цял ден не можем да свалим температурата

  • 7 340
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 95
Майчета,дъщеря ми е настинала и цял ден не можем да свалим температурата (38,5-39,2 градуса).Вече пием антибиотик,слагаме ефералган свещички,изтриваме се с вода и оцет,но нищо не помага температурта се вдига постоянно.Дайте и други съвети!Чувала съм за хляб с оцет,но изобщо не знам къде се слага този хляб.Ако знаете някакви подобни методи,моля помагайте!Благодаря!Тя е на почти една година.

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 21:06 от Reza

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
знам, че може да се редуват Панадола и Ефералган, но точно през какъв интервал не съм сигурна звъни на педи, от домашните лекове и аз знам оцета и водата, можеш ако ти даде да я овиеш с мокър чаршаф.
Дано бързо овладеете ситуацията  Praynig

# 2
  • Мнения: 1 966
малките дечица поддържат температура ако са много навлечени също, така че махни един кат дрехи и виж дали ще се чувства по-добре. давай на често водичка по малко, следи да не се обезводни от високата температура  Peace

# 3
  • Мнения: 95
Само по боди и чорапки сме.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Свещичка Копиркал в дупето. Сваля температурата много бързо. Обаче се консултирайте в аптиката за препоръчителната възраст на бебето, както и с кое противотемпературно може или не да се комбинира. Не помня вече подробности.

# 5
  • Мнения: 4 292
Панадол и Ефералган НЕ се редуват!!! Ефералгана може да го редуваш с Нурофен, различни са им съставките.
Хора, много Ви моля, внимавайта какви съвети давате!

# 6
  • Мнения: 1 103
Ние сваляме Т с капки Хексалгин.

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че може да се комбинира нещо на парацетамолна освова (калпол, ефералган, панадол) и нурофен. Обаче и там трябва да се консултира с лекар или аптекар, защото може да има някаква несъвместимост. Изобщо, за бебе е по-добре да се пита професионалист, а не да се следват сляпо всякакви съвети.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз ползвам Хексалгин за температурата Peace

# 9
  • Мнения: 4 292
Мисля, че може да се комбинира нещо на парацетамолна освова (калпол, ефералган, панадол) и нурофен. Обаче и там трябва да се консултира с лекар или аптекар, защото може да има някаква несъвместимост. Изобщо, за бебе е по-добре да се пита професионалист, а не да се следват сляпо всякакви съвети.
Точно така! Ефералгана е с активна съставка Парацетамол, Панадола също. Съответно двете лекарства не бива да се комбинират. Нурофена е с активна съставка Ибупрофен и при висока температура може да се комбинира с лекарства, съдържащи Парацетамол. По принцип се дават на осем часа, тоест - интервала между приема на едното от другото лекарство трябва да е четири часа.
В случая, най-добре е да се посъветва с лекар.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Панадол, ефералган, парацетамол е едно и също, може да се пие на 4 часа, но не повече от 4 пъти на ден.

Предложението на Радостина за Копиркал е чудесно, за съжаление това нещо по аптеките вече не се намира, иначе сваляше температурата бързо и без странични ефекти. Стискам палци да го намерите, и се обадете ако успеете, и аз искам да си купя  Grinning

Нурофенът може да предизвика остри болки в корема (ама много остри, налагало ни се е да викаме Бърза помощ със съмнения за апендисит), и аз лично не го препоръчвам на никой.

За бързо сваляне на температура можете да обуете на детето мокри чорапи.

# 11
  • Мнения: 257
Аз ползвам Хексалгин за температурата Peace
Много съм доволна при висока температура сваля много бързо

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
От медикаментите остава течният аналгин, но дали може да се дава на бебета? newsm78

# 13
  • Мнения: 781
Редуват се Панадол и Нурофен през интервал от 4 часа.
Има едни лепенки Кул Пач мисля, че се казваха. Лепят се на челото и подпомагат процеса на сваляне на температурката.
При нас това помагаше, редуването на Панадола и Нурофена + лепенките. Всъщност лепенките имат силно охлаждащо действие и подобряват тонуса на детенце за нула време.
Иначе самата температура се поддържа няколко дни след започване на АБ, поне при моето дете винаги е така, не очаквай веднага за няколко часа да я свали. Ще сваля след сиропчетата после пак ще качва и така, не се притеснявай, знам че е много болно да гледаш детенцето как страда, но няма начин, ще мине Hug
Ако има кой да ти вземе лепенки пробвай Peace

# 14
  • Мнения: 2 803
За температура на 4 часа редувам Панадол и Нюрофен, свещички Коприкал и задължително мокри кърпи с вода и оцет, хл.сода. Ако вдигне над 39 мокри чаршафи. Течен аналгин само ако е по-голямо детето.

# 15
  • Мнения: 566
аз също ти предлагам да я овиеш с мокър чаршаф и след като изсъхне д и сложиш мокри чорапи с оцет и вода ,също така под мишничките кърпи .И ако до час не свалите температурат идете до някой спешен център.Дано да се оправи  бързо.УСПЕХ Praynig

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Явно е вирус, а не настинка, за да поддържа толкова дълго време висока температура.
Аз давам сиропче съдържащо парацетамол 4 пъти на ден през 6 часа, а ако вдигне над 39 включвам сироп със съдържание на ибопруфен, той може да се дава само 3 пъти на ден с интервал минимум 6 часа! Мисля че всичко това го пише и на опаковките на сиропите.
Като наближи 40 правя ваничка с топла вода, температура 36-37 градуса и изкъпвам бебето, включително и главичката  Rolling Eyes
Добре че е облечено само по-боди, виж и температурата в стаята да не е много висока, за да може тялото да се охлажда по-добре.
За съжаление, антибиотикът в този случай няма да ти помогне  Crossing Arms

# 17
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
От "бабешките" лекове знам един,който е ефикасен и лесен за изпълнение:настъргваш суров кароф,слагаш го в чорапчетата и обуваш.Каквото и да пробваш дано бързо се оправите.

# 18
  • Мнения: 305
Мокри кърпи (или нещо друго подходящо) под мишниците, зад коленете и на ингвиналните гънки. Сменяй ги през определено време. Ще врещи, ама не му се връзвай  Wink
Вирус е, най-вероятно, дано го преодолеете бързо  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 175
Пълня ваничката с хладка вода, но не много студена, около 30-33 градуса, потапям го вътре за няколко минутки и температурата спада веднага с около градус поне. Но това е само за много високи температури, иначе не е препоръчително рязкото сваляне на температурата.

# 20
  • Мнения: 67
Редувам Нурофен с Панадол но не повече от 4 приема на ден, а като е много зор течен аналгин по капка на килограм. Само, дай с нещо сладичко,че много горчи да не повърне. Дано се проваи бързо.

# 21
  • София
  • Мнения: 928
Бабешки лек: белтък, оцет и 1 ч.л. сода се разбъркват и се мажат подмишките, свивките на ръцете и краката и стъпалцата. Досега съм го прилагала 2 пъти при температура над 39 и е помагало Peace. Дано помогне и на вас Praynig
Някой беше споменал течния аналгин. Казвали са ми, че ако продължи да качва над 39 и не е дошло времето за лекарството (Панадол, парацетамол или Ефералган) мога да дам 5 капки.
Скорошно оздравяване Peace

# 22
  • Мнения: 2 015
Аз ползвам Хексалгин за температурата Peace
Много съм доволна при висока температура сваля много бързо
Peace

# 23
  • Мнения: 560
Ако не можеш да свалиш температурана с друго, можеш да дадеш течен аналгин.
По една капка за килограм от теглото на детето. Ако е 10 кг. = 10 капки
Но мисля, че се прилага еднократно.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Еднократно на денонощие е аналгинът.

# 25
  • Мнения: 2 521
Течния аналгин и хексалгинът са едно и също нещо.За малки деца се дава хексалгин,но само когато нищо друго не помага.Аз редувам Панадол и Нурофен.Моята лекарка ми е казвала когато има много висока температура да прибавя няколко капки хексалгин когато давам панадола вечер-сваляло температурата по-бързо и за по-дълго време.Аз обаче това не съм го правила досега.Най-добре когато решиш да дадеш нещо повече за температура се обади на лекарката и я питай и нея.Аз винаги звъня и питам ако нещо ме притеснява или не съм сигурна Thinking

# 26
  • Мнения: 1 174
Редуват се Панадол и Нурофен през интервал от 4 часа.
Има едни лепенки Кул Пач мисля, че се казваха. Лепят се на челото и подпомагат процеса на сваляне на температурката.
От тези лепенки синът ми получи възпаление на очите,като плачеше и търкаше очички  му е влязло от гела явно,а той има мента.Педиатърът после ми каза,че не са препоръчителни за деца под 3 год.
Иначе и ние редувахме панадол с нурофен.Мокри кърпи,без оцет, мокри чорапи на крачетата.
А,  хексалгин вече,ако наближава 40 градуса и не се сваля.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Бъркам жълтък и оцет и го мажа с тампонче на крачетата.Слагам чорапки.
При нужда след 30-40мин повтаряш.
При нас помага. Peace

# 28
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А лекарят какво казва? Щом не можеш толкова време да смъкнеш температурата... може би има и още нещо? (дано не съм права...)

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Кърпи с вода и оцет; слагаме го в коритото и обливаме със хладка вода; намокрям чифт чорапи и ги натривам със сапун (но не трябва да е течен, аз си купих един обикновен който ползвам само за това).Слагам му ги на краченцата и след 15-20 ги махам.От всички тези процедури сина ми пищи, но баща го държи, аз го тормозя....
Относно лекарствата за сваляне на Т не се съветвай във форумите, само с лекар!
Успех и бързо оздравяване!

# 30
  • Мнения: 1 155
Незнам, но мисля че ВЕДНАГА трябва да я заведеш на лекар, а не да разчиташ на майките във форума Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 4 035
Хексалгина е течен аналгин, както са ти казали, но вътре си има таблица с дозировката спрямо теглото и възрастта и май не е по капка не килограм. Много хора имат алергии към течен аналгин, така че не включвай на своя глава, а само след консултация с педиатър! Мен лекарката ме научи да разредя равни части вода и оцет, топя си ръцете вътре и мажа гърдите и гръбчето, така няколко пъти и после обличам суха блузка! Свърши работа, но детето ми се влияше и от температуро понижаващите, в твоя случай щом не се влияе от тях май най-добрия вариант е да тръгвате към доктора или той да тръгва към вас.

# 32
  • Мнения: 958
От колко време взимате антибиотик, и нали лекар ви го е предписал?
Аз знам, че антибиотика, почва да сваля температурата(да действа) , чак след 3 прием.
От друга страна, нас така ни лекуваха за вирусна гнойна ангина и след 3 дена вдигане на висока температура, се оказа бактериална инфекция, смениха лекарството и детето за 2 дни се вдигна на крака.
До колкото знам, трябва постепенно да започне да пада. Иначе висока температура и аз лекувам с панадол и нурофен - само ако е над 39. А два пъри давах хексалгин (1капка на килограм при бебета). Веднага сваля,  но е много силно и алергенно.Така че, ако стигнеш до него, първо пробвай с по-малко капки.

И все пак заведи детето на лекар   Hug

# 33
  • Мнения: 298
Aз слагам разбит белтък на китките.Разбиваш само белтъка на яйцето,намазваш в/у кърпички и връзваш откъм вътрешната страна на китките.За хексалгина съм чувала,че не е хубаво да се дава на деца под 5 годишна възраст във връзка със сърцето и бъбреците.
Също помага и сапунисване с хладка вана.Насапунисваш детето обилно и след това изплакваш с хладка вода.Дано помогна ,но заведи малката на лекар щом не сваля Т-та.

# 34
  • Мнения: 1 062
Панадол, Нурофен, както са те посъветвали и мокри кърпи. За Хексалгина, те съветвам изрично да се посъветваш с педиатър преди да дадеш. Голямата ми дъщеря е на 6 години, миналата зима вдигна висока Т и педиатъра ни, каза да дам 12 капки. Тя тежи над 25кг. Та за възрастни капките са от 20 до 40. Никога не давай лекарства на бебето си по съвет от некомпетентни в педиатрията. Дори и от майки с опит. Звъни на лекаря на детето за всичко което даваш.

# 35
  • Мнения: 741
Хексалгин,мокра кърпа на челцето и мокри чорапки

# 36
  • София
  • Мнения: 2 227
Незнам, но мисля че ВЕДНАГА трябва да я заведеш на лекар, а не да разчиташ на майките във форума Peace
Peace

Иначе ще ти кажа един бабешки лек, за който се говори, че помага. Намазваш крачетата или по-точно стъпалата на детето с мед и обуваш чорапки. Успех.

# 37
  • Мнения: 1 545
Нурофен на супозитории/ свещички / също е вариант. Има ги за над 3 месеца и нямат вредния ефект върху стомаха така както сиропа. За тях също си питайте лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт