Станахме ли за подигравка?Какво се случва с нас?

  • 3 940
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 261
Темата е много болна  и много чувствителна!
Лично аз съм много засегната и възмутена!
Търся начин да си обясня фактите,но не намирам.
Помогнете.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30436.0

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 13:32 от Vali :)

# 1
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Да,наистина и аз се възмутих на вечеря като го чух.Много долно от страна на сценаристите,но и някакси ми изглежда нагласено,неестествено...,но ми стана болно най вече за Филип и съпругата му.Как пък така не му спестиха обявяването в ефир,можеха просто да кажат 5000,6000,някаква парична сума.Понякога сценаристите задминават допустимите граници и на каква цена–хорското унижение и болка,и какво постигат,да ги видят зрителите уж Биг Брадър спонсорирал едно добро дело. ooooh!

# 2
  • Мнения: 3 453
Станахме, да. Но нима не сме свикнали? Нима господа депутатите не ни се подиграват? Confused

Как пък така не му спестиха обявяването в ефир,можеха просто да кажат 5000,6000,някаква парична сума.

Да бе, да му спестят, няма да стане! Нали трябва хората да цъкат с езици, да се кръстят и да чукат на дърво, та дано не ги застигне такава съдба!  Рейтинг е това, сериозна работа! "Гледай го тоя на къв се прави, само и само да му платят инвитрото" - сигурно така си мислят половината, от зрителите. А другите просто го съжаляват, все едно е прокажен.... Sick
Дори четох коментар на една форумка, която недоумяваше, как някой би се правил на шут за някакви си смешни пари, като 10 000 лв! Shocked От кога 10 бона са пари? Ми права е жената, ааааааа! Какво сме се разлигавили ние, че и безплатни опити искаме! Айде стига! Naughty  Кредити има, както се изказа жената! Peace
Вали,
никой не обърна внимание на линка ти в темата в Клюкарника. Сит, на гладен не вярва....Нека бъдем реалисти. Никой, който не е минал по този път, няма да разбере болката, нито жертвите....Защото подобни неща се случват все на другите.... Tired
Ей сега седя и се чудя - защо се тровя?! Thinking Малко ли ми са другите проблеми? Я да оставим невежото ни общество да си живее в приятна заблуда.
За съжаление, при темповете, с които се развива стерилитета, скоро всички ще сме от един отбор.... Tired

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 00:34 от _Hope_

# 3
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Е след като Венета Райкова е правила ин витро и се обърна да каже, че е глупост, Людмила Филипова - също, как искате да ни повярват, че е важно, че е трудно, че е болезнено, че е нужно, че не е каприз... За жалост народа ни е прост и все повече изпростява... Тъжно, но факт... Сеирджийска нация Sick

# 4
  • Мнения: 3 453
И всички повтарят и пригласят..."Парите му трябват, за да си направи инвитро жена му", "Да плати инвитрото на жена си". Тя сама...прищяло и се инвитро да си прави... все едно нова кола поискала. Пък на никой не му хрумна, че безплодието е СЕМЕЕН проблем! Аааа, ама моля ви се, забравих, че стерилитетът е проблем на жената, да, извинявам се! Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 2 908
Момичета аз нямам какво да кажа повече,много жалко наистина,да и аз забелязах как никой необърна внимание на линка в клюкарника, но това е реалността. ooooh!

# 6
  • Близо до София
  • Мнения: 896
написах мнението си в друга тема, но ще го напиша и тук:
на мен ми беше мъчно за Тошко преди да стане ясно че е мисия, казвах си как може екипа да вкара човек с такива проблеми вътре, бях и възмутена от тях. Когато се разкри че е мисия ми олекна. После започнаха да излизат коментари и публикации че мисията му е свързана с финансиране на ин-витро процедура. На много места нападат Тошко-Филип че се прави на умствено изостанал човек за да постигне мечтата си - аз го оправдавам и си мисля че той се е съгласил на тази мисия може би защото нямат друг начин да си набавят необходимите средства. Ами ако са бедни хора, ако единия не работи, ако вече са теглили  кредит и не могат да теглят отново??????? Това са въпроси на които ние не знаем отговора, само те си го знаят и затова са поели риска да се подложат на това, за да сбъднат мечтата си..... Какво би могъл да направи човека след като държавата не мисли да тези проблеми.
А що се отнася до сценаристите...... тях не ги оправдавам.
недопустимо е този проблем от който страдат хиляди семейства да послужи за шоу, мъката и болката на това семейство да се използва по такъв начин от сценаристи, продуценти и т.н.

от сърце се надявам Филип и съпругата му да постигнат мечтата си.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 10:23 от dessiko

# 7
  • Мнения: 1 950
Аз пък не съм съгласна с вас.

Решението си е на Филип и съпругата му, никой не го накарал насила да играе тази роля, или да обяснява защо го прави. Всичко това е предварително уговорено, със сигурност той има договор със СИА, съгласил се е и го прави. Всеки за него си знае на какво е способен да постигне мечтата си. Е Филип може да направи това, да помогне с това, така ги разбира нещата... това е част от неговата и на съпругата му борба.

Друг е въпроса, че ББ по принцип като формат е отражение на живота в обществото ни. Последните 2 години доста се зашумя за проблемите на стерилитета, защо да не се отразят и те в един такъв формат.
Има и участничка без репродуктивни органи, вследствие на борбата с рака. На хората напоследък всичко това им е доста любопитно, малко по малко общественото мнение почва да се запознава с тези неща, да узрява и да не анатемосва всеки с такива проблеми. До преди време ин витро беше почти забранена дума. Сега все повече хора, не докоснати от проблемите на стерилитета са наясно за какво става въпрос. Та нали самите ние точно за това се борихме.
Разбира се начина по който го обясняват сценаристите много ме дразни, защото както и Хоупчето каза, това не е да се купи нова кола на жената, а проблема и процедурата засяга и двамата. Ето срещу това бихме могли да скачаме и да се гневим. Не и срещу мисията на участника. Разбира се това е моето мнение. Ако съм обидила някого, извинявайте.

Момичета не се изолирайте, скачайки срещу това още един път доказваме, че ние сами се разграничаваме като различни. А уж се борихме да ни приемат нормално.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Hope,Geya,много добре сте го казали.Аз нямам какво да добавя.Толкова съм шокирана,че изгубих ума и дума  Crazy.
Мъчно ми е за Тошко и жена му ,дано успеят да сбъднат мечтата си,пожелавам им го от сърце  Praynig Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 26
мноооого сте прави моми4ета...Това не е държава а едно голямо село със селски клюкари!Не стига 4е нямаме безплатни опити а си плащаме като араби дори по някога на некъдърни доктори,ами на вси4кото отгоре тази лигла Венета Райкова ще каже 4е инвитрото е пълна глупост:На този коментар ще отговоря така:Разлигавена ми Венето ако ти беше никумо неизвестна/не 4е сега си/без финансова възможност и с доказан стеарилитет,какво щеше да правиш?Абе моми4ета много се ядосвам на такива коментари от селски п.........! :bad-words:4е мъжът ми като 4у за какво става въпрос му настръхна косата,а тези лигли ще се отнасят с такова пренебрежение към няколко хиляди семейства на този хал.....Но вие вси4ки сте се изказали много то4но.Благодаря ви!колкото до Филип аз го подкрепям,какво да прави 4овека щомто това е изход на проблема му ами нека се пробва.Напълно го разбирам та за едно дете предполагам 4е всеки от нас би направил вси4ко възможно.Пък какво ще кажат хората......ама въобще не ме интересува.

# 10
  • Мнения: 3 453
Цветка,
не скачам срещу Филип, напротив! Добре зная, колко разходи са нужни, затова ги подкрепям. Не съм съгласна, обаче, с начина, по който се поднася на зрителите - като евтина драма. Да не говорим, че няма нищо благородно, както се мъчат да опишат постъпката на Филип. Копнежа за рожба съвсем не е благороден, той е исконен, първичен, неподвластен на външни условия и житейски пречки.....
Гневя се на хора, които не са наясно, а се изказват тук и там. Защо Филип се пънел, ми то инвитрото било безплатно! #Crazy Или пък - защо се правел на идиот за такива смешни пари! Tired

# 11
  • Мнения: 7 718
Още преди две години с изненада установих, че никой от външния свят не ни разбира.
Оттогава престанах да се се оглеждам, да протягам ръка... Cry
Затворих нашия кръг, подавам ръка само на вас и искам помощ и утеха само от вас когато имам нужда... Cry

# 12
  • Мнения: 1 950
_Hope_, умишлено чета всичко по темата за ББ в Кино и телевизия. Искам да ти кажа, че са единици форумките, които реагират неадекватно с разни обидни мнения. Повечето го приемат за нещо нормално, пожелават успех и съчувстват на семейството.

Колкото до това как експлоатират проблема на Филип и съпругата му от ББ, пак казвам той се е съгласил. Та нима останалите участници не са поставени при същите условия, нима не експлоатират и техни проблеми, драми и т.н., същото е, формата е такъв. Сега се говори много за стерилитет и АРТ процедури, нормално е и сценаристите да са включили проблема като актуален.

Аз пък въпреки неразбирането на въшния свят продължвам да споделям, да протягам ръка и получавам утеха. Е понякога не ме разбират съвсем, но това не ми пречи да продължавам да обяснявам защо го правя Laughing

# 13
  • Мнения: 7 718
Аз пък въпреки неразбирането на въшния свят продължвам да споделям, да протягам ръка и получавам утеха. Е понякога не ме разбират съвсем, но това не ми пречи да продължавам да обяснявам защо го правя Laughing


Винаги съм ти се възхищавала за това, Цветунчо. Hug Аз не успявам. ConfusedДори и преди време да  се опитвах да вярвам на хората,  откакто един "лекар", занимаващ се със стерилитет, ми се присмя, че не мога да забременея, разбрах, че човек без да е изживял нашите проблеми, никога няма да ни разбере напълно.

За другото съм съгласна с теб, Филип  се е съгласил и аз го подкрепям в това му решение. И мисля, че се изисква голяма смелост за това решение.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 10:59 от Lali

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Ами Лали,
държавата като не ти помага и ти обръща гръб ,човек пробва със всичко и е съгласен на всичко.
И аз подкрепям Филип  Hug

Общи условия

Активация на акаунт