Има ли някоя мама правила серклаж?

  • 1 169
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Мили мами,

Питам на някоя от вас да са й правили серклаж? Сега доки ме следи, но ако види в следващите няколко седмици, че шийката на матката ми се скъсява, защото имало опасност това да ми се случи, ще ми направят серклаж. Споделете с мен моля ви вашия опит.  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 807
Kita, здравей!  Hug

Не са ми правили серклаж, но имам две приятелки, на които е правен.
На едната  - по време и на двете бременности, на другата - само вторият път.

Не са имали оплаквания, нито проблеми.
Бебетата са износени до край, ражданията са нормални без последствия...

Ако нещо конкретно те интересува - питай  Hug

А вярвам, че ще се включат и доста мами с личн опит.

Гледай да си спокойна и по възможност да си почиваш повече - просто се наслаждавай на бременността си и животът, който расте в теб!  Hug

# 2
  • Мнения: 170
Маминка здравей и мерси за отговора.

Оказа се, че шийката на матката ми е къса и може да се скъси в следващите няколко седмици и да ми направят серклаж. Сега съм средата на 13та г.с. Интересуваме на твоите приятелки в коя седмица са им направили процедурата и дали после им е било разрешено да излизат за разходки. Доки ми каза сега да почивам -  не лежа постоянно, ставам по малко. Ходенето ми е ограничено - от спалнята до кухнята или банята и разбира се никакво излизане навън. Почивам си. Ще съм ти много благодарна на всякаква информация по темата "серклаж".  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 535
Здравей Кита,

С втората бременност и аз бях със серклаж. Направиха ми го в 15г.с. с пълна упойка. След това ме задържаха около седмица още в болница. Посъветваха ме да почивам повече и доста други ограничения имаше.
След около 3 седмици се върнах в офиса и работих до излизането в 45-дневния болничен преди термин. Чувствах се добре и май прекалявах с тичането по задачи, но като нямаше кой  Confused
Родих си нормално седмица след като ми махнаха конците.
Накратко това е. Ако имаш въпроси - питай  Hug

Дано всичко да е наред при теб и накрая да гушкаш най-прекрасното бебе   bouquet

# 4
  • Мнения: 170
Здравей InaD,

мерси че ми писа. Има ли болка след като излезеш от упойката? Не е ли опасно за бебето да те подлагат на пълна упойка и може ли серклажа да се направи с местна упойка? Опитвам се да получа максимална информация.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 868
Не се притеснявай няма опасност за бебо от упойката.Аз ще бъда със серклаж и доста съм прочела по въпроса не съм срещала на някой да е навредил.Така, че споко Hug
Успех стискам палци Praynig
 

P.S. Защо смяташ, че има опасност да ти се скъси шийката, какво точно ти каза док?

# 6
   Здравей, имам 2 прекрасни момченца на почти 5г и 3г. Баткото се появи месец преди термина поради широка и къса шийка на матката... По време на 2-та ми бременност и поставиха серклаж и всичко мина перфектно. Самата процедура протича при пълна упойка и ден след това си ОК... Месец преди термина ми махнаха серклажа /абсолютно нищо не усетих стана за секунди/ и родих нормално.
Ако имаш повече въпроси  - заповядай.

  Желая ти здраве ... и всичко добро

# 7
  • Мнения: 170
Здравейте  pbijeva и motoneti,

Мерси, че споделяте вашия опит и познания. Доки ми каза, че шийката на матката ми е къса. Обясни ми, че до 22та седмица има вероятносто тя да се скъси, това се случвало често, разбира се има вероятност и да остане същата. Затова сега ще ме наблюдава всяка седмица и ще види дали се скъсява. А през това време трябва да почивам и лежа повече.

pbijeva, конците ги махат без упойка, нали?

Момичета, благодаря ви за отговорите. Едно е да четеш статии из нета, съвсем друго е, когато някой сподели личен опит  Hug   bouquet

# 8
  • Мнения: 5 391
Втората бременност и аз бях със серклаж, направиха ми го някъде 12-13г.с
С пълна упойка, не съм имала проблем сле излизането, преспах само една нощ в болницата.
После до края износих бременността, нормално родих, всичко беше наред, слава богу.
Желая ти го и на теб!  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 535
Здравей InaD,

мерси че ми писа. Има ли болка след като излезеш от упойката? Не е ли опасно за бебето да те подлагат на пълна упойка и може ли серклажа да се направи с местна упойка? Опитвам се да получа максимална информация.  Simple Smile

Сигурно си имат някава медицинска причина да го правят с пълна упойка  newsm78. Болки не съм имала никакви - все едно нищо не се беше случило. Все пак ми биха 2 инжекции с но-шпа - около час след като се бях събудила и малко по-късно пак. По-скоро излизането от упойката беше малко неприятно при мен, но пак си е до организъм. След това трябваше да пия доста време лекарства, вкл. АБ.
Махането беше без упойка, но беше толкова бързо, а болката е за много кратко и изобщо не е силна. Прегледа за разкрите след това беше доста по-неприятен.

# 10
  • Мнения: 2 807
Kita, здравей!  Hug

Веднага отговарям на въпросите ти...

На момичето, което правиха 2 пъти серклаж (и при двете бременности) беше между 16 и 19 седмица (не си спомням точно, а тя не е в България, за да я попитам).

Серклаж при нея се налагаше именно заради физиологично по-късата шийка, както и при теб, доколкото разбрах...

Престоят й в болницата (Майчин дом, София) беше по 2 дни и двата пъти.
След това нямаше никакви проблеми с бременността (не е била на легло), освен появяващите се от време на време безболезнени стягания на корема (контракция), което между другото повечето бременни са "опитали"...

Ражданията й:
 - първото започна 3 седмици преди термина - с лекаря се бяха уговорили следващата седмица да махат конците - > свалиха конците в предродилна зала.
 - второто беше предизвикано заради едрото бебе ( 4 100 кг в първият ден на 9-ти месец).



Серклаж на другото момиче беше направен само по време на 2-та бременност - около 20 седмица, заради контрахиране на матката и опасност от преждевременно раждане...
Беше стояла в болница (Шейново, София) в продължение на 3 дни.
След това, до края на бременността, ходеше на работа и не е имала оплаквания...



Това е, което знам от/за тях...
Надявам се да съм била полезна  Hug
Ако още нещо те интересува - питай  Simple Smile

При всички случаи обаче е добре да почиваш повече, а ако имаш възможност да не работиш - още по-добре...
Наслаждавай се на бременността си по всички възможни начини  Heart Eyes



Желая ти една приятна, усмихната, безпроблемна бременност и едно здраво бебче на финала  Hug

# 11
  • Мнения: 304
на мен са ми правили при втората бременност не е толкова страшно колкото си мислех,бях изпаднала в паника всичко мина добре без проблеми

Общи условия

Активация на акаунт