За символите на сушилнята

  • 8 677
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
- една пълничка приятелка ми беше на гости, изпрах я, подсуших я и след това я водих по магазините да си купува нови дрехи  Joy

идвам ти на гости  Joy
И да, не споря с хора, на които не са им ясни основни положения в принципа на действие на дадена техника.
Колкото до това, че не се мачкали - няма такъв филм (ако снимам дрехите, които са извадени от моята сушка, ще кажете, че не са измачкани... убедена съм). Няма изпрана дреха, която да не минава под ютията ми. Всичко е смачкано и си личи, че не е гладено  Sick Не обичам аз такива дрехи и бельо.  Naughty

За жалост, настъпи времето за активно ползване на сушилнята  Tired. Е, добре, че магазините за дрехи и бельо си работят... защо да ги обричаме на фалит.  Laughing

# 31
  • Мнения: 27 524

 Hug

За жалост, настъпи времето за активно ползване на сушилнята  Tired.

Така е. Тук нямат простори. Преди да вземем сушилнята висяха у нас на една метална конструкция за тази цел и така си съхнеха по една седмица, направо откачах.  Crazy

# 32
  • Мнения: 4 300
Шани, всеки има право на странности Grinning Аз познавам жена, която си глади и памучните чорапи с ръб. Това обаче далеч не означава че е нормално / общоприето да се прави. Всъщност освен нея друг такъв не познавам. Най вероятно за средностатическия човек и за нея омачкано има съвсем различни измерения.

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не мисля, че е странно, да ходиш изгладен или да спиш в изгладено спално бельо...

# 34
  • Мнения: 4 300
Абсолютно не е . Затова и не ходя омачкана. Но дрехите, които имат нужда от гладене след сушилнята са в пъти по малко в сравнение с тези, съхнали прострени. И се гладят в пъти по лесно.

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, какви пък са тези дрехи за окачване?

А кажи ми да ти кажа Thinking Така пише на упътването на машинката. Според мен идеята е да са една идея по-влажни и после като се окачат да се изпънат сами, за да не се гладят Rolling Eyes
Шани, нямам нужда от инженерно образование, за да мога да различа кога една дреха е скъсена/свита и кога не е Crossing Arms

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Ама Шани ти за власинките по филтъра говориш. Пък аз си мисля, че те се появяват и в пералнята, после при сушенето на въже си падат сами, а в сушилнята се събират във филтъра. Горния го чистя на всяко сушене, ама долния филтър - един такъв голям и метален го сичтя веднъж в месеца, така пише в упътването.

Несъмнено власинки от дрехите падат и в сушилнята, от търкането между дрехите, но те и в пералнята се търкат - дай сега да не перем Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 228
И аз съм от проблемните домакини дето така и не се научиха да ползват това чудо сушилнята newsm78 Какво ли не пробвах и дрехите ми все така се свиват. Даже май успявам да докарам вид късо и широко. Наскоро се оплаквах в темата за сушилнята на Електролукс. Поне прането не се мачка, но това е само, ако извадя нещата веднага след приключването на работата на сушилнята. Вече си купуваме дрехи един-два номера по-големи и почти е овладяно положението  Joy Трудно намирам обаче фланелки за мъжа ми, който така или иначе е едър и носи XXL, а те са ми най-проблемни за сушене.   Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 47 973
Цаката на сушилнята е да не се препълва сушилнята, дрехите да са добре сортирани по материя и да са сгънати- поне по- големите като блузи, чаршафи и т.н.Когато го спазвам, всичко си е ОК, когато не го спазвам, има разтеглени дрехи и омакчани също.При мен може и на по- ниска Т , и на по- висока. За гладенето- чаршафи, дънки ,детски ватирани и памучни анцузи и дрехи не гладя. Гладят се само някои наши дрехи, като ризи и блузи. Те се гладят независимо как и къде са сушени.
Според мен е нормално някои дрехи да се скапват в сушилнята. Имам малко дрехи, които не стават за сушилня, те не стават и за пералня и се прежалвам да ги пера и суша. Останалите- по общия ред. С наличието на пералня и сушилня като цяло ни трябват по- малко дрехи, защото много бързо стават чисти и сухи. Така можем да наблегнем на качеството и да изберем дрехи, подходящи за пералня и сушилня. Засега нямаме свити или пострадали дрехи от сушилнята.А това че обира досадните мъхове от дрехите е само плюс за мен.Или поне не ме протеснява.

Общи условия

Активация на акаунт