Есен идва вече,мама ми ПЛЕТЕ елече

  • 70 027
  • 395
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 894
аз още не мога да си харесам тип бюстие за роклята ми Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 136
Снежи, благодаря   bouquet
И ако не е прекалено нагло от моя страна пак имам един въпрос. Как се набира така плетката. Изплитат се повече бримки и с конче ли?
Може да прозвучат глупаво въпроите ми, но аз сега се уча  Embarassed

# 32
  • Sf
  • Мнения: 978
Да се запиша и аз при вас! Плета рядко, но напоследък ме е налегнала музата и се надявам скоро да се похваля с бебешко пуловерче.   bouquet

# 33
  • Мнения: 3 550
Тити, беше харесала правоъгълно, какво те спира? Сещам се за варианти с обло деколте, лодка, шпиц, чашки (с различна кройка). Друго не ми ражда тиквата. newsm78
Аз завърших болерото и чакам да ме снимат през последните слънчеви дни.

# 34
  • Мнения: 498
malenush за набирането плетката в основната част ли имаш предвид? Не съм го плела аз и за това нищо не писах за нея. Според мен това може да е и всяка друга плетка, която ти харесва. Ако въпроса ти е за набора при завършването - там ми е по ясно - всичките бримки, които имаме на шишовете вместо да ги свиваме, прекарваме през тях с игла конеца (отмерваш 20-30 см. конец след като свършиш последния ред и режеш. Нанизваш го на игла за шиене и прекарваш през бримките. След това стягаш и всичко се набира в едно кръгче.) Пак с този конец можеш да си зашиеш и двата края на шапката. Ако искаш да пробвам и плетката?

# 35
  • Мнения: 440
Моля, дайте насоки какво ще е модерно за носене тази зима - цветове, модели? Навивам се да пробвам да изплета някой шал, пък може и шапка, но незнам на какво да се спра. Hug

# 36
  • Мнения: 9 894
стейси, формата на деколтето не ме притеснява, а най-изпъкналата част на гърдите - да не  ги пристисква и да не увисне грозно след 3 обличания.

# 37
  • София
  • Мнения: 136
Снежи, аз сега ще ти досадя с въпросите си, но ще се реванширам някой ден   bouquet
Аз съм наистина абсолютно начинаеща, но пък за сметка на това ужасно ентусиазирана. За плетката си мислех да я плета съвсем обикновена. Вие май и казвате жартиерна. Не знам обаче как да постигна този набор в основата на шапката  newsm78  Аз се сещам само за варианта с повече бримки и после с конче, както си ми обяснила и ти...
И също така капачето на самата шапка отделна платка, която е пришита ли е или се плете всичко заедно  newsm78 Помпоните и свещичката са ясни. Ще съм ужасно благодарна ако можеш да внесеш малко яснота, а ко не утре я започвам и импровизирайки все нещо трябва да се получи Wink
И всъщност тази шапка на колко куки е плетена  newsm78

# 38
  • Мнения: 498
оф, аз се обърках. В предната тема показвах и обяснявах за една шапка на дъщеря ми и сега не знам защо реших, че за нея ме питаш  Embarassed

Реванш! Сега ще пиша за тая със свещичката. Тя е на 1 кука. Според мен е добре отгоре да се започне. Да се изплете кръгче като се наддава, а после без наддаване върху получените бримки да се постигне дълбочината. Плете се стълбче без наметка. За къдравкото отдоу от всяка бримка се изплитат по 3 стълбчета с наметка.

Схемичка за кръгчето:

http://picasaweb.google.bg/desislav.dimitrova/6apki#5132797836743500306

На тази шапка къдричките съм ги правила така, както писах. Мисля, че така е добре.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 17:33 от Snejana_G

# 39
  • Мнения: 283
Привет!  bouquet

Аз се справих с терлиците!!! И съм много горда със себе си!!!
Снимки ще покажа после!!! Сега само минах да се похваля и да ви видя!!! Hug

Копнах се от предишната тема! Embarassed Wink

# 40
  • Мнения: 1 523
Тази чанта отдавна я изплетох ,но мина време докато се  обзаведе с цип и хастар.
Иначе все още съм на вълна охлювчета,занесла съм си и на работа кука и като имам възможност  тайно плета. Blush newsm73

Pinkito,много интересен пуловер!  bouquet
Bulechka™,радвам се ,че си успяла с терличките!Браво!  Hands Clap Снимай ги ,че нямам търпение да видя как са се получили!

# 41
# 42
  • Мнения: 1 608
Ето ме и мен в новата тема.
Радвам се, че всички се виждаме и в приказката.  bouquet

# 43
# 44
  • Мнения: 1 280
Дидка,чантата е страхотна,от каква прежда е,че има някакъв лъскав момент в нея? Много ми хареса,и аз ще се пробвам с някаква чанта...направо  си се наяих вече.... Hug

Общи условия

Активация на акаунт