Имам ли право на обосновано закъснение за градина?

  • 8 108
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Germany
  • Мнения: 7 920
Водим малкия най рано в 9.00 на градина. Аз съм от 9.30 и съм на 2 крачки от детската и няма какво да правя в офиса по рано. Понеже сме поспаливи цялото семейство, често се случва да го водим и по късно. Един път го бяха наказали "защото баща му се е успал", но след разговор с мъжа ми, повече подобни изцепки не е имало. Единствено, като се постопли и изместиха занятията от 9.00 ме помолиха, ако закъсняваме да не влиза до 9.30, защото се разсейват децата. Ние винаги ходим закусили и затова може след 9.00. Искай от директорката да ти даде правилника и виж как е при вас. Ако не пише изрично, кога трябва да го водиш, не виждам какъв й е проблема.

# 31
  • Мнения: 3 506
Утре ще има родителска среща и ще разберем.

Здрави нерви ти пожелавам за утре и дано да са само двама и да се разберете...

# 32
  • Мнения: 9 814
Обяснението в ДГ на дъщеря ми е просто- идва след 8 и 30, но няма закуска.
Ако, отиде след този час, трябва да е закусила.
Дали е правилно или не, не знам.
Но, според вас приятно ли е от 7 до 9 и 30 часа да се точат дете след дете.

# 33
  • Мнения: 3 506
Ако програмата е пригодена към подобен режим (а така би трябвало да бъде), не виждам какво да му е неприятното Rolling Eyes В повечето ДГ през това време децата закусват и имат свободни занимания, какъв точно е казусът? Дори там, където има програма, какво пречи детето да се присъедини към останалите в "междучасието"?

# 34
  • Мнения: 4 292
Ако детето е предварително закусило, не виждам къде е проблема, при положение, че учителите и директорката са уведомени за закъснението? В нашата детска градина миналата седмица обсъждахме точно този въпрос и лично директорката ни обясни, че винаги може да влезе в положение, стига да не се нарушава ритъма на останалите деца от групата.

# 35
  • Мнения: 2 197
Извинявай, ама ползването на лек автомобил определено не е "обосновано" основание за закъснение. Да не говорим, че е некоректно да возиш детето си в служебен автомобил. Иначе,че е по-удобно -да. Но след като във вашата градина така са постановили нямаш основание да недоволстваш. Не знам как седи въпроса с ходенето след закуската. Явно в градините не го приемат и сигурно, защото ги организират по-добре да закусват и не искат да стават проблеми. В яслата можеш да я заведеш в който и да е час от 7.45 до 8.45, а ако закъснееш - задължително след 9.30 и закусила. Иначе закусват през целия този час, просто се сервира на няколко пъти.

# 36
  • Мнения: 3 506
Да не говорим, че е некоректно да возиш детето си в служебен автомобил.

A? Това не е ли въпрос на договорка с работодателя и/или вътрешнофирмени правила?

# 37
  • Мнения: 46 484
...
Но, според вас приятно ли е от 7 до 9 и 30 часа да се точат дете след дете.


Е, нали за това са там??? Не всичко в работата ми е приятно, но то е част от нея.

Нямам нищо против да го направят като в училищата - децата да идват, преди започване на учебния час, т.е. 9 часа, мен идеално ме устройва  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 9 814
...
Но, според вас приятно ли е от 7 до 9 и 30 часа да се точат дете след дете.


Е, нали за това са там??? Не всичко в работата ми е приятно, но то е част от нея.

Нямам нищо против да го направят като в училищата - децата да идват, преди започване на учебния час, т.е. 9 часа, мен идеално ме устройва  Mr. Green

За това има и правилник- децата се приемат от 7 до 8 и 30.

# 39
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Ето цитат от правилника на една детска градина:

Чл.11. /1/. ЦДГ ................. приема деца от 7.00 часа до 8.30 часа и издава деца от 16.00 до 19.00 часа;

/2/. По желание на родители /след предварително договаряне/ децата могат да се водят и вземат от детското заведение в удобен за тях час;

/3/. В случай на закъснение децата се приемат след 8.30 часа само след уведомление;

А този е от правилника на друга градина:

Чл. 18. Децата се приемат от 07,00 до 08,30 ч сутрин. По желание на родителите, заявено в писмен вид до директора и със знанието на учителите в съответната група, децата могат да се приемат в удобен за родителите по-късен час. В този случая да се има предвид, че учителката в уговорения ден или срок след 08,30 ч написва присъствие на детето в дневника и требвателната книга за храна, а родителят ако не доведе детето си, поема своето задължение и отговорност да заплати таксата.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 21:10 от fros

# 40
  • Мнения: 46 484
За това има и правилник- децата се приемат от 7 до 8 и 30.

Това е само част от Правилника, има още, нали го обсъдихме вече  Rolling Eyes
От 7 до 8.30 - за да могат да заявят бройката за храна.
И във всеки друг час, ако предварително сме заявили, за да имат или не предвид порция за детето.

Поне по Правилник е така  Peace


# 41
  • Мнения: 2 232
Не знам как е по правилник, в нашата ДГ децата се точат докъм 9.00-9,30ч.
Ние ходим също по това време, не са ни искали предупреждение , само да е нахранен. При нас закъснението е основно понеже таткото го води , а той е на работа от 10.00часа, понякога малкият не мога да го вдигна до 8.30ч., не знам как успяват някои в 7.30 да са на линия .
Според мен както и другите са те посъветвали, трябва да говориш за ,,компромис" и да ходите наяли се.

# 42
  • Мнения: 1 586
Хриси ходи на ясла,но мисля,че в случая няма значение това,от самото начало всяка сутрин го водя след 8.45 ч.по принцип ми казаха до 8.50 да е там защото в 9 е закуската,не са правили проблеми.Трябва да се поровиш и да видиш как е регламентирано по закон?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз не виждам щом директорката не е съгласна как ще стане. Има си правилник, който тя не иска да се нарушава системно и това е. Не зная как можеш да я убедиш, дано успееш!

# 44
  • Мнения: 2 950
Заяви, че това е изключено, тъй като нея щели да я глобят от ХЕИ 2000 лв. за закъснението на моето дете.

 #Crazy #Crazy #Crazy

Миналата седмица бях на род.среща и директорката, разяснявайки правилника, каза, че родителите си водят децата по което време решат. Само след 9 часа да са закусили. Ние сигурно ще имаме един ден от седмицата, в който ще ходим на плуване и ще я водя на обед. Казаха, че няма проблем. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт