Не съм забелвала пишлетата на моите момчета

  • 5 413
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 508
И аз не забелвах, но пролетта го забелязах, че не дава да го пипам много и отидохме на лекар. Оказа се че се е събрала доста смегма, в резултат на което се е възпалило и се наложи забелване  Confused  Доста се травмира, сега много трудно дава да се забелва, а и не можах да махна памперса това лято  Sad  Не ми дава да го изпишквам, явно още помни, а вече е на 2,5м. Сега съжелявам, че не забелвах...

# 16
  • Мнения: 1 668
Разбира се, че не се забелва. Информация има много и навсякъде. От отдавна в България и винаги по света  Wink
Забелването е просто признак на ниска култура при някои, при други - липса на информираност и желание за информиране най-вече  Tired
Да ти кажа признак на ниска култура е обобщенията и обидите...
Поради достатъчната ми информираност и изчитане на тонове материали забелих пишката на сина ми без травми и ревове около годинката. Всеки решава сам за себе си как да процедира в тозди случай. Както винаги има достатъчно доказателства и примери в подкрепа на забелването и също толкова убедителни доказателства и примери за вредата.

# 17
  • Мнения: 1 367
Когато къпем вечер бебето аз издърпвам кожичката надолу докадето може и спирам,това забелване ли е?
И аз бих искала да попитам същото,защото и ние правим така.Синът ми го приема като игра и като знак,че къпането е към края си.

# 18
  • Разград
  • Мнения: 518
Когато къпем вечер бебето аз издърпвам кожичката надолу докадето може и спирам,това забелване ли е?

Да!

Ние също забелваме  Peace. Започнахме когато беше на 20-тина дни и ни остава още малко. По време на банята съвсем лекичко издърпам кожичката надолу.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 088
Чудесно, но това е било твоето решение. има адски много мнения (и професионални и практически) по въпроса, така че малко крайно ми звучи "истината по въпроса". Rolling Eyes

от личен опит ще ти дам две страни на този проблем. брат ми е претърпял изключително болезнена операция на възраст 14-15 години поради незабелване, която го е травмирала достатъчно. Племенника на мъжа ми на възраст от 4-5 годинки също е опериран поради незабелване на пишката в резултат на което до скоро се къпеше с бански в банята.

Другата страна- ние забелвахме постепенно и без насилие всяка вечер по време на вана при сина ми и в резултат на това между 3тия и 10тия месец се получи, без да има травми или насилие.

Когато не се случва насилствено ( в това число от раз или чрез операця) не виждам никакъв проблем това да се случи с външна намеса.


Дай да ти дам и трета страна - брат ми е старателно забелван, по всички препоръки на педиатри и т.н....към 5 годинки му става повторното срастване, за което пише и в статията, водят го в пирогов и там рязко му дръпват пишката, да отлепят - естествено, гной, болка и всички съпътстващи красоти - щото, за какво им е упойки да слагат..... дали за него това е приятен спомен, как смяташ....
И има доста момчета, които са им заголили рано-рано пишките и повторното слепване става именно към 4-5 годишна възръст......

Така че - сличаи разни колкото щеш....
Аз лично съм против насилственото заголване при момчетата. Синът ми е почти на 3 и все още не е напълно заголена пишата му....може би до към 80-90%, аз не дърпам, само отварям до където може...понякога по-малко - мия и затварям. Педиатърката му го гледа, беше казала на 2 че ще го праща на хирург, но когато го погледна, каза, че няма никаква нужда. На 2,5 пак...сега на 3 - най-вероятно същото ще е...просто при нас нещата са малко по-бавни, няма проблем от това.

И да, България е единствената или една от мнооогооо малкото страни, в които се практикува такова нещо...ако щете вземете няколко не български книги за отглеждане на бебета - във всяка изрично ще прочетете, че пишката на момчетата не се пипа...даже няма родителя работа да я отваря и мие на новородено....какво остава да дърпа и забелва...

# 20
  • София
  • Мнения: 44 088
Когато къпем вечер бебето аз издърпвам кожичката надолу докадето може и спирам,това забелване ли е?
И аз бих искала да попитам същото,защото и ние правим така.Синът ми го приема като игра и като знак,че къпането е към края си.

да, води се за някакъв компромис, аз го приемам за хигиенна и го практикувам от както детето стана на 10 месеца...преди това изобщо не съм му пипала пишата....
А забелването в устата на БГ педиатрите значи - отиваш на консултация и педито му я дърпа да я отвори - не до където може, а доста повече, бебето го боли, плаче, има разкъсвания на кожата, често кръв и така за 1 или няколко пъти, като твоята работа в къщи е допълнително да опъваш така кожата, че да поддаде....а не до където самата тя позволява......
за мен си е някакво зверство това...

Да не говорим, че тук съм чела и мнения от типа - вечер при къпането с по една малка чекийка и след 2 месеца му беше заголена пишата....нещо от сорта беше...доста безумно.....

# 21
  • Мнения: 1 671
Когато къпем вечер бебето аз издърпвам кожичката надолу докадето може и спирам,това забелване ли е?
И аз бих искала да попитам същото,защото и ние правим така.Синът ми го приема като игра и като знак,че къпането е към края си.

По моите разбирания точно това е забелване!  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 3 524
а,аа Angel, чакай сега- това за което аз говоря очевидно според това което ти имаш предвид, не е забелване.
аз говоря за издърпване на кожичката за да почистим, не за тия касапници #Crazy като се издърпва леко и всеки ден, изобщо няма кръв, болка и минава като част от банята.
другото не го разбирам и аз, явно не сме се разбрали Peace

# 23
  • Мнения: 27 524
Да ти кажа признак на ниска култура е обобщенията и обидите...
Поради достатъчната ми информираност и изчитане на тонове материали забелих пишката на сина ми без травми и ревове около годинката. Всеки решава сам за себе си как да процедира в тозди случай. Както винаги има достатъчно доказателства и примери в подкрепа на забелването и също толкова убедителни доказателства и примери за вредата.

Не знам откъде черпиш информацията за забелването, след като това не се практикува никъде, или хайде, почти никъде по света. Просто ми е чудно как така в България сме толкова гениални и сме открили топлата вода  Wink
Както вече са писали момичетата - остави статии, лекари и мнения настрана - довери се на Природата - едва ли е случайно раждането на момченцата със затворена пиша, нали? Елементарно и... гениално  Peace
Всеки си решава сам за детето си. Доста и му вредят, неизбежно е.
Не обиждам, отчитам фактите  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 44 088
***Ели***

Цитат
Напълно е достатъчно да се поддържа хигиена на пениса,  така както и на цялото тяло, или според думите на един от световните експерти – както се поддържа хигиената на окото.

Кожичката може да се издърпва леко до степен, до която позволява в момента и да се изплаква нежно с бебешки сапун или шампоан.


това е цитат от статията дадена в началото. Това е хигиена - не забелване...има разлика....

# 25
  • Мнения: 1 367
***Ели***

Цитат
Напълно е достатъчно да се поддържа хигиена на пениса,  така както и на цялото тяло, или според думите на един от световните експерти – както се поддържа хигиената на окото.

Кожичката може да се издърпва леко до степен, до която позволява в момента и да се изплаква нежно с бебешки сапун или шампоан.


това е цитат от статията дадена в началото. Това е хигиена - не забелване...има разлика....
Е,значи в такъв случай аз практикувам само хигиена,не забелване.Дори не слагам сапун,а мия само с водичка.Не съм забелязала да събира смегма.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
Е,значи в такъв случай аз практикувам само хигиена,не забелване.
е, явно и аз така. очевидно погрешно съм мислела че това означава забелване Blush
както и да е, поддържам си мнението че насилствена външна намеса е абсолютно ненужна, но с постепенно подпомагане на процеса не виждам да се нанасят вреди, поне не и при моето дете Peace

# 27
  • Мнения: 1 671
И при нас никога не е имало кръв, гной и подобни ужасии. Дърпаме и измиваме с вода. Аз на това казвам забелване, педито също  Wink. Радвам се, че приключихме с този процес, най-вече заради малкия, защото с баща му много се притеснявахме да не се получи инфекция или срастване и да се наложи хирургична намеса.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 752
Аз също не съм го правила. Четох доста неща по темета, видяха ми се логични. Дано някой ден не съжалявам.  Rolling Eyes  Praynig

# 29
  • Варна
  • Мнения: 966

Дай да ти дам и трета страна - брат ми е старателно забелван, по всички препоръки на педиатри и т.н....към 5 годинки му става повторното срастване, за което пише и в статията, водят го в пирогов и там рязко му дръпват пишката, да отлепят - естествено, гной, болка и всички съпътстващи красоти - щото, за какво им е упойки да слагат..... дали за него това е приятен спомен, как смяташ....
И има доста момчета, които са им заголили рано-рано пишките и повторното слепване става именно към 4-5 годишна възръст......

Така че - сличаи разни колкото щеш....
...

Ами това се получава от не чак толкова старателни родители. Забелването не приключва единствено и само с откриването на главичката еднократно. Тази процедура би трябвало да се повтаря и след това при всяко къпане. В противен случай стигаме именно до третата страна, за която ти разказваш. Ама както казваш ти - случаи разни...

Общи условия

Активация на акаунт