Полип и скъсена шийка

  • 1 079
  • 7
  •   1
Отговори
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Здравейте,

Искам да споделя моята рискова бременност, просто за да разбера има ли според вас някакъв шанс за запазването й при всичките тия проблеми.
Първо да кажа, че имам един спонтанен аборт в края на 2ри месец, некадърен кюртаж и осакатена шийка, после едно нормално раждане, което премина със серклаж и престои за задържане в болница. Сега съм бременна в 4ти месец и преди няколко дни лекарката ми установи, че не може да ми направи серклаж заради огромен полип, койо се е появил на шийката. Не може да се махне сега, защото има голям риск от спукване на мехура. Освен това плацентата се е закрепила доста ниско и дори и да нямаше полип, пак щеше да е рисково да ме зашият защото може да се нарани и аборта тръгва.
 Ужасно съм притеснена, понеже този серклаж ми даваше една доста голяма доза сигурност за износване, поради лошата ми маточна шийка. Сега просто незнам какво да очаквам Cry
Имам доверие на лекарката си, доказала е, че е специалист, при нея запазих и родих първото си дете и знам, че в случая просто поема по-малкия риск. Но има ли вероятност да не настъпи преждевременно раждане, при положение, че шийката е толкова скъсена и всеки момент може да се отвори, особено с нарастването на плода? Тя казва, че с повече почивка и пазене имам добри шансове, но аз съм много изплашена. Има ли такива, които запазват бременността си и без серклаж в такива случаи?

# 1
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Явно никой не се е сблъсквал с подобни проблеми Rolling Eyes
Благодаря   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 951
Не мога да кажа конкретно zа твоя случай, но има момичета които са иzносили бременност със скъсена шийка, макар и с лежане. Хубаво е че вярваш на лекарката си. Почивай повече и се паzи. Стискам палци  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 868
ЛЮБИМА  Ще ти кажа за моя приятелка, която износи бебе с ампутирана шийка без грам лежане поради сериозни здравословни проблеми с по голямото си детенце!
Така, че няма изобщо да си мислиш, че няма шанс!!!
Аз съм с конизирана шийка и два спонтанни, щом не може да ти се направи серклаж, моят съвет е лежане и спокойствие и бебчо ще си поседи до края в твоето коремче!
Аз съм голям инат и доста прочетох и с много хора с нашия проблем говорих и всички имат износени бременности, сега съм амбицирана и аз да се изборя за бебче!
Щом се знае проблема спазваш си наставленията на док и ще се справите ти и пумпалчето в коремчето.
Успех ти желая! Hug Praynig

# 4
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Motoneti, много ти благодаря, наистина ме окуражи Hug
Аз също се надявам, че при положение, че нещата са лоши, но се знаят предварително, все ще може да се реагира Praynig

Желая и на теб искрено успех и много радост  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 868
Ще се радвам да виждам как лентичката ти върви нагоре Grinning
 Hug Hug Hug

 

# 6
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ще се радвам да виждам как лентичката ти върви нагоре Grinning
 Hug Hug Hug

 
Мерси, миличка!
Аз пък чакам да видя една нова от теб!  Heart Eyes Hug

# 7
  • Мнения: 1 868
Ще се радвам да виждам как лентичката ти върви нагоре Grinning
 Hug Hug Hug

 
Мерси, миличка!
Аз пък чакам да видя една нова от теб!  Heart Eyes Hug

Чул те господ  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт