Глухо бебе!

  • 6 400
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Вече май за смахната ме имате, не бойте се, и аз се имам за такава. Но майчиното ми сърце и в момента не може да намери покой... Тъкмо от един проблем се отървем и на друг налитнем.

Та, за какво става дума... От няколко дни на сам забелязах, че малката госпожица не реагира на звуци, говор, музика... бе нищо. Иначе си е каквато си беше преди... реве, оплква се, говори си нещо. На мен ми се усмихва когато й говоря, но ако дрънкам с дрънкалка, не се обръща. Ако съм зад нея и хлопна, пак същото.

И за това и вас искам да питам... ако едно дете е глухо, то как това се забелязва? И нали и има една мама тук на бебенце... за съжаление не помня коя... би ли се свързала с мен преди да съм изперкала...

Благодаря ви...


Ох... и главата с помощта на физиотерапия я изправихме...

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
МОФ писах ти на лични, не се навивай и не се шашкай предварително. Хубаво е, ако можеш да се консултираш със специалист, най-малкото за твое успокоение.

# 2
  • Мнения: 3 634
Да, мила, видях! Благодаря ти!

# 3
  • Мнения: 2 543
Здрасти!
Виждам, че Петя вече ти е отговорила, но аз само искам да добавя нещо. Ние до 2г. и 2м. не бяхме разбрали, че синът ни не чува. Така че, ако имаш съмнения, обърни се към специалист, защото родителите сами не могат да установят това нещо със сигурност. А и често се случва малките бебета да не реагират на звуци, а се оказва, че са си съвсем наред! Така че - спокойно! Сигурна съм, че всичко ще е наред!  bouquet

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
МОФи, щом точно тези 2 майки те успокояват, значи не се притеснявай излишно! Как седи въпросът с посещение на бебесата при аудиолог у Финско?

# 5
  • Мнения: 3 634
Шани, от консултацията АКО сметнат, че МОЖЕ БИ има нещо нередно, ще ни дадът направление. Тоест, ще го изпратят. А ние си седим и си чакаме в къщи кога ще ни викнат за да прегледат бебеланата. Може да минат седмици... а ние заминаваме на 27 за БГ... И да, не ми се търчи по БГ болниците... щото и пари нямам, и нерви, и не знам де да ида.

Дано да е защото тя е още мъничка... дано.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много смотана таз Финска медицинска система  ooooh!!

Да ти кажа, ако все пак не успееш там да минеш на преглед, то тук в Бг можеш веднага да го сториш. 25-30лв. е преглед при лекар на частно. Обаче ти трябва да идеш на малко по-специализиран преглед, та затова не знам дали ще струва толкоз.
Бе мисля си, че НЕА си е едно здраво и красиво маценце  reverance с малко изстрадала  ooooh! и ошашавена мама  Crazy, но и това скоро няма да е така  newsm10

# 7
  • Мнения: 3 634
Ух, Шани, от де го вадиш тоз оптимицизъм?

цунки за тебе, мила

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОФ-и теб мила напрежението ти е много ама страшно много! Мисля, че стреса ти идва в повече  Heart Eyes много ми е тъжно, че така си се ошашкала напоследък
Мила, не виждам колко е голяма малката голяма госпожица, но моя Дани беше същия - до към три-три  иполовина месеца не реагираше на шум - ама с кво ли не съм му тропала около самот оухо... ДАже рехабилитаторката почна да ми прави леки намеци че детето не реагира... аз също бях се ошашкала... еднствено ме крепеше факта, че два пъти съм го хващала да ревва щото чува телефона да звъни... Точно и баща ми почна да намеква, че детето не реагира на силни шумове .../виж ако му говориш - реагира, но на тази възраст не е ясно дали реагира на визията ти или на говора ти/ когато Дани почна да забелязва шумовете...
Но има моменти когато ако си се заприказва нещо или се заиграе с нещо - все е дно е глух... ми тренира милото за времето когато ще му досажда "направи това... не прави онава"  Mr. Green
СПОКО МОФ-и всичко е наред с малката!

# 9
  • Мнения: 3 634
Ми опитвам се да се успокоя с това, че в консултацията имат едно такова наподобяващо клаксон и като го стисне и излиза един такъв... клаксонов звук и от това Неа подскача... Или поне това го е правила всеки месец до 23 юни.
Дрънках й с ключове точно до ухото и нищо.

Па може и да сте прави... побъркала съм се... но не вярвам да си го измислям това.

Неа е на 4 месеца и 2 седмици (или около 2 седмици)

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Може просто да не ти обръща внимание, ей така....без причина.Я пробвай да й треснеш вратата примерно, докато спи..гадно ми се вижда, но пък надали не би го чула - ама яко да тресне...Или й изпискай с някоя играчка до ухото...Или идеята е просто тъпа newsm78

# 11
  • Мнения: 3 634
Изкашлях се и се размърда...
То аз като удавник и за сламка ще се хвана вече...

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Спокойно, МОФ. Сигурно е период. Ако Оливер кресне зад гърба й (вярвам, че го прави) - какво става?
Към 4-5 месеца пък ще дойде период, в който ще се стряска и реве от всичко... Мая надуваше обидено гайдата само някой да кихне вкъщи... всички умираха от смях. Ких - уаааааааааааааа! и после аз успокоявах...

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На никакви играчки ли не реагира? Ако докато спи нещо изтрещи не се ли стряска? Де да знам....наистина трябва да я види дофтор преди да започнеш да се шашкаш:) И Дианата се правеше, че не чува, но се оказа, че всичко си е наред със слуха.
...мисля, че след малко почивка на морето, като се поуспокоите....всичко ще си дойде на мястото:)

# 14
Освен това МОФ относно прегледите в БГ има и друг вариант ако останете за по дълго и не можете да отидете на преглед във Финландия , може тук да направите временен избор на личен лекар там където ще отседнете и той да ви изпрати с направления за консултация на малката - така могат да се направят всички изследвания по Здравна каса за сравнително по- малка сума - иначе не се шашкай преди да се консултираш с лекар знам че ние мамите малко преувеличаваме и се вглеждаме в децата си само за д аоткрием нещо нередно. Ако се интересуваш от временния избор ще ти обясним по подробно.

Общи условия

Активация на акаунт