Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 52

  • 41 408
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 634
Бъни благодаря ти .Може би още утре ще ви покажа защото ще правя две торти стига да успея да ги кача.Ако не утре то в петък със сигурност.
Карамелка ахнах от твоите умения.Розите ми взеха ума. newsm10
До скоро отивам да се трудя.  bouquet

# 47
  • Мнения: 1 965
smile3556 smile3556 smile3556
Гледай ти!!!!
Тая тортичка май доста път е извървяла и доста имена е сменила. Как ли ще се казва след 10 години? newsm12
Благодаря на Мишел.
Аз пък попаднах на ТОВА, докато ровех и търсех Медовик-а.  Joy

# 48
  • Мнения: 2 142
Момичета, някой, казваше за течни, глазури, които се втвърдяват, за сладки ми трябват. Трябва да пробвам няколко варианта тази събота-неделя, че ми трябват "прекрасни" за следващата седмица Simple Smile
Моля помагайте!
Аз зная само тази с белтък, лимон и захар

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 17:45 от Мишел +

# 49
  • Мнения: 1 491
kaaramelka честит рожден ден, да си жива и здрава   bouquet  bouquet  bouquet А тортата е чудесна
irinka28 благодаря ти и на тебе, букмаркнах си го и при първа възможност запретвам ръкави, пък ще ги карам подред и което най-много ми хареса  Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 618
Супер, вчера беше ден на шоколада, днес на сметаната /крем/ Wink наистина много вкусотии има, страхотни сте.

Карамелче жива, здрава и все по-добра откъм тортоправенето  bouquet

Silrai формичките на крачетата съм купувала от ТСМ з бр. за 1 лв.

Искам само да ви питам, като си направя тортата-блатове и крем, опаковам я във фолио и я слагам във фризера? Без да я мажа с маслото-нали? После я вадя, махам фолиото и я оставям на стайна температура да се отпусне, Ванчето беше казала че това става за около 20 мин. След което украсявам. Благодаря!
Исками се да направя тортата днес защото на 6 окт. майка ми има ЧРД и да ми е по-лесно.

# 51
  • Мнения: 1 965
destini - Не, мила. Платките които държа във фризера след купуването им, се отпускат за 20тина минути.
Тортите бяха намазани и с маслото даже. 1 час преседяха непокрити и след това ги извадих и напъхах в големи пликове, които залепих. Когато ги отворих, бяха все едно току що правени.Самите торти се размразяват в хладилника от предната вечер. Майка ми ги беше извадила вечерта, а аз ги довършвах към 14h.  После хапвах от едната - няма разлика. Екстра мързелива работа е това....... Wink

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 18:32 от van444eto

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Спешно питане
Имам 2 торти с ганаш (ще си правя смес между млечен и натурален), но възниква въпрос дали мога да заменя натуралния шоколад с кувертюр. Имам доста донесен от Гърция и трябва все някъде да го оползотворя  Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 618
Ванче големо тенкю bowuu

Пепи аз ганаш само с кувертюр си правя и точно с гръцкия Йон Peace

# 54
  • Мнения: 1 271
Пепи, можеш!Действай!Ще бъде малко по горчивмичък но това може да компенсираш с по сладки блатове-разбирай или ги прави по сладки или ги сиропирай с по сладък сироп

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
destini, silrai, благодаря ви момичета. Както по-горе писах ще го правя с натурален и млечен шоколад 1:1 така че не би трябвало много да нагарча. Може допълнително да сложа и пудра захар в сметаната Wink

# 56
  • Мнения: 2 142
Ванче, Ванче, аз пак не разбрах. Готовата торта ли пъхаш във фризера? Колко време можеш да я съхраниш така и после ОК ли е? или аз пак нещо не съм разбрала правилно?  Embarassed

Помагайте с изпитани покрития за сладки, моля?

# 57
  • Мнения: 1 965
Да, Мишел. Правилно си разбрала. Правиш си тортата, намазваш я с масло и я пъхаш "гола" във фризера. Оставяш я половин-един час и я вадиш. Както си е на подложката и вече замръзнала, я прибираш в един голям найлонов плик, подгъваш го и го залепяш. И отново във фризера. Когато ти потрябва тортата, вадиш я от предната вечер и си я слагаш в хладилника. Да пренощува така и на сутринта, или когато решиш махаш найлона и си продължаваш с украсата и покритията. Опитах се да намеря линка който ми беше дала Пепи за срока за замразяване на торти, но не го открих. Ще я помоля да го пусне пак ако може. Но си спомням че торти без плодове издържат във фризер до 6 месеца. С плодове.... май, бяха 3 месеца... или по-малко.... newsm78

# 58
  • Мнения: 320
kaaramelka, първо честит рожден ден да си жива и здрава и да си много обичана  Wink
и второ, ако твойта торта е грозна, аз за мойта какво да кажа  ooooh! ето вижте я - , и , а отгоре на всичкото ми се скъса найлоновата торбичка на шприца  Close /между другото вие какви шприцове използвате, от кой модел сте най-доволни, ясно е, че ще тряба да купувам нов Rolling Eyes/, иначе шоколадовата глазура май стана добре, но вие ще кажете  newsm78

# 59
  • София
  • Мнения: 618
Мишел + точно така, цялата торта се слага във фризера.

Аз пак да питам, остана ми крем мога ли да го замразя-сметана, крема сирена и крем парадайс?

Ванче писали сме едновременно Wink

Алекс аз незнам защо наричаш тортата грозна Thinking Глазурата и украсата са си екстра Peace На мен ми харесва Heart Eyes

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 21:58 от destini

Общи условия

Активация на акаунт