Задявки от шеф

  • 3 745
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Задължително разговаряй първо с прекия си началник. Ако я прескочиш и отидеш направо при нейните шефове, вероятно ще побеснее, че не е била в течение на проблемите в собствения си екип. Аз бих. Не я прескачай, ще си спечелиш още един враг.

А иначе проблемът ти не е кой знае какъв, спокойно. Познавам този тип дришльовци. Велики са, ама само пред когото мине Wink Още при първата забележка от страна на ръководството ще подвие опашка Wink

# 16
  • Мнения: 4 841
За съжаление оттук насетне (понеже пишеш, че това е първата ти сериозна работа) ще ти се наложи да се сблъскваш с какви ли не типажи. За щастие конкретно този е от най-безобидните. Ако започнеш да се скатаваш, да се измъкваш всеки път, да се терзаеш и да не огласяваш проблемите, накрая ще се изтормозиш, а решението за напускане е съвсем близо... Само че не можеш да напускаш всеки път, когато на пътя ти се изправи подобен проблем.

Така че основното, с което трябва да се справиш, е да се научиш да отстояваш себе си. Никакво "свиване" и мълчание - когато си права, ще се бориш. Първо - директно със сваляча - ясно, категорично, УЖАСНО твърдо и дори с известна доза сарказъм. Второ - коментирай с колегите си - нека знаят, че за теб ситуацията е неприятна, а не и съдействаш по никакъв начин. Със сигурност доста хора виждат неговото по-специално отношение към теб, но след като не си достатъчно твърда и ясна, може да мислят, че си "в играта" и да ви гледат сеира отстрани. Трето - непременно говори с пряката си шефка. Обясни и нещата така чистосърдечно, както си ги обяснила на нас - че не си се сблъсквала с подобно нещо, не знаеш как да се справиш, но тъй като ти е безкрайно неприятно, трябва някой да вземе отношение по въпроса... Намекни деликатно, че ако е необходимо, си готова да си търсиш правата законово...

А поведението ти към сваляча трябва да е безкомпромисно. Има десетки реплики, с които да го уязвиш, осмееш и поставиш на мястото му. Но тъй като е на по-висока позиция от твоята, може да реши да ти отмъщава, затова ЗАДЪЛЖИТЕЛНО хората наоколо трябва да знаят за случващото се - така неговото злословене и опити за отмъщение няма да се приемат сериозно от никого.

Успех!

# 17
  • Мнения: X
Искам да ти кажа, хубаво да проучиш отношенията между шефовете, защото ако са близки и приятелски, ще станеш за смях с историите си. В смисъл не че са смешни, но я си представи преди тебе с колко ли още се е държал така? Не вярвам да си първата която ще се оплаче....и тогава вече ще се унижиш доста. Реши проблема между вас. Бъди груба ао се налага. Но не го раздухвай....мен лично би ми било ужасно гадно да разкажа как някакъв ме е натискал...ужас...после с какви очи ще погледна хората. Не си на 15 години за да търсиш подобна защита. Все пак си на работното си място, и сред много хора. Бъди директна и не чакай някой друг да ти реши проблема.
А и този човек за да се държи така явно глуповато, очевидно не му е за сефте и не се притеснява от нищо и никой, което пък означава че са му свикнали, а това какво значи? Че не си първата нито ще си последната обект на такива подмятания, тъй че я не се вживявай толкова Peace
Егати пръдлъото....ще ходя да рева на шефовете от него.....
П.П. И аз съм на 24 и преди да родя също работех на хубава работа. Не мечтаната, не най-сериозната, но добра. И там шефа беше прекарал половиния колектив, и всяка се мислеше за най-хубавата щом се е добрала до него......а човека просто не подбираше......но знаеше как да ги прилъже. Така, че от такива, аман. Не се връзвай и се оправи сама със ситуацията. Почти убедена съм че ще можеш.

# 18
  • Мнения: 571
А не се ли замисляте , че той затова се държи по този начин, защото всяка преди Mari-Sofia се е срамувала и е премълчавала. Отстрани изглежда че тя е съгласна с положението. Действай , момиче. Разкажи му играта.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 431
Намери си адвокат. Говоря сериозно.
В момента делата за сексуален тормоз са много модерни в България и почти винаги се печелят!
Така че - давай смело!
Или засега просто му кажи, че имаш много добра адвокатка и ще заведеш дело.

# 20
  • Мнения: 2 556
Човек трябва да има доста време, нерви и пари, за да тръгне по дела. Именно затова повечето подобни истории завършват безнаказано за виновника.

# 21
  • Мнения: 851
Съгласна съм с другите, че трябва да вземеш мерки, но е хубаво да проучиш тоя какво влияние има във фирмата. За да не се озлоби като разбере, че си се оплакала и да започне да ти прави мръсно.

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 10:54 от didiana

# 22
  • Мнения: 301
Никакво премълчаване  Peace и от какво да се срамува? Обърни се към прекия си началник, дано да е разбран човек. Никакво премълчаване или притеснение - дръж си здраво позицията. Чак в такава степен проблем не съм имала (в смисъл на физически контакт), но може би именно, защото не смятам, че от чужди такива постъпки трябва аз да съм засрамената. Държа се студено, открито и даже остро. Има един, който не ми е началник, а равен по ранг, но когато се налага да се замества шефа го караме на ротационен принцип, така че тогава той ми е началник. И секунда надежди не му оставям - открито си демонстрирам непоносимостта към него. Даже ме е заплашвал с уволнение. Лепнах му молба за напускане на бюрото - компромиси в това отношение не мога да си позволя. Отговора му беше  - ама защо така сега... Вярно, че малко затруднява моята работа, но важното в края на крайщата е, че пак аз контролирам положението. Шефа ми е свестен - говорила съм с него за това - даже той отвори въпроса.
Може би и да съм малко крайна, но който не е бил в такива ситуации, не може да си представи колко ужасно може да е. Най-малкото, че те разиграва като маймуна на служебно ниво.

# 23
  • Мнения: 2 401
Ох много ти е дълъг поста. Иначе имам доста опит в областта, можех да ти бъда от полза, но не ми се четат фермани. 

# 24
  • Мнения: 231
Трябва да си по оперен в тоя живот - как ще ти каже "келеш" бе, недей да създаваш вид на такава и дрънкай на всички.От началото почни "ох тоя как ме дразни" после "прекалява вече'' и накрая ги просветли за кво става на въпрос Laughing

# 25
  • Мнения: 583
да говориш с твоята шефка не е безобидно. ти си постъпила скоро, а тя може би е от преди. дори и да и споделиш е възможно да са в добри отношения с колегата-шеф и едва ли ще дръзне да си развали отношенията, заради теб, която отскоро познава. да не говорим, че току виж той извъртял нещата-примерно , че ти го сваляш. може би в тази ситуация бих  разказала пред целия отдел или колкото може повече хора в работата за вулгаризмите, случката в асансьора и т.н. тогава вероятно ще се намери някой на ухо да му каже, че го разнасят в цялата служба,  ако не се засрами-съвета по-горе с адвоката. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 565
Toва наистина е доста неприятно. Аз преди имах такъв проблем, макар че не ме натискал чак и напълно те разбирам как се чувстваш. Аз лично се разбрах с него, без да се стига до оплаквания и т.н. Просто му казах, че се държи тъпо, чувствам се гадно и наистина е добре да си нямаме проблеми, защото аз не бих оставила нещата да продължават така. И той спря. Може би наистина е добре първо да опиташ отново да говориш с него, защото след като си нова едва ли имаш кой знае какъв авторитет във фирмата. Ако не стане, търси пряката си шефка, може би неслучайно колежката ти те е насочила именно към нея.

# 27
  • Мнения: 13
Искам да ти кажа, хубаво да проучиш отношенията между шефовете, защото ако са близки и приятелски, ще станеш за смях с историите си...
Защо? Не намирам нищо смешно. Ако ти намираш, смей се!
  ...и тогава вече ще се унижиш доста. ...
Това вече звучи глупаво.
.... Но не го раздухвай....мен лично би ми било ужасно гадно да разкажа как някакъв ме е натискал...ужас...после с какви очи ще погледна хората...
Трай си тогава като те обиждат и мачкат и гледай хората с високо вдигната глава! Работа на шефа е да осигури комфортна работна среда за подчинените си, щом не може - не му е там мястото.

Ох много ти е дълъг поста. Иначе имам доста опит в областта, можех да ти бъда от полза, но не ми се четат фермани. 
Ти написа ли нещо или просто те сърби някъде?

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 16:59 от myrshavija

# 28
  • Мнения: 1 216
Първо се обърни към прекия си началник и говори с него. Ако няма резултат, напиши официално писмо до него с препратка до по-висшестоящия. Работодателят е длъжен да разгледа случая- това по закон. Ако пак няма действия, пишеш до Комисията за защита от дискриминация.

Дела и адвокати не ти трябват, нека да те съди оня отворко, ако му се занимава и стиска  Grinning
И помни- не показвай слабост пред господинчото! Работи има много по света, но себеуважението ни е едно!

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох много ти е дълъг поста. Иначе имам доста опит в областта, можех да ти бъда от полза, но не ми се четат фермани. 
Е, това беше супер тъпо Rolling Eyes За какво пишеш тогава въобще? Затваряш темата и толкова, егати...

Общи условия

Активация на акаунт