Маслен радиатор или конвекторна печка?

  • 52 765
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте,

моля за Вашата помощ тъй като съм пред дилема какво да купя за отопление на хол около 25 кв.м. (ще се топли само вечер и не е помещение в което ще се спи) - маслен радиатор или конвекторна печка? Интересуваме кое е по-икономично на ел.енергия (заради сметките мисля е разбиреамо). Имам нужда от съвети и препоръки на хора, които са използвали такива уреди.
Благодаря предварително на всички.

# 1
  • Мнения: 606
Не вярвам в теорията, че електронагревателен (с реотани) уред може да е по-икономичен от друг такъв. Вземете си по-красивия от двата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Радиаторът ще е по-икономичен, според мен, но конвекторната печка ще стопля помещението много по-бързо и след като няма да спиш там, т.е. няма да е необходимо да поддържаш температурата -печката е по-добър вариант Peace

# 3
  • Мнения: 625
Конвекторна печка- не пречи, поддържа температура и според мен е по-красива! Аз определено съм доволна Peace

# 4
  • Мнения: 23
Благодаря Ви за отговорите, но последното нещо в този случай, което има значение е естетиката на уреда.
Ще заложа на масления радиатор с риск да сбъркам, но ми изглежда по надежден и читав (особено този с вентилатор 3000 W).

# 5
  • Мнения: 781
Ако ще го пускаш само вечер, масления радиатор няма да ти върши работа. Той стопля доста по-бавно и за работа кратко време никак не е икономичен. С печката ще ви е по-изгодно. Аз имам маслен радиатор в едната спалня, където спи бебето и зимата не го спирахме- на 1 и минимум и си беше икономично. При вас, обаче ще бумти 5 -6 часа на мах. и ако търсиш икономичност...

# 6
  • Мнения: 606
(особено този с вентилатор 3000 W).
Това иска силов контакт. Обикновенните ще греят и ще се развалят. Може и да се запали някой кабел при такава мощност.

# 7
  • Мнения: 2 803
Благодаря Ви за отговорите, но последното нещо в този случай, което има значение е естетиката на уреда.
Ще заложа на масления радиатор с риск да сбъркам, но ми изглежда по надежден и читав (особено този с вентилатор 3000 W).


З киловата- това е много Иначе добре си взела решението. Маслен радиатор сме имали преди години и + му е че като го изключиш продължава да отдава и по-бавно изстива. В спалнята съм имала конвекторен, изсключиш ли го веднага изстива пък и трябва стена да дупчиш.

# 8
  • Мнения: 23
благодаря отново за съветите - спрях се на маслен радиатор Делонги - единият е 189 лв. с вентилатор, таймер и 3000 W (De Longhi KR 791230 V), другият е същия само без вентилатор за 139 лв (De Longhi KH 771225) от Денси. Не знаех, че за тази мощност се изисква специален контакт, предполагам че това е максималната мощност на уреда, която едва ли пробвам реално. Ако някой може да препоръча по-добър вариант, моля да се чувства поканен да го направи.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Радиаторът ще е по-икономичен, според мен, но конвекторната печка ще стопля помещението много по-бързо и след като няма да спиш там, т.е. няма да е необходимо да поддържаш температурата -печката е по-добър вариант Peace


 Peace

# 10
  • Мнения: 1 558
Имам маслен радиатор отпреди години, вече почти не го ползвам,
като е включен - седиш до него, отпред ти е топло, на гърба ти е студено.
За 2-3 часа не може да затопли стая от 20 кв. м.

# 11
  • Мнения: 958
Извинявам се че задавам въпроса в тази тема, но пак е свързано с икономичност. Едно време имаше акумулаторни печки, вътре с тухли. Бяха доста икономични, обаче грозни и огромни. Дали има нещо такова, ама измислено във вид на компактно радиаторче?

# 12
  • Мнения: 3 323
Акумулиращи имаш предвид... Бяха грозни и огромни, щото са пълни с тухли които акумулират топлината... Не съм чувала за компактни такива.

На баба Детето, макар да си взела решение, бих те посъветвала - конвекторна (има и радиатори такива - прибрани до стената). Загряват бързо, самоизключват се при достигнати зададени параметри и поддържат една и съща Т. Масления ще го чакаш 1 час (минимум при 25 кв.) и после ще топли помещение, което не ползвате.

# 13
  • Мнения: 1 849
От опит: Имаме радиатори за стаята и хола по 2000 вата, по 12 ребра. Наистина топлят цяла нощ и поддържат температурата, но за хола - за да стопли стой на максимална степен час, час и половина и после започва да поддържа температурата. Ако все пак си решила радиатор вземи този с вентилатора, той издухва веднага топлия въздух и напомня конвектор. А като икономичност са сходни.

# 14
  • Мнения: 23
Благодаря отново - още не съм го купила и вече се замислям заради това, което сте написали. А кое хаби по-малко ток от двете - радиатора или конвекторната печка?

Общи условия

Активация на акаунт