Как да му отпуша нослето?

  • 1 048
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 343
Последните няколко вечери са просто ад,през деня му няма нищо,а вечер като заспи се събужда след около час и му е толкова запушен носа...Не е хремав,нищо му няма,просто му се задънва зверски носа.Слагам физиологичен разтвор,дърпам с помпата и нищо-така се борим около 2 часа и накрая заспиваме изтощени...снощи упражнението продължи от 23ч. до 2ч.Помислих си за въздуха в стаята,но той си е същия,какъвто е бил винаги.,пък проблеми не е   имало досега.Ако има някакъв друг начин на отпушване,ще съм благодарна ако споделите!

# 1
  • Мнения: 4 111
Има един начин, изпробван. Да ги изсмучеш ти с устата си, като преди и след това старателно я почистиш. Не се бъзикам.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Пробвай със Стеримар, отвара от лайка в нослето (тя по принцип е за сополи, но мисля, че и за отпушване помага).
Най-добрия вариант е да го види лекар  Peace

# 3
  • Мнения: 805
Сложи му по-дебела възглавница или повдигни дюшека отдолу. При нас помага от край време.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Има един начин, изпробван. Да ги изсмучеш ти с устата си, като преди и след това старателно я почистиш. Не се бъзикам.

Моя приятелка го прави същото , но аспираторите за носле не вършат ли тази работа?

# 5
  • Мнения: 3 929
Може да си вземеш овлажнител за въздуха. Друг вариант е да капеш по 1 капка в ноздра Ксилометазолин, но не е желателно да се прави всяка вечер. Аз напоявах едно памуче с тези капки, пъхах го в нослето, завъртах го, така че да намаже лигавицата. Пробвала съм всякакви други капки за отпушване, подчертавам - за отпушване на носа, но само Ксилометазолин-ът и Пиносол-ът действат. Все пак се консултирай с педиатъра на детето, дали можеш да му капеш от тях, дали са подходящи за неговата възраст, колко време и т.н.
Във всички случаи обаче, ако така му е запушен носът всяка вечер, то трябва да направиш изследвания на детето, за да се установи евентуалната причина и да се приложи подходящо лечение. Стеримарът и физиологичният разтвор няма да му отпушат носа, а само ще размекнат секретите в него, за да може по-лесно да ги изхвърли навън, но е хубаво редовно да му промиваш нослето с тях.

# 6
  • Мнения: 4 111
Има един начин, изпробван. Да ги изсмучеш ти с устата си, като преди и след това старателно я почистиш. Не се бъзикам.

Моя приятелка го прави същото , но аспираторите за носле не вършат ли тази работа?

Явно не. Или аз не мога да ползвам качествено аспиратора.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Птъскай стеримар и ползвай помпичка

# 8
  • Мнения: 525
Има един начин, изпробван. Да ги изсмучеш ти с устата си, като преди и след това старателно я почистиш. Не се бъзикам.


Не мога да си го представя  Shocked

# 9
  • София
  • Мнения: 1 343
Птъскай стеримар и ползвай помпичка
Точно стеримар ползвам и после помпата,това упражнение го правим по 2 часа и ефекта е нулев.
 Това с устата и аз трудно си го представям-да се залепя устата на ноздрата му и да смуча ли? Laughing

# 10
  • Мнения: 1 372
При нас упражнението със стеримар и помпичката е доста ефективо

# 11
  • Мнения: 194
и аз съм много доволна от Стеримар+помпичка.При нас проблема беше същият в продължение на седмица,но отмина. Peace

# 12
  • Мнения: 4 784
Име едни много ефикасни капки, които не се впръскват директно, а се капват на възглавницата или на дрешката. За съжаление в Бг не се продават. Ако може да се снабдиш по някакъв начин от Англия да и ги донесат, почти съм сигурна, че ще останеш много доволна. Казват се Olbas, ментови - http://www.olbas.co.uk/olbasforchildren.asp

# 13
  • Мнения: 1 103
Да не би да пускаш печка вечер тя изсушава въздуха и носа се запушва при нас понякога става така  Thinking.

# 14
  • Мнения: 178
Ог съвсем мъничък му почиствам носа с НИЗИТА-под формата на крем.Поставя се по малко в двете ноздри и се изчаква да се втечни,след това издърпвам с аспиратора-винаги има ефект при нас.

Общи условия

Активация на акаунт