Не желаЕ да се храни сам

  • 2 883
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 947
А, това е нормално - и ние сме имали дни, когато се прибира и изяжда по 4 сандвича с две кофички кисело мляко+банан+сладко нещо за има няма 3-4 часа преди лягане  Wink

# 46
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Нашия яде сам в ДГ.Само в къщи не иска,но ще се научи. Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 619
Ох,ние сме на 3г. и 4м. какво да кажеме като ядеме пасирана храна  ooooh!Апетита ни го няма от раждането,всичко е със зор и баламосване!

# 48
  • Мнения: 7 947
Това вече не е добре  Confused
Спри да пасираш. Мачкай с вилицата. Прави основно супи. Разреждай ги с кисело мляко. Давай каквото обича. Не насилвай.

# 49
  • Мнения: 8 999
Не се притеснявайте, дами! Няма човек, който да е спрял да яде, защото никой не му бута в устата, или пък защото храната му не е пасирана. Всички накрая прояждат. Даже някои едвам ги удържаме.

# 50
  • Мнения: 431
Моето дете е по-малко от вашите ,но не ми е ясно следното : ако много деца на такава възраст не се хранят сами ,как в детската градина 2 лелки хранят  15-20 деца ?Колко време отнема ?
Моят няма никакво желание сам да се храни все още.По принцип не е от ящните .
ronkis ,аз също давам пасирана храна ,в противен случай повръща .Притеснявам ,защото като тръгне на ясла(ДГ) ,наистина ще е проблем .

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Моето дете е по-малко от вашите ,но не ми е ясно следното : ако много деца на такава възраст не се хранят сами ,как в детската градина 2 лелки хранят  15-20 деца ?Колко време отнема ?

О, аз съм сигурна, че изобщо няма такава практика в ДГ. Децата се хранят сами. Или стоят гладни.

Дъщеря ми се храни сама, откакто е хванала лъжица в ръката си. Това лято обаче ни направи криви- не и не! Отказваше да се храни сама, залък не слагаше в устата си. Есента тръгна на градина и сега не мога да й насмогна  Laughing

# 52
  • Мнения: 353
В детската градина се храни сам, вкъщи не иска. Доста често аз го храня. Просто го оценявам като контактуване между мен и него, защото при баща му това не минава Wink

# 53
  • Мнения: 7
Дъщеря ми ще стане след два месеца на 9 години.До ден днешен баба и я храни.Ако не се заеме тя - госпожицата се храни за около час и половина.Като задължително гледа и детски филми през това време.Като малка беше много злояда и постоянно тичахме след нея с храната.Сега просто я мързи.

# 54
  • Мнения: 7 947
Не я мързи - сама го казваш - от малка е свикнала да я хранят.

# 55
  • Мнения: 431
Моят пък ,не че го мързи ,ами не иска да си губи времето в ядене ,като може да прекара това време в игра  Crazy .

kristal_sf ,да не би да търси вимание по този начин детето ?

# 56
  • Мнения: 7 947
Абе не мога да разбера как в тоя форум всеки проблем се обяснява с липсата на внимание от родителите  ooooh!

# 57
  • Мнения: 7
Не съм сигурна дали е липса на внимание.Тя е претрупана от внимание.От малка всички се занимаваме само с нея.На родителите ми е първо внуче и получава повече внимание от колкото трябва.

# 58
  • Мнения: 431
Абе не мога да разбера как в тоя форум всеки проблем се обяснява с липсата на внимание от родителите  ooooh!
Имам предвид ,че търси внимание ,а не че й липсва такова  Wink .
...Тя е претрупана от внимание.От малка всички се занимаваме само с нея...получава повече внимание от колкото трябва.
Ей това исках да кажа .Аз също непрекъснато се занимавам със сина ми ,затова не може да заспи сам ,да се заиграе сам -във вс. момент търси вниманието ми ,компанията ми ,абе-не е самостоятелен(за което не се оплаквам).Ако се опитам да свърша нещо ,все намира за какво да се разскимти ,да ме принуди да оставя работата си .Има майки ,които освен с детето си ,се занимават и с куп др. неща и децата им са по-самостоятелни .
Аз моето си го харесвам  Laughing ,просто ми се струва ,че прекаленото обгрижване не винаги е в услуга на детето  Peace .

# 59
  • Мнения: 7 947
Е, то си е казано - много баби - хилаво дете  Wink

Общи условия

Активация на акаунт