ексфолиант за лице

  • 4 457
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 621
Аз напоследък ексфоалирам лицето с аспирин и мед. Иначе ползвам от готовите на Лумене и Гарние

# 31
  • София
  • Мнения: 160
Аз напоследък ексфоалирам лицето с аспирин и мед. Иначе ползвам от готовите на Лумене и Гарние
Jaquie, как така с аспирин и мед. Би ли обяснила?

# 32
  • Мнения: 13 621
Слагам 2 таблетки аспирин на Bayer в купичка и капвам няколко капки вода. За няколко секунди аспирина се разлага, след това добавям една лъжица мед и го разбърквам. Намазвам лицето с кръгови движения. Аспирина е станал малко като пясък, така че се ексфоалира много добре лицето. Седя с маската 10-15мин. След това я измивам с топла вода и се намазвам с крем. Лицето става невероятно меко, а след няколко ползвания изчезват червени петна и пъпки (ако има такива ). Правя го горе долу 2 пъти в седмицата.
Аспирина съдържа BHA (Beta Hydroxy Acid), което спомага за обновяването на клетките на кожата! Мисля, че го наричат и салицилова киселина още...
Има го в много продукти за проблемна кожа!

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 19:54 от Jaquie

# 33
  • Мнения: 2 229
Това с аспирина и аз съм го правила, но рядко. Наистина прави кожата ужасно гладка, но за суха кожа не е много подходящо. Confused

# 34
  • София
  • Мнения: 160
Слагам 2 таблетки аспирин на Bayer в купичка и капвам няколко капки вода. За няколко секунди аспирина се разлага, след това добавям една лъжица мед и го разбърквам. Намазвам лицето с кръгови движения. Аспирина е станал малко като пясък, така че се ексфоалира много добре лицето. Седя с маската 10-15мин. След това я измивам с топла вода и се намазвам с крем. Лицето става невероятно меко, а след няколко ползвания изчезват червени петна и пъпки (ако има такива ). Правя го горе долу 2 пъти в седмицата.
Аспирина съдържа BHA (Beta Hydroxy Acid), което спомага за обновяването на клетките на кожата! Има го в много продукти за проблемна кожа!
Мерси за бързия отговор, звучи добре, мисля да изпробвам  Simple Smile От форума разбрах за ексфолирането на тялото с утайка от кафе и зехтин и вече никакъв друг ексфолиант за тяло не може да ме впечатли, толкова съм доволна. Надявам се това да се окаже новият ми избор за лице  Simple Smile
А да попитам още нещо - дали е подходящ за чувствителна кожа?

# 35
  • Мнения: 13 621
Моята е доста чувствителна и не съм имала проблеми с тази маска. Избягвай само зоната около очите и не слагай повече от 2-3 таблетки. И след това задължително крем.

# 36
  • София
  • Мнения: 160
Jaquie, супер си   bouquet Ще пробвам и ще споделя.

# 37
  • Мнения: 13 621
Ок, ще се радвам ако си доволна от резултата Simple Smile

# 38
  • Мнения: 9
Току що и аз си направих маската с аспирина Simple Smile
На доста места прочетох, че има добро действие. Сега като се измия ще разбера резултата Simple Smile


След 15мин...

Уааау, резултата наистина е много добър Simple Smile Аз си имам ексфолиант, обаче четох, че е полезна тази маска и от време на време ще я правя, апък и наистина има резултат с червените петна Wink

Обаче разбрах, че след такава маска задължително трябва да се нанася крем със защитен фактор над 30, защото кожата става изключително нежна и податлива, заради доброто ексфолиране  Naughty Иначе е супер, наистина....

Rise and shine,baby! Rise and shine! Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 18:27 от sugababe

# 39
  • Мнения: 0
И аз мисля да пробвам маската с аспирин  newsm10 А иначе след като изхабих последния ексфолиант не си бях взимала и като видях темата се подсетих че е пропуск.

Общи условия

Активация на акаунт