: 41
При нас не е от буболечка, защото са ми казвали, че при единият случай пъпчиците образували връхчета, при другия не, т.е поне са сигурни, че не е от ухапване. Знете ли дали в момента на обрива мога да й направя такъв тест или трябва да е здрава, да няма пъпки.Чудя се дали сега да я водя до София или като й минат.

# 4
  • Мнения: 15
Мисля че може да се направи теста и при обрив. И защо само в София мислите че се правят тези тестове? Ние сме в Плевен и сме правили и на двете ми деца тук.

# 5
  • Мнения: 117
Аз имам такава алергия, но при мен се води слънчева алергия и се появява най - силно през пролетта.
За да провериш дали е подобна може да следиш при по слънчево време, дали се изпотява и ако има контакт с прах, мърсотия как се отразява на обрива. Ако се влияе от храна, то обикновенно е от зеленчуци с нитрати, храни с консерванти (салами, чипсове и др. подобни).
Тестове за алергия се правят когато човек е здрав, не трябва да има обрив.
Може би е добре да я заведеш да видят пъпките.

# 6
  • Мнения: 15
А тези които не са здрави какво ги правят, как ги лекуват. Нали все пак трябва да се установи от какво идва обривът, за да се лекува после. Или ще ползват детето за опитно зайче- дайте да пробваме сега с това , а како не мине ще опитаме с друго.
Заведете си детето при алерголог и той ще прецени да тестува или не.

# 7
  • Мнения: 41
Мисли ли сме всъщност, че и от прах може да е, но как да съм сигурна. На мен ми се иска да я тестувам, но сте прави, че все пак лекар трябва да прецени това. Единият път, пореден когато я водих на лекар ми направиха списък с храните, които не трябва да яде, но без да са я изследвали, ей така само ми ги изброиха. Че то накаря се оказа, че това дете не трябва нищо да яде. И нося аз списъка в детската градина да я пазят там и представете си на обяд на нея й сервират само филийка хляб и една ябълка. Това е невъзможно да става по този начин. Не искам вече да предполагам, а доколкото е възможно да съм сигурна в причината. В Плевен дори ми е много по удобно да я заведа, ако може ми кажете в коя болница да отидем. Благодаря предварително.

# 8
  • Мнения: 478
общ имуноглобулин IgE се прави във всеки град почти всяка лаборатория. За плевен незнам в коя болница са ползвали другите потребители, но се сещам че Имунология и Алергология и Ревматология са една група взаимно обвързани дисциплини, не е нужно да се хоспитализирате в болница, взема се кръв или с одраскване тест за пакетите, за имуноглобулина ИгЕ венозна кръв, не е лошо по принцип да се разшири кръга на наблюдение...т.е. един пълен кръвен пакет като ПКК+ДКК+Морф.ерит.+Ретикулоцити+желязо и жск+билирубин+ урина общо химическо никога не са излишни. В много рядък случай обривната ви единица ако има биохимични данни за такъв проблем би могло да става въпрос за порфириен обрив, като порфирините са продукт на раздраждането на хемоглобина за който процес отговаря черен дроб, наскоро се заинтересувах от темата и попаднах на оскъдна информация точно с пример порфириен обрив във фотоекспозиционни области(лице/шия/ръце). предлага се скрининг за порфирини от урина в лаборатории, но дали върши работа само за уропрофирийни състояния или и за обрив и аз се интересувам за мой близък човек също с мистериозен обрив

# 9
преди време имаше една тема за алергиите, може би е добре там също да пишеш. Иначе, доколкото ми е известно, не може достатъчно добре да се разбере от какво е алергията. Да не говорим, че тези тестове биха могли да отключат други алергии, и става ooooh! Консултацията с лекар е задължителна, но знам, че трябва да се спазва хранителен режим до евентуално изясняване причината за алергията. Възможно е детенцето да е било ухапано или пролазено от нещо, в следствие на което да се появи такава алергия. За мен, най-добрият метод за "борба" с алергиите е хомеопатията.

# 10
  • Мнения: 41
Благодаря на всички, които ми дадоха съвет. Миналата седмица отново за пореден път я заведох на лекар, този път друг , различен от преди, но за съжаление и той ми каза същото. Още е малка за тест, напролет, когато стане на 5 е най-подходящият момент. Дотогава хранителен режим, без консерванти (натурални сокове, плодови млека), кисело мляко само на Роса и така. Ще ни е малко трудно с този хранителен режим, защото тя доста си хапва, но ще се стараем. Приятен ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт