Въпрос за шишетата без бисфенол !

  • 6 226
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Май само стъклените са без бисфенол

# 31
  • Мнения: 6 713
Май само стъклените са без бисфенол

Не само стъклените.  Peace

# 32
  • Мнения: 455
Аз също не вярвам на всичките простотии които се изговориха - всичко е въпрос на реклама, според мен.
Иначе и с баткото и сега с малкия сме си с Д-р Браун /не с БиФрий - приличат на д-р Браун, но не са същите за каквито ми ги представяха по повечето магазини/.
И двамата нямаха колики - може да е до дете, може и шишетата да са играли роля.

# 33
  • Мнения: 28
И какъв е извода............ако ползваш пластмасово шише независимо дали е от 15 или от 3лв. тровиш детето само че в първия случай даваш 5 пъти повече пари да го правиш.И ако трябва да се вързваме на всичко май трябва децата ни да стоят в херметическо помещение,защото въздуха е не по-малко мръсен от пластмасовите шишета.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 591
Този балон не се ли спука?..  newsm78

# 35
# 36
# 37
  • Мнения: 60
света изчетох по темата.
Стъклени си е най-добре.
Ако все пак се спреш на някакви пластмасови, трябва да се сменят на няколко месеца и ако стерилизираш в микровълнова, задължително да изплакнеш след стерилизация /аз го правя с минерална вода/ преди да дадеш на бебето.

# 38
  • Мнения: 3 743
B-free ползвам и аз, от пластмасата май няма други без бисфенол. Thinking

И знам така , но не съм напълно сигурна  Peace

И на Медела са без бисфенол-А.

Общо взето, ако фирмата има подобни шишета, няма начин да не се похвали и да не е написано на опаковката Peace

# 39
Nuby имат цяла серия 0% бисфенол. Шишетата и чашите им са много добри.

# 40
  • Мнения: 594

И аз мисля, че само за стъклените можеш да си 100% сигурна  Peace
Отдруга страна бебо така и не пропи от биберон, а мина направо на чашка с мек накрайник - а там стъкло няма... така че колкото и да не ми се иска, пак ползвам пластмаса.

# 41
  • Мнения: 34
Аз съм чувала, че в стъклените шишета има живак. Така че, "от трън, та на глог"

# 42
  • Мнения: 2 197
Аз съм чувала, че в стъклените шишета има живак. Така че, "от трън, та на глог"
И откъде го чу? Ако се задълбаем в производствените процеси на различните шишета, съдове, купички и т.н. ще открием половината Менделеева таблица.

Иначе по въпроса - Playtex също са без бисфенол.

Аз лично гледах дъщеря си с пластмасови шишета на Авент. Миеха се идеално. Никога не би ми хрумнало да използвам стъклени шишета, особено при демонстрациите и с хвърляне на шишета по плочките. Достатъчно ми беше да събирам порцелана от чиниите, остава и нейните шишета да ги събирам. Толкова много пластмаса се използва непрекъснато, че изобщо нямам намерение да се вманиачавам за глупости.

# 43
  • Мнения: 34
Аз съм чувала, че в стъклените шишета има живак. Така че, "от трън, та на глог"
И откъде го чу? Ако се задълбаем в производствените процеси на различните шишета, съдове, купички и т.н. ще открием половината Менделеева таблица.

Иначе по въпроса - Playtex също са без бисфенол.

Аз лично гледах дъщеря си с пластмасови шишета на Авент. Миеха се идеално. Никога не би ми хрумнало да използвам стъклени шишета, особено при демонстрациите и с хвърляне на шишета по плочките. Достатъчно ми беше да събирам порцелана от чиниите, остава и нейните шишета да ги събирам. Толкова много пластмаса се използва непрекъснато, че изобщо нямам намерение да се вманиачавам за глупости.

От приятелка, която живее в САЩ. Там е имало подобен скандал, но "виновникът" е бил стъклените бебешки шишета.
Аз също не се връзвам на подобни интервенции, защото за мен това са рекламни кампании и всичко щеше да отшуми до месец, ако не се подклаждаше темета във форумите и в медиите.

П. П. Също ползвам шишета на Авент, но не съм особено доволна от тях. Наистина не се чупят, но от паданияте изглеждат в окаяно състояние.

# 44
  • Мнения: 594
Аз съм чувала, че в стъклените шишета има живак. Така че, "от трън, та на глог"
И откъде го чу? Ако се задълбаем в производствените процеси на различните шишета, съдове, купички и т.н. ще открием половината Менделеева таблица...

То не че водата, която пием ние и нашите деца не е пълна и тя с цялата Менделеева таблица, че и някой неоткрит елемент най-вероятно... но това е друга тема. Аз каката я гледах с Авент, Чико и Nuby. Доволна съм. Бях си взела и 2 шишета на Д-р Браун, но като че ли не видях да са кой знае колко по-добри от останалите...

Общи условия

Активация на акаунт