Кое лекарство давате за колики?

  • 50 681
  • 216
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Нашата педиатърка ни изписа Еспумизан Ел - 4 пъти по 25 капки на ден за колики, но не мисля, че помага или ако помага е съвсем малко. Чувала съм, че на всяко бебе му дейсвали различни капки. Вие какво давахте? А и тези 25 капки ми се струват сякаш много голямо количество. Бебето ми е на 13 дни, не е ли рано за колики? И колко време продължават те? По цял ден ли трябва да се проявяват или главно в някои части на денонощието?

# 1
  • Мнения: 146
И аз давах Еспумизан по 25 капки но нямаше никакъв ефект(бебка също беше на 10 дена когато ги започнахме),след това давах Саб Симплекс,чай на Хип,чай от копър,Колиеф....но нищо не и помагаше.Само държенето помага #CrazyНо сега я мажа с Бейбинос кремчето,мисля че от него има най голям ефект,или просто коликите намалят newsm78

# 2
  • Мнения: 6
Аз давах infacolic,купувах ги от Гърция.Ефектът беше невероятен.Мои приятелки също ги ползваха и бяха много доволни.Дава се по една пипетка преди всяко хранене.Пробвай,дано да помогнат

# 3
  • Мнения: 2 807

И на тримата съм давала Еспумизан и Саб симплекс.
Първите се дават след хранене, а вторите - преди.

Можеш да пробваш Инфанкол, (Инфаколик ако са от Гърция) - познавам много доволни мами, които са успокоявали бебчетата си с тези капки.


Дани почти нямаше колики - кърмен от шише Wink
Ива и Мони - пак кърмени, имаха колики от 7 и съответно 10 ден.


При някои бебета коликите са почти през целият ден, при други - сутрин, следобяд, надвечер или през нощта...

Повече гушкане и търпение си трябва  Grinning
Успех!


п.п. И нали знаеш какви храни да изключиш от менюто си?  Hug

# 4
  • Мнения: 428
Давам Еспумизан Ел на почти всяко хранене, но не по 25 капки, на вашата възраст около 10 - 15, сега 20. Помага. При дъщеря ми коликите започнаха още в болницата, с Еспумизан сме ги свели до пъшкане и изпъване, главно м/у 4 и 7 сутринта. Според педиатъра отшумяват след 3тия месец, но си е индивидуално.

# 5
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами не е рано за колики, аз съм давала Саб симплекс. Помагаше на бебчо.

# 6
  • Мнения: 8 242
Дрогирах го само с Бейбинос Simple Smile
Ето виж малко за коликите -> Дали вашето бебе има колики? Как можете да познаете коликите?

# 7
  • Мнения: 1 086
Започнах с Еспумизан, а сега давам Лефакс / изпратиха ми го от Германия/.

# 8
  • Мнения: 2 111
Не е рано за колики,някои бебета имат още от родилното.
Еспумизан и Саб симплекс не й помогнаха .
Капките  Бейбинос имаха страхотен ефект.
Дрогирах го само с Бейбинос Simple Smile
Точно като дрогирана изглеждаше след като й ги дам,толкова са силни и ужасни на вкус,че забравяше,че има колики.  Grinning

# 9
Sad
mili mami!
moqt malak sin e na 2 meseca!ot samoto mu rajdane polu4i koliki!po4nahme sas espumizan,no ne pomogna.do dne6na data sam mu davala da ne kaja golqma duma,no sme pili ot vsi4ki vidove kapki vklu4itelno i ot tezi koito gi nqma  bg,no.......efekt nqma!qvno izvoda e 4e kolkoto i da q dav4em tazi tema,na vsqko bebe po razli4en na4in mu deistvat kapkite,ili pak v nai lo6iq slu4ai,kakavto e i na6iq-ob6te ne deistvat.:(pri nas pomaga samo v izvestna stepen kogato zapo4nat kolikite-gu6kane,povivane s mnogo toplo odealce i topla pelena na korem4eto.e tova e.pojelavam uspeh na vsi4ki mami i malki bebozi

# 10
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Давах Саб Симплекс.

# 11
  • Мнения: 2 477
Коликите на сина ми започнаха,когато той беше на 14 дни.Давах Еспумизан Л.
Ефектът беше кратък.После пак рев,напъване,пъшкане...Ужас!
По-късно,когато беше вече на 7-8 месеца,понякога пак правеше колики от различни храни.
Тогава давах Инфакол и мога да кажа,че определено ефекта беше по-добър.

# 12
  • София
  • Мнения: 864
4ела съм 4е коликите са наи-силни между 20 и 40 ден.
ние от скоро пак имаме колики/ на 3 месеца и половина сме/. давала съм само Инфакол но не мога да кажа 4е имаше кои знае какъв ефект. ние ревеме по-малко но пък пъшкаме и се и въртиме като за световно. и пръцкаме шумно.
просто 4акам да ги израстеме и да се успокоиме /после по4ват зъбите де:))/

# 13
  • Мнения: 6 713
Саб симплекс давах Peace Колики имахе от втората седмица, доколкото си спомням. Педито ни каза, че не вредят дори и да се понатрупат в организма, така че спокойно Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 383
Коликите почнаха при бебчо на 9-я ден. Давах му в началото преди всяко ядене Инфакол, като свърши - Еспумизан - 4 - 5 пъти на ден, Саб симплекс /тези не му действаха/ и накрая Лефакс. Последните капки вършеха най-добра работа. Давах и чай на ХИП от копър.
25 капки са 1 мл. Ние му давахме Еспумизана със спринцовка. Не броите капки, само пълните спринцовката.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт