Какво да правя?

  • 2 940
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Ако мъжът пие постоянно, и ан работа, и пред децата, всяка жена би се дразнила, аз разбирам авторката.

# 16
  • Мнения: 14
Не, не ме тормози.Както казах, той иначе е добър и чувствителен човек.А дали се напива?Да, определено.Просто той е много слаб, почти не яде, пуши много.Няколкото бири, които пие за деня си казват думата.Наистина погледнато отвън-смешна причина за разваляне на семейство, но всъщност това е много подтискащо.
Готова съм и да се боря ,и го правя.Но засега не успявам.

# 17
  • Мнения: 2 131
Е, чак пък толкова да са му слаби ангелите. След като ти не успяваш, няма ли кой друг да му повлияе - родители, приятели и т.н.
Не знам, кофти ситуация. Разбирам, че ти е трудно.

# 18
  • Мнения: 220
да не би да има проблем с бъбреците човека? знаеш ли?

# 19
  • Мнения: 4 514
Стига бе, момичета, как да няма проблем? Ами нали след работа, след като се е насмукал порядъчно, ще се качи в колата?! Или пак няма да има проблем?
Заведи го при специалист, определено има проблем, притеснително е да пие постоянно. Аз лично не бих искала да бъда пресрещната на пътя от такъв човек, наречете ме пъзла, ако искате, ама писна от безотговрници на пътя.
Иначе и аз и мъжо одрънкваме кажи-речи едно шише бира вечер, ама после си лягаме, не отиваме на работа.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Супер смешна причина за развод. Горките деца.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 360
дотук са се изписали пълни глупости.

жената си го е казала и усетила много добре - мъжът й има проблем с алкохола. 10 бири са 5 литра - имате ли представа колко алкохол има в тях? не е никак малко. още повече, кой пие на работното си място? още повече, тя е написала ясно и то 2 пъти, че околните го намират за замаян и неадекватен след поетото количество.

човекът трябва да осъзнае, че има проблем с алкохола, за да почне да го лекува.

# 22
  • Мнения: 649
Не смяташ ли,че някак не мязаш на зряла жена, а имаш вече 2 големи деца. Чудесно след време, когато те питат децата ти защо се разделихте с тати има кажи,че е прекалявал с бирата, после защо с втория си се разделила -защото не пускал водата в тоалетната и т.н. Според мен скъпа  ако обичаш човека до себе си няма да постъпваш така, а ще му помогнеш и ще си до него. В този случай ми е жал за мъжа ти не за теб.

# 23
  • Мнения: 2 401
да не би да има проблем с бъбреците човека? знаеш ли?


Виж и това е добър въпрос. Аз например заради това съм фен на биричката.

# 24
  • Мнения: 6 690
Явно има алкохолна зависимост и трябва да се опита да я преодолее.
Пиенето всеки ден по време на работа не е безобидно. На мен лично ми е неприятно някой да ми мирише на бира през работно време, а представям си ако е всеки ден и е зет на шефа.

# 25
  • Мнения: 22 430
До тук не прочетох нищо смислено.
За някой пиенето на 5-6л бира не е проблем. Пиенето на алкохол на работното място също не е проблем, излагането пред колеги, роднини с това пиене също не е проблем.
Вие пиете ли си на работното място в такъв случай, щом няма нищо лошо? И началниците ви търпят?

Явно човека има зависимост и този проблем трябва да се разреши. Дали ще е със сериозен разговор в къщи, или с посещение при специалист - вие двамата трябва да го решите.
По колко бира изпива на ден? От кога започва? Кога спира? Шофира ли в това състояние?
Аз лично смятам подобно пиене за бавно и постепенно превръщане на човек в алкохолик. След време няма да може да си върши служебните задължения, ще стане опасен както за себе си, така и за околните ако шофира в нетрезво състояние.
Едно е да изпиеш 5-10-15бири на почивка, или на купон, но съвсем друго е да изпиваш това количество всеки божи ден.

# 26
  • Мнения: X
Има една приказка, че курваджилъкът е до време, а пиянството до гроб. Ти вече сама трябва да си прецениш това пиянство доколко ти пречи.

# 27
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Мила а замисляла ли си се,че проблема той да пие е скрит някъде в семейството.В моето семейство има алкохолик и мога да ви кажа че това е грозна картинка но аз знам от къде тръгна целия проблем.Може би мъжа ти пие защото се чуства неудовлетворен в работата си(все пак работи за тъста)може да е подтиснат и алкохола пък ако ще и бира да е да го кара да се чуства по добре.Мисля че е добре да потърсите специализирана помощ а не съвети от форума поради простата причина че тук всеки има различно виждане за това колко трябва да пиеш за да си алкохолик...Късмет

# 28
  • Мнения: 340
Съгласна съм с jam и Mirama-- човекът има проблем с алкохола. 

Не съм съгласна, че пиянството е до гроб, обаче.  Някои алкохолици успяват да надвият болестта с много помощ от семействата си.

Мисля, че въпросът ти Ели74, трябва да е "как да му помогна?", а не "до кога да го търпя?"...

# 29
  • Мнения: 73
Според мен определено човека има някакъв проблем и раздялата ти с него не е решение ако го обичаш.Намери начин да му помогнеш колкото и да ти е трудно.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт