Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 юли 2005, 15:17 ч.

ПИКНИК

• 4 022
  • 15
  •   1
Отговори
В събота сме на пикник. Моля ви за подходящи предложения и рецепти. Всичко трябва да бъде приготвено в къщи още предишния ден.Благодаря ви. Simple Smile

# 1
В събота сме на пикник. Моля ви за подходящи предложения и рецепти. Всичко трябва да бъде приготвено в къщи още предишния ден.Благодаря ви. Simple Smile

Еми предложения- аз например правя разни сандвичи, салатки, затварям ги в пластмасови кутии, вземам и плодове и вода и това е.

# 2
Последния пьт си взехме дори пе4ено пиле/готово/,увито вьв фолио,доста вкусно ни миришеше през цялото време докато не го хапнем. Simple Smile

# 3
  • Spain
или си вземаш пласмасите и продуктите  и там прави6 вси4ко  или приготвяш вси4ко в къщи .ние обикновено носим продуктите и там правим вси4ко . при нас оба4е има специални скари ..така 4е си носим и месото сурово . ако нямаш възможност може да си го изпе4еш в къщи .какво оби4аме  наи много - пилешки гърди  в марина - зна4и слагам сол , шарена сол, 4ер пипер , малко 4убрица (изобщо подправки които ти харесват ) и ги смесвам . поотделно овалвам всяко пар4енце , нарязвам много лук и го слагам вси4ко това в една тенджера ,ма4каики го . слагам малко газирана вода и лъжи4ка 2 майонеза - месото става разкошно . трябва да престои поне 4-5 4аса преди готвене . може да го изпе4еш и в къщи ,аз го пека на скара ,без мазнина .
някоя лека салата .може само салами нарязани , а може да направи6 сандви4и .
кекс за десерт или някое купено , пакетирано руло .
не забравяи пласмасови вилици , лъжи4ки ,4ашки
..и бирата

# 4

Еми предложения- аз например правя разни сандвичи, салатки, затварям ги в пластмасови кутии, вземам и плодове и вода и това е.
Е, какъв е тоя пикник? Thinking
Ако искаш да се улесниш приготви си месо с подправки - пържолки или готови кюфтета, кебапчета, спретнете си един огън на следващия ден и си ги опечете.Ако нямаш скара, или нещо което да пригодиш за такава, в МЕТРО се продават едни такива барбекюта еднодневки, поне скарата им може да се ползва за случая.Вземети си зеленчуци за салата, пластмасови чинии, вилички, ножчета.Фолио в което може да увиеш риба или сирене да се пече. Ей, такива неща.Аз лично си приготвям почти всичко на място, там ми е по кеф. Ама, за мен пикник без да ми замирише на пушек и на печено месце си е като разходка в парка Laughing

# 5

Е, какъв е тоя пикник? Thinking
Ако искаш да се улесниш приготви си месо с подправки - пържолки или готови кюфтета, кебапчета, спретнете си един огън на следващия ден и си ги опечете.Ако нямаш скара, или нещо което да пригодиш за такава, в МЕТРО се продават едни такива барбекюта еднодневки, поне скарата им може да се ползва за случая.Вземети си зеленчуци за салата, пластмасови чинии, вилички, ножчета.Фолио в което може да увиеш риба или сирене да се пече. Ей, такива неща.Аз лично си приготвям почти всичко на място, там ми е по кеф. Ама, за мен пикник без да ми замирише на пушек и на печено месце си е като разходка в парка Laughing

Само да вмъкна че аз съм вегетарианка, това което и написах беше от моя гледна точка.

# 6
[Само да вмъкна че аз съм вегетарианка, това което и написах беше от моя гледна точка.
Това не те оправдава да не стъкнете един огън с вегетариански шишчета -гъбки, лук, чушка, домат - на последния пикник правих такива за една вегетарианка, сирене във фолио, а да не говорим за печени картофки с масло във фолио хвърлени в жаравата.Айде имаш меню за следващия пикник Grinning

# 7
[Само да вмъкна че аз съм вегетарианка, това което и написах беше от моя гледна точка.
Това не те оправдава да не стъкнете един огън с вегетариански шишчета -гъбки, лук, чушка, домат - на последния пикник правих такива за една вегетарианка, сирене във фолио, а да не говорим за печени картофки с масло във фолио хвърлени в жаравата.Айде имаш меню за следващия пикник Grinning

Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning За шишчетата да, но мляко и млечни продукти не консумирам, както и нищо живтинско. Иначе си имам и аз много хубави рецепти за разни вегетариански кЮфтаци за грил, но иска бая игрчка. Wink Wink Wink Wink

# 8
Всички ли са вегетарианци от компанията за пикника? newsm78 защото можеш наистина да направиш страхотни зеленчукови шишове - аз слагам тиквички, гъби, лук и морков. Ако имаш и цвекло, слагай. Картофите са си класика в жанра, печени и после с лютеница на пример, щом не може сирене  chef
Ако обаче не искаш да има огън, май най-практично е да се развихриш със сандвичите  chef

# 9
# 10
Уф, и мен как ми се ходи на теферич, ама как ходите с дребните?
На обяд не спят ли?

# 11
  • Варна
Абе мами, я дайте някоя конкретна идея за нещо лесно и вкусно, което да приготвя от вкъщи. И ние ще ходим на пикник, но не знам дали ще палим огън. Досега на пикник не съм ходила. И ако може да обясните приготвянето като за изпаднали от друга планета, че с готвенето нещо не съм добре.

