Вселената?

  • 6 073
  • 134
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 677
newsm78вселената е необятна Hug

Той и чукчата така казал за тундрата, само дето е нямал емотикони.
Блъскате се в двете крайности. Ту има, ту няма край. Според мен вселена няма. Всичко е проекция в съзнанието ни. Дори и пукащите ледчета в чашата с уиски.

# 61
  • Мнения: 335
... И още никой не ми е казал какво има отвъд онази, голямата.

ЦЕРН?  Laughing


... Според моите познания по вселенските въпроси един ден ще дойде мигът, когато тя ще започне да се свива, докато се превърне отново в онази частица плътна материя, която на свой ред пак ще избухне при Голям взрив и така до безкрай...

Това като анализ на наблюдател от Уолстрийт  Laughing

# 62
  • Мнения: 677
Холограма, оставам с впечатлението, че знаеш някакви страшни тайни, но не бива да ги споделяш с нас.

# 63
  • Мнения: 2 257
При Вселената изходът е там, където е входът. Хайде, готово.

# 64
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Аз пък това, което зная (от разни научно-популярни книжки) е, че вселената не е безкрайна, но няма край. Малко е странно, но нагледно може да се направи аналогия с кълбо - в тримерното пространство то е ограничено, но в двумерното - безкрайно. Така както в миналото никой не е успял да стигне до края на земята, така и сега не се очаква някой да стигне края на вселената...за да каже. От там и всичко по темата са само едни предположения, които все пак не пречи да са логични де.
Факт е обаче, че има най различни геометрии и все още никой не знае на каква геометрия се подчинява пространството. Според мен на някаква своя си.  Wink
А въпросът какво има след вселената е решен, когато хората са измислили, че пространство-времето и материята са неразривно свързани и едното не може без другото. Така въпросът става безсмислен и учените са затворили устата на разни многознайковци като нас.
И последно - на мен ми е много интересен фактът, че звездите такива, каквито ги виждаме сега...може и вече да не съществуват. Та ние виждаме тяхната светлина от преди милиони години. Много впечатляващо! Whistling

# 65
  • Мнения: 335
Холограма, оставам с впечатлението, че знаеш някакви страшни тайни, но не бива да ги споделяш с нас.

Шегуваш се.
Знаеш, че си споделям в една паралелна тема на "Хоби". 
Тук просто чух като ме спомена нощес Laughing
Успех.


# 66
  • Мнения: 3 405
Aз все пак ще почакам няколко милиарда години, за да разбера какво има там, отвъд Вселената  Laughing

# 67
  • Мнения: 3 405
Значи всичко е в главата на Сопрано.
Както и в главата на всеки от нас. Т.е. Вселената е това, което ние си мислим, че е Simple Smile

# 68
Вселената е безкрайна. Има граници, но са недостижими, както никъде няма край на планетата Земя. Ще се разширява още много. Ще спре. После ще започне бавно да се свива. Накрая ще достигне до точка с безкрайна плътност, както преди Големия Взрив.
Стивън Хокинг - "Вселената в орехова черупка", "Кратка история на времето"
Ако някой срещне извънземни, едва ли ще разкаже тук.

# 69
  • Мнения: 25 449
Значи всичко е в главата на Сопрано.

Искаш да кажеш, че съм халюцинация на Сопрано?  Shocked
Хм.  Crossing Arms


Ако някой срещне извънземни, едва ли ще разкаже тук.

Ооо, разказват, разказват! Даже и специална тема има.  Mr. Green

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вселената е безкрайна. Като човешката глупост.
С нашите недоразвити мозъци никога няма да я проумеем.

# 71
  • Мнения: 335
Вселената е безкрайна. Като човешката глупост.
Рени, човекът е  допълнил: "... като за първото не съм сигурен".



П.П. То е, за да подчертае, че за второто е.
Но все пак - да цитираме точно.   Simple Smile


# 72
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Е, цитирайте и автора тогава. Айнщайн?

# 73
  • Мнения: 1 072
...... може да се направи аналогия с кълбо - в тримерното пространство то е ограничено, но в двумерното - безкрайно. Така както в миналото никой не е успял да стигне до края на земята, така и сега не се очаква някой да стигне края на вселената...за да каже.

Я, тази теория е много удобно за моето практично мислене. Приемам си я като фаворит.

С нашите недоразвити мозъци никога няма да я проумеем.

Вярно, чоплим Вселената, а? Та ние не можем да разгадаем собствената си мозъчна дейност!

# 74
  • Мнения: 335
С нашите недоразвити мозъци никога няма да я проумеем.

Вярно... Та ние не можем да разгадаем собствената си мозъчна дейност!

Това не говори за недоразвити мозъци.
За обратното говори даже.

Познанието ни е по-малко, отколкото са развити мозъците ни.

Общи условия

Активация на акаунт