за пола на бебето

  • 6 918
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
в кои месец може да се разбере пола на бебето

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Може и още във втори - трети ако се прави примерно амниоцинтеза  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 512
Обикновено при преглед с ехограф зависи от способностите на лекаря,който те гледа и от положението на бебето.При мене още в 4 месец ми казаха пола на бебчо.

# 3
  • Мнения: 388
При мен в 4-ти, но докторката се застрахова - 80% и в 5-ти вече беше категорична. Но зависи от това колко добър специалист е гинекологът ти в разчитането на ехографа. А има значение и позата и подвижността на детето.

# 4
  • Мнения: 4 335
Зависи от лекаря,апаратурата все пак и от позицията на бебето.На мен ми казаха кьм края на четвьртия месец и после само го потвьрждаваше Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 23 079
Най-добре в 5-ия на 3-4D, тогава 100% ще се познае. Аз ходих на фетална морфология в 20-тата седмица и докторът отсече, че ще е момиче  Peace

# 6
  • Мнения: 575
В 15 седмица ми казаха, че е момиче.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 588
На мен ми казаха пола на бебчето като бях на преглед на 4D в 19-та седмица. Лекарят позна Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 090
Обикновено при преглед с ехограф зависи от способностите на лекаря,който те гледа и от положението на бебето.При мене още в 4 месец ми казаха пола на бебчо.
Peace

# 9
  • Мнения: 1 226
Правих амниоцинтеза и там грешка няма.

# 10
  • Мнения: 1 981
Още в началото на 4ия месец лекарката ми каза, че мисли, че е момче, но се потвърди в 5ия месец, като ходих на 3D.

# 11
  • Мнения: 805
Най-сигурно е като се роди! newsm12

# 12
  • Мнения: 903
Аз разбрах пола на бебето в 5 месец.

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
На мен в 20-та седмица лекарят ми каза, че ще е момиче, а след това госпожицата се завъртя и не се видя за потвърждение чак до осмия месец. Докторът позна, де.

# 14
  • Мнения: 4 555
В 22-ра седмица на ФМ ми казаха. Преди това на обикновен ехограф не се виждаше.

Чувала съм, че момчетата ги забелязват по-рано от момичетата. Ти в кой месец си?

# 15
  • Мнения: 93
На мен ми казаха пола на бебето в 15г.с. при феталната морфология.В 22г.с. на втората фетална се потвърди,че ще е момиченце Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 57
На мен ми казаха в 10 г.с   #Crazy.А може би беше чиста случайност,че доктора позна толкова рано.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Още в 13та, 14та седмица ми го казаха и после безброй пъти се потвърди.

# 18
  • Мнения: 3 268
Има и изненади.В деветия месец,разбира се преди 18 години,ми казаха,че очаквам момиче.Е,вече е 190 см,с 49 номер обувки,рошав и непослушен тийнейджър.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Зависи от лекар , специалист , апаратура и т.н..На мен на 4д при д-р Марков в София на ФМ още в 13 г.с ми казаха пола и сега и той и други лекари , които тогава казаха , че не са врачки го потвърждават  Laughing

# 20
  • Мнения: 9 814
Зависи от лекар , специалист , апаратура и т.н......

Така е, но към 4-5 ти месец вече може да се разбере пола на бебето.

# 21
  • Мнения: 678
На мен ми го казаха в 13-14 г.с. Забелязвам обаче, че по-ранното определяне на пола е било все на момченца  Grinning

# 22
  • Мнения: 4 784
На мен ми позна доктора още в началото на 4 месец.
На моя позната, родила преди дни, двама професора в София я гледаха по време на бременността и двамата бяха казали - момиче, а си роди момченце!

# 23
  • София
  • Мнения: 4 294
А защо е толкова важно да се знае пола на бебчето  Wink
И с двете щерки не съм искала да знам и предварително да се настройвам  Naughty
Въпреки че и с двете ми казаха (около 6 месец), без аз да искам, просто лекарите понякога си казват "Знаете ли вече че ще имате ......." и при двете ми познаха, пак казвам това не е от значение дали ще отгатнат пола или не.
Важното е бебчето да е живо и здраво  Peace

# 24
  • Мнения: 173
на мен ми казаха още в 4-тия месец,ама да ви кажа когато видя с очите си ,тогава ще повярвам.

# 25
  • Мнения: 4 433
Аз разбрах в 5тия месец

# 26
  • Мнения: 257
В началото на 5 месец и при двете ми бременности  при преглед с екограф

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз разбрах в 4-я Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
За първи път ми казаха на феталната морфология в 18 г.с. Преди това лекарите ми казваха, че е много рано.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 535
Още в 13та, 14та седмица ми го казаха и после безброй пъти се потвърди.
И на мен така  Peace. Докато не се роди обаче не вярвах на 100%  Rolling Eyes

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Бях в 23г.с когато ми казаха да купувам синя количка! Laughing

# 31
  • Мнения: 1 131
В 16 седмица ми казха,че е момиче-амниоцентезата го потвърди

# 32
  • Мнения: 27 524
С ехограф - през 4-ти  Peace

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 129
В 14 седмица  Peace

# 34
  • Мнения: 2 807
При мен и трите пъти беше рано - между 11г.с. и 14 г.с..
И трите пъти полът беше 101 % сигурен.

Зависи при кой лекар ще си  Wink
Ехографа също има значение.

# 35
  • Мнения: 172
На мен в края на 11 г.с. ми казаха, че ще е момче. Дори ми показаха  Crazy Лекаря каза, че е 90% сигурно  Simple Smile След около 6 месеца ще се разбере дали е познал  Crazy

# 36
  • Мнения: 1 674
.При мене още в 4 месец ми казаха пола на бебчо.
и на мен така

# 37
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз разбрах в 4ти , ходих на 3 ДЕ ехограф Peace

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз съм в 6ти и таткото всеки път като ни гледат на ехограф, предварително обявява, че не иска да ни казват пола. Аз искам момиче, а той мъжкарак, но и 2та сме на мнение, че какъвто и да е пола, най-важно е да е живо и здраво. И само да те предупредя - какъвто и да е пола на бебето - не подлежи на връщане!  Naughty

# 39
  • Мнения: 224
На мен док ми каза в 13 г.с. и позна.

# 40
  • Мнения: 46
На мен докторката ми каза в началото на 4 месец.Аз си имах чувство,че ще е мъжле,но наистина докато не се роди няма 100% гаранция.

# 41
  • Мнения: 32
Доки ми каза  още в средата на третия месец,че ще е момче.Гледа ме на 4Д.ПОсле го потвърди в петия месец .
Най-интересното е че го нося много високо,а съм чувала ,че момчетата се носят ниско(не е задължително,де),и другото е ,че имам странно чувство ,че ще е момиче.Но скоро ще се чуе ,както се казва.То не остана Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 386
в 12г.с.- др.Цолова (МЦ "Фемина") на ФМ ми каза че е 90% сигурна че ще е момче- след още няколко УЗ се потвърди. Живот и здраве декември ще пиша дали е била права (макар че сама аз му жидях атрибутчето през втората ФМ  #CrazySimple Smile

# 43
  • Мнения: 268
 Здравейте:)
13 г.с. и 2 дни съм. Днес доктор Димитров от "Фемина" ми каза, че е голяма вероятността да си имаме девойка.
С Кико ми казаха в 20 г.с. на 3D със 100% сигурност, че ще е момче.
Но каквото дойде, само да е живо и здраво Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 141
СПОРЕД ВАС КАКВО ДА МИСЛЯ? newsm78
11г.с.-Доктора:"Има вероятност да е мъжки пол"
19г.с.-Доктора:"Според мен е моми4е"... newsm78
21г.с. (фетална морфология,която не е направена на 3д,а на малко по-добър ехограф от обикновения),пак 4и4ко доктор:-"Изглежда моми4е.. Thinking newsm78.....а аз през цялото време имам 4увството,4е е мом4е( #Crazyсега наистина се обърках)....А според вас,какво може да е?

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
СПОРЕД ВАС КАКВО ДА МИСЛЯ? newsm78
11г.с.-Доктора:"Има вероятност да е мъжки пол"
19г.с.-Доктора:"Според мен е моми4е"... newsm78
21г.с. (фетална морфология,която не е направена на 3д,а на малко по-добър ехограф от обикновения),пак 4и4ко доктор:-"Изглежда моми4е.. Thinking newsm78.....а аз през цялото време имам 4увството,4е е мом4е( #Crazyсега наистина се обърках)....А според вас,какво може да е?

Според мен 50% е вероятността да са познали всичките поотделно!  newsm78 Или ще е момиче, или момче, дано няма шанс да е крокодилче!  Joy

# 46
  • Мнения: 489
На ФМ в 14 г.с. не се видя, но вчера (17 г.с.) видяхме мъжките "атрибути" , въпреки че беше застанало много странно. Аз от самото начало си имам усещане за момче и все говоря за него в мъжки род. Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 141
РЕД ами те бяха един и същи доктор Laughing
И  аз говоря все още в мъжки род,а със сигурност все още не е направена конферма.Уж доктора се води един от наи-добрите,ама апаратурата му както споменах по-горе не е от наи-модерната Crazy(поне така си мисля аз,не е 3д,не е цветен,знам ли?)

# 48
  • Мнения: 1 336
На фетална морфология в 19 седмица

# 49
  • Мнения: 518
На мен док ми каза в 3-ти месец и позна!

# 50
  • Мнения: 1 554
Когато тогава Laughing

# 51
  • Мнения: 487
. И само да те предупредя - какъвто и да е пола на бебето - не подлежи на връщане!  Naughty

  Peace Peace Peace

# 52
  • Мнения: 84
 #Cussing outна мен доктора отказва да ми каже пола защо незнам

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
#Cussing outна мен доктора отказва да ми каже пола защо незнам


Може би щото ще познае 50/50!  Joy Joy Joy Попитай го, все-пак защо мълчи!

# 54
  • Мнения: 9 973
16-19г.с.

# 55
  • Мнения: 165
Ами на мен започнаха да ми казват за пола на бебето още в третия месец-по тоновете беше момче.В четвъртия се видя че е момиче.Сега в петия ще видим какво ще е.Аз се надявам за stork-girl.

# 56
  • Мнения: 399
Първия път ми казаха пола на бебето в 16-17г.с.,а втория път в 12-13г.с.! Peace

# 57
  • Мнения: 274
С каката не можаха да ми кажат с точност,а с малката в 5 месец ми казаха,че 90% ще е момиче,а в 9 месец вече бяха 99% сигурност за момиченце. Peace

# 58
  • Мнения: 923
В 12 г.с. когато ме гледаха на 3D ми казаха, че е момче и действително имам син.

# 59
  • Мнения: 3 092
в 22 -ра г.с.  д-р Дмитрова от МЦ Фемина каза че ще е момиче и позна  Simple Smile

# 60
  • Мнения: 378
за по-сигурно около 5-ти месец.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 079
Това зависи от позата на бебето и лекаря, срещу устройството. Laughing

# 62
  • Мнения: 512
Много зависи от това колко са добри лекаря и апаратурата.
На мен и двата пъти към 14 г.с ми казаха пола и не сбъркаха.
  Peace

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Всичко зависи от апаратура и най-вече от спеиалиста зад нея

# 64
  • Мнения: 104
 На мен ми казаха във Варна на ФМ че работния пол е момиче и се надявам наистина да е така. Бях в четвъртия месец. На последната ми консултация мойта АГ ми каза момче. newsm78 Не знам на кой да вярвам. Ама в крайна сметка кавото и да е живо и здраво да се роди  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 276
В 13.г.с.  на 3Д ми казаха пола....но аз упорито не вярвах че е възможно толкова рано и лекарката тогава реши да се застрахова и каза 90%......е, по-късно се потвърди, че е права  Peace

# 66
  • Мнения: 764
На мен ми казаха към края на 3-ти месец - доста се удудих, като разбрах, че толкова рано вече се вижда. И до края си остана същата прогноза.

# 67
  • Мнения: 498
И при двете края на 5 месец.Доктора беше прав и за двете,първото момче,второто момиче

# 68
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
При мен се видя в края на 4-я,но зависи от положението на бебето.

# 69
  • Мнения: 349
В началото на 4-тия месец ходих на 3D и ми казаха момче, но докато не се роди не бях 100% сигурна

Общи условия

Активация на акаунт