Орторексия

  • 4 740
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12 648
Наричат я болест на богатите. Търсиш и купуваш само здравословни храни. Може би е за Майки...
Усещате ли я в себе си - никакви бисквити, никога Зрънчо... Нося си сушени банани.
Пазарувам в ХИТ. Там има такъв щанд.

# 1
  • Мнения: 649
Ами не, ще я осетя тогава когато си купя кафе от животински изпражнения за скромната сума от 648 долара за кг. Обичам да ям вкусни боклуци, а чат пат кат ме удари музата за здравословно ядене хапвам един кг плод и това е. Никога не може да ми стане мания!

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Старая се да живея здравословно и да възпитавам децата си по този начин.
Изкушавам се само от шоколад и то само в определени месечни дни. Дори и тогава купувам шоколад без захар.
Зрънчовци купувам мнооооого рядко, пукам пуканки вкъщи, натурални сокове не купувам, а пресни плодове.
Не мисля, че ми е фикс идея, просто всичко ми е останало като навик от времето когато спортувах.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 14:13 от Олинце

# 3
  • Мнения: 1 212
Тцък, от бедните съм видно - изкушават ме пиците , хапвам сладолед .
Синът ми пък яде луканка  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 062
Ауу, тази болест звучи много страшно и странно. Звучи ми като болест на дебелото черво.
Не съм вманиачена,но се съобразявам, какво ядат децата ми. Аз ям всичко - изпята песен съм вече.

# 5
  • Мнения: 78
Странна болест. Невъзможно е да ме засегне, ако не получа дневната си доза Е-та не мога да живея. Това вафлички, чипсове, бомбонки, МАКДОНАЛДС пу, пу да не ми е уроки

# 6
  • Мнения: 1 668
Странна болест. Невъзможно е да ме засегне, ако не получа дневната си доза Е-та не мога да живея. Това вафлички, чипсове, бомбонки, МАКДОНАЛДС пу, пу да не ми е уроки
И аз така - сега си чакам КФС-то и се чудя как може човек да предпочита житни кълнове пред мазно, панирано крило например  Joy

# 7
  • Мнения: 1 062
И аз така - сега си чакам КФС-то и се чудя как може човек да предпочита житни кълнове пред мазно, панирано крило например  Joy

Ъ, крило, доближаваш се до диагнозата. Ако не е мазна баница с мас, не ми го хвали.

# 8
  • София
  • Мнения: 965
Ихааа имало и други като мен  Mr. Green 'страдам' ако мога да го нарека от орторексия, но при мен е следствие от години на анорексия и булимия, така че мога да го нарека като upgrade - справяне с проблемите с храната ама не съвсем  Confused
и не мисля, че е болест на богатите...но си е хранително разстройство от където и да го погледнеш - просто е по доброто решение за мен иначе рискувам да се върна пак надолу, а за 'нормална' храна както го наричат останалите не мога и да помисля вече... но си е болест де... на психиката.

# 9
  • Мнения: 459
Опитвам се да се храня възможно най- здравословно. С възможно най- естествени храни.
Колкото по- малко Е-та= по- добър метаболизъм=по- хубава фигура

# 10
  • Мнения: 6 991
Чак да страдам, не вярвам.
Гледам да купувам по възможност не само здравословни, ами и органични храни.
То за тва не ни стигат парите  Rolling Eyes
Научила съм се да чета етикети и съдържания на всичко, което купувам, а ако мъжът ми грабне някой случаен паркет, го съсипвам от въпроси дали съдържа това или онова.  Laughing
Въпреки това обаче от време на време похапвам шоколадец, поръчвам пици и ходим до Макдоналдс. Това от мързеливост да сготвя здравословните продукти  ooooh!  Но съм си казала, че ей сега от октомври, категорично отказвам поръчките на пица и Макдоналдс. Ай да видим до кога  Sunglasses  Макар че колата успешно я спрях, тя ми беше най-големият нездравословен грях като че ли.

# 11
  • Мнения: 606
Опитвам се да се храня възможно най- здравословно. С възможно най- естествени храни.
Колкото по- малко Е-та= по- добър метаболизъм=по- хубава фигура
Има едни питиенца - Аспазия. Съдържат десетина Е-та. Сигурно могат да отпушат канал...

# 12
  • Мнения: 5 710
Проявявам симптоми, но не съм болна.
Чета етикети, бъркам трици....
Правя си хляба в машина, купувам мляко от автомат, издоено сутринта от истинска крава,
ако искам мога да ходя до ферма за пресни яйца, даже ми предлагат да си ги събера сама, имам собствено 'орто' ( т.е градина) в задния ми двор ( отглеждам само домати засега). Еко- , полезно, много вкусно и безплатно.
Мдам. Селска орто-идилия.

# 13
  • Мнения: 516
Аз съм със здрав селски корен. Храня се добре, без да се вманиачвам. Не броя калории, Е-та и прочие.
Между другото, баща ми обожава сладко. Винаги е ял много, като почнете от халвата като малък и стигнете до вафлите и шоколадите сега. Пие тонове кафе. Никога не е бил дебел. Няма високо кръвно и не помня да е боледувал фатално. На 77 години е. Няма никаква представа от принципите на  здравословно хранене.

# 14
  • Мнения: 24
Баси, колко елегантен начин да вмъкна, че съм богат!...Да, ям само биологични храни, ако ги няма на пазара, си ги намирам директно от "производителя". При мен тук по изключение не става дума за снобария, а за здраве, но щом ироничната поза "хаха аз се тъпча с Е-та и съм си ОК!" Ви понася - халал да ви е!

Общи условия

Активация на акаунт