Идеи за преустройство на панелка

  • 11 527
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 885
Този апартамент го даваме под наем, но последните дългогодишни наематели си купуха ново строителство и мисля какво да го правим. Ремонт му трябва, това е ясно, чудя се дали да не почнем с гаджето да го правим и да се местим там. Друго си е като си го направиш както ти харесва, а и нещо ме сърбят ръцете (дано после не си бия главата  Laughing)

Та жилището е типична панелка, поне аз съм ходила в много такива и поодобни на гости.

http://fringe.hit.bg/Untitled.jpg

(размерите не са много точни)

Основния проблем, които отчитам че би ме дразнил е отдалечеността на кухнята от дневната.
Първата ми идея беше да остъкля и приобщя холската тераса и да я пригодя за кухненски бокс, но там няма как да се прекара канал. Водата е лесна, но канал просто няма как... нали има нужда и от наклон. Та това отпада.
Другия вариант /може би най-лесния/ е да приобщя другата тераса към кухнята и да направя малка трапезарийка с кухня,

но все си мисля, че може би има и по-интересни решения.

Ако някой е правил или е виждал нещо подобно, моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 18 542
Дай и някакви размери.

# 2
  • Дъблин
  • Мнения: 330
Такъв е апартаментът на майка ми и тя е вкарала кухнята в хола. За да няма проблеми с наклона обаче, кухнята е в ъгъла, където е общата стена с мокрото/дрешника. Допълнително за да се подсили наклонът за канала, кухнята е издигната леко на островче. Вода са докарали от банята, общо на около 6 м са я преместили.
Терасата не е усвоена обаче и помещението не е много голямо. Понеже няма място за маса, кухнята е отделена с барплот, но не от тези масивните, а точно само плот, с тънки крака. Около него имат високи бар столчета и така го ползват за маса.
След плота има ъглов диван, срещу него секция и т.н.
Бившата кухня е с усвоена тераса и е направена на допълнителна стая.
Общо взето е малко, но кокетно и ми се струва оптимално като вариант, защото остава и една свободна тераса.
Успех! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 46 438
...
Първата ми идея беше да остъкля и приобщя холската тераса и да я пригодя за кухненски бокс, но там няма как да се прекара канал. Водата е лесна, но канал просто няма как... нали има нужда и от наклон. Та това отпада ...

Това не е вярно. Няма никакъв проблем с канала. Ние го направихме, но в тъмната част на хола, защото не одобрявам усвояването на терасите и двете си ги оставихме отворени. Апартаментът ни е същия, само дето втората тераса е на спалнята, не на кухнята. Ето, червеното е пътят на тръбите. Тръбите вкопахме в замазката, която беше на пода, ако при вас няма, може да се наложи да вдигнете леко нивото.
Преди бяхме с барплот, но е доста тесничко, затова го съборихме  Mr. Green
Преди 1
Преди 2
Сега 1
Сега 2

... Другия вариант /може би най-лесния/ е да приобщя другата тераса към кухнята и да направя малка трапезарийка с кухня ...

Съседите под нас са така, за тях може и да е удобно, но за нас и тези под тях - ад. Все пак това е спалня, човек иска да си почива в нея, а във всекидневната непрекъснато се тропа и говори Tired

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 703
И ние сме с панелен и преустроен, кухнята е вкарана в хола на стената със спалнята (понеже нямаме мокро) и копахме през коридора за мръсен канал и вода, имаш около 30 см. бетон между етажите и така позволява с наклона , а и пералнята е свързана след мивката.Аспиратора е в ъгъла и тръбата е избита на вън през панела( имаме късмет че сме краен иначе беше невъзможно поради липса на комини на горни етажи). А старата кухня е детска, ще се опитам с чертеж и ще кача.

# 5
  • Мнения: 1 849
А защо не направиш един кухненски бокс в мокрото помещение, там има и вода, и канал. Да го отвориш към хола и да сложиш маса отпред - трапезарна част, а отзад да си е хол? Дано само тръбите да са откъм стената на спалнята. Кухнята може да стане допълнителна спалня, детска, кабинет...

# 6
  • Мнения: 5 833
Драстично предложение:
Да се избие стената между кухнята и спалнята /ако конструкцията разрешава/ и да стане един съвременен хол с трапезария и кухня-общо помещение.Вратата на кухнята се маха и коридорчето към нея се усвоява като шкаф откъм кухнята и гардероб откъм коридора.Не се вижда добре,но разбирам,че вратата за тоалетната е на дългия коридор и това е изпълнимо.Сегашната дневна става спалня.Ама като дойдат децата-да му мислите.

# 7
  • Мнения: 491
А защо не направиш един кухненски бокс в мокрото помещение, там има и вода, и канал. Да го отвориш към хола и да сложиш маса отпред - трапезарна част, а отзад да си е хол? Дано само тръбите да са откъм стената на спалнята. Кухнята може да стане допълнителна спалня, детска, кабинет...

Това предложение най- много ми харесва. Така хем ще имаш открита тераса, хем печелиш още една стая.

# 8
  • Мнения: 2 388
Канал можеш да си прекараш.
Аз бих си прибрала терасата към кухнята и бих си обособила трапезария с кухня.
Отбелязвам и съм сигурна, че всички ще са изненадани, но на мен хол, трапезария и кухня в едно не ми допада, като вариант. Затова и вкъщи преградихме на две различни стаи.
От мокро помещение не бих се лишила. Изключително ценно и полезно ми е.

Общи условия

Активация на акаунт