Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 септ. 2008, 14:02 ч.

За цитрусите

• 9 404
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Мили мами,моята принцеса е на 1 г и 1 месец.От кога мога да и давам цитруси като плод и сокчета.Идав зима а няма нищо по-хубаво от живите плодове-портокали,киви,ананас.
Споделете!

# 1
  • София
Вече можеш,само започни от малки количества и от един плод,за да знаеш при евентуална реакция от какво е.

# 2
  • Бургас
Вече може да си хапва цитруси детето.

# 3
Портокали и мандарини може. Мисля, че кивито се въвежда по-късно - може би, заради семките.

# 4
  • Sofia
Портокали и мандарини можеш да даваш. Кивито е с най много витамин Ц, но често дава алергични реакции, затова с него трябва да се внимава.

# 5
Стига на детето да му харесват, вече могат да му се дават.
Моят мистър каприз не ще и да погледне цитрус, както и никакъв друг плод.

# 6
дъщеря ми от скоро почна да пие фреш от портокал, но много майки дават цитруси на бебетата си и от по-рано. за кивито гледах рецепта на Звездев и педиатърката - закуска с овесена каша и киви, и жената каза за бебета над 10 м. лично аз още не съм давала киви, но смятам  да почна да давам и фреш от киви.

# 7
Според мен можеш да започнеш да даваш цитрусови плодове.По-добришт вариант е плод,а не сок.
Киви давам от 11 месеца. Peace

# 8
  • Стара Загора
Вече можеш да даваш Peace

# 9
... портокали,киви,ананас ...

От тези само портокалите са цитруси Simple Smile
Можеш да даваш вече и цитруси, и киви, и ананас Peace
За предпочитане на парчета, иначе много дразнят стомаха.

# 10
  • София
Вече можеш да даваш, въвеждаш ги внимателно като всяка нова храна, аз ги въведох първо като сокче. Приятно хапване.

# 11
Може да даваш всякакви плодове вече  Peace

# 12
  • BG
Можеш да й даваш вече.

# 13
Аз също мисля,че вече сте готови за цитруси ,детенцето е вече годинка не се притеснявай.

# 14
  • София
Можеш да даваш вече. Peace

# 15
Само внимавай с портокалите. Първо по-малко. Някой хора имат киселини и алергии от тях. От мандарини не.

# 16
и моят син е същата възраст,и от месец му давам и киви и мандарини и прясно изцеден портокалов сок .

# 17
Moqta da6teri4ka e na 9 meseca,i im davam portokal ot 8 meseca.

Моята дъщеричка е на 9 месеца и им давам портокал от 8 месеца.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 10:38 от Vivi

# 18
  • Варна
Аз като по нахална да използвам темата Blush
От кога може да се дава Нар  Thinking Ники е на 2г

# 19
Аз също мисля,че вече сте готови за цитруси ,детенцето е вече годинка не се притеснявай.
Peace

# 20
Аз като по нахална да използвам темата Blush
От кога може да се дава Нар  Thinking Ники е на 2г

Мисля, че няма проблем да му даваш нар - но на сок (иначе рискуваш да глътне семчиците)

# 21
  • София
Няма проблем за нара по принцип,но сеща ли се да плюе семките?

# 22
  • Варна
 Mr. Green Благодаря за отговорите.Аз вече пробвах да му дам ,но той не го хареса  Wink

# 23
След като дадеш нов плод, изчакай 2 седмици преди да пробваш с друг нов  Peace

# 24
Вече можеш да и даваш всякакви плодове.

# 25
бащата на детето ми даде сок от киви и мандарини на 2м. Shocked Майка му му казала  #Cussing out Щях да ги   #2gunfire и двамата
Сега сок не пие Joy

# 26
  • София
Сина ми е на 1.1 година и дадох мандарина преди една седмица - не беше очарован!

# 27
Вече можеш да и даваш всякакви плодове.
Подкрепям  Peace

# 28
Да,предлагай й вече.Йоана си умира за портокалов сок,но й трябваше време да свикне със вкуса му Laughing

# 29
Дадох на дъщеря ми мандарина и портокал преди една седмица тоест на 1 годинка  Peace

# 30
Давам мандарина от около 11 месеца. Сега всяка вечер яде по 2

# 31
А лимони в чайчето дали става?

# 32
Аз му изстисквам от лимона във водата за пиене. Simple SmileДавала съм и киви Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 17:15 от limon4e

# 33
Давала съм киви и ананас, портокал още не, но скоро и това ще стане Laughing

# 34
  • Пловдив
Цитруси давам след като навърши 1 година, а може би и малко преди това. И киви хапва без проблем. За моя радост, обича да яде  плодове. Simple Smile

# 35
Цитруси давам след като навърши 1 година, а може би и малко преди това. И киви хапва без проблем. За моя радост, обича да яде  плодове. Simple Smile
И при нас е така.

# 36
И при нас е така.

И аз се присъединявам  Peace

# 37
Мили мами, а ние сме вече на девет месеца и той като види мандарина сякаш слънцето му огрее. Да призная честно аз му истисквам по малко от парчето направо в устата и той много харесва вкуса. Даже сега реве и иска още. Зная, че цитрусите са алерген. Какво ще ме посъветвате. Дали може да му давам по много малко колкото да не плаче, че не давам.

# 38
Ще те попитам едно - ако плаче за ракийка, ще дадеш ли?  Simple Smile
Когато е рано за дадена храна и детето вече разбира, тя просто не му се размахва под носа.
Освен това вече си дала мандарина, така че все тая дали ще продължиш общо взето. Масово майките се жалват колко искало детето, как гледало и примлясквало и сърце не им дало да му откажат. Ама дали е време и добре за детето - това не е толкова от значение, важното е да не наранят чувствата му  Crazy
Цитруси - след годинката  Peace

# 39
Цитрусите е по-добре наистина да се консуmират на парчета, или под форmата на разредени сокове (тук препоръчват пастьоризирани, без захар, а не прясно изстискани). Аз сега въвеждаm mандарини след консултация с нутриционист, следващия mесец портокали и грейпфрут, кивито - след навър6ена година, а ракийката - за Коледа  Mr. Green

# 40
Т.е. да започна с мандарини, ако ви разбирам правилно? Искам  да започна  да въвеждам, а не знаех кой плод първо да предложа.
П.С.
Защо на цялата първа страница жените повтарят едно и също - "Можеш да въвеждаш"????? Една като го каже не е ли достатъчно? Или се чувстват длъжни да потвърдят?

# 41
  • Sofia
Цитруси след годинка. Peace Аз даже и по- късно ги включих.

# 42
Т.е. да започна с мандарини, ако ви разбирам правилно? Искам  да започна  да въвеждам, а не знаех кой плод първо да предложа.
П.С.
Защо на цялата първа страница жените повтарят едно и също - "Можеш да въвеждаш"????? Една като го каже не е ли достатъчно? Или се чувстват длъжни да потвърдят?

Под кой плод първо имаш предвид изобщо за първи суров плод ли?  Thinking Ако да, нека да не е цитрус  Simple Smile

Повтаряме, защото някои пък не потвърждават. Повторението си е по-сигурно  Grinning

# 43
Под кой плод първо имаш предвид изобщо за първи суров плод ли?  Thinking Ако да, нека да не е цитрус  Simple Smile
Пръв от цитрусите имах предвид Wink Иначе др плодове съм давала, но цитруси не бях

# 44
Ами тогава няма значение, който избереш  Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт