SOS за една рокля!!!

  • 3 138
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Оплесках я аз тази рокля и това си е, но ако има някой идея как да я оправя ще съм много благодарна.
Роклята е с бели ръкави и яка и нещо като черно елече с плисирана вълнена пола. Всичко съшито в едно. Проблема дойде още след първото пране, когато ръкавите взеха от цвета на основата и сега са сиви. ooooh! Не съм я прала на висока температура, но явно материята е кофти и пусна боя. Много криво ми стана Cry
Мъжът ми ми я купи съвсем скоро, щото и на него му хареса, пък сега не мога да я нося. ААААААА! Не е честно! newsm45

# 1
  • Мнения: 2 018
Не е виновна материята, а боите с които са я оцветили.
Навремето имах редовно такива проблеми с дрехи, когато магазините се снабдяваха основно със стока от лошо качество от Турция. Наскоро не ми се беше случвало, но преди няколко дни изпрах на малкия едни панталонки и така боядисах всичките му дрехи.  Tired
Не мога да ти помогна, освен да пришиеш нови ръкави, което си е безмислено. Но ще следя темата, може някой да е открил начин да се справя с такива проблеми.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 255
Аз имам подобен проблем с две рокли макар и скъпи  #Crazy на едната колана, където се допре при пране или съхнене става кафяво петно ..а на другата има вградено черно парче в деколтето като потник, което прави черни петна редовно ... и то при всяко пране  Sick досега съм се оправяла - като напръскам петната с MEGLIO или с един препарат за петна K2R  newsm78 и пера отново  Peace незнам при теб дали ще помогне ...но може да опиташ  thumbsup
Успех !!!

# 3
  • Мнения: 379
Вече тотално омазах пейзажа  ooooh!
Реших да топна само ръкавите в белина; Естествено част от черната част се обезцвети и стана ръждиво кафява ....
Днес ще взема сама да се заключа някъде да не правя повече глупости  Embarassed
някой да има идеи как се боядисва в черно  Mr. Green пък може и ръкавите да ги почерня и тях  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
хайде отивам, самичка да се наказвам .....

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Купи си текстилна боя и боядисай засегнатите части. Мисля, че в книжарници "Слънчогледа" има, ако греша, някой да ме поправи. Друго, което ми идва на ум е да я занесеш на химическо чистене, на някой места имат и услуга боядисване.

# 5
  • Мнения: 9
Вече съсипано трудно ще го оправиш, на за в бъдеще има едни кърпички специални, които се слагат в пералнята при пране на разноцветни дрехи и дори да пускат някои от цветовете, дрехите не се боядисват. В момента не мога да кажа точно марката, че не съм си в къщи, но определено имат ефект.

# 6
  • Мнения: 2 018
Вече съсипано трудно ще го оправиш, на за в бъдеще има едни кърпички специални, които се слагат в пералнята при пране на разноцветни дрехи и дори да пускат някои от цветовете, дрехите не се боядисват. В момента не мога да кажа точно марката, че не съм си в къщи, но определено имат ефект.

Еднократни ли са тези кърпички и в кои магазини се продават - за перилни препарати ли?

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вече съсипано трудно ще го оправиш, на за в бъдеще има едни кърпички специални, които се слагат в пералнята при пране на разноцветни дрехи и дори да пускат някои от цветовете, дрехите не се боядисват. В момента не мога да кажа точно марката, че не съм си в къщи, но определено имат ефект.

Еднократни ли са тези кърпички и в кои магазини се продават - за перилни препарати ли?

И аз бях чула за тях, май от реклама по-телевизията не помня. Но и мен ме интересуват повече подробности. Ако не ме лъже паметта бяха за еднократна употреба, като кърпичката поглъща пусналата боя. Ако бъркам поправете ме!

# 8
  • Сливен
  • Мнения: 894
и аз ще следя за марката на тези кърпички Peace
хубава работа ще ми вършат Simple Smile

# 9
  • пловдив
  • Мнения: 398
И аз съм виждала от тези кърпички,предполагам ,че са са за еднократна употреба,защото бяха в кутия с с примерно 50бр, италианско производство.Продаваха се в един пловдивски хипермаркет на щанда за перилни препарати Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
според мен вече няма как да спасиш роклята, ако кройката позволява ги изрежи и я носи така или с друга риза отдолу.

# 11
  • Мнения: 379
Супер сте момичета!!! Hug
Много полезни съвети получих. Май ще боядисвам аз! Някой боядисвал ли е да сподели опит? А после ще пера с тези кърпички, че сигурно много ще пуска ... Ама много си я харесвам роклята какво да се прави ....

# 12
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
при мен 2 кърпични не помогнаха на червения ми панталон да не боядиса една бяла тениска.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 018
Супер сте момичета!!! Hug
Много полезни съвети получих. Май ще боядисвам аз! Някой боядисвал ли е да сподели опит? А после ще пера с тези кърпички, че сигурно много ще пуска ... Ама много си я харесвам роклята какво да се прави ....

Щом не вършат работа кърпичките, ако боядисваш, боядисай и ръкавите. Защото после пак може да си пусне боята.
Дано се получи нещо накрая, ама... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 320
Има два вида кърпички. Едните са Grey - една такава червена опаковка. В София съм ги виждала в Пикадили и не помня дали нямаше и в Хит. Другите са на Dr. Beckman /дано не греша името/. Те се продават също в Пикадили и евентуално във Фантастико. От първите съм по-доволна.

Общи условия

Активация на акаунт