ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ЗА НОВИЯТ СЕМЕЕН КОДЕКС

  • 3 999
  • 108
  •   1
Отговори
Привет на всички бг-мами и татковци!
Препратиха ми този материал,засягащ промените в Семейния кодекс!
Лично аз с моята съпруга сме възмотени от евентуалните промени,които нашите управляващи желаят в скоро време да узаконят! newsm09 newsm61
А вие какво мислите по този въпрос?

Нюзлетър на асоциация "Общество и ценности"

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Здравейте,

Този спешен имейл е, за да ви информира за неотложните граждански действия, които е необходимо да бъдат предприети в защита на семейството. Както вече знаете проектът за Нов семеен кодекс премина през Министерски съвет с пълно одобрение и в момента текат дискусиите по първо четене в Народното събрание. Получих вътрешна информация от Парламента, че се очаква до седмица-две проектът да бъде приет на второ четене, тъй като нагласите на депутатите са по-скоро "за" отколкото "против", въпреки възникналите спорове между отделни депутати. Почти сигурно е, че управляващата коалиция ще гласува под команда, особено след позорното изказване на президента, който призова за "бързо приемане на Новия семеен кодекс без излишни дискусии".

Държа да ви напомня, че в края на месец март Асоциация общество и ценности остро се противопостави на промените в Новия семеен кодекс с внасяне на петиция, подписана от над 2000 български граждани, в Министерския съвет, Народното събрание и Президенството. Излязохме и на улицата. През месец април над 20 граждански организации и 2 политически партии отново изпратихме петиция, за да заявим, че не сме съгласни с предложените промени. Взехме участие в три пресконференции. През месец август изпратихме лично до всеки депутат информационна брошура за последствията от приемането на новия СК.

Сигналите ни бяха напълно игнорирани от управляващите. До този момент не сме получили нито едно писмо от нито една институция в отговор на нашите сигнали. Настъпил е решаващият момент, в който ние като граждани сме отговорни да напомним на самозабравилите се депутати, че не е редно да взимат прибързани решения под натиска на морално деградирали лобистки групи, а да вземат предвид преди всичко исканията на гражданското общество.

В отговор на въпроса ми какво можем да направим, за да повлияем на гласуването, вътрешен човек от Народното събрание сподели с мен, че единственото средство, което ни остава в този момент, е оказване на силен граждански натиск между двете четения. Нека да бъде така!

Тук е мястото да съобщя, че на 2 октомври, четвъртък от 17:30 ч. в градинката пред бившия мавзолей Асоциация общество и ценности организира митинг, посветен на семейството. Нашите настоявания ще бъдат за поставяне на 5-годишен мораториум върху всяка поправка в Семейния кодекс, засягаща брака и семейството. Убедени сме, че подобно събитие може да наклони везните в правилната посока.

Умолявам ви, нека да присъстваме на митинга и заедно да изразим несъгласието си срещу това огромно национално и морално предателство!

Стоян Георгиев,
председател Асоциация общество и ценности
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
П.С.Само да добавя,че семейството ни няма партийна принадлежност!Но държим на семейните ценности! newsm53

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 15:41 от tati Roska

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Кои точно промени в Семейния кодекс ви възмущават чак толкова много?

# 2
  • Мнения: 2 018
И аз не разбирам, кои са евентуалните промени.

# 3
  • Мнения: 250
Записвам се да следя темата Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 490
И аз искам малко разяснения. Сигнали срещу какво са билиподавани?!

# 5
# 6
Благодаря за въпроса!....Отговора ми е в част от друга статия:

Предложеният нов семеен кодекс ще позволи измисленото “фактическо съжителство” без сключването на официален брак. Премахването на дефиницията на брака като съюз между един мъж и една жена ще проправи път за следващият “ъпгрейд” в българското законодателство, а именно “брак” между хомосексуалните.

Докато българинът е зает да оцелява, безотговорни политици, незаслужаващи дори кракът им да стъпи на територията на Народното Събрание, умишлено творят закони уреждащи правно крахът на семейството и от там и на нацията.

Както винаги, болшинството от гражданите нямат и представа какво се задава на хоризонта. Нека нахвърля с няколко щрихи картината на бъдещият земен "рай" според както си го представя това правителство на нациналното предателство, което е и де факто вносител на законопроекта, с подкрепата на НДСВ в лицето на Огнян Герджиков.

1) УЗАКОНЯВАНЕ НА БЕЗЗАКОНИЕТО

Новият закон де факто узаконява беззаконието!

Няма да го чуете така формулирано от пропонентите на този изкуствено и дори бих казал престъпно наложен на народа ни закон. Но казано в прав текст, става дума именно за това. В България, за да станеш собственик на кола, ти трябва договор за покупко-продажба. За да си собственик на апартамент, трябва да имаш нотариален акт. Почти няма сфера на живота, в която да няма договорни взаимоотношения. Един билет за самолет се счита за договор между пътник и превозвач.

Но дадено лоби в българският парламент иска да узакони беззаконието в сферата на брака и да даде брачни привилегии на хора, които да не трябва да се ангажират по силата на никакъв брачен отговор!

Те оценяват стойността на брака и семейството по-евтино от тази на един недвижим имот, автомобил или туристическо пътуване!

Защо е нужен този брачен договор? Що се отнася до правата на тези, които се въвличат в брака, той е именно заявка за поемане на отговорност и претенции, както и ангажимента на държавата в подкрепа на брака. В едно морално общество освен, че самото естество ни учи, закона също подкрепя очакването за вярност в брака, както и да се грижат за благоденствието на семейството и да допринасят за общото благо на всички негови членове.

Ако условията на този договор бъдат нарушени - чрез изневяра, насилие, непоемане на материални задължения и други, то тогава съответният брачен партньор може да бъде държан отговорен по силата на един морален семеен кодекс.

Съществуването на морален семеен кодекс има за цел именно да защити семейството и участниците в него като очертава параметрите на привилегиите, правата и задълженията произтичащи от него.

При премахването на тези параметри и ясно очертани привилегии и задължени, държавата премахва и възможността да бъде търсена каквато и да е отговорност от който и да е. Тя узаконява беззаконието и оставя на всеки да прави неговите си правила и да ги променя и нарушава както и когато си поиска.

Българският народ не би приел узаконяването на беззаконие в никоя сфера на обществото. Той не би приел това и в сферата на брака и семейството, ако разбереше за какво става дума. За съжаление платените медии промиват мозъците на хората за пореден път и представят едва ли не новият семеен кодекс като нещо добро.

Самото естество ни учи обаче, че е добро и правилно да има ясно очертани привилегии, задължения и правила на брачното съжителство. Това е истинската защита на семейството и участващите в него личности!


2) ПОЛИГАМИЯ

Новият закон ще позволи един реално узаконен ХАОС, при който всеки може да влезе в “съжителство” с всеки и всеки ще може да има дете от всеки, понеже този брой на “съжителства” не е ограничен, както и кои са хората, които съжителстват - дори близки роднини!

Полигамията, или многоженството има своите поддръжници предимно между либерално мислещи мъже - шовинисти, които гледат на жената като на по-нисш биологичен вид или някакъв вид собственост. Многоженството е присъщо на общества от примитивен вид, в който жените са дотолкова слаби и уязвими, че са се съгласили (или са били принудени) да бъдат част от харема на някой си, който им подава комат хляб от време на време.

Неопределяйки брака като съюз между един мъж и една жена, новият неморален семеен кодекс ще даде възможност на мъже и жени да влязат в множество бракове.

Иска ли българското общество да се връща към примитивизма на многоженството? Няма здравомислеща жена, която да поддържа многоженството. Няма нормален човек, който да си мечтае да е произлязъл от семейство на многоженец.

Самото естество ни учи!

3) КРЪВОСМЕШЕНИЕ

Новият семеен кодекс премахва всякакви пречки пред бракове между близки родственици. Това е също форма на връщане към примитивни форми на съществуване, които ще увредят още повече както самите личности, така и цялото общество. Самото човешко естество, а и медицинската наука е доказала многократно пагубните последствия от кръвосмешенията, които в момента са престъпление по действащият закон.

По новият престъпленията ще бъдат узаконени!


4) МИТА ЗА ПРИПОЗНАВАНЕТО НА БАЩИНСТВОТО

Новият закон едва ли не автоматично щял да накара бащата да припознае детето, заченато от него. О, така ли? А как ще стане това, ако този баща не желае да ги припознае?

Може ли някой от улицата да дойде и да ме накара да припозная детето му? Не! Те трябва да го докажат! Именно това ще стане и сега. Майките пак ще трябва да привикват бащите да припознават незаконно родените деца, с цел установяване на бащинството. Това ще са процедури, привиквания, призовки, съдилища и медицински заключения. Мита за това, че новият закон видите ли щял някак си АВТОМАТИЧНО да накара бащите да припознаят направените от тях деца е ПЪЛНА ГЛУПОСТ, ЛЪЖА И ОБИДА към всички мислещи българи. Сякаш ние не можем да се сетим каква ще е реалността при припознаването. Отговор - същата, каквато е и днес.

5) БУМ НА НЕУСПЕШНИ “СЪЖИТЕЛСТВА” И РАЗВОДИ, А ОТТАМ И СОЦИАЛНИ ПОСЛЕДСТВИЯ

Премахването на брачната институция ще насърчи създаването на още повече неуспешни бракове. Още повече неуспешни бракове означава още повече емоционално и психически наранени и обременени хора и деца. Това пък ще доведе до падане на качеството на живот още повече, тъй като повече и повече хора ще бъдат продукт на социален и семеен хаос и като такива те няма да имат морални или социални задръжки. Очаквайте повече престъпници, по-малко усмихнати и нормални хора. Работодатели, пригответе се за кошмара на още повече депресирани работници, както и още повече такива, които крадат, лъжат и не зачитат какъвто и да е ред. Работещи, пригответе се за кошмара на работодатели, на които липсва каквато и да е морална ориентация и преценка!

Ако семейството не успее да изгради цялостни личности разпознаващи моралните категории на добро и зло, позволено и непозволено и правилно и грешно, кой мислите, че ще го направи - държавата ли? Всичко това ще се отрази на цялото общество.

Това ще доведе до бум на дисфункционални бракове, както и потенциално до много повече насилие, което ще произтича от ситуации на реални злоупотреби и насилие в т. нар. “фактически съжителства”, които всеки е свободен да прекрати когато си поиска. С други думи - фабрика за травмиране на личности - емоционално, социално и по всеки друг начин.

Сключването на граждански брак е всъщност поемането на ангажимент на двама души един към друг, както и към обществото. В един смисъл всяка нова брачна двойка се ангажира да спазва дадени условия на брачната институция както вътрешно в кръга на даденото семейство, така и спрямо обществото. Именно това съзнание за отговорност действа като съзнателен и подсъзнателен стожер на цяла една поредица от деструктивни форми на поведение. Семейният кодекс би трябвало да насърчава и дори възнаграждава брачната и семейната институция! Въвеждането на изкуствения и пластмасов термин “фактическо съжителство” е узаконяване на беззаконието.

Към днешна дата хората все още гледат на сключването на брак като на едно леко страшно събитие. В това е и тръпката и предизвикателството. Сключването на брак в традиционният смисъл, поставя една невидима летва, предизвикателство, което семейството покорява целият си живот. Това става става историята на нашите семейства. Живота е предизвикателство и в брака двама души се свързват да споделят това предизвикателство. Истинската любов всъщност е надрастването на първичното емоционално и физическо привличане и сливането на двама души в един съюз на споделяне на мисли, аспирации, себеотрицателност и последователност. Именно тези добродетели увенчават брака с ореола на благородство, така характерен за традиционното семейство. Те придават достойнство на всички, които са част от семейството и се превръщат в истинското наследство за поколенията, много повече от материални притежания, коли, имоти и постижения.

Фактически съжителства? Забравете цялата тази картина на достойнството на традиционното семейство, която ви описах в предишният параграф!

Държавата, ако ще приема морални закони, трябва да приема такива закони, които защитават брака, а не узаконяват и не поощряват неговата деградация.

Забравете обаче всичко, което сме обвързвали традиционно с брака: очакване за морални, социални и материални задължения, поемане на ангажименти и отговорности, ограничения и наказания за тези, които са безотговорни - всички тези познати нам традиционни атрибути на семейството ще станат музейни експонати, ако се приеме новият семеен кодекс.


6) ХОМОСЕКСУАЛНА ДИКТАТУРА

Нека го кажа ясно - аз не мразя хомосексуалните, няма нищо личностно против тях и не мисля, че обществото трябва да ги третира като зли само защото те са хомосексуални.

Зъл е обаче дневният ред на войнстващото хомосексуално лоби както в България, така и в Европа и САЩ и по целият свят. Поради естеството на хомосексуалната дилема, много (но не всички), от тези, които са хомосексуални имат непрекъснато и изострено чувство за отхвърляне и малоценност. Тук няма да се впускам в разглеждане на въпроса за естеството на хомосексуалноста - дали тя е наследена или не. Според Асоциация Общество и Ценности “в научния свят не съществува нито едно ВАЛИДНО проучване, което да подкепя подобна теза. Напротив, видният учен д-р Франсис Колинс, световен авторитет в областта на генетиката, потвърди, че хомосексуалността е “генетично повлияна, но не се предава по генетичен път.” Това е само едно от десетките твърдения на учени в тази сфера.”

Това е и моето убеждение.

Но друго искам да разгледам тук, а именно ефекта на новият закон върху семейството като институция. Узаконяването на “фактическите съжителства” ще проправи път за сключването на хомосексуални “бракове”.

След това тези “бракове”, в опита си да имитират нормалното семейство, ще искат законно да осиновят деца. След това те ще искат да пратят тези деца на училище. Да, вашето училище! Това в което ходят вашите нищо неподозиращи синове и дъщери.

Хомосексуалното лоби няма да иска осиновените от тях деца да се чувстват дискриминирани и ще настояват за пълна ревизия на учебници и включването на хомосексуализма като част от нормалното сексуално възпитание в училище. Ако някой от вас родители се осмели да поучава децата си, че това е аномалия, вие ще трябва да го правите тайно и с уговорката пред децата си, че те няма да кажат на никой какво вие мислите за хомосексуализма. Защо ли? Понеже ако вашето дете спомене в училище, че вашето семейство мисли, че истинско семейство и брак е именно това между един мъж и жена, то може да бъде изключено от училище, а вие можете да бъдете осъден за дискриминация.

Да, това е света, който българските и европейските либерали са приготвили за нас. Вестник “СЕГА” цитира Огнян Герджиков да казва следното: "След 50-60 г. бракът вече ще е отживелица, архаизъм".

Това е мисленето на така наречените модерни и прогресивни персони, които правят всичко възможно да наложат един престъпен закон, който е узаконен хаос, предателство спрямо семействата и децата на България и висш акт на морална неадекватност.

В ЗАКЛЮЧЕНИЕ:

Хора, които милеят за България и нейното бъдеще и благоуспяване, биха били радетели за укрепването на брачната и семейна институция в нейният традиционен смисъл като брак между един мъж и една жена.
Именно този закон, ясно дефиниращ моралният фундамент на нашето разбиране за доброто и злото, може и трябва да бъде пътеводителят на българският законодател при търсенето на вярната посока за бъдещето на българския народ и България.


Кои точно промени в Семейния кодекс ви възмущават чак толкова много?

# 7
  • Мнения: 2 401
Какви са тия дивотии, бе хора? Полигамии, кръвосмешения.. авторе, дай едно резюме на нещата.

# 8
  • Мнения: 2 018
Не съм против съжителството!
Отпис от темата!

# 9
Да!Точно за това!
И понеже аз не съм от София,и нямам тази възможност да отида на този митинг-"Тук е мястото да съобщя, че на 2 октомври, четвъртък от 17:30 ч. в градинката пред бившия мавзолей Асоциация общество и ценности организира митинг, посветен на семейството." ,то ще помоля  baby_neutral тези от вас ,които сметнат че си струва,да отидат там и подкрепятпублично своите убеждения относно семейните ценности!

# 10
  • Мнения: 6 991
Съжалявам, ама писмото ми се струва писано като от фанатици.

# 11
  • Мнения: 10 982
Нямам нищо против съжителството без брак и не виждам как брачната институция ще предпази обществото от заплахите, които изброяваш.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
 hahahaСмех!
Предлагам ти да посетиш специалист. Имаш нужда от помощ. Сериозно.

# 13
Всеки има право на мнение!........Но както се вижда,твоето  belinda липсва!
hahahaСмех!
Предлагам ти да посетиш специалист. Имаш нужда от помощ. Сериозно.

# 14
  • Мнения: 212
hahahaСмех!
Предлагам ти да посетиш специалист. Имаш нужда от помощ. Сериозно.

Нямам нищо против съжителството без брак и не виждам как брачната институция ще предпази обществото от заплахите, които изброяваш.

Брато, ти си намерил място къде да пуснеш тема за защита на семейните и брачни ценности.  Grinning Да беше проучил малко нещата предварително къде точно попадаш. Точно в тоя форум няма да намериш хора, които да защитават семейните ценности и традициите на здравото българско семейство. За справка посети форума "Дом и семейство" и ще ти се изяснят някои неща. Тук е пълно с хора живеещи незаконно без брак, с разведени, с жени мразещи свекървите си, с жени които не уважават мъжете си, жени които изневеряват (и то не един път).... Ако някой си мисли че преувеличавам да прочете темите в ДиС. Всяка втора тема е за изневяра, за развод, за обиди за свекървата и още куп неща които изобщо нямат нищо общо със здравото християнско семейство...
И ти си намерил точно тук да пуснеш тема която да защитава семейните ценности. Точно тук където няма такива...
Очаквай здраво оплюване и нападки по твой адрес... Жалко че си се хабил да пишеш...

# 15
  • Мнения: 2 792
  Като живееща без да съм сключила брак и не възнамеряваща да узаконява фактическото си съжителство, намирам определенията, с които съм наречена в горните постове за крайно груби и  еснафски.
  Идеята ми за морал и ценност надхвърлят понятието и разбирането сключил/несключил брак.

  Заклеймяването на големи групи хора поради единствения факт, че имат различно мислене, начин на живот и тн. не е кой знае какъв пример за висота на ценностната система.

# 16
  • Мнения: 4 490
Не съм против съжителството!
Отпис от темата!
Аз даже го и практикувам. Срам!  Embarassed
Авторе, имам две деца, ама само от един мъж. Реабилитирана ли съм? Поне мъъъничко?  Wink

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Виждам, че има някакъв сериозен проблем тук, но определено не мисля, че е в закона.

# 18
Напълно за всичко съм съгласен с теб,Борисе!
Би ли ми казал къде са тези теми:"темите в ДиС"?.....
Наясно съм с това какви хора участват във форумите!Очаквах някаква опозиция,но чак пък толкова...
В крайна сметка-всеки знае себе си-кой ,какъв е и т.н.....А дали наистина знае?

Брато, ти си намерил място къде да пуснеш тема за защита на семейните и брачни ценности.  Grinning Да беше проучил малко нещата предварително къде точно попадаш. Точно в тоя форум няма да намериш хора, които да защитават семейните ценности и традициите на здравото българско семейство. За справка посети форума "Дом и семейство" и ще ти се изяснят някои неща. Тук е пълно с хора живеещи незаконно без брак, с разведени, с жени мразещи свекървите си, с жени които не уважават мъжете си, жени които изневеряват (и то не един път).... Ако някой си мисли че преувеличавам да прочете темите в ДиС. Всяка втора тема е за изневяра, за развод, за обиди за свекървата и още куп неща които изобщо нямат нищо общо със здравото християнско семейство...
И ти си намерил точно тук да пуснеш тема която да защитава семейните ценности. Точно тук където няма такива...
Очаквай здраво оплюване и нападки по твой адрес... Жалко че си се хабил да пишеш...

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 14:37 от tati Roska

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
Авторът, кое точно ви прави "нормални семейства" и защо моето да е ненормално, само защото не съм се подписала под "договор", който в България нищо не ти гарантира така или иначе?

Срам ме е от такива като теб! Страх ме, че детето ми може да попадне сред деца, възпитавани по подобен начин! Още по-страшно е, че явно не сте единици тези, които считате това за "нормално"!

# 20
  • Мнения: 822
hahahaСмех!
Предлагам ти да посетиш специалист. Имаш нужда от помощ. Сериозно.

Нямам нищо против съжителството без брак и не виждам как брачната институция ще предпази обществото от заплахите, които изброяваш.

Брато, ти си намерил място къде да пуснеш тема за защита на семейните и брачни ценности.  Grinning Да беше проучил малко нещата предварително къде точно попадаш. Точно в тоя форум няма да намериш хора, които да защитават семейните ценности и традициите на здравото българско семейство. За справка посети форума "Дом и семейство" и ще ти се изяснят някои неща. Тук е пълно с хора живеещи незаконно без брак, с разведени, с жени мразещи свекървите си, с жени които не уважават мъжете си, жени които изневеряват (и то не един път).... Ако някой си мисли че преувеличавам да прочете темите в ДиС. Всяка втора тема е за изневяра, за развод, за обиди за свекървата и още куп неща които изобщо нямат нищо общо със здравото християнско семейство...
И ти си намерил точно тук да пуснеш тема която да защитава семейните ценности. Точно тук където няма такива...
Очаквай здраво оплюване и нападки по твой адрес... Жалко че си се хабил да пишеш...

За съжаление това, което ти е написал Борис е напълно вярно  Confused ! И аз преди мнооого време си мислих, че след като форумът е озаглавен "БГ Мама"  българските майки ще защитят правото на живот на неродените деца, но уви - "абортът е право на избор и става за няколко часа - после можеш спокойно да отидеш на кафе"    Confused  .......
Та, не си попаднал на точното място!

Иначе лично аз подкрепям каузата и ако бях от София със сигурност щях да съм там   Peace

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
единствено адвокатите ще намажат от вкханалията.
а иначе страхът от подписа само показва кофти чувства ...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Е, събрахте се! И ако твърде много се харесате на митинга, не забравяйте да узаконите съжителството си.

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
MamaBelle , твърдиш, че тук е пълно с жени, които абортират децата си, за да им е по-лесно ли?

Откачате, хора.
Осъзнайте се.

# 24
  • Мнения: 2 477
tati Roska какъв е твоя проблем с незаконните семейства?
Аз съм от тези с измисленото "фактическо съжителстване" и немога да разбера на теб какво ти преча?
Нали ти си имаш брак и законни деца,остави ни нас с незаконните деца да търсим припознаване,да правим кръвосмешения и да бъдем полигамни  Laughing
Доста поостарял морал (а и ненужен) се опитваш да пропагадираш през 21 век.
ВСеки има право на мнение,ама да мислиш че твоето е миродавно #Crazy

# 25
  • Мнения: 4 490
Реза, прекаленото висене във форума това докрава, явно.  Laughing

Е, събрахте се! И ако твърде много се харесате на митинга, не забравяйте да узаконите съжителството си.
hahaha  hahaha  hahaha

# 26
  • Мнения: 4 841
Не виждам как един семеен кодекс, колкото и да е "национален и морален" ще разреши проблема с девалвацията на ценностите и с ширещата се простотия и бездуховност. Както и не мисля, че точно липсата на такъв е причина за появата и бурното им избуяване.

Апропо, в проекта аз гледах да видя повече позитивните неща. И видях доста. Като например промените в частта за осиновяването, в частта на унаследяването и т.н.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 896
tati Roska, дай определение за "семейство"! какво прави една двойка семейство?

# 28
  • Мнения: 822
MamaBelle , твърдиш, че тук е пълно с жени, които абортират децата си, за да им е по-лесно ли?

Откачате, хора.
Осъзнайте се.


Реза, твърдиш, че хората, които са против аборта са откачалки?

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Едва се насилих да прочета извадката от статията. Не мога да повярвам на очите си, че някой може да пише такива неща. Не зная какви са точно промените в СК, но дълбоко се съмнявам да доведат точно до теки "катастрофални" последици и да са някакво национално или морално посегателство. Статията, дори не мога да я нарека статия, е пълна боза, някаква смесица от твърдения, висящи във въздуха, абсолютно неподкрепени с каквито и да е факти, пък дори и от други държави. Пълен абсурд.

Така да се каже, живея в законен брак, привърженик съм на женитбата, но въпреки това нямам нищо против други хора да живеят без да се женят. Нещо, обаче, не мога да разбера. Каква ще е разликата в правата и задълженията на регистриралите съжителство в сравнение с тези на сключилите граждански брак. Ако ще е за един подпис в общината защо да не е женитба? newsm78 И страхът от проблеми при развода би бил малък, защото сега и развод по взаимно съгласие лесно се осъществява.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 099
MamaBelle , твърдиш, че тук е пълно с жени, които абортират децата си, за да им е по-лесно ли?

Откачате, хора.
Осъзнайте се.


Реза, твърдиш, че хората, които са против аборта са откачалки?



Твърди, че аборт се прави когато това се налага. Твърди (предполагам), че в 21 век е нормално да имаш избор. Ако тя не твърди това, то аз го твърдя убедено!

# 31
  • Мнения: 3 034
признавам, че прочетох само последните два абзаца.
сега ще  отида да си дочета и предишните, защото отдавна не се бях връщала във времето на комунистическите лозунги.
тази статия звучи като извадена отпреди 20 години.

щеше да е забавна, ако не си вярваха толкова хората, които я подкрепят.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 14:46 от iviche

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза, твърдиш, че хората, които са против аборта са откачалки?


Твърдя, че предишният ти пост е много не на място в този форум.
И ако ти мислиш обратното, не знам какво правиш тук.

# 33
  • Мнения: 12 648
И на мен би ми било смешно, ако не беше агресивния войнстващ тон. Та чак ме плаши. Не би ли трябвало защитници на семейни ценности да са малко по-благи.
Не бих искала пак да го обръщаме на въпроса за абортите, но винаги се спекулира - ЗА или Против. Аз не съм За абортите, а за свободата да имаш избор.

# 34
  • Мнения: 822
MamaBelle , твърдиш, че тук е пълно с жени, които абортират децата си, за да им е по-лесно ли?

Откачате, хора.
Осъзнайте се.


Реза, твърдиш, че хората, които са против аборта са откачалки?



Твърди, че аборт се прави когато това се налага. Твърди (предполагам), че в 21 век е нормално да имаш избор. Ако тя не твърди това, то аз го твърдя убедено!

Това, което аз твърдя съм го изложила в по-предния си пост - не е хубаво да се вменяват думи по този начин - и темата не е за аборта все пак - няма смисъл да дърпаме локуми точно тук - просто дадох един пример, не се плашете чак толкова  Wink !

# 35
  • София
  • Мнения: 28 109
Аз съм от "подписалите", но определено не считам, че моето сем. е повече такова от това на тези, които не са подписали. Не виждам нищо лошо в семейното съжителството. Подписът не е доживотна гаранция, а тези мрачни картини от писмото са абсурдни.

# 36
  • Мнения: 0
Вие ли ще ме съдите мен за това как искам да си живея живота!?
Моето "незаконно" семейство е в пъти по-здраво и морално в сравнение с лицемрните ви етикети.Нямам нищо против един ден децата ми да учат заедно с  осиновените такива на хомо и т.н.,тези хора съществуват и ние неможем да ги заличим.Да се правим,че не съществуват? Айде моля ви се.

# 37
  • Мнения: 74
Полигамия, хомосексуализъм и други извращения. Ми тоя закон си е направо екшън сценарии. И как моля ви се узаконяването на съжителството ще доведе до тези неща? Нещо не разбрах от обясненията, може и да съм глупава. newsm78

# 38
  • Мнения: 118
Аман от псевдоморалисти.
По-добре щастливи безбрачни,отколкото узаконена семейна тирания.
Не подписът държи едно семейство заедно .
Това което събира и скрепява една връзка ,такива хора не го разбират.

# 39
  • Мнения: 4 490
Нещо, обаче, не мога да разбера. Каква ще е разликата в правата и задълженията на регистриралите съжителство в сравнение с тези на сключилите граждански брак.
Това се прави с цел даването на повече права на съжителстващите без брак. Защото в момента женените двойки са с повече привилегии, откъм онаследяване, имущество и т.н. След приемането на поправката тези неща (предполагам де) ще се уеднаквят. На практика разлика няма да има. Само дето, предполагам, при заявяването на фактическо съжителство няма да искат Васермани и пр. и няма да е необходимо да си водиш свидетели в общината. Ама това са само мои предположения, ако има някой по-запознат, да поясни, защото от протестната статия нищо не става ясно. (Аз толкова я и четох де... Rolling Eyes) Правителството, според тях самите, се е решило на тази стъпка, защото е забелязало, че сключването на брак става все по-непопулярно. И това е една стъпка към озаконяване на съжителството, нищо повече.

# 40
  • Мнения: 2 018
Предлагам следващата петиция, която ще ни предложат да подпишем да бъде против разводите.

# 41
  • Мнения: 4 490
Аз пък искам против пиячите и пушачите.  Twisted Evil Горкия ми мъж....  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 3 034
уауу.....парфююм, както се казваше в една реклама.

прочетох го. ooooh!
не мога да повярвам, че някой здравомислещ застава зад подобни глупости.

с или без промяна в закона т.нар. "фактическо съжителство" /много поетично звучи, няма що/ си съществува и то в доста случаи по-успешно от традиционния брак, в който понякога мъжът традиционно и съвсем законно бие жена си напр.
 
не ме пишете за митинга. няма да дойда.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 099
АААААааааааааааааааааааааааа, ето как го тълкувам аз: женените похотливци не желаят извънбрачните им деца да ги онаследяват! Страх от посегателствата на случайни любовници е основното, което аз съзирам. И всичко това е облечено в красиви морално-етични брътвежи...  Wink

# 44
  • Мнения: 118
Не просто против разводите, а против мисълта за развод.
Освен това децата появили се от несключили брак двойки да нямат граждански права.
Хора развели се ,да се жигосват и по възможност изселват.

# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...просто дадох един пример, не се плашете чак толкова  Wink !

Пример, неуместен точно колкото самата петиция.

Нас, безбрачните, непожелани с надути кореми от безхаберни типове, два реда във форум не могат да ни стреснат Simple Smile

# 46
  • Мнения: X
Това, към децата, отгледани от неженени или разделени родители ли го адресираш?  ooooh!  Кой ти дава право, моля?

"Премахването на брачната институция ще насърчи създаването на още повече неуспешни бракове. Още повече неуспешни бракове означава още повече емоционално и психически наранени и обременени хора и деца. Това пък ще доведе до падане на качеството на живот още повече, тъй като повече и повече хора ще бъдат продукт на социален и семеен хаос и като такива те няма да имат морални или социални задръжки. Очаквайте повече престъпници, по-малко усмихнати и нормални хора. Работодатели, пригответе се за кошмара на още повече депресирани работници, както и още повече такива, които крадат, лъжат и не зачитат какъвто и да е ред. Работещи, пригответе се за кошмара на работодатели, на които липсва каквато и да е морална ориентация и преценка!"

И какво всъщност значи "неуспешен брак"? Такъв, който завършва с развод? Такъв, който не е сключен официално? Или такъв, който е сключен официално, няма развод, но животът в него е истински ад? Къде по-точно са усмихнатите и нормални деца и къде тези без морални и социални задръжки?

# 47
  • Мнения: 822
...просто дадох един пример, не се плашете чак толкова  Wink !

Пример, неуместен точно колкото самата петиция.

Нас, безбрачните, непожелани с надути кореми от безхаберни типове, два реда във форум не могат да ни стреснат Simple Smile

Реза, изказвам разочарованието си - нищо повече!
А относно "безхаберните типове" промяната в закона им е добре дошла - няма подпис, няма отговорност, няма хабер.....още един плюс за тях, нали?

# 48
  • Мнения: 940
Оф....моля ти се АВТОРЕ!!!

За мен неуспешно смейство не е това, несключило брак, а семейство което слкючва брак, само защото жената носи бебе!!!
Е това никога няма да направя, да се появя бременна да се подписвам под някакви хартийки.

Ще сключим брак с мъжа ми (с който в момента съжителстваме в собствен дом, закупен без подписи и тем подобни), само защото от фирмата ще ни отпуснат парички, с които ще си купим интересни неща Simple Smile   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 896

А относно "безхаберните типове" промяната в закона им е добре дошла - няма подпис, няма отговорност, няма хабер.....още един плюс за тях, нали?

Подписът и отговорността не са взаимосвързани. От едното не произтича обезателно другото и обратното.
Нали?

# 50
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза, изказвам разочарованието си - нищо повече!

Разочарование от какво?

Някак навредиха ли ти неподписалите пред служителка семейства?

# 51
  • Мнения: 822
Реза, изказвам разочарованието си - нищо повече!

Разочарование от какво?

Някак навредиха ли ти неподписалите пред служителка семейства?

Разочарование от света, в който живеем!
Семейството за мен е нещо много свято - аз самата съм дете на разведени родители и пиша от позицията на човек, който е преживял болката и разочарованието от развода - децата страдат за грешките на родителите си! С подпис или не, когато двама души живеят заедно и особено след като имат деца трябва да носят отговорност за постъпките си - друг е въпросът, че развод може да има дори да няма сключен брак.
Разбито сърце, разбита любов, самотни родители, нещастни деца, хомосексуализъм и свободна любов - огромен брой аборти за една малка държавица.....
Не съм засегната, разочарована съм!

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 16:05 от MamaBelle

# 52
  • София
  • Мнения: 3 099
Разочарование от света, в който живеем!

Да. Пък подписите в съвета и забраната за аборт ще го спасят....

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Всеки живее в света, който си направи.
На мен ми е ОК.

# 54
  • Мнения: 2 792
 В мен продължава да се затвърждава усещането, че основния проблем май е, нежеланието да се приеме действителността и изграждането на псевдо такава. Не мога да подкрепя идеята,  че е по-удобно да си кон с капаци.
 
 

# 55
  • Мнения: X
За малко да си помисля,че темата е пързалка. Само не разбрах човек в кой точно момент може да откачи чак толкова  Thinking Преди или след подписването става?

# 56
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
какво общо има подписването с побъркването?
въпроса е в това, че трябва да има малко ред , ама на някои не им стиска ...

# 57
  • Мнения: X
Авторът на статията е жив пример за общото. Това,че на някои не им стиска, на останалите какво им пречи искам да попитам? И толкова ли е страшен този пусти брак, та да говорим за стискане и пристискване? Не знаех, че опирало до смелост, мислех,че мъжество и смелост са необходими за други неща...

# 58
Искам да доуточня нещо-това са статии,които не са писани от мен!
Аз не съм против вас,нито отделям време да обиждам когото и да е-както някои от вас го направиха!.........
А вие бихте подкрепили детето си,когато ви заяви че осъзнало за обратните си наклонности и че съжителства с първия/-та си братовчед/-ка,и понеже не могат да имат деца-щели да си осиновят!?! Shocked
Или сте ЗА големите и лъскави разголени реклами на наши фолк певци?... Thinking

Благодаря ти за въпросите,Жаве!
А за това кой какъв и до колко успешен брак има- аз не знам!Но съм убеден,че има много семейства,където цари хаос и десподство!Пианства и изневери!Там децата със сигурност не чувстват семейния и домашен уют!...А също и че има съвместни съжителства,където почти всичко е ОК!Да-ама НЕ Е!
Публикуването на ТЕМАТА не е целяло(както някои от форума си го рабраха) нападки,избиването на комплекси и т.н.
Изразих мнението си,като ви дадох инфо по темата-за промените в Семейния кодекс!...А също ви и информирах за предстоящия митинг по случая в четвъртък!
Пожелавам на всички,които четат форум:бг-мама много здраве,успешна работна седмица,щастлив семеен живот! Peace
Това, към децата, отгледани от неженени или разделени родители ли го адресираш?  ooooh!  Кой ти дава право, моля?

"Премахването на брачната институция ще насърчи създаването на още повече неуспешни бракове. Още повече неуспешни бракове означава още повече емоционално и психически наранени и обременени хора и деца. Това пък ще доведе до падане на качеството на живот още повече, тъй като повече и повече хора ще бъдат продукт на социален и семеен хаос и като такива те няма да имат морални или социални задръжки. Очаквайте повече престъпници, по-малко усмихнати и нормални хора. Работодатели, пригответе се за кошмара на още повече депресирани работници, както и още повече такива, които крадат, лъжат и не зачитат какъвто и да е ред. Работещи, пригответе се за кошмара на работодатели, на които липсва каквато и да е морална ориентация и преценка!"

И какво всъщност значи "неуспешен брак"? Такъв, който завършва с развод? Такъв, който не е сключен официално? Или такъв, който е сключен официално, няма развод, но животът в него е истински ад? Къде по-точно са усмихнатите и нормални деца и къде тези без морални и социални задръжки?

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 16:44 от tati Roska

# 59
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Авторът на статията е жив пример за общото. Това,че на някои не им стиска, на останалите какво им пречи искам да попитам? И толкова ли е страшен този пусти брак, та да говорим за стискане и пристискване? Не знаех, че опирало до смелост, мислех,че мъжество и смелост са необходими за други неща...

да се изправиш пред една зала да кажеш, аз обичам този човек и ще бъда с него дорде смърта ни раздели и да се подпишеш се иска смелост.
пък и без подпис е по-лесно - липсват разтакаванията когато искаш да изриташ другия.

а иначе брака не е страшно нещо ... само подписа го различава

# 60
  • Мнения: X
Наистина не знаех,що е туй нещо смелост. Благодаря,че ме ме просвети по въпроса.

# 61
В брака-един подпис означава отговорност!
Имам познати,които живеят без брак.Те са ми заявявали,когато сме говорили по тази тема:"че защо да се подписвам/е-когато спрем да се обичаме,или решим че не сме един за друг вече-всеки си поема по пътя!Е,това нещо не го приемам!
Авторът на статията е жив пример за общото. Това,че на някои не им стиска, на останалите какво им пречи искам да попитам? И толкова ли е страшен този пусти брак, та да говорим за стискане и пристискване? Не знаех, че опирало до смелост, мислех,че мъжество и смелост са необходими за други неща...

да се изправиш пред една зала да кажеш, аз обичам този човек и ще бъда с него дорде смърта ни раздели и да се подпишеш се иска смелост.
пък и без подпис е по-лесно - липсват разтакаванията когато искаш да изриташ другия.

а иначе брака не е страшно нещо ... само подписа го различава

# 62
  • Мнения: 3 034
Labrador, много повече смелост /която дума е съвсем неподходяща в случая/ се изисква да обичаш някой, без да го разгласяваш наляво-надясно. ама наистина. и за цял живот.

аз мога да кажа един куп неща, в които не вярвам пред огромно количество хора. това нищо не означава.
на някой даже им го изисква професията. Laughing

# 63
  • Мнения: 2 792
пък и без подпис е по-лесно - липсват разтакаванията когато искаш да изриташ другия.
О, да направо си е много лесно, колко му е да разкараш  някой, с който си живял над 10 години и имате общи деца щом не сте сключили брак, направо на шега става, не е като да си подписал в гражданското (пълни глупости се пишат в темата, вече)
 

# 64
  • Мнения: 3 034
някакво изтрещяване има явно. от времето ще да е.

как може един подпис да е отговорност?!?!?
отговорността е в главата, не на хартията. колко безотговорни съпрузи и родители има. всичките подписали.

ако един човек няма съзнание, че трябва да бъде отговорен към другия до себе си, един подпис какво ще промени?

# 65
  • Мнения: 118
Отговорността не идва с подписа.
Аз съм женен и с църковен, и с граждански брак.
Ако реша утре да си тръгна с новата колежка,кой от двата ще ме спре?
Семейството е мястото ,където се възпитават отговорност,морал и традиции.
А ,за да има семейство ,трябва хората да се обичат ,уважават и доверяват един на друг.
Всичко друго са празни приказки и стойки.  

# 66
  • Мнения: X
Аз пак не разбрах на вас к'во ви дреме,че примерно Драган няма желание, пЪрдон смелост да се изтъпани в съвета и да каже на висок глас, че именно сега 'зима Минка за законна съпруга ?
 iviche , Пътуващ Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 28 109
Ако реша да се разделям с мъжът ми, факта че съм подписала, няма да ме спре по абсолютно никакъв начин. Подписът въобще не би повлиял на решението ми. В единия случай раздялата ще се казва "раздяла", а в другия - "развод". Въпр. на букви и нищо повече.

# 68
  • Мнения: 212
В единия случай раздялата ще се казва "раздяла", а в другия - "развод". Въпр. на букви и нищо повече.

Браво. Много умно няма що. Айде сега иди питай някой адвокат въпрос на думи ли е разликата между "развод" и "раздяла"... Разликата между тия две думи понякога е равна на делба на хиляди левове, апартаменти, коли, деца, имоти, семеен бизнес и какво ли още не....
А подписа е винаги отговорност. Подписа под всеки документ е много голяма отговорност. С подписа си човек удостоверява че документа е валиден. Така че подписа е абсолютна отговорност на тоя който го е подписал... И носи след себе си всички позитиви и негативи.... Докато липсата на подпис не значи нищо - няма отговорности, няма проблеми... Всеки си хваща пътя когато пожелае без последствия... Пълна свобода...

# 69
  • Мнения: 118
Борисе, семейството, децата и отговорността за възпитанието им не са сделка.
За мен думата ми има тежест на подпис с печат и таксова марка.
За хората около мен също,защото си вярваме,обичаме и уважаваме.
И пак имаме пълна свобода.


# 70
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А вие бихте подкрепили детето си,когато ви заяви че осъзнало за обратните си наклонности и че съжителства с първия/-та си братовчед/-ка,и понеже не могат да имат деца-щели да си осиновят!?! Shocked

Да, бих.
100 пъти по-добър вариант от братовчеди, които създават деца.

# 71
  • София
  • Мнения: 28 109
В единия случай раздялата ще се казва "раздяла", а в другия - "развод". Въпр. на букви и нищо повече.

Браво. Много умно няма що. Айде сега иди питай някой адвокат въпрос на думи ли е разликата между "развод" и "раздяла"... Разликата между тия две думи понякога е равна на делба на хиляди левове, апартаменти, коли, деца, имоти, семеен бизнес и какво ли още не....
А подписа е винаги отговорност. Подписа под всеки документ е много голяма отговорност. С подписа си човек удостоверява че документа е валиден. Така че подписа е абсолютна отговорност на тоя който го е подписал... И носи след себе си всички позитиви и негативи.... Докато липсата на подпис не значи нищо - няма отговорности, няма проблеми... Всеки си хваща пътя когато пожелае без последствия... Пълна свобода...


Не говоря от гл.т. на време, процедура или пари. Тези неща не биха ме спрели по никакъв начин, нито биха били причина или повод да остана с мъжът ми. Имам предвид следното -  ако адвокат ми каже, че разводът би отнел n-месеца и би струвал n-лв.- това няма дори да е факторче за решението ми. Това, че съм подписала не променя по никакъв начин моите чувства към мъжът ми - и преди, и след подписа са си същите.

# 72
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
В брака-един подпис означава отговорност!

И откъде го измисли това? Ако човек си е отговорен, ще си поеме всички ангажименти и без подпис. И обратно - ако е безотговорен, и хиляда подписа няма да го накарат да си поеме отговорностите.


# 73
  • Мнения: 12 648
Нещо не ми е ясно - нали точно това се цели - дори без подпис да се поемат отговорности.

# 74
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
дамм интересен въпрос, след като хората са толкова отговорни и обичащи защо трябват промени в закона? закона е начин на урегулиране на взаимоотношенията и ако в случая "съжителство" всичко ок защо му трябва законово реголиране за това ?
на мен не ми пречат хората дето си съжитестват ... те от какво се притесняват?

# 75
  • Мнения: 4 753

Асоциацията в горния линк дали има връзка със сайта http://semeistvo.bg, пастор Георги Бакалов и с протестантски секти?

# 76
  • Мнения: 2 755
В брака-един подпис означава отговорност!Имам познати,които живеят без брак.Те са ми заявявали,когато сме говорили по тази тема:"че защо да се подписвам/е-когато спрем да се обичаме,или решим че не сме един за друг вече-всеки си поема по пътя! Е,това нещо не го приемам!
Мда. Друго си е да наемеш адвокати, да ангажираш куп "кошаревски" свидетели, да се влачиш по някакви дела, където да водиш битка за сервиза от мама или телевизора от тати, да хабиш време и нерви, само и само за да прекратиш връзката си. Трагикомедия.
Брака бил отговорност.  ooooh! tati Roska, огледай се около себе си и виж колко "отговорни" семейни хора има.  Tired
Аман от псевдоморалисти.

# 77
  • Мнения: 9 814
Или си отговорен или не си- бракове, подписи, халки и окови няма да те направят по-добър, по-любящ или по-верен на половинката си.
Въпрос на избор е.
Аз и съпругът ми решихме да сключим граждански брак- направихме го. За другите не отговарям.
Всеки сам преценява как да живее живота си.

# 78
  • Мнения: 2 229
И вас какво ви грее ДРУГИТЕ дали са сключили брак или не?! Tired Айде гледайте си в собствената паничка.
Дано приемат новиЯ кодекс! Hug

# 79
  • Мнения: 822
В мен продължава да се затвърждава усещането, че основния проблем май е, нежеланието да се приеме действителността и изграждането на псевдо такава. Не мога да подкрепя идеята,  че е по-удобно да си кон с капаци.
 
 
Ми да не бъдем коне с капаци, да приемем убийствата, като нещо нормално, да узаконим наркоманията, като въпрос на избор......нали уж ние си правим действителността, значи с изборите и решенията, които взимаме съграждаме бъдещето на децата си например.
Решаваме, че аборта(простете за примера) не е убийство и е нещо нормално и хоп - в България всяка година се правят около 50 000 аборта и нашата любима страна  е на първо място по аборти сред тийнейджърите в Източна Европа.
Решаваме, че хомосексуалните връзки са нещо нормално и хоп - процента на болните от СПИН ето, че нарастнал и у нас - няма да изоставаме от Европата естествено, хората са къде, къде по-напред...
Ама какво ме е еня мен, че Иванка, например, решила и направила аборт - нейно е нероденото дете, не е мое.....Какво да ме е еня, за болните от СПИН - те си решават, живота си е техен....какво ме интересува трафика на наркотици, порнографията, която се шири навред....въпрос на избор - ма всеки си е свободен да прай, каквото си иска - нъл тъй  Wink !
Обаче ние все пак сме общество - колкото и да се затваряме и да не ни е грижа за другите ние хората живеем заедно. Обществото има съществена роля във възпитанието на децата ни - искаме или не......Така, че, разочарована съм, да, но не ми е все едно - има разлика, нали?

.....
А това е много точно казано  Peace
Цитат
Браво. Много умно няма що. Айде сега иди питай някой адвокат въпрос на думи ли е разликата между "развод" и "раздяла"... Разликата между тия две думи понякога е равна на делба на хиляди левове, апартаменти, коли, деца, имоти, семеен бизнес и какво ли още не....
А подписа е винаги отговорност. Подписа под всеки документ е много голяма отговорност. С подписа си човек удостоверява че документа е валиден. Така че подписа е абсолютна отговорност на тоя който го е подписал... И носи след себе си всички позитиви и негативи.... Докато липсата на подпис не значи нищо - няма отговорности, няма проблеми... Всеки си хваща пътя когато пожелае без последствия... Пълна свобода...
Борис

# 80
  • Мнения: 0
Верно ли подписа в гражданското ме прави смел?  newsm78
С жена ми имаме общ бизнес,общо жилище,общи вещи,в общият ни живот участваме 50 на 50,аз или тя ако реша/им да се разделяме ако ще и 100 подписа да сме сложили никой не може да ни спре.Ние втора категория хора ли сме от вас "законните"?  Thinking

Лоша пропаганда както казах вече на лицемерни етикети.

# 81
  • Мнения: 2 792
 MamaBelle с патетизъм ли се опитваш да ме убедиш в нещо, което си си наумила?
 Извинявай, но всички тези речи въобще не разбирам какво общо имат с предстоящите промени в СК. Говориш за убийствата, за абортите, за болните от СПИН, за обществото и неговата роля. Въобще прочела ли си някой пост по темата или направо влетя да вееш патетично знамето си?

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
MamaBelle

Търсиш под вола теле и пишеш откровени глупости.
 Явно за някои неща изобщо не си в час, а повтаряш някаква пропаганда от 80-те години, когато за главни виновници за ХИВ бяха хомосексуалните. Процентът на заразените с ХИВ (а не болните от СПИН, защото си в голяяяма грешка) не се пълни основно от хомосексуалните, а си поделя славата с хетеросексуалните полови контакти без предпазни средства и използването на едни и същи игли от наркоманите, а колкото и да е малък има процент на заразяване с кръвни продукти.
Ако случайно си се сетила да прочетеш нещо по-задълбочено за абортите щеше да знаеш, че в страните, където абортите са забранени процентът на криминалните аборти, а оттам и смъртните случаи са се увеличили. Жените от векове са правили аборти и няма как да се забрани. По-добре е да се прави здравна профилактика и сексуално ограмотяване на младите и старите, че да не се стига до нежелани бременности.
Глупостите ти за убийствата и наркоманията изобщо не искам да ги коментирам, че са извън всякаква логика. Тийновете не стават наркомани заради това, че родителите им не са са оженили, а защото нещо друго не добре в живота и семействата им.

Затова, кАжи Тенк Ю, че те ограмотих по тези важни въпроси, че поне да не ръсиш глупост след глупост. Използвай информацията от медиите и книгите по предназначение.

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
"че защо да се подписвам/е-когато спрем да се обичаме,или решим че не сме един за друг вече-всеки си поема по пътя! Е,това нещо не го приемам!
Мда. Друго си е да наемеш адвокати, да ангажираш куп "кошаревски" свидетели, да се влачиш по някакви дела, където да водиш битка за сервиза от мама или телевизора от тати, да хабиш време и нерви, само и само за да прекратиш връзката си. Трагикомедия.
Или по-скоро... друго си е да осъзнаеш, че сте спрели да се обичате и не сте един за друг, но въпреки това да си натискате парцалите заради силата на отговорността и тежестта на подписа... Мдааа...

# 84
  • Мнения: 2 755
Малко извън темата, но искам да попитам MamaBelle :
- Кой е по-добрият вариант - аборт или нежелано дете, което го подхвърлят от един социален дом в друг, докато накрая излезе оттам с осакатена душа?
RadostinaHZ, споделям мнението ти. Peace

# 85
  • Мнения: 822
MamaBelle

Търсиш под вола теле и пишеш откровени глупости.
 Явно за някои неща изобщо не си в час, а повтаряш някаква пропаганда от 80-те години, когато за главни виновници за ХИВ бяха хомосексуалните. Процентът на заразените с ХИВ (а не болните от СПИН, защото си в голяяяма грешка) не се пълни основно от хомосексуалните, а си поделя славата с хетеросексуалните полови контакти без предпазни средства и използването на едни и същи игли от наркоманите, а колкото и да е малък има процент на заразяване с кръвни продукти.
Ако случайно си се сетила да прочетеш нещо по-задълбочено за абортите щеше да знаеш, че в страните, където абортите са забранени процентът на криминалните аборти, а оттам и смъртните случаи са се увеличили. Жените от векове са правили аборти и няма как да се забрани. По-добре е да се прави здравна профилактика и сексуално ограмотяване на младите и старите, че да не се стига до нежелани бременности.
Глупостите ти за убийствата и наркоманията изобщо не искам да ги коментирам, че са извън всякаква логика. Тийновете не стават наркомани заради това, че родителите им не са са оженили, а защото нещо друго не добре в живота и семействата им.

Затова, кАжи Тенк Ю, че те ограмотих по тези важни въпроси, че поне да не ръсиш глупост след глупост. Използвай информацията от медиите и книгите по предназначение.

Не знам дали има особен ефект от ограмотяването на сексуалната култура - поне не е видим - нито абортите са намалели, нито разводите намаляват, нито процента на болните от СПИН, но както виждам тази тема не е много удобна за дискусия.....Хората, които държат все още на някакви ценности, са коне с капаци, неграмотни, откачени, лицемери.... Какво ли търся точно тук наистина?
Хайде лека вечер   bouquet

П.П.
Tonita, според мен аборта, когато не е наложителен по медицински причини си е убийство на нероденото дете. Не мога да каже, че едно убийство е за предпочитане пред каквато и да е друга алтернатива. Убийството по-малко жестоко ли е от изоставянето.....?
Това е риторичен въпрос - лека вечер и на теб  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма нужда да се изживяваш като олицетворение на носителя на "правилните" ценности. Това вече ми напомня на някакъв фанатизъм. Виновни са хомосексуалните, неженените, разюздаността (пардон, правенето на аборти) на жените и др.

# 87
  • Мнения: 2 755
П.П.
Tonita, според мен аборта, когато не е наложителен по медицински причини си е убийство на нероденото дете. Не мога да каже, че едно убийство е за предпочитане пред каквато и да е друга алтернатива. Убийството по-малко жестоко ли е от изоставянето.....?
Това е риторичен въпрос - лека вечер и на теб  Peace
Дали ембриона, съзнава какво става с него? Хм, надали. Обаче, да започнеш живота си захвърлен в обществена тоалетна или до кофата, като някакъв боклук, без шанс някога да имаш нормално семейство е в пъти по-жестоко от убийството на ембрион.
Няма смисъл от спор. Приятна вечер и на теб. Peace

# 88
  • Мнения: 822
Няма нужда да се изживяваш като олицетворение на носителя на "правилните" ценности. Това вече ми напомня на някакъв фанатизъм. Виновни са хомосексуалните, неженените, разюздаността (пардон, правенето на аборти) на жените и др.

Радост, а ти като каква се изживяваш    newsm78  ?
Извинявайте, че мнението ми е такова и имам някаква ценностна система! Извинете ме, че не приемам сериала "Дързост и красота" за нещо нормално и естествено и в реда на нещата - нищо, че е отражение на самата действителност. Извинете ме, че съм отживелица, кон с капак и клоня към фанатизъм - всъщност съм най-обикновена майка на две дечица, която държи на християнските ценности и желая да живеем в един по-добър свят! Простете за което!
Пак лека вечер         bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Олеее, вече и християнските ценности се намесиха. Оттам да беше започнала, че да не си губя времето. Май познах за религиозния фанатизъм. Знаех си, щом бяха намесени абортите и хомосексуалните.

# 90
  • Мнения: 2 792
 MamaBelle а по спокойна можеш ли да бъдеш или и това ти е непосилно?

# 91
  • Мнения: 822
Олеее, вече и християнските ценности се намесиха. Оттам да беше започнала, че да не си губя времето. Май познах за религиозния фанатизъм. Знаех си, щом бяха намесени абортите и хомосексуалните.


 И от кога християнските ценности влизат в графа - фанатизъм newsm78 ?!
Явно пак нещо съм назад с материала, но нищо - ти ще ни ограмотиш, нали за това си непрекъснато на линия тук  bowuu !

Кифлата,  какво по-хубаво от една спокойна нощ  - хайде, нали се разбрахме - лека и спокойна   bouquet





# 92
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
MamaBelle, и аз съм дете на разведени родители, и направо не мога да повярвам какви неща си написала. Защото за да се разведат нашите им отне година, невероятно много нерви, време, а аз останах като пребита. Не за друго, а защото беше развод. Ако беше просто раздяла щеше да мине, да замине, и да не го усетя. Това е и мнението и на брат ми. Цялата драма, която описваш, е като от сапунен сериал с елементи на хорър и драма.

За протокола - не съм против брака, но за сега не смятам за нужно да си губя време и нерви с организирането на сватба. Дали за толкова много години успяхме да станем "законна двойка" по давност  newsm78

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Олеее, вече и християнските ценности се намесиха. Оттам да беше започнала, че да не си губя времето. Май познах за религиозния фанатизъм. Знаех си, щом бяха намесени абортите и хомосексуалните.


 И от кога християнските ценности влизат в графа - фанатизъм newsm78 ?!
Явно пак нещо съм назад с материала, но нищо - ти ще ни ограмотиш, нали за това си непрекъснато на линия тук  bowuu !



А, нищо им няма на християнските ценности,  стига някой християнин да не се изживява като проповедник и съдник на човешките решения. И аз съм християнка, но не тръгвам да убеждавам всички как абортът е убийство, а хомосексуалните са виновни за СПИН.


# 94
  • Мнения: 1 763
Така и не разбрах каква е връзката между абортите, хомосексуалистите, фактическото съжителство и брака? Значи ли това, че след като живея без брак с приятеля ми, съм морално пропаднала, безотговорна, кон с капаци, трябва да направя няколко аборта и да имам  хомосексуални наклонности? И после да си хвана куфара и да го напусна, защото ми е много удобно и не трябва да се развеждам?  А ако в някое законно семейство, жената направи аборт по собствено желани, тогава какво- да се разведат и да заживеят без брак, за да се затвърдят някои от горните тези?

За разнообразие ще кажа нещо по темата- аз съм за узаконяване на фактическото съжителство, не мисля, че то ще доведе до увеличаване на абортите, престъпленията, заразяването със СПИН и въобще ще доведе по някакъв начин до морален упадък на обществото или лично на мен ще ми попречи.

# 95
  • Мнения: 2 803
Отговорността не идва с подписа.
Аз съм женен и с църковен, и с граждански брак.
Ако реша утре да си тръгна с новата колежка,кой от двата ще ме спре?
Семейството е мястото ,където се възпитават отговорност,морал и традиции.
А ,за да има семейство ,трябва хората да се обичат ,уважават и доверяват един на друг.
Всичко друго са празни приказки и стойки. 
Peace

# 96
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
узаконяването става с подпис, да ли ще е в залата пред родата или само двамата на гишето в общината е все тая.
Но някой да твърди че"Ако двама човека живеят 1 година и жента не е напущала това място за повече от 3 денонощия значи са семейство" е меко казано малоумна.
(поне това изказа един депутат от трибуната ...)
предполагам тука има хора които ще дефинират "узаконяване на фактическото съжителство" за да не говорим глупости.

# 97
  • Мнения: 2 229
...Извинете ме, че съм отживелица, кон с капак и клоня към фанатизъм - всъщност съм най-обикновена майка на две дечица, която държи на християнските ценности и желая да живеем в един по-добър свят! Простете за което!
Пак лека вечер         bouquet

Олеее, вече и християнските ценности се намесиха. Оттам да беше започнала, че да не си губя времето. Май познах за религиозния фанатизъм. Знаех си, щом бяха намесени абортите и хомосексуалните.

И аз веднага това си помислих. Laughing

MamaBelle, ако престанеш с "проповядването" - извинена си!  bouquet

# 98
  • Мнения: 12 648
Вие всъщност къде сте били последните 20 години. Отдавна не съществува понятието незаконно съжителство - когато не ни разрешаваха да спим в една стая, ако не сме женени. И ОФ то и милицията бдяха.
Узаконяване - да имат същите права и задължения като женените.

# 99
  • Мнения: 5 370
Всеки си хваща пътя когато пожелае без последствия... Пълна свобода...
Вземи, та попрочети темите в Самотните, и после пак се изкажи. Там е пълно не толкова  с изоставени след съвместно съжителство, а след БРАК. Мъже, на които носа им не можеш да видиш постфактум. Мъже, напуснали БРЕМЕННИ съпруги, щото, видиш ли, поетата отговорност рязко му натежала на.....оная работа. И тя се клюмнала била. Mr. Green
Ако през 2004 ги имаше тия промени, нямаше да съм подписанам а съвместна, грешна съжителка.

# 100
  • Мнения: 25 447
Узаконяване - да имат същите права и задължения като женените.

Това добре, но каква ще е разликата тогава между едните и другите? За формалностите питам - и едните ще се подписват, и другите. Нищо чудно и на едно и също гише да се оформят документите с една и съща такса, естествено, държавата няма да се мине.
И тогава? Само в бялата рокля ли ще е разликата?  newsm78

# 101
  • София
  • Мнения: 3 099
...
П.П.
Tonita, според мен аборта, когато не е наложителен по медицински причини си е убийство на нероденото дете. Не мога да каже, че едно убийство е за предпочитане пред каквато и да е друга алтернатива. ....


Това може да го каже човек, който никога не е посещавал дом за изоставени деца!

Престани, че ми се гади от хуманните ти алтернативи!

И се моли някой ден Господ да не ти изпрати ситуация...

# 102
  • Мнения: 9 814
Според юристи след 50 години бракът като институция ще изчезне.
Нормално, времената се менят.
Въпросът дали го одобряваме или не е друг.
Всеки е свободен да живее живота си както намери за добре.
Подписът, който съм сложила в акта за граждански брак не ме застрахова срещу изневяра и/или развод, съпругът ми също.
Вървейки по улицата на едно семейство не пише на челото "официално женени" или "фиктивен брак". Не се и интересувам хората около мен дали са подписали или не.
Това е твърде лично и твърде интимно. Избор, който касае само него и нея- не мен или вас.

# 103
  • Мнения: 4 490
А вие бихте подкрепили детето си,когато ви заяви че осъзнало за обратните си наклонности и че съжителства с първия/-та си братовчед/-ка,и понеже не могат да имат деца-щели да си осиновят!?! Shocked
Чакай, чакай... Искаш да кажеш, че ако след 10 години синът ти дойде с гордо вдигната глава и ти каже "Тате, имам си гадже мъж, много е готин и свестен, решихме да си осиновим бебе", ще го изхвърлиш като мръсно коте на улцата? И повече няма да чуеш за него? Това в коя графа "ценности" се вписва, да ми поясниш?!
Не мислиш ли, че толерантността сама по себе си е вид добродетел? Или да заплюем и затворим в резерват всички, които не са същите като теб? Ами ако аз реша да вдигам подписки срещу тези, които са по-различни от мен? Примери няма да давам, че ще ти се завие свят.
И да знаеш, че не всички хомосексуалисти се сношават непременно с първите си братовчеди, тва беше баси глупостта.  ooooh!
МамаБел, ако християнските ценности се възпитаваха с подпис в гражданското, аз щях да съм на първа линия, да знаеш. Това са неща, които се възпитават у дтето от двамата му родители без значение имат ли брак или нямат. Семейство не значи подпис, а много повече, няма нужда да ти ги казвам тия неща, на 20+ или 30+ години би трябвало да си ги научила от живота. И не сравнявай избора да прекратиш нежелана бременност ( в следствие на изнасилване, примерно, това изключваш ли го като вариант??) с избора да се вкараш доброволно в гроба, чрез употреба на наркотици - нагло, цинично и тъпо е. Ядосваш ме с прекалената си перфектност, бас хващам, че имаш не един грях зад гърба си. Пийс де.  Peace

# 104
Доколкото  знам  в този  форум  не  е  позволено  да се псува   и да се използват нецензурни  думи!
Виждам че нивото  е  паднало  -  никъде не видях забележка  от модератора.   
От всичко  което прочетох  си направих  извода  че нищо не сте  разбрали-  изопачихте всяка моя дума.   Интересно  как  обичате  да слушате  само  себе си  и да си вярвате.  Естествено  че всеки човек   има право на избор  и  съответно  носи последиците  от избора си.   Всеки  може да живее както си иска.   Но  все   пак  дали  ви харесва  или  не   има   си  морални ценности.  И  да подчертая  те  са   точно  за да  донесат  добри неща  за хората.  Те  не  са против хората.  Много погрешно  сте  разбрали  -  ние  не  сме против хората    а   срещу  неморалността. Това не ни  пречи  да общуваме  с който  и да  е.   Също  така   това  не ни прави   нас по-добри  или  съвършени.  А  във вашите  думи  виждам  толкова комплекси  и   злоба...Явно  вие не можете    да  държите  дори  добър тон  с различните  от  вас.  Но  не  съм  и очаквал  разбиране  от ваша  страна    нито пък се нуждая  от това.
Не  мисля  темата  да се продължава  повече   понеже    това място се превръща  в място   на.....................
Според мен   няма нищо  конструктивно    във вашите  изказвания.  Нямам  намерение  да се   изсипва  помия върху семейството  ми!!!
Моля  Администратора  да  прекрати  тази тема!

# 105
  • Мнения: 592
Човек дори и добре да живее, рано или късно се жени. Даже и с 3 деца... Роска, не си улучил местото, брато, за темата. Сори че повтарям! Нека приемат закона, да видим в какъв вид ще е това и пак ще коментираме. Така само обираш негативите. Нека всеки си избира как да си чука тиквата!
Поеми си въздух и задръж докато всичко стане факт!

# 106
  • Мнения: 2 792
Всеки  може да живее както си иска.   Но  все   пак  дали  ви харесва  или  не   има   си  морални ценности.  И  да подчертая  те  са   точно  за да  донесат  добри неща  за хората.  Те  не  са против хората.  Много погрешно  сте  разбрали  -  ние  не  сме против хората    а   срещу  неморалността.
Ако успееш да формулираш как точно СК в момента контролира моралността и оттук нататък няма да го прави и въобще от него зависи  този контрол ще дойда на митинга.
 Може би няма да е зле първо да формулираме какво значи моралност и неморалност?
  Бракът ли е спасението да не попаднеш в тази догма/неморалността/?
  Хомосексуализма е неморален ?
   Какво значи различните от нас?
  И какво конструктивно можем да измислим в един форум ? Превъзпитание на нацията и набиване на канчето на не разбралите?
  Защо всички привърженици на християнството приемат за нормално в България да се приема за законен единствено гражданския брак?

# 107
  • Мнения: 2 563
На мен тази организация "Общество и ценности" ми е безумно противна. Ще ми казват как да живея с хората, които обичам. Брей! Четете морал в собствените си семейства! В моето нямате място, тъй че чиба!

# 108
  • Мнения: 183
АЗ не разбрах за какво е цялата тая патардия.
Брак, разводи,аборти, наркомани, хомосексуалисти, извращения и кръвосмешения...и всички тези думи, някак се оказаха по изненадващ начин, тясно свързани в едно, заради някакъв нов семеен кодекс.
Направо се изумявам!
Кой си мисли, че света ще стане по-добър от това, че двойките ще треснат по още един подпис, някъде там, по бумащините?
Ако ще си слагам парафа по такъв тип документи, то по-добре да е в гражданското. Щото аз разлика не виждам м/у двете!
И никой, ама никой няма правото, да обвинява хората, които живеят без заветния подпис, в неморалност, неангажираност към човека до тях и всякакъв вид простотии, каквито изчетох в темата до тук в някои от постовете. Не подписа прави семейството!
И не подписа прави ценностната система на някой една или друга. Самото твърдение е направо смехотворно. Много по-други неща са.И слава Богу!
Някой, ако ми каже, че наркоманите и извратеняците ще намалеят, ако си узаконя съжителството с Човека, отма съм разписАла. Ама не! Няма как да стане! Щото едното, няма никаква връзка с другото. За жалост. Ако беше установено, случайно, че връзка има, хич нямаше и да имаме право на избор... Няма- не искам, няма- недей! Такъв закон щаха да ни изтрескат, че "предложението за новият семеен кодекс", щеше да звучи като приказка за лека нощ!

Общи условия

Активация на акаунт