Имам ли право на обосновано закъснение за градина?

  • 8 118
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 447
Никол има я точката, че деца се приемат до осем и половина. До девет часа закусили и след предварително обаждане,че ще закъснее.След девет часа деца не се приемат. Това когато става въпрос за някакъв инцидент и еднократно, но не мога да приема,че едно и също дете ще идва всеки ден по- късно. Утре моята хубостница като каже и аз ще хода по- късно като "Х"  аз какво да и отговоря. И още нещо, още когато реших да записвам щерката в ТАЗИ градина отидох и говорих с учителките и директорката какви са редът и правилника в градината. Така че оправданието на авторката, че не е запозната с правилника въобще не е основателно.

# 76
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ми ела в София и тогава ще си говорим.
 Тук борбата за място в градина е жестока,записваш го където са го приели без да питаш.
 То така отстрани е много лесно. ooooh!
 

# 77
  • Мнения: 447
Фантичке, извинявай ама ако не ви изнася София- марш по родните места. Отстрани винаги на другия му е по- лесно, но всеки сам си знае хала.  Както вече казах, приемам жената да има някаква наистина основателна причина да закъснява детето, но това което тя посочва за причина е просто смешно. Ти също правиш всичко възможно децата ти да са навреме на градина нали? И още нещо- една мама тук беше писала, че след като са приели детето в детска градина, която тя по- късно е установила, че не и е удобна, не е имало проблем да бъде преместено в друга на второто класиране без да си губи мястото в детската градина. Значи има начини и всичко е въпрос на желание.

# 78
  • Мнения: 46 508
Никол има я точката, че деца се приемат до осем и половина. До девет часа закусили и след предварително обаждане,че ще закъснее ... Това когато става въпрос за някакъв инцидент и еднократно, но не мога да приема,че едно и също дете ще идва всеки ден по- късно ...

Това "инцидентно" си го тълкуваш ти или е записано? Защото при нас я има точката, но никъде не пише "инцидентно" или един колко си пъти. Затова не виждам причина да ходи преди 9 ч., щом:

- Правилникът на градината го позволява
- работното ми време го позволява
- детето ми има възможност да не се тъпче с тесто сутрин рано
- не й отнемам от учебните занятия

BirdsFlu, според Правилника, жената има право да си води детето в 9 ч., закусило и предупредили предварително. Не е нужно да се обосновава и оправдава, аз лично не съм давала никакви обяснения - спазих Првилника - предупредих и точка  Peace

# 79
  • Мнения: 2 232
Причината за закъснението според мен въобще не е смешна, предвид огромните задръствания сутрин в София и навалицата в градаският транспорт....естествено, че ще иска да спести това на детето си, а и няма да изпусне нищо от уч. план , освен сутрешната закуска. Аз лично веднъж съм, качила големият си син на 4г. в  трамвай, за да му го покажа и съжалявам, но скоро време няма да повторя това преживяване Stop.Не виждам защо такъв упорит спор трябва да се води, предвид , че става въпрос за различен от вашият град, сякаш ще се извършва някакво престъпно дело....
А и това,,марш по родните места" твърде неуместно Laughing.Представи си , че на мякои родните места са именно в Сф. и няма за съжаление къде да се спасят.

# 80
  • Мнения: 817
Мисля, че ако може, трябва да разделим в тази тема София и другите градове. В София, както съм чела от майките пишещи тук, сутрин е ужасен кошмар с транспорта. Само за София оправдавам тези 'обосновани закъснения" !

Но сега, понеже има и други градове в страната, като моя любим Бургас, където не са чак толкова отвратителни задръстванията и тъпканицата в градския транспорт все още не е на нивото на софийската Grinning, не приемам по късното водене на детето в детската. Има си правила и трябва да се спазват. Не може 3 деца, чиито майки не работят да си идват на детска винаги към 9.15, щото на мама и се спяло, а моята щерка всяка сутрин да ми казва: "Искам и аз като Ивка да ходя по късно на градина, нейната майка я води по късно, ти ме оставяш много рано!"
А госпожите милите ги съжалявам направо. Тъкмо успокоили вече всички раревани до тогава деца, приключили с храната и се заемат с песничките и рисунките....и хоп на вратата почват да се нижат закъснелите поспаланковци, и пак отново рееееееееееееееев, всички ревящи до тогава, но успокоили се, започват и те на свой ред.........ега ти и картинка!  За това съм ЗА спазването на правилата.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 437
Моето мнение е, че децата трябва да отиват в ДГ в интервала, който е споменат в правилника. По много причини, които са съобразени единствено с моето и другите деца. Независимо от това на мен колко ми е удобно..малко гадничко звучи, но така мисля.
Така, както един ден ще трябва да ходят в точен час на училище.

# 82
  • Мнения: 2 885
Имам един въпрос към jujavka, немирница, BirdsFlu: Как спазвате Првилника и призовавате останалите да го правят, след като не сте го прочели?


У конкретно към немирница - защо сравняваш училището с детската градина? Освен това жената няма намерение детето да пропуска или нарушава атосферата на занятията, а само една глупава тестена закуска, която и без това се чудя какво прави в менюто на подрастващо дете.



Правилника е нужно да си го чела. Баш ти, Никол. Не съм останала с впечатлението да спадаш към незаинтересованите майки.
Аз също съм член на родителското настоятелство, но и дори да не бях - пак се заинтересувах преди детето ми да тръгне на градина и имам поглед.
Относно сравнението ми с училището - абсолютно логично е. Жалко, че не го разбираш.........
Нека авторката си пусне молба, както е по Правилник. Вече дали Директорката ще я уважи е нещо съвсем различно. Да не се повтарям. На родителската среща бе ясно формулирано - децата се водят до 8,30. Ако закъсняват - нахранени най-късно в 9 след уважена молба. Отчита се присъствие, дневна дажба и прочие по изисквания на ХЕИ.

# 83
  • Мнения: 22 842
неприятна ситуация,няма ли начин да изместите транспорта с 15 мин.?В нашата градина закусили деца се приемат до 9,а тези,които ще закусят там до 8.30.След 9 заключват вратите на градината/но винаги има закъснели/

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 14:51 от ДесиХ2

# 84
  • Мнения: 46 508
немирница, баш в нашия Правилник няма такова нещо като молба, разрешение, оправдаване или др. глупост. Написано че, че трябва да уведомя предваритело. И аз го правя - в началото на учебната година. Това уведомяване е точно във връзка с дневната дажба.

Що се отнася до връзката градина-училще, така е, не правя връзка, не бързам детето ми да порасне, искам да живее свободно детство, както и учителките ни (за щастие) смятат, че децата от 1, 2 и 3 група са там, основно, за да играят. А кое е това училище, вкоето ги викат 35 мин. преди учебния час, за да ги тъпчат с филии newsm78

# 85
  • Мнения: 2 885
Молба за записване, молба за отсъствие по домашни причини, молба за записване на допълнителни дейности, молба за това, молба за онова...Как Директорката поддържа документално Правилника и всичките му изисквания без писмена молба от родителите? При една проверка на ХЕИ? "Ами тази майка ми каза, онази майка ми спомена......." Моля ти се, Никол, смешно е. Всяко дете си има досие с мед. картон, всички молби....Както всяка фирма си има документално досиета на служителите, така и е в яслата, градината....университета.

Не става дума само за закуската и игрите......

# 86
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моето дете не закъснява,но мен са ме докарвали до лудост учителки. Sick
 Когато малката беше бебе,през зимата тати водеше каката на градина.Той е на работа от 8:00 и за да стига навреме трябваше да оставя детето до 7:20 най-късно.Работното време е от 7:00.Ха познайте колко пъти в 7:20 е имало някой в градината? Сигурна съм,че не е само при нас този проблем.За тях само ние сме длъжни да спазваме правилата.

# 87
  • Мнения: 46 508
Молба за записване, молба за отсъствие по домашни причини, молба за записване на допълнителни дейности, молба за това, молба за онова...Как Директорката поддържа документално Правилника и всичките му изисквания без писмена молба от родителите? ...

Пример:
"... /3/.Условията и реда за приемане са следните:
Родителят подава писмена молба по утвърдена бланка ..."



Нашата Директорка си поддържа документацията според Правилника. Тези, за които е необходима писмена форма са посочени в него (подобно на примера горе).
За въпросът, който дъвчем - такова изискване няма.


Общи условия

Активация на акаунт