Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 юни 2004, 22:07 ч.

Спешна нужда от съвет !

• 1 343
  • 5
  •   1
Отговори
  • Видин
Преди десетина дни си слажих сребърни обици,за да съм и аз в крак с модата.От извесно време усетих че едното ухо ме наболва,по-точно дупката за обицата,ама не му обърнах внимание.Днес обаче болката беше много голяма вече и свалих обицата да видя каква е работата.Оказа се че дупчицата е забрала и доста разранена Imp Уплаших се да не е станала някоя инфекция и да не предавам на бебето разни гадости с кърмата Cry  /ама как пък го казах само/ и взех с целия си акъл и се намазах с Гентамицин.Чак след това се чатнах че това е антибиотична паста Banghead  Звънях на педиатъра,но човека явно почива,неможах да се свържа.Не посмях да кърмя,а нахраних Евичка с ад.мляко.Сега незнам на нощното хранене да давам ли гърда или да забърквам пак изкуственото мляко?И изобщо кога  мога пак да я кърмя,дали ще пастата с която се мазах преминава в кърмата.За съжаление съм забутала някъде листовката и немога да прочета дали може да се ползва по време на кърмене.
Благодаря ви предварително !

# 1
  • Варна
Доколкото знам процентното съдържание на гентамицин в пастата е много малко,а и участъка който си намазала също е малък,така че не виждам защо да не кърмиш.

# 2
Здравей!
така печатам ти какво пише в книгата на Хана Лотроп "Книга за кърменето"- "антибиотици- аминоглюкозиди:амикацин(биклин), гентамицин(рефобацин):само следи в млякото,няма опасност за слуха и червата на бебето- възможно приемане при абсолютна необходимост."
Така че спокойно!

# 3
  • Sofia
Моето бебенце имаше секрети в нослето, капех Гентамицин - още нямаше месец. По лекарска препоръка. Така, че едва ли има опасност в твоя случай Simple Smile

# 4
  • plovdiv
Изобщо , ама изобщо не се тревожи ! Кърми без притеснение  . Твърде незначително количество се абсорбира през кожата ( дори и разранена ) . Почти всички медикаменти приложени топикално , са напълно допустими по време на кърмене !
Изрових нет-а преди време , когато ми се наложи да се лекувам по време на кърмене , та знам ...

# 5
  • Видин
Ох,благодаря ви на всички!Така се бях шашнала,че се чудех какво да правя.А докторите разбира се точно когато най ти трябват,ги няма никакви.
 Sad

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт