Отношение в офиса.

  • 2 388
  • 39
  •   1
Отговори
Работя в голяма фирма производител на храни, от 5 години съм в нея и това ми е първата сериозна работа. Издигнах се до шеф на отдел. Но на тази позиция вече са предимно мъже около мен. Имам доста интересни случки за споделяне, но не знам дали и при вас е така. Защо колкото по нагоре се изкачваш по малко жени виждаш? Определено отношението в офиса сега е прекрасно дали заради шефството ми или заради пола ми, но се чувствам мнооогоо добре.

# 1
  • Мнения: 649
Дефакто искаш да кажеш,че да стигнеш до горе си ги обслужваш мъжете и ти е добре. Хубаво ама не разбрах смисъла на темата ти или очакваш да последват предложения на личния ти. Шеф на отдел тоалетни или нещо друго все пак кат се фукаш уточнявай с подробности с колко, къде, как, кво що стана!

# 2
  • Мнения: 1 813
Затова ли се регистрира?  Thinking

# 3
  • Мнения: 4 513
Последен член: petia_ko и пуска тема веднага.  Laughing Честита ти позиция, много подчинени (мъже) ти пожелавам.  Laughing

# 4
  • Мнения: 191
Ми момичето иска да се похвали, вие пък какви стеее  Laughing  Laughing Завиждате, че и е мноооогооо добрее, ах  Laughing  Laughing

# 5
Съжалявам, че ще ви разочаровам но "интересни случки за споделяне" не са от сексуално естество, колкото и да Ви се иска, както разбирам. Изненадвам се от агресивната Ви реакция най вероятно, гузен не гонен бяга. Исках да попитам само защо просто сме малко жените на ръководни постове и, че за да напреднем в кариерата винаги е имало някоя жена преди нас която да ни повиши. Явно обаче щом съм ново регистрирана не мога да пускам теми. Не държа да ми отговаряте ако пак ще е като предишните постове.

# 6
  • Мнения: 1 187
Не знам, при мен повишението не идва от жени, но и сферата в която съм в момента си е "мъжка".  Аз по принцип си се чувствам по-добре сред мъже, няма ги тези групички, в които се обсъждат кой има бримка на чорапите. А жените на ръководни постове са малко, защото балансирането между семейство и кариера при жените е по-трудно. Една жена би предпочела да си отиде вкъщи, ако детето е болно, а не да стои в офиса да изготвя отчети. Резултатът е един - ти си добър работник, с чудесни качества и добри познания, но си и майка -  оставаш си на старото ниво, поне в голям процент от случаите.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Съжалявам, че ще ви разочаровам но "интересни случки за споделяне" не са от сексуално естество, колкото и да Ви се иска, както разбирам. Изненадвам се от агресивната Ви реакция най вероятно, гузен не гонен бяга. Исках да попитам само защо просто сме малко жените на ръководни постове и, че за да напреднем в кариерата винаги е имало някоя жена преди нас която да ни повиши. Явно обаче щом съм ново регистрирана не мога да пускам теми. Не държа да ми отговаряте ако пак ще е като предишните постове.

не е лесно да си шеф, затова сте малко.

# 8
  • Мнения: 183
Ми честито ти шефство!
А жени на ръководни постове има по-малко защото, както пишат и момичетата в по-горните постове, една жена има и други ръководни функции освен тези на работното място. Трудно се съчетават и двете понякога. Смазваш се психически и физически и в крайна сметка, след време избираш едно от двете. В повечето случаи-семейството.
Искрено се възхищавам на жени, които умело балансират между двете, без едното да е за сметка на другото.

# 9
  • Мнения: 183
[
не е лесно да си шеф, затова сте малко.

Никой не еказал, че лесно. Но е въпрос на приоритети в повечето случаи.
Ако трябваше вие да си гледате децата, барабар с всичките му съпътстващи задължения и отговорности покрай тях и целия дом като цяло, много ми е интересно, колко от вас щяхте да сте там, където сте в момента?

# 10
  • Мнения: 5 647
Исках да попитам само защо просто сме малко жените на ръководни постове и, че за да напреднем в кариерата винаги е имало някоя жена преди нас която да ни повиши.

Не е задължително да е имало преди теб жена, за да те повишат. Не знам как го измисли това.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
[
не е лесно да си шеф, затова сте малко.

Никой не еказал, че лесно. Но е въпрос на приоритети в повечето случаи.
Ако трябваше вие да си гледате децата, барабар с всичките му съпътстващи задължения и отговорности покрай тях и целия дом като цяло, много ми е интересно, колко от вас щяхте да сте там, където сте в момента?

не всички жени са с деца а и не всички жени на ръководна длъжност нямат ... това не е решаващ фактор.

# 12
  • Мнения: 5 647
с всичките му съпътстващи задължения и отговорности покрай тях и целия дом като цяло

За тази цел си има домашни помощници.

# 13
  • Мнения: 1 447
Радвай се на поста си и дано си добър шеф. Wink

# 14
  • Мнения: 410
В нашата фирма почти всички шефски постове се заемат от жени. Само изп.директор е мъж. Според мен обобщенията са неуместни.

Общи условия

Активация на акаунт