3D Studio MAX 3

  • 24 726
  • 494
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 18 542
Черно щото такъв цвят е зададен по подразбиране. Трябва да го смениш на бял.

# 151
  • Мнения: 259
ето моя последен опит днеска продължавам да го оправям!  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Ужасссссссс!



# 152
  • София
  • Мнения: 6 797
veenii, какъв ти колър мапинга? много странно осветяване имаш на сцената.  newsm78

# 153
  • Мнения: 29
Черно щото такъв цвят е зададен по подразбиране. Трябва да го смениш на бял.

Всичко пробвах, но ми се струва, че врей сън работи с врей скай и врай камера иначе се бъгват нещата, а що се отнася до интезитета на слънцето ми е над 1,5, но аз работя мове би в други мерни единици Simple Smile
Абе голяма мъка е осветлението....

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 64
никога не съм ползвала вирей камера но слагам слънче и нещата се получават.

# 155
  • София
  • Мнения: 6 797
Пробвай с таргет директ, вместо vray sun. Макар, че аз ползвам слънцето и с обикновена камера и почти никога с vray sky. Моето слънце е винаги между 0,002 и 0,008. Тази стойност 1,5  Shocked, не знам как си я постигнала. Нещо някоя настройка ти е пипната, за да ти става така. А всъщност, ти като си с vray sky, защо просто не му увеличиш неговия интензитет и така само то ще стане по-бяло?

# 156
  • Мнения: 18 542
Klemy, вирей камерата може да контролира осветеността на сцената, за това е напълно възможно слънцето да е с такива стойности.
Вирей сън работи и с обикновена камера, но тогава стойностите на слънцето трябва да са ниски ~ 0,01 ама пак си зависи от сцената де.

tiheri, мерните единици в случая не са от значение Simple Smile
Ако искаш да имаш бяло другия вариант е на прозореца да залепиш един бял плейн и от object properties да му дадеш да не каства сенки  Wink

# 157
  • Мнения: 29
[tiheri, мерните единици в случая не са от значение Simple Smile
Ако искаш да имаш бяло другия вариант е на прозореца да залепиш един бял плейн и от object properties да му дадеш да не каства сенки  Wink
[/quote]

хихи Simple Smile и това си го мислех, ще пробвам , само първо да си поиграя малко и с IES ките на врей , че и там нещо ме ядосват... и това че стените яко поглъщат цветните повърхонсти и става една боза. Ще кача следващия по-добър резултат дано е скоро  Grinning

# 158
  • София
  • Мнения: 6 797
Mioki,аз много добре знам, че врейската камера има настройка за силата на светлината, НО от това, оето тя написа разбрах , че не ползва врейска камера , а обикновена. Rolling Eyes

# 159
  • Мнения: 29
Vray  е камерата 100 %
трябва да има начин да се настрой, но с проби и грешки ще стане...

# 160
  • Мнения: 18 542
Vray  е камерата 100 %
трябва да има начин да се настрой, но с проби и грешки ще стане...
Мда, това е начина  Peace

Ей на да видите промени леки козметични но върви към привършване на идейния проект на този апартамент.

# 161
  • Мнения: 29
Браво, много е готино  newsm10

# 162
  • Бургас
  • Мнения: 64
Миоки апартамента става все по добре!!!

# 163
  • Мнения: 18 542
Благодаря! Simple Smile
Само дето тая картина нещо не ми се връзва....може би ако накича някви маски тотеми и т.н екзотични ще е по-  Laughing

# 164
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Миоки, картината и кравата не са за този интериор. Нежните и елегантни форми се губят.
Със зебрата по ми хареса.
Но не слагай екзотика, точно обратното - нещо семпло и стилно.

Общи условия

Активация на акаунт