Кремове за предпазване от поява на стрии по време на бременност

  • 8 910
  • 48
  •   1
Отговори
Значи бременна съм в 2-ри месец..и тежа 48 кг.  от кога трябва да почна да ползвам кремове против стрии.. аз мисля колкото по рано толкова по добре защото аз съм слабичка и ...  ooooh!                     И втория ми вапрос е дали сте ползвали крема против стрии на Аvon ? защото мисля да почна него да ползвам  newsm12

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 03:20 от Mamma

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз почнах още от самото начало да ползвам кремове и лосиони за тяло, един вид като подготовка  Rolling Eyes Аз лично на Avon , не съм ползвала. Ползвах Mustela, Avent и разни там неизвестни марки. Полвах също и някакви масла.

Успех и леко бременеене!

# 2
  • Мнения: 2 334
Според мен е най разумно да започнеш когато започне да ти расте коремчето или да качваш килограми Peace

# 3
  • Мнения: 645
Според мен е най разумно да започнеш когато започне да ти расте коремчето или да качваш килограми Peace
Peace аз  ползвам на Нивея и на Ейвън доволна съм засега

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 853
Мисля, че е добре да започнеш отсега - поне няма да навреди. Аз използвах маслото на Икаров (след 5-ия месец), а преди това - крем на Дева. Доволна съм, стрии нямам.

# 5
  • Мнения: 719
Принципно колкото по-овреме толкова по-добре. Но си е и въпрос на физика. Аз все пропусках тая процедура, но ето сега след две бременностти, нямам нищо. Mr. Green

# 6
Аз се притеснявам защото съм слабичка и при качването на килограми да не се нацепя... затова мисля колко се може по-рано да започна.. пак незнам този крем на Avon още от сега ли да го ползвам или да започна първоначално с нещо друго..  Wink

# 7
  • Мнения: 502
аз почнах да ползвам крем против стрии някъде в 3 месец. но си избрах на Мустела, после и на Чико от серията за бременни, тъй като си мисля че не всякаква козметика е подходяща за бременната жена.

# 8
  • Мнения: 4 433
Аз започнах в 5 месец с бебeшко олио се мазах

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 15:10 от Ciara*

# 9
  • Мнения: 922
Започнах с масло на Икаров и продължих с Матерн. Нямам стрии  Peace

# 10
  • Мнения: 1 672
колкото по рано започнеш с мазането толкова по добре

# 11
  • Мнения: 4 784
Започнах с мазането от около втория месец на бременността. На Ейвън не съм използвала крема. Ползвах на Авент и Мустела. Доволна съм.

# 12
  • Мнения: 1 155
Мажех се с един крем на Чико мисля че беше Мамадона, който беше без аромат и бях много доволна. Мажех се и с крема против стрии на Дева, но ми меришеше много силно и повръщах от него. Колкото по-отрано започнеш да се мажеш , толкова по-добре.

# 13
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Мустела   Mr. Green

# 14
  • Мнения: 41
Според мен е важно козметиката, която ползваш, добре да овлажнява кожата.
В началото (до към 6-и месец) се мажех с бебешко олио на Джонсън и крема на Чико - Мама Дона. Но към 7-ми месец коремът ми  започна да расте прогресивно, кожата ми започна много да се изсушава и тогава си взех млякото за тяло на Нивеа. Всяка вечер си мажех цялото тяло (ръце, крака, дори кръста и гърба), защото съм чувала, че някой хора получават стрии и на сгънките на коленете. А всяка сутрин си мажех само корема, кръста и бедрата. Нямам стрии, но все пак всичко е до кожа.

# 15
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Мазах се отначалото до края и пак имам Rolling EyesМай е до кожа...

# 16
  • Мнения: 4 070
Аз започнах в 5 месец с бебeшко олио се мазах
И аз се мажа с бебешко олио и един крем(хидратиращ) и чак сега в 5 месец усещам как ми исъхва кожата..........който е предразположен нищо не го спасява и няма значение колко си слаба, ако не си предразположена всичко ще е ок.
Успех!!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
Значи бременна съм в 2-ри месец..и тежа 48 кг.  от кога трябва да почна да ползвам кремове против стрии.. аз мисля колкото по рано толкова по добре защото аз съм слабичка и ...  ooooh!                     И втория ми вапрос е дали сте ползвали крема против стрии на Аvon ? защото мисля да почна него да ползвам  newsm12

крема на ейвън изобщо не ми помогна когато го бях ползвала преди да забременя- нито анти стриите нито антицелулитния им. Naughty ползвала съм други след това.
килограмите ти нямат нищо общо със стриите по принцип.
мазах се не особено старателно през бременността и нямах стрии докато не отидох да родя. сега имам, но са много малко. за справка- качих 25 килограма- въпрос е на кожа според мен Peace

# 18
  • Мнения: 4 965
Колкото по-рано, толкова по-добре. Но не бих се доверила на Avon или на "стандартна" козметика - в повечето стягащи продукти има я кофеин, я нещо друго вредно за бременни. Най-добре е да питаш в аптеката и да ползваш специално продукти за бременни или бебешка козметика. Peace
И зависи от кожата, а не от килограмите - аз забременях на 53 кг. (ръст 174 см. - кльощава бях буквално); отидох да раждам на 99 кг. (близнаци + лежане + хормони); сега съм около 60 кг. Нямам нито една стрия или цепнатинка по кожата, но пък и не чаках да забременея, за да се мажа - всеки ден след баня ползвам овлажняващи млека и емулсии. Peace

# 19
  • Мнения: 1 091
Аз съм ползвала крема на ейвън както и други.Всичко е до кожа.Ако си предразположена няма да помогнат кремовете ,кой знае колко,но е добре да се мажеш,тъй като предодвратява до известна степен сърбенето.Пожелавам ти безпроблемна и безстрийна бременност  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 784
Правила на Форумите

...
5. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описващо съдържанието на темата.
Недопустими са заглавия от рода на:
Помогнете ми, Спешно, Имам проблем, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н.

# 21
  • Мнения: 1 447
Започнах да се мажа и през двете бременности от 5 месец със ето този на Виши
  и останах много доволна.Нямам никъкви стрии,но си мисля,че всичко е до тип кожа.
Ако кожата ти не е еластична и е предразположена с каквото и да се мажеш няма да помогне.

# 22
  • Мнения: 1 674
Мисля, че е добре да започнеш отсега - поне няма да навреди. Аз използвах маслото на Икаров (след 5-ия месец), а преди това - крем на Дева. Доволна съм, стрии нямам.
и аз така Peace

# 23
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Мустела  Peace доволна съм имам стрии само там където не съм можела да се стигна като бременна ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 473
Ползвах продукт на Weleda срещу стрий. Много съм доволна и го препоръчвам горещо.
Но на него пишеше да се ползва чак след третия месец от бременността.
И все пак всичко си е индивидуално, някой жени получават стрий, други не, независимо колко килограма тежат.
Лека бременност!

# 25
  • Мнения: 2 495
Аз започнах да използвам такъв крем веднага след като лекарката установи бремеността ми Simple Smile.Самата тя ми препоръча да си купя Мама Дона на Чико.Мажа се след всеки душ по гърдите корема, паласките.Засега стрии нямам, но може и да имам....по принцип гаранция няма.Ако кожата ти е предразположена към образуване на стрии, никакво мазило няма да помогне Peace

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз започнах да се мажа от както разбрах,че съм бременна Peace
Мазала съм се с доста неща Peace

# 27
  • Мнения: 141
По съвет на моята козметичка започнах с Мустела вече две седмици, а след това ще си купя Чико от серията Мама Дона. Но както се казали и другите момичета много зависи и от типа кожа.

Лека бременност  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 645
Не съм се мазала с нищо и въпреки това нямам стрии. Когато забременях бях около 49 кг, качих 13....Май е въпрос на кожа. Но от друга страна колкото по - навреме почнеш, толкова по - добре. Поне няма да ти навреди.   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 080
Не мисля че помага мазането, амаааааааа................
Лошо няма!!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 30
  • Мнения: 257
Мазах се отначалото до края и пак имам Rolling EyesМай е до кожа...
И аз тъка и с двете си бременности се мазах с лосион и пак имам стрии моя близка не се маза с нищо и няма нито една стрия това е до кожа но според мен е по добре да се мажеш на пазара има богат избор от кремове и лосиони

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 101
И аз стартирах от 48 кг. Започнах да се мажа с някакво олио на Нивея, но страшно ме сърбеше кожата и минах на Мустала. Нямам нито една стрия и мисля че точно крема ми помогна.

# 32
  • Мнения: 4 290
Аз ползвам бебешко олио на Нивеа и дълбоко овлажняващ лосион за суха кожа. Олиото го нанасям всеки път, щом усетя опъване или сърбеж от момента, в който разбрах че съм бременна. Лосиона, както винаги след баня.
Нямам нито една стрия (пу-пу) и също съм много слаба.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 585
След 4-5 месец започнах да се мажа с обикновени масажни кремове, които бяха доста мазнични. Не им помня вече марките. Нямам стрии, но едва ли само мазането е причината.

# 34
  • Мнения: 60
и с двете си бременности качих по 26кг.
Почти с нищо не съм се мазала.
Със втората една приятелка ми даде някакъв крем дето и беше останал, че беше родила скоро.
Него дето измазах.
Нямам нито една стрия.
Всичко е до кожа.
Каквото и да избереш - успех !

# 35
  • Мнения: 3 743
Мазах се отначалото до края и пак имам Rolling EyesМай е до кожа...

и аз така Peace. Ползвах Мама Дона на Чико.

# 36
  • Мнения: 9 814
Килограмите нямат никакво значение.
Важна е еластичността на кожата.
Не съм се мазала и нямам стрии, когато забременях тежах 45 кг.
В началото на бременността си снаха ми тежеше 80 кг., също не се маза с нищо и пак не е с "нацепена" кожа.
Най-добрата ми приятелка беше 49 кг, маза се с какво ли не, но за съжаление цялата е в стрии.

# 37
  • Мнения: 259
и аз мисля, че всичко е до кожа. качих 19 кг и съм се мазала предимно с масла на Икаров /и някои други, специално за бременни/. не получих стрии от преразтягане на кожата като бременна, затова пък имам малко стари от по-ранни резки отслабвания, които не изчезнаха с толкова мазане. На някои продукти пише след кой месец от бременността да се използват. така, че ти препоръчвам ако си решила да използваш такива продукти, да са специално за бременни, а не принципно козметика против стрии.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз започнах от самото начало да се мажа.И то на всякъде - корема, краката, гърдите.
При някои не помага, но поне няма да ти навреди ако започнеш от сега  Peace

# 39
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Всичко си е до кожа, няма значение от кога ще започнеш да се мажеш и колко тежиш.
Ако си предразположена към появата им, те ще се появят.

# 40
  • Мнения: 805
Кофти заглавие си си сложила!

Ако си генетично предразположена почвай отрано. Аз с нищо не съм се мазала и не съм имала никога стрий, сега също не се мажа.

# 41
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Мажи се на воля, аз от началото започнах и резултата е, че нямам стрии  bouquet , но...за Ейвън крема - не съм чула позитиви, аз самата не го харесах и не използвах и половината туба.Има и по-добри мазила на пазара  Peace

# 42
  • Мнения: 5 183
Мисля, че е добре да започнеш отсега - поне няма да навреди.

И аз така мисля

# 43
  • Мнения: 307
Oт четвъртия месец започнах да се мажа с кремчетата на Мустела Peace

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
колкото по рано започнеш с мазането толкова по добре
Peace

# 45
Някои ползвал ли е тези продукти? Пише че са за употреба по време и след бременност!
Грижи за лице и тяло    

# 46
  • Мнения: 173
Аз съм ползвала на Галеник,Лиерак и Мустела.Започнах да ги слагам късно,а и килограмите ,които качих бяха много-о-о-о-о-о.Затова  не сеспасих от стриите!

# 47
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
това което мен ме спаси е маста аз забременях 46 кг и качих 16 кила без една стрия сега съм във втория месец и гърдите ми растат скорострелно сега си мага само тях но пак ползвам мас -не я заменям за нищо друго -но на мои приятелки като кажа мас и се отвращават и сега едната ми приятелка съжалява че не се мазала с мас тя изхарчи сумати пари за кремове и се нацепи яко

# 48
  • Мнения: 1
Лошо Sad Аз влязох да видя кой какво ползва и както чета май нямя да се спася от това чудо. Аз съм в края на 4-тия месец и се мажа съвсем редовно с бебешко олио и маслото на Икаров, но пак онзиден забелязах, че започват да се образуват тези гадини и съм много притеснена, защото това е началото, а до края незнам какво ще се случи направо. Сега съм започнала да се мажа освен вечер и сутрин и дано да помогне....

Общи условия

Активация на акаунт