Стъпваха ли на пръсти при прохождането децата ви и колко време?

  • 11 852
  • 143
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравеите, питам защото в началото всички ми казваха че и техните деца така ходели, но сега все срещам маики, които казват че направо на цяло краче са проходили и вече започвам да се притеснявам. Дъщеря ми ходи от 2 месеца, но все още само на пръсти. Които има опит моля да сподели!

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 22:38 от anyto

# 1
  • Мнения: 1 092
Всички деца ходят на пръсти преди истински да проходят.
Не съм съвсем сигурна защо ,но това което съм чувала е че така се чувстват по стабилни или пък беше .че не могат добре да контролират краката така че да стъпят добре.
Не помня точно колко време и моите деца  го правеха това.

п.п.Всеки път като видя малко детенце да стъпва така умирам от смях, много са ми милички Hug

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моето дете никога не е ходило на пръсти.

# 3
  • Мнения: 643
И двете ми деца ходеха на пръсти по два -три месеца някъде, не помня точно, но после изведнъж проходиха много стабилно.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 555
И моето дете не е ходило никога на пръсти.

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
никое от трите ми деца не е ходило на пръсти, откак са се изправили и се пробват да се преместват, при прохождането и тн! но съм виждала деца ,които си ходят  дори след  прохождането на пръсти! така,4е не знам дали не е проблем на ахилеса ил идруго, не съм мед. лице!

# 6
  • Мнения: 645
Синът ми също никога не е ходил на пръсти.

# 7
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Синът ми все още ходи от време на време на пръсти,а проходи преди 6 месеца.Аз самата съм ходила до 2год. на пръсти.Но все си мисля,че децата като проходят стабилно,ходенето на пръсти го правят по скоро за забавление или поне при сина ми мисля,че е така.

А забравих да спомена,че като проходи само така ходеше на пръсти,дори и тичаше на пръсти,на околните им беше много забавно,а аз изтръпвах,имах чувството,че всеки момент ще падне.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите деца не са стъпвали на пръсти-от самото начало си ходят нормално

# 9
  • Мнения: 9 814
Да.
Нормално е, това е т.нар балетна походка, която се оправя от самосебе си след втората година.

# 10
  • Мнения: 1 479
Моите деца не са стъпвали на пръсти-от самото начало си ходят нормално
И моите сьщо.Но в последно време,не знам защо малкото ми момче ходи /от време на време/ "на прьсти".Предполагам,че имитира някои деца от площадката Wink

# 11
  • Мнения: 3 695
Моето дете не е ходило на пръсти.  Peace

# 12
  • Мнения: 8 228
И моят син никога не е ходил на пръсти. Едно от момиченцата, с които си играе, ходеше няколко месеца все на пръсти. Е може би пък заради това, тя се научи да бяга и да скача по-рано от Виктор.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми никога не е ходила на пръсти.

# 14
  • Мнения: 819
Моята пък проходи на пръсти и някъде до към 2-та годинка, ако не и повече, не помня вече, си ходеше и тичаше само така. Сега си ходи съвсем нормално.Не се притеснявай, това не е проблем.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт