Вие от кои сте?

  • 3 678
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 145
Понеже тук става въпрос за финансовата страна на нещата и като прегледах обширно темата и съпоставяйки нещата с нашето законодателство достигнах до извода, че в крайна сметка след един развод/раздяла/отглеждащия детето родител е глас в пустиня.
Разглеждайки СК за издръжката на едно дете, закона определя таван 80лв.- който са напълно не достатъчно, като по този начин лишава детето да има това което би имало в отглеждането при двама родители. Започнели отглеждащия детето родител да търси финансова помощ от другия родител, обикновено се тълкува/ето на той/тя използва детето като инструмент за да задоволява собствените си нужди/, започват противоречия, кавги, думи от рода /ти имаш правата оправяй се/ и други такива. Та питам: до определената издръжка ли спират ангажиментите на другия родител - 80 лв , личен контакт и край, фамилия на детето.
Закона за наследството гласи, че всеки има право да разполага с имуществото си приживе. Да но:при условие че вече има наследници. Пример:при наличие на наследник, имотните състояния са прехвърлени и писани на трети лица/нищо не може да се направи в случая/-наследника остава без наследство, с една гола фамилия която му дава 80лв. издръжка и личен контакт.
 

# 31
  • София
  • Мнения: 6 477
Хмммм.....значи излиза, че бащите в нашата мила родина са крайно облагодетелствани....даже и от наследство могат да лишат децата си! Е, тук вече аз спирам - не искам нищо от наследствата на БНД.....радвам, се че аз имам какво да оставя на малката! Макар, че при мен съществува страха какво би станало ако с мен се случи нещо?....Но това е друга тема.....
Значи да се радваме на издръжката, която получаваме и фамилното име...и тук таме алкото внимание, което се отделя на детето.....Sad but true!

# 32
  • Мнения: 145
Цитат
Хмммм.....значи излиза, че бащите в нашата мила родина са крайно облагодетелствани....даже и от наследство могат да лишат децата си! Е, тук вече аз спирам - не искам нищо от наследствата на БНД.....радвам, се че аз имам какво да оставя на малката! Макар, че при мен съществува страха какво би станало ако с мен се случи нещо?....Но това е друга тема.....
Значи да се радваме на издръжката, която получаваме и фамилното име...и тук таме алкото внимание, което се отделя на детето.....Sad but true!
Моргана, дали е баща или майка, няма значение. Въпроса е че детето приема фамилията на дадения родител. В нашето законодателство все още е прието детето да взема фамилията на мъжа.Това, че не искам нищо от наследството......да и всички си казваме............да ни е живо и здраво детето, то верно че от една страна няма нищо по хубаво от това, но ако обърнем другата страна на монетата - лично аз се запитвам/защо пък дето ми да се лишава от това което му пренадлежи законно/.Защо всъшност закона ограночава тези права без никава причина, и защо това което принадлежи на детето ми трябва друг да го получава без никакво основание/наследническо/
Общо взето, май найстина излиза точно така.Ще ти дам моя пример от личен опит. Става въпрос за исдръжката. Бащата плаща издръжка повече от законовата. При наличие на дело, тои не оспорва това, но закона казва едно. т.е- до тук може да си давал повече на детето си , но от тук на татък, ще даваш на детето си 80 лв.И кой всъщост мислиш че се възползва от това. Май не е трудно да се познае.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 15:31 от tobeornottobe

# 33
Никога не съм го търсила за пари.Надявам се и да не ми се налага.Дразня се от жени,които изцяло разчитат на финансовата помощ на бившите си и в същото време ги плюят и чернят.

# 34
  • Мнения: 145
Цитат
Никога не съм го търсила за пари.Надявам се и да не ми се налага.Дразня се от жени,които изцяло разчитат на финансовата помощ на бившите си и в същото време ги плюят и чернят.
Не съм обедена че визираш изцяло някои от нас.Да, тези жени по -някакъв начин те дразнят, но именно това имах предвит в предите си постове.Дса се дразним и имаме гордоста да лишим децата си от това което им се полага, или да се борим за тях и защитаваме. лично аз по-никакъв начин не бих подарила имот който струва 300.000е на друг, като знам че детето ми е наследник на това, а някой си по някакъв начин иска да го леши от това му право. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, няма как да стане. П.С и защо по дяволите да го правя. Та нали това дете расте, утре одругиден ще се зажени, ще иска дом и семейство в който да отглежда децата си. Защо да не го предпазя от бъдищи спорове и разправии и втози момент да се боря зА НЕГОВОТО БЪДИЩЕ, ЗА ДА МОЖЕ ЕДИН ДЕН КОГАТО СТАНЕ ТОВА. Т.Е създаде това семейство - да има собствен дом в който да се чувства добре, конфортно и удабно. Това не означава по-никакъв начин че искам да и дам ЛЕСНОТО В ЖИВОТ. Но това кото тя го заслъжава=заслужава го, и на никой - по никакъв начин няма да разреш да и го отнеме. Вие искатели това???????? Ако някой по някакъв начин се примирява с това което става тук в нашата родна страна България - аз не го възприемем.Живяла съм в доста различни страни, и да ви кажа честно това никъде го няма.Ама на, съдбата решила, че ще имам дете в българия и ще носи фанилията на Българин, независимо от позора и обстоятелствата в които аз или някои от нас се намират. Та не виждам да се гордея с това или за в бъдеще детето ми да се гордее с фамилията кощто е онаследило въз основа на нашите общоприети норми и закони.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 16:06 от tobeornottobe

# 35
 tobeornottobe ,само дето не разбрах...какво общо имаше твоят пост с моето изказване newsm78

# 36
  • Мнения: 145
Цитат
tobeornottobe ,само дето не разбрах...какво общо имаше твоят пост с моето изказване newsm78
Не  се обиждай, просто констатирам

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 11:50 от tobeornottobe

# 37
  • Мнения: 1 559
Цитат
Никога не съм го търсила за пари.Надявам се и да не ми се налага.Дразня се от жени,които изцяло разчитат на финансовата помощ на бившите си и в същото време ги плюят и чернят.
Не съм обедена че визираш изцяло някои от нас.Да, тези жени по -някакъв начин те дразнят, но именно това имах предвит в предите си постове.Дса се дразним и имаме гордоста да лишим децата си от това което им се полага, или да се борим за тях и защитаваме. лично аз по-никакъв начин не бих подарила имот който струва 300.000е на друг, като знам че детето ми е наследник на това, а някой си по някакъв начин иска да го леши от това му право. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, няма как да стане. П.С и защо по дяволите да го правя. Та нали това дете расте, утре одругиден ще се зажени, ще иска дом и семейство в който да отглежда децата си. Защо да не го предпазя от бъдищи спорове и разправии и втози момент да се боря зА НЕГОВОТО БЪДИЩЕ, ЗА ДА МОЖЕ ЕДИН ДЕН КОГАТО СТАНЕ ТОВА. Т.Е създаде това семейство - да има собствен дом в който да се чувства добре, конфортно и удабно. Това не означава по-никакъв начин че искам да и дам ЛЕСНОТО В ЖИВОТ. Но това кото тя го заслъжава=заслужава го, и на никой - по никакъв начин няма да разреш да и го отнеме. Вие искатели това???????? Ако някой по някакъв начин се примирява с това което става тук в нашата родна страна България - аз не го възприемем.Живяла съм в доста различни страни, и да ви кажа честно това никъде го няма.Ама на, съдбата решила, че ще имам дете в българия и ще носи фанилията на Българин, независимо от позора и обстоятелствата в които аз или някои от нас се намират. Та не виждам да се гордея с това или за в бъдеще детето ми да се гордее с фамилията кощто е онаследило въз основа на нашите общоприети норми и закони.

Абе мила,в кои страни го няма бе Joy..Ми навсякъде хората си правят завещание .Дали детето ще получи нещо,го решава родителя,на който е собствеността.И да ,това само в БГ го има-да се чака да умре някой за да се вземе наследството. #Crazy #Crazy
Пак се появи да ръсиш простотии,нямала да остави имот за 300 000.И кво ще направиш,ще убиеш бившия си ,преди да си е направил завещанието ли. newsm78Или ще убиеш,бъдещите му деца(ако има такива),за да не делят с твоето? newsm78

# 38
Ауууууу.Девойки,СТИГААА! Що сега се заяждате.
Аз никой не съм искала да обидя с постта си,в който казвах ,че се дразня от изискващи жени....Всъщност ,наистина визирах някои хора,които обаче ,изобщо не пишат в този форум.
А,Меган и ТуБиОрНотТуби,защо се заяждате,какво...що пишете ТУК-да не би да е от много хубаво.
Самотни майки-с проблеми.Къде финансови,къде емоционални.Всчки имаме нужда от кафета,за да се събудим от безсъните нощи,всичко сме имали моменти,в които сме се нуждаели от успокоително хапче!!!1
Айде,ако имате нужда да се карате с някой-ДиС е мястото-там е бъкано с нещастни женици,които само се хапят помежду си,за да си избият комплексите от невървящият им брак-например :  Thinking А вие тук сте по-силни ,понеже сте избрали да бъдете сами,но с достойнство и себеуважение.Така ,че не се карайте ,а се изчитайте и подкрепайте!!!! Hug

# 39
  • Мнения: 251
Лоло е права!
Тук няма място за нападки!
Тук всички сме на един хал!По-добре е да се подкрепяме, от колкото да спорим кой е прав и кой не!Всеки решава сам как да постъпи в дадена ситуация и е прав за себе си!
На всички    bouquet   bouquet    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт