До мамите в Париж-въпроси!

  • 4 081
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Моя мъжо го пращат в командировка в Париж за 6 месеца. От работата са му казали да реши в коя част иска да живее, а те ще му помогнат да си намери жилище.
Ние с бебка ще сме при него за 3 месеца.
Въпросите ми са
Коя част е най пододяща за семейство с малко дете? Предпочитаме по тихичко местенце.
Нито аз нито мъжо познаваме града.
Какви са горе долу цените на апартаментите и какви са условията там?
И друго каквото се сетите от практична гледна точка, нможе да ми пишете. Ще ви бъда безкрайно благодарна.

Поздрави

# 1
  • Мнения: 1 017
Ако искате по-тихо местенце е по-добре да сте в някое кварталче извън Париж. Има много приятни места, но пък няма да можеш често да виждаш града. Тоест ще ти е трудно да го правиш. А и ако искате да му е удобно на вашия тати и за работата трябва да видите дали има добър транспорт( ако не сте с кола).
На мен лично ми харесва квартала, в който живея - централен е, но пък има много градинки и паркове близо до нас, а и скъпия много често е в командировка за по седмица две и така по ме устройва, винаги има къде да се разходя и да видя хора, докато в местата извън града е малко скука.
Наемите са доста високи както в центъра на града така и извън него, като  почти няма значение дали се наема обзаведен или необзаведен апартамент.
Ще ти на пиша на кратко за всеки квартал.
Ето тук има спътникова снимка на Париж с кварталите, по- която можеш да се ориентираш.
Има 20 квартала с номера съответно от 1 до 20.
16 е по- скъп и богаташки кавартал
18 е на работническата класа и етнически общности
6 се свързва с модата и шика
В 1 и 2  има много офиси и институции, а също така Пале Роял Театър, Лувъра, Борсата и т.н.
Най-старите централно разположени квартали , които предлагат оживен уличен живот са 3 и 4 намиращи се на десния бряг на Сена(Маре) и 5 и 6 на левия бряг(Латинския квартал).
Маре е модерен и младежки, с богат нощен живот, микс от всичко - от гей барове до художествени галерии, от Центъра Помпиду до стариа Еврейски квартал. Интересен е със старинната си архитектура, но липсват детски площадки и зелени площи, тоест има само площада Vosges.
Латинският квартал е мястото на студентите в Париж- там са и Сорбоната и другите университети.
10, 11, 12 са до Маре и са с по-ниски наеми, както и 13 и 14, които са до Латинския квартал.
15 е резиденстки квартал с широк диапазон наеми- от ниски до много високи.
7 е шикозен и няма ниски наеми в него- добре подържан и буржоазен. Простира се от 6 квартал до Айфеловата кула , там се намира и сградата на Юнеско, а и Българското посолство Wink, както и много държавни институции.
Подобен е и 16. Точно до 16, но вече извън Париж се намира Neuilly, който продължава с въщия дух като 16 квартал.
17- започващ също като 16 от Триумфалната арка е също шикозен и скъп, но по приемливо. Там е парка Monceau. Общо взето нощем е тихо място.
До 17 се намира 9.Това е централен квартал с много банки, застрахователни компании и адвокати. През деня е шумен и оживен, а нощем е тих и спокоен.
8 е елитната чат от центъра с президентся Елисейски дворец, Шанзелисе, бутици за висша мода и тузарски хотели като Джордж V, Плаза Атене и Крило.
На север от 17 се намира напълно противоположния 18 квартал.Там е хълма Монмартр и Пигал. Има много имигранти от Африка.
19 е продължение на 18, но не толкова приятно- с нови сгради и ниски наеми.
В 20 също е евтин квартал.
Това е в общи линии.
Ако нещо повече те интересува можеш да ме питаш.
Ето ти и един сайт за наеми да се ориентираш за цените :
http://www.logic-immo.com/location-immobilier.php

# 2
  • Мнения: 1 238
Надин, много ти благодаря за инфото. Още сега ще кажа на мъжо да видим какво ще реши.

А ти в кой квартал живееш?

# 3
  • Мнения: 1 465
Торнерос4е,

след пълното описание на Надин, мога само да споделя опита си от 13 квартал - т.е. ние живеехме на границата между 13 и 14 квартал в близост до парка Монсури и до студентското град4е. То4но тази ули4ка, където бяхме настанени/под наем/ се казва6е Амирал Му6ез и бе6е много приятна, за6тото бе6е в близост до всякакви магазин4ета и магазини, в близост до парка /който е един от най-приятните за разходки и пикници в Париж/, в близост до метрото/много важно!!!/ има6е съ6то и удобен транспорт/автобуси/ до центъра /за разходка - за6тото ако бърза6 за някъде и има6 уговорена сре6та само метрото и в краен слу4ай ли4ен автомобил те оправят/. Да кажа съ6то 4е на 60 м от вкъ6ти се намира6е една от най-хубавите хлебарници/собственика и бе6е пе4елил златен медал в Париж и такива кроасани и хлеб4ета с 6околад върте6е, 4е о6те като си спомня вкуса им ми става мъ4но Cry/ Има6е и една живописна ули4ка в близост с къ6ти4ки /името и бе6е на цвете, но не помня/ - абе страхотен квартал си бе6е там, а и безопасен. На мен ми липсва Sad
Хайде Торнерос4е - много 6те ти хареса в Париж - 6те види6 - страхотен град е newsm10 Има си вси4ко, ох а и ве4ер разходките покрай Сена, а и в латинския квартал е супер  Wink
Дано си намерите хубава квартира и изживей хубаво тия 6 месеца Heart Eyes   

# 4
  • Мнения: 1 238
Торнерос4е,

след пълното описание на Надин, мога само да споделя опита си от 13 квартал - т.е. ние живеехме на границата между 13 и 14 квартал в близост до парка Монсури и до студентското град4е. То4но тази ули4ка, където бяхме настанени/под наем/ се казва6е Амирал Му6ез и бе6е много приятна, за6тото бе6е в близост до всякакви магазин4ета и магазини, в близост до парка /който е един от най-приятните за разходки и пикници в Париж/, в близост до метрото/много важно!!!/ има6е съ6то и удобен транспорт/автобуси/ до центъра /за разходка - за6тото ако бърза6 за някъде и има6 уговорена сре6та само метрото и в краен слу4ай ли4ен автомобил те оправят/. Да кажа съ6то 4е на 60 м от вкъ6ти се намира6е една от най-хубавите хлебарници/собственика и бе6е пе4елил златен медал в Париж и такива кроасани и хлеб4ета с 6околад върте6е, 4е о6те като си спомня вкуса им ми става мъ4но Cry/ Има6е и една живописна ули4ка в близост с къ6ти4ки /името и бе6е на цвете, но не помня/ - абе страхотен квартал си бе6е там, а и безопасен. На мен ми липсва Sad
Хайде Торнерос4е - много 6те ти хареса в Париж - 6те види6 - страхотен град е newsm10 Има си вси4ко, ох а и ве4ер разходките покрай Сена, а и в латинския квартал е супер  Wink
Дано си намерите хубава квартира и изживей хубаво тия 6 месеца Heart Eyes   
Поле чакай да те питам нещо. Кой номер квартал се намира до последната спирка номер 9 на метрото?
И ако знаеш някои други сайтове за жилища под наем, моля те пусни ми линк.
А вие колко наем плащахте там и за какво жилище?

# 5
  • Мнения: 1 017
Ето ти един много полезен сайт http://www.ratp.fr/ за транспорта в Париж- има интерактивна карта с линиите и други нещица.
На линия номер 9 двете последни спирки са извън Париж едната е Pont de Sevres  в Bologne- Billancourt, а другата е Mairie de Montreuil в Montreuil.
Ние сме в 16 район.

# 6
  • Мнения: 1 238
Здравей Надин,

Благодаря ти много за полезните линкове. Аз гледах за апартаменти под наем, но нямаше много голям избор. Има ли и други подобни линкове?
Как е времето в Париж през зимата? Ние ще бъдем там от октомври до април.
Какви са цените за ежедневни потреби- ядене, памперси и тн?

Благодаря ти много за инфото, и дай Боже може и да се видим там, ако искаш разбира се Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 017
Сега трябва да тичам на курс ама като се върна ще се опитам да ти напиша каквото знам Simple Smile
Разбира се че искам да се видим:)
Много ще се радвам!!!

# 8
  • Мнения: 1 238
Сега трябва да тичам на курс ама като се върна ще се опитам да ти напиша каквото знам Simple Smile
Разбира се че искам да се видим:)
Много ще се радвам!!!

Ихааа, супер, вече взе малко да ми олеква, като знам че ще видя и други български мами в Париж...
Ще чакам с нетърпение да ми пишеш.

# 9
  • Мнения: 1 465
Торнерос4е,

ние пла6тахме 750? наем за двустаен апартамент, но веднага след като се изнесохме знам 4е го е дал около 1000? хазяина, за6тото мъжът ми живее6е в този апартамент от 6 години и последно не му бе6е увели4аван наемът. А и хазяинът бе6е ве4е наел хора за ремонт след нас - и там гледат да ти смъкнат кожата от гърба/в Париж наемодателите/.
В Париж за храна незнам колко сме пла6тали, за6тото аз ежедневно пазарувах, та рядко сме  ходили да правим покупки за цялата седмица - но тук, а то е на иуг и мисля 4е е по-ефтино от Париж - на седмица - понеже пазаруваме за седмицата /без хляба и бензина за колата/ отиват около 130? - ама не се ли6аваме от ни6то. Но бебе о6те нямаме.
В Париж евтини магазини бяха Monoprix, Franc Prix, Carrefoure / ако има такъв в Париж и въоб6те големите супермаркети. Това е от мен пък дове4ера Надин 6те ти разкаже по-подробно 4е тя е о6те "в 4ас" с не6тата - аз ве4е съм извън Париж Wink

# 10
  • Мнения: 1 238
Торнерос4е,

ние пла6тахме 750? наем за двустаен апартамент, но веднага след като се изнесохме знам 4е го е дал около 1000? хазяина, за6тото мъжът ми живее6е в този апартамент от 6 години и последно не му бе6е увели4аван наемът. А и хазяинът бе6е ве4е наел хора за ремонт след нас - и там гледат да ти смъкнат кожата от гърба/в Париж наемодателите/.
В Париж за храна незнам колко сме пла6тали, за6тото аз ежедневно пазарувах, та рядко сме  ходили да правим покупки за цялата седмица - но тук, а то е на иуг и мисля 4е е по-ефтино от Париж - на седмица - понеже пазаруваме за седмицата /без хляба и бензина за колата/ отиват около 130? - ама не се ли6аваме от ни6то. Но бебе о6те нямаме.
В Париж евтини магазини бяха Monoprix, Franc Prix, Carrefoure / ако има такъв в Париж и въоб6те големите супермаркети. Това е от мен пък дове4ера Надин 6те ти разкаже по-подробно 4е тя е о6те "в 4ас" с не6тата - аз ве4е съм извън Париж Wink

130 евро на седмица! Що сторихте бре хора! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Ние харчим по около 50 евро на седмица и също не се лишаваме от нищо.

# 11
....

130 евро на седмица! Що сторихте бре хора! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Ние харчим по около 50 евро на седмица и също не се лишаваме от нищо.

Заплатите и ценита явно са различни торонерозичка Grinning
И ние горе-долу на седмица харчим около 80-100 паунда в супермаркета

# 12
  • Мнения: 1 173
Заплатите и ценита явно са различни торонерозичка Grinning
И ние горе-долу на седмица харчим около 80-100 паунда в супермаркета

Е да, ама ви сте 4 гърла. Wink Simple Smile

Ние също храчим към 100 евро на седмица за храна, като не ги броя тия,
които харчим през седмицата при турчина за плодове или в магазина за хляб или мляко.....и глезотийки  Crazy

# 13
# 14
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сори за ОФФа,но ми стана интересно и хем да си сверя 4асовника: и ние (двама възрастни и мале4ка) хар4им за седми4ния пазар около 100 _ 130 евро. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт