Тържество при освещаване на знамето на детската градина

  • 2 432
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Имам задачка да намеря информация за тържество в детската градина, на което да бъде вдигнато, осветеното преди това в църква знаме на детската градина (не националния флаг). За църковния ритуал е ясно, за това Българската Православна Църква има ритуали.
Но за самото тържество какво би било подходящо? Като песни, стихчета изнесени от децата. В рамките на 20-30 минути.
Ако сте имали такова тържество в детската градина на детето ви, моля да споделите опит и впечатления  Hug
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Изненадваш ме. Не бях чувала за флаг на детска градина. Сега е моментът да напишете сценарий за тържеството и да сътворите традиция.

# 2
  • Мнения: 3 405
Има, има, всяка детска градина има собствено знаме и химн.
Чух за такова тържество във Велико Търново, но не знам как е протекло.

Сега е моментът да напишете сценарий за тържеството и да сътворите традиция.

Да, така е Simple Smile

# 3
  • Мнения: 352
Дай повече инфо за празника и мога да ти помогна. Учител съм по музика и редовно правя сценарии и тържества. Празника всъщност за освещаване на знамето само ли е или има и друг повод?

# 4
  • Мнения: 3 405
Празникът ще е за освещаването на знамето, но ще се проведе в Деня на Народните Будители. Ще има поканени официални гости - кмет и др. Би могло да се съчетаят двата празника. Градината си има и химн, но трябва да поискам песента, не знам коя е.
Над заданието работят още хора, но всяко предложение ще е добре дошло  Grinning

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Вместо "запис" ще кажа, че това което прочетох до тук ме развълнува!

Варна, по лично мнение, е по-ДЕТЕко развита от София.

# 6
  • Мнения: 3 323
Не знам дали ще помогна, "нашата" детска нямаше флаг и химн, но когато официално си смени името направихме тържество с програма от децата, слово на Директорката, няколко думи от гостите (кмета на общината ), свещенник изпълни ритуала за освещаване и почерпка от родителите за децата (и от персонала се бяха подготвили с сладкиши).

# 7
  • София
  • Мнения: 407
Най-добре е тържеството да заинтригува максимално децата. Речите и приветствията да са колкото може по-кратки. Добре е освен песни и стихчета, да има и някаква игра (напр. нещо със знаменца). Почерпка накрая е също добра идея. Peace

# 8
  • Мнения: 3 405
Благодаря за идеите  Hug Имаме нахвърляни няколко, но ако ви хрyмнат още ще се радвам да ги споделите:)

Общи условия

Активация на акаунт