Хормонални изследвания - моля помогнете с мнения

  • 1 703
  • 8
  •   1
Отговори
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравейте милички,
след мисед аборт преди няколко месеца искаме отново да подновим опитите за бебеправене. Обаче нашите и свекърва ми ме натискат да си направя хормонални изследвания. Аз и идея си нямам точно какво да изследвам, къде да го направя и кога точно! Моля ви, ако имате представа какво мога да направя по въпроса ми помогнете с мнения, информация...или дори само успокоение, че почти всяка една от вас е минала по този път. 
    Въпреки всичко, което ми мина през главата само мисълта за нови изследвания, чакане на резултати и безсънни нощи ме хвърля в нова паника.  Thinking Адски се притеснявам когато се правят подобни неща....неизвестността преди да излязат резултатите ме  мъчи жестоко  ooooh!
   Както винаги тук намирам успокоение и отговори на всички въпроси, така че още от сега знам, че ще се включите активно....за което и ВИ БЛАГОДАРЯ БЕЗКРАЙНО МНОГО!!!  bouquet

Последна редакция: ср, 06 юли 2005, 13:46 от Morena

# 1
# 2
  • Мнения: 634
Здравей Simple Smile
Аз също съм с мисед в края на февруари и сега също се чудя дали да пускам някакви изследвания...но лекарят ми каза да пусна само генетични....
Още незнам какво да правя, защото мисля, че така допълнително ще се стресирам, но от друга страна се притеснявам да не се повтори....

# 3
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
ANDYb,  и мен ме притесняват същите причини-от една страна резултатите от изследванията, а от друга-да не стане същият гаф като предишният път. По-добре е да се вземат мерки на време, а не после трагедията да се повтаря. Сърцето ми се е свило от страх.

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Не съм много наясно специално с абортите, но мисля, че нямат връзка с хормоните. Те се получават от други фактори. Само прогестерона, където е важен в началото на бременнността.

# 5
  • Мнения: 634
Аз също не бях чувала за хормонални...
Вече оставам с впечатлението, че повечето лекари препоръчват пускане на изследвания след 2, 3 спонтанни, защото при първа бременност би могло да има причини, които да не се появят при следваща или просто да е имало някаква генетична грешка.
Това което ми прави впечатление е и че в повечето случай изследванията не показват някакви изменения и са перфектни, а абортът се повтаря...  Thinking  

# 6
  • Мнения: 59
Причините за спонтанен аборт могат да бъдат различни.Ако се касае за спонтанен аборт до 12 г.с. /т.е.ранен/, той най-често се дължи на дефекти на плодното яйце, анатомични и хромозомни /генетични/ аномалии, които водят до т.нар."кухо яйце" /т.е.липса на ембрион/ или до загинал такъв, но по някаква причина неизхвърлен /мисед аборт/.
В около 1/2 от случаите на спонтанен аборт се намират хромозомни отклонения.Причините могат да бъдат: оплождане на "стара яйцеклетка" или некачествена сперма най-често.От външните причини - вирусни инфекции /рубеола, грип, морбили/, лекарства, химикали.
Хормоналният аборт в буквалния смисъл на думата е рядък.Може да се причини от диабет, повишена функция на щитовидната жлеза, отклонения в лутеалната фаза на менструалния цикъл.
Вече късният спонтанен аборт /от началото на 16 г.с/ основно се дължи на маточни и плацентарни причини и в много по-малка степен на гореизброените причини.
Честотата на спонтанните аборти е сравнително висока като тук имам предвид и тези спонтанни аборти, които протичат като една закъсняла или по-обилна менструация.
Когато вече са налице 3 и повече последователни спонтанни аборта при една жена, тогава се говори за хабитуален аборт.Причините за него са както при спонтанния аборт, но тук вече се имат предвид следните неща:генетичният фактор е със значително по-малка честота, маточни аномалии /двурога матка, еднорога матка, миома недостатъчност на шийката на матката идр./, ендокринни фактори /дефект на лутелната фаза - намалено отделяне на прогестерон/, имунологични причини /напоследък се говори за т.нар.антифосфолипиден синдром, който протича с повтаряща се тромбоза на съдовете, спонтанни аборти и тромбоцитопения в резултат на наличието на определен вид антитела в организма и поставянето на тази диагноза става именно чрез имунологични изследвания/.
Стана дълго, но се надявам поне да е ясно Wink.Държа да отбележа,че не съм специалист в тази област, но това е, което пише в моите учебници...Предварително се извинявам, ако има някакви неточности.Надявам се да съм била полезна с нещо Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 109
На мен ми се случи същото преди 7-8 месеца. Тогава разни доктори ми обясниха, че това се случва наистина много често и в никакъв случай не се дължи на хормонален дисбаланс. Както пише dicho ембриона се изхвърля просто защото нещо не му е наред. Освен това мисед аборт много рядко повтаря. Не се притеснявай. Ако близките ти толкова настояват направи си изследванията, ако и ти искаш разбира се, но според мен мисед аборта не е свързан с хормоните.
Успех. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 533
Роузи, здрасти Миличка!
И аз мисля, че не би трябвало да има връзка между аборти и хормони. То разбира се не пречи да си изследваш хормони, профилактично, но няма връзка с аборта. Имаш ли си най-накрая свестен лекар, най-добре е с него да обсъдиш какво що.
Аз например съм на принципа - колкото повече неща мога да изследвам, толкова по-добре. Какви ли не изследвания правих и сега съм много по-спокойна в бебеправенето, като знам че съм направила, каквото зависи от мен.
Хормоналните проблеми обикновено затрудняват забременяването, така че при теб съм сигурна, че няма отклонения Sunglasses
Родителите на съпруга ти медицински лица ли се? Ако не, няма какво да ги слушаш - то хората са добронамерени, но може да не са "много навътре" в тези специфични проблеми...
Гледай си лятото, и мъжа, и кефа, и не виждам за какво да се притесняваш Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт