Искам да попитам

  • 1 839
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Аз да кажа за Испания - не е подходящ момента, ама въобще даже. Спокойно можеш да я зачертнеш като дестинация поне за една година напред. Но виждам, че Австралия ти е на сърце  Hug, успех!

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Австралия и Канада имат точкова система, нищо не пречи да се пробвате. Аз преди време бях хвърлила око на Австралия  Heart Eyes
Иначе повече инфо за емиграцията в UK и кои фирми за уреждане на работа да НЕ ползваш има в сайта BGHelp Форум.

# 17
  • Мнения: 158
Благодаря за информацията, ще се поинтересувам по обстойно, и мисля да вземем вече някакви мерки. Дано стане нещо, пък и да не стане, важното е че си опитал. Има дни в които наистина ми се иска просто да избягам. Австралия ми е на сърце, да. Какво ли е да караш Коледа на плажа например... Laughing..Въпреки че и Англия и Канада смятам са добри идеи. Благодаря отново, чак ми идва да си стегна багажа още сега, аз обичам да пътувам, и имам малко приключенски дух, но това са сериозни неща и не можеш да тръгнеш просто ей така.... Thinking
До скоро, бъдете живи и здрави вие и любимите ви хора.

# 18
  • Мнения: 158
И само още нещо да попитам, простете че съм малко боса на тази тема, но с тези точкови системи, то е нещо като "тест". Направо във посолствата ли се подават документи или начина е друг?

# 19
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Точковата система е сбор от точки които ти получаваш в зависимост от това доколко тоговаряш на изискванията например:години,стаж,семейно положение,език,образование и така нататак...Иначе Нова Зеландия е разрешен престой до 3 месеца като турист без виза.Намерих тази статия в интернет прочети я за да придобиеш представа какви са изискванията но за семейни пък нещата предполагам се променят  http://ide.li/modules.php?name=News&file=article&sid=271   .А това е сайта на министерството на външните работи които дават бегла информация но има е-майл адрес където можеш да си зададеш въпроси към консулството и те ще те опътят наъ-добре.Ние лично смятаме да се преместим в Нова Зеландия догодина ,но все още не съм запозната и не съм се интересувала как точно става.Знам че заплатите са добри(долари новозеландски с по нисък курс са от американския долар)Стандарта на живот ми разказаха че е много добър(на бъдещия ми съпруг сестра му емигрираха там)А където и да решите ще ви бъде трудно все пак е ново място,нови хора,чужд език(колкото и добре да го говориш е чужд) изобщо всичко се променя.Пожелавам ви късмет и на мен лично ще ми е много интересно ако от време на време пускаш инфо как протича всичко

Общи условия

Активация на акаунт