# 12
Обожавам пикниците  Grinning Ние си приговяме всичко на място. От предишният ден мариноваме някакво месо или приготвяме кайма, което печен на място, приготвяме си и някакви салатки.
А най-големият ни специалитет са печени картофи. Увиваме всеки картоф в алуминиево фолио, палим огън и в жартта заравяме картофите. След като се опекат така ги намазваме с маслце и чесън....ммммм какава вкуснотийка само  chef Grinning Grinning

# 13
Абе мами, я дайте някоя конкретна идея за нещо лесно и вкусно, което да приготвя от вкъщи. И ние ще ходим на пикник, но не знам дали ще палим огън. Досега на пикник не съм ходила. И ако може да обясните приготвянето като за изпаднали от друга планета, че с готвенето нещо не съм добре.
БУРГЕРИ
Продукти:
5 хлебчета за хамбургер

за каймата:
500 г смляно телешко месо
1/2 глава лук
1 зелена ябълка
1 с.л. нишесте
1 щипка риган
1 - 2 щипки сол

за гарнитурата:
5 яйца
1 - 2 кисели краставички
1 домат
1 зелена салата
3 с.л. майонеза
1 с.л. кетчуп

Начин на приготвяне:
1. Лукът и ябълката се настъргват в каймата. Ароматизира се с риган, посолява се и се добавя нишестето. Меси се. Престоява 10 минути, покрита.
2. Доматът и краставичките се нарязват на колелца, салатата на тънки ивици.
3. Майонезата и кетчупът се разбъркват.
4. Каймата се поставя в голям найлонов плик и се разточва с точилка в правоъгълна форма. Трябва да стане с дебелина 1 пръст. След това горната част на найлона се отстранява и с метален пръстен се отрязват дискове. Пекат се върху сух тиган за 5 минути от всяка страна.
5. Хлебчетата се разрязват напречно на половина, нареждат се в тава и се пекат в силно сгорещена фурна, на горно печене.
6. Всяко хлебче се намазва със соса /вътрешната страна на основата и капачето/, разпределят се зеленчуците, поставя се по един бургер и от горе се слага по едно изпържено яйце. Хамбургерът се затваря и може да се консумира.

НИЕ трябваше да ходим, но точно тогава времето беше кофти и плановете се провалиха. Аз намерих тази рецепта и мислех нея да я правя. До сега не съм я правила и мислех да експериментирам.
Освен  БУРГЕРИТЕ меслех за разнообразие да направя и картофени кююфтета една доза. Така и за вечеря ще остане, а не отново на печката. Mr. Green 

КАРТОФЕНИ КЮФТЕТА
1кг картофи - сварени
1 или 2 яйца
лук по избор пресен или 1 гл. крумид
около 300 гр сирене намачкано или настъргано
подправки по избор:
черен пипер, сол, чубриза , магданоз,
копър, вегета, кимион и т.н.

Към кпасираните картофи прибавяш горепосочените продукти и ги омесваш Правят се кюфтета от сместа, овалваш в галета после в яйце и пак в галета и оставяш в чиния така до свършване на сместа. Може да ги направиш и във формата на кебапче. По твой вкус, аз ги правя на кюфте.
И накрая готовите кюфтета по този начин можеш да съхраниш в хладилника до времето на приготвяне. Пържиш в олио до златисто. Не е обходима много дълга топинна обработка.

Аз мислех да купя от арабските джобове и по един месен бургер+ едно картофено кюфте и от зеленчуци по избор:
домати, краставици, салата айсберг, зеле и т.н.
+ някакъв сос или майонеза и, кетчуп, горчица + парченце сварено яйце.
 А ти ако искаш и хлебчета можеш да купиш. Има какви ли не със сусам, без сусам, но ние сме фенове на джобовете, ако ти хареса може и ти да направиш така, ако се сетя още нещо ще пиша.
Вместо бургери може да купиш пиле на грил да го накъсаш и  в джобовете + карт.кюфте+ зеленчуци+ сосове по желание.
Весело изкарване.
РС:безалкохолно или някаква вода непремено, и сандвичите се правят на място за да имат по добър вид, а също зелечуците в къщи можеш само да ги подготвиш и нарежеш, и десерт ако искаш някакъв може да приготвиш или най добре плодове. 

Последна редакция: пт, 29 юли 2005, 04:10 от goldenova

# 14
  • Варна
goldenova, благодаря много за идеите. Картофени кюфтета обичам много, но не се бях сетила за тях. Отново, благодаря ти.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